مهاجرت کاری نروژ

کارآفرینی در نروژ

کارآفرینی در نروژ

نروژ یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و پایتخت آن، اسلو، در حال حاضر خواستگاه کارآفرینی در نروژ محسوب می شود. اسلو در سال ۲۰۱۹ سریعترین پایتخت رو به رشد در قاره اروپا شناخته شده است. اگر می خواهید با شریط کارآفرینی در این کشور و نحوه اقدام آشنا شوید با کارشنایان خبره موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. شهر اسلو به وضوح حاکی از تغییراتی بنیادین و عظیم است. زیبایی شناسی فوق العاده معماران و جمعیت به سرعت در حال رشدش اینجا را تا سال ۲۰۴۰ پایتختی یک میلیون نفری خواهد کرد.

بهترین جنبه های کارآفرینی در نروژ

نروژ به عنوان یکی از کشورهای صلح دوست در جهان طبقه بندی می شود. پایتخت این کشور سریع ترین رشد در اروپا را با اقتصادی متنوع و قوی شاهد بوده است. نروژی ها به عنوان پیشگامان توسعه و پیش قراولان جهان های تک و دیجیتال شناخته می شوند. شهروندان این کشور مایل و قادر به پرداخت هزینه های تکنولوژی جدید هستند. این امر باعث می شود بازار تکنولوژی آزمون منحصر به فردی برای کارآفرینی در نروژ تلقی شود.

کارآفرینی در زمینه تکنولوژی

فرصت های مختلفی از کارآفرینی در نروژ محیا است اما در این میان زمینه های زیر طرفدار تر بوده و فضای جولان بیشتری دارد:

 • زمینه فناوری اطلاعات
 • امور مالی
 • طراحی
 • انرژی
 • علوم زندگی
 • تکنولوژی موسیقی.

با توجه به این موارد عرصه راه اندازی کسب و کار در این زمینه ها در حال پیشرفت است. همین عرصه ها کارآفرینان با تخصص صنعتی، سرمایه گذاران و استعدادهای برتر را فراگرد آورده است. شهروندان نروژی با کیفیت رتبه ۱ در مقایسه با دیگر کشورها زیست می کنند.

وجوه برتری کارآفرینی نروژ

نروژ کشوری جذاب، راحت و پرطرفدار برای راه اندازی کسب و کار قلمداد می شود. آنچه که این کشور را از دیگر کشورها متمایز می کند و زمینه ساز کارآفرینی در نروژ قلمداد می شود موارد زیر است:

 1. ثروت غنی
 2. ثبات اقتصادی و دولتی
 3. زیرساخت های ارتباطی
 4. حمل و نقل پیشرفته
 5. ارتباطات طولانی مدت با اتحادیه اروپا.

گزارشهایی که توسط IFC و بانک جهانی منتشر شده است نشان می دهد كه  کارآفرینی در این كشور نسبت به کشور های هم سطح و مشابه خود آسان تر است. نروژی ها ملت پیشگام در زمینه فن آوری های جدیدشناخته می شوند. یک بازار عالی برای شروع کارآفرینی حوزه TechTech ICTمحسوب می شود.

نروژ ،بهشت کارآفرینان

از آنجایی که نروژ تنها پنج میلیون نفر جمعیت دارد، شرکت های با رشد بالا خیلی زود جهانی می شوند. ممکن است شروع کارآفرینی در نروژ باشد ولی به طور قطع جایگاهی در بازارهای جهانی پیدا خواهد کرد. کارآفرینی در نروژ و خودکارآفرینی در این کشور امری بدیل محسوب می شود بنابراین فرصتهای بسیاری برای افراد تازه کار وجود دارد. کارافرینان نروژی خیلی زود به بازارهای اروپا و آمریکا متصل می گردند.

فرهنگ تجاری در اسلو

نروژی ها مردمانی به شدت نوع دوست، حرفه ای و صادق هستند. آنچه که به حوزه کارآفرینی در این کشور مرتبط است این نکته است که این مردم برای کسب و کار جدید مزاحمت ایجاد نمی کنند. برابری، اعتماد و همکاری، برخی از ارزش های اصلی در محل کار محسوب می شوند. می توانیدبه سرعت مشکلات را به دلیل کار تیمی حرفه ای حل کنید.کارمندان در این کشور از ابتکار و مسئولیت، خلاقیت، انعطاف پذیر و کارآمد برخوردار هستند. تعادل کار / زندگی برای نروژی ها مهم است. همچنین دوچرخه سواری،پیاده روی، قایقرانی و اسکی در سراسر نروژ و در میان تجار و کارمندان بسیار محبوب هستند. برنامه ریزی برای جلسات بعدازظهر جمعه، در طول تعطیلات و یا در طول ماه جولای نیز صورت نمی گیرد. موارد زیر نکات دیگری از تجارت در اسلو می باشد:

 • فرهنگ تجاری در اسلو نشان دهنده تمرکز کشور بر ارزش های مساوی و اجتماعی است.
 •  کسب و کار سلسله مراتبی نیست.
 • اکثریت کسب و کارها در نروژ دارای ساختارهای مسطح هستند
 • سبک ارتباطی غیر رسمی است.
 • شفافیت و باز بودن نیز در این زنجیره ارزش خیلی زیادی دارد.

هزینه های انجام کسب و کار در نروژ

راه اندازی کسب و کار و کارآفرینی در نروژ در مقایسه با دیگر کشورها ساده است. راه های راه اندازی کسب و کار جدید در نروژ را از مشاوران موسسه سفیران سروش سعادت بپرسید.

هزینه های کم، بروکراسی اندک و سرعت عمل در راه اندازی کسب و کار باعث می شود این کشور بهشت سرمایه گذاران محسوب شود. در این کشور مهارت های عمومی و بهره وری ها بالا است. کارمندان تعهد کاری دارند و تفاوت در دستمزدها نسبتا پایین است، البته این امر بیش از هر چیز به سطح تحصیلات بستگی دارد. در نروژ هزینه های راه اندازی فعالیت های تحقیق و توسعه از نظر رقابتی، در سطح استانداردهای بین المللی است.

چارچوب های کسب و کار در نروژ

آموزش و پرورش در کشور نروژ رایگان  است و تمام کارمندان بیمه درمانی رایگان دریافت می کنند. دولت همچنین پدر و مادر کارمندان را تحت پوشش بیمه قرار می دهد. نروژیک محیط بسیار دوستانه برای کارآفرینان محسوب می شود. اهرم منابع در دستان شما به عنوان یک کارآفرین قرار دارد بدین معنی که تمام منابع به صورت کامل در اختیار شما قرار می گیرد. خو گرفتن شهروندان نروژ با فناوری های نوین به صورت باقوه یک بازار آزمایشی مستعد برای کسب و کار جدید در اختیار شما می گذارد. این امر شما را مستعد ایجاد یک شرکت بین المللی و آماده شدن برای مقیاسی در سطح جهانی می کند. کار سخت و لذت بردن از زندگی به صورت توامان در رگ و خون مردم این کشور ریشه دوانیده است.

توصیه های مهم برای کارآفرینان

در این قسمت نکات مهمی که همه کار آفرینان در نروژ باید بدانند را بازگو می نماییم:

 1. آشنایی با مردم، فرهنگ و زبان نروژی یک کلید راه گشا در همه مراحل محسوب می شود؛
 2. سطح فکرتان محلی باشد اما فراموش نکنید که باید جهانی عمل کنید؛
 3. به اصول پایبند باشید، صداقت و حرفه ای بودن و شفافیت، در واقع، ویژگیهای کسب و کار هستند؛
 4.  برقرار کردن تعادل میان زندگی و کار برای همه مردم نروژ یک اصل محسوب می شود؛
 5. یک کسب و کار حرفه ای، مدیریت حرفه ای نیز می طلبد بنابراین خود را آماده کنید؛
 6. به هیچ عنوان برای بعد از ظهر جمعه و بعد از ظهر روز شنبه قرار ملاقات نگذارید در غیر این صورت تنها شرکت کننده آن جلسه خواهید بود.

اگر شما هم با خواندن این متن به کارآفرینی در نروژ علاقه مند شدید، اطلاعات مبسوط را از وکلای موسسه سفیران سروش سعادت کسب کنید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *