مهاجرت کاری استرالیا

کارآفرینی در استرالیا

ویزای کارآفرینی در استرالیا همان ویزای ساب کلاس 188 استرالیا است که برای افراد کارآفرین صادر می گردد. . دولت استرالیا این ویزا را با هدف جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان از سراسر دنیا به متقاضیان اعطا می نماید. چراکه از این طریق می تواند وضعیت اقتصاد این کشور را بهبود بخشیده و پر رونق کند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه می نماید برای دستیابی به اطلاعات بیشتری در مورد این کشور مقاله ذیل را مطالعه کنید.

کارآفرینی در استرالیا

همان طور که گفته شد ویزای ساب کلاس 188 همان ویزای کارآفرینی در استرالیا است. شرط لازم برای دریافت اقامت دائم از طریق ویزای 888  استرالیا، اخذ ویزای موقت 188 کارآفرینی است. تقاضیانی که قصد دریافت ویزای 188 استرالیا را دارند، می توانند از یکی از 4 طریق زیر اقدام نمایند:

نوآوری تجاری

برای آن دسته از افراد که دارای مهارت و تخصص بوده و قصد راه اندازی تجارت و کسب و کار جدید و یا بر عهده گرفتن مدیریت تجارت موجود در کشور استرالیا را دارند. در این حالت می بایست به دنبال اسپانسر ایالتی باشند. حداقل امتیازی که در این روش نیاز دارند، به میزان 65 امتیاز خواهد بود.

سرمایه‌گذاری‌های خاص، پرمیوم و کارآفرینی

از طریق سرمایه گذاری خاص، سرمایه گذاری پرمیوم و کارآفرینی نیز آن دسته از افراد که با سرمایه ای به میزان حداقل 5/1 میلیون دلار قصد دارند در یکی از ایالت های این کشور اقدام به “سرمایه گذاری در استرالیا نموده و به تجارت و کسب و کار خود در این کشور به صورت مستمر ادامه دهند. در این حالت می بایست به دنبال اسپانسر ایالتی باشند. حداقل امتیازی که در این روش نیاز دارند، به میزان 65 امتیاز خواهد بود.

هزینه اخذ ویزای کارآفرینی

هزینه مربوط به اخذ ویزای کارآفرینی در استرالیا (ویزای ساب کلاس 188) متفاوت بوده و بین مبالغ 3600 دلار الی 8400 دلار خواهد بود.

به عبارت دیگر دولت استرالیا مبالغ مختلفی را برای فرد کارآفرین و همسر و فرزند وی در نظر گرفته است. به طوری که هزینه ویزای کارآفرینی در استرالیا برای شخص متقاضی مبلغی معادل 4675 دلار و برای همسر وی مبلغ 2340 دلار و برای فرزند شخص متقاضی نیز مبلغی معادل 1170 دلار را تعیین نموده است. اگر سوالی در خصوص هزینه ها و یا سایر بخش های این مقاله دارید، به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت رجوع نمایید.

مدرک زبان انگلیسی در اخذ ویزای 188

ممکن است کارآفرین مدرک آیلتس زبان انگلیسی با نمره 5/4 را نداشته باشد. در این صورت برای اخذ ویزای کارآفرینی در استرالیا (ساب کلاس 188) می بایست مبلغ 520/8 دلار به جهت شرکت در کلاس زبان انگلیسی در استرالیا به دولت بپردازد. اگر همسر وی نیز فاقد مدرک آیلتس نمره 5/4 باشد، او نیز برای شرکت در کلاس های مذکور می بایست مبلغ 250/4 دلار پرداخت نماید.

شرایط دریافت ویزای کارآفرینی استرالیا

فردی که تقاضای دریافت ویزای کارآفرینی در استرالیا را دارد، می بایست واجد شرایط ذیل باشد تا بتواند ویزای ساب کلاس 188 استرالیا را دریافت کند:

 • فرد متقاضی سن زیر 55 سال داشته باشد. ناگفته نماند که در استرالیای غربی و جنوبی در برخی موارد برای افراد بالای 55 سال این نوع ویزا صادر می گردد.
 • فرد کارآفرین بایستی اسپانسرشیب خود را از یکی از ایالت های استرالیا انتخاب کند.
 • اخذ ویزای ساب کلاس 188 نیاز به کسب 65 امتیاز دارد.

موارد امتیازدهی ویزای 188 استرالیا کدامند؟

در صورتی که فرد مهاجر در هر یک از موارد ذیل، واجد شرایط باشد، در “سیستم امتیاز بندی مهاجرت کاری به استرالیا، امتیازات واجد شرایطی به او تعلق می گیرد:

 • سن متقاضی
 • مدرک تحصیلی یا مدرک فنی متقاضی
 • مدرک زبان انگلیسی (دارا بودن مدرک زبان انگلیسی از شرایط لازم نیست اما داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس نمره 5 می تواند موجب امتیاز دهی برای فرد گردد.)
 • میزان سرمایه اختصاص یافته برای کارآفرینی (حداقل سرمایه تعیین شده دراین خصوص مبلغ 800 هزار دلار استرالیا می‌باشد و قابلیت انتقال به استرالیا را داشته باشد.)
 • میزان گردش حساب مالی (میزان گردش حساب مالی می‌بایست حداقل به مبلغ 500 هزار دلار باشد. این مبلغ برای مدت 2 سال از 4 سال اخیر تعیین گردیده است. با توجه به اینکه نرخ دلار در 4 سال گذشته دچار تغییرات محسوسی شده است، لذا برای گردش حساب مالی مناسب و قابل قبول می‌توان گردش حساب مربوط به 3 یا 4 سال گذشته را ارائه نمود.)
 • سابقه کار در امر صادرات کالا
 • ثبت اختراع و ابتکار
 • سابقه سرمایه‌گذاری و مدیریت (سابقه کاری موفق شرط لازم است)
 • تعهد فرد کارآفرین نسبت به این که حداکثر 2 سال پس از ورود به خاک استرالیا، اقدام به کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار می‌نماید.

شرایط سرمایه گذاری در استرالیا چیست؟

از اول ژانویه سال 2012 میلادی ویزای کارآفرینی یا ویزای ساب کلاس 188 به عنوان بخشی از Skill Select تعیین گردید. به عبارت دیگر متقاضیان این ویزا قادر نخواهند بود که به صورت مستقیم اقدام نموده و تشکیل پرونده دهند. بلکه می بایست تقاضای تمایل جهت مهاجرت (EOI) را انجام داده، سپس در انتظار ارسال دعوت نامه باشند. صدور ویزای کارآفرینی در استرالیا این امکان را به متقاضی می دهد که به مدت 4 سال پس از صادر شدن ویزا، در کشور استرالیا زندگی و اقامت داشته باشد. البته این قابلیت وجود دارد که به مدت 2 سال دیگر، به 4 سال اضافه گردد. شرط اصلی دریافت این ویزا، اخذ تاییدیه و اقدام از سوی یکی از ایالت های کشور استرالیاست.

ویزای بازنشستگی استرالیا چه ویزایی است؟

این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که تمایل دارند دوران بازنشستگی خود را در کشور استرالیا سپری نمایند. مدت اعتبار این ویزا به صورت 4 ساله می باشد. اگر از جمله افرادی هستید که مهارت و حرفه خاصی دارید، هم اکنون بهترین فرصت برای کارآفرینی در استرالیا است. البته نگران انجام امور حقوقی مهاجرت خود نباشید. چراکه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با در اختیار داشتن وکلای باتجربه و کارآمد و همچنین کارشناسان حرفه ای در امر مهاجرت به کشورهای مختلف، همواره در کنار شما خواهد بود. بنابراین برای اقدام جهت این امر باعث افتخار موسسه است که مشاوره های مناسب شرایط شما را ارائه نموده و در دستیابی به اهداف نو و خلاق شما جهت به واقعیت پیوستن آنها و موفقیت در امر تجارت در کشور استرالیا یا سایر کشورها همراه تان باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *