مهاجرت کاری آذربایجان

کارآفرینی در آذربایجان

کارآفرینی در کشور آذربایجان

یکی از راه های مهاجرت به کشور آذربایجان در سال 2019 سرمایه گذاری یا کارآفرینی در آذربایجان می باشد. متقاضیان از طریق کارآفرینی در آذربایجان می توانند اقامت این کشور را با رعایت قوانین و شرایط به دست آورند. برای ثبت شرکت در آذربایجان متقاضی باید در زمینه کاری که اعلام می شود سابقه کاری داشته باشد.

متقاضیان خارجی به تنهایی و بدون داشتن شریکی از این کشور می توانند شرکت خود را تاسیس کرده و ثبت نمایند. اما باید برای تکمیل نیروی کار خود باید شهروندان این کشور را نیز استخدام نمایید. و برای استخدام نیروی کار خارجی باید از اداره مهاجرت مجوز کار دریافت نمایید.

موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت با فعالیت موفق در زمینه مهاجرت در این مقاله سعی دارد اطلاعاتی مفید را در رابطه با ثبت شرکت و کارآفرینی در آذربایجان در اختیار متقاضیان قرار دهد.

دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری

در رابطه با سرمایه گذاری و کارآفرینی در آذربایجان می توان گفت که متقاضیان می توانند از این طریق اقامت موقت و اقامت دائم این کشور را به دست آورند.

کسب اقامت موقت: متقاضیانی که دارای حساب بانکی معتبر و گردش مالی مناسبی هستند می توانند از طریق ارائه درخواست به اداره مهاجرت کشور آذربایجان دعوت نامه دریافت نمایند. در صورتی که دعوت نامه توسط سازمان مهاجرت تایید شود، سرمایه گذار باید به کنسولگری مراجعه کرده و و دعوت را را اخذ نماید و اقدامات دیگر را برای دریافت مجوز اقامت خود انجام دهد.

کسب اقامت دائم: در این نوع از اقامت متقاضیان خارجی باید دارای سرمایه ای بالغ بر 65 هزار $ باشد و ارائه بیزینس پلن نیز الزامی می باشد.

کارآفرینی در آذربایجان

اصلاحات مهم در قوانین سرمایه گذاری

در قوانین سرمایه گذاری در این کشور اصلاحات مهمی وجود دارد، متقاضیانی که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یا کارآفرینی در آذربایجان را دارند بهتر است از آن ها آگاه باشند. این اصلاحات به شرح زیر می باشد:

 • سرمایه گذاران خارجی و بین المللی، بدون دریافت هیچ مجوزی اجازه دارند در بورس سهام خریداری نمایند
 • این امکان برای سرمایه گذاران خارجی وجود دارد تا بدون محدودیتی سهامدار شرکت های فعال شوند
 • سرمایه گذاران می توانند در این کشور سرمایه گذاری کرده و 100 % سهام شرکت متعلق به خودشان باشد
 • متقاضیان خارجی می توانند شعبه خارجی شرکت خود را در این کشور افتتاح نمایند

سرمایه گذاری مطمئن و پر سود

سرمایه گذاری یا کارآفرینی در آذربایجان به دلایل ذیل مطمئن و دارای سود بسیار زیادی می باشد.

 • وجود ثبات سیاسی در این کشور
 • برخورد توام با احترام و همچنین عدم تفاوت بین سرمایه گذاران ایرانی با سایر کشور ها
 • نزدیکی آذربایجان با کشور های اروپایی پیشرفته
 • داشتن منابع طبیعی بسیار زیاد و فوق العاده
 • وجود آزاد راه خلیج فارس به کشور های آسیای میانهوجود خط راه آهن بندر عباس به آسیای میانه
 • وجود پروژه های بسیار عظیم در رابطه با جزیره های مصنوعی خزر که با سرمایه ای بالغ بر 120 میلیارد $ در حال انجام می باشد
 • پروژه های انتقال انرژی از شهر باکو به اروپا با سرمایه گذاری شرکت هایی از کشور آلمان و کشور انگلستان

نوشتن بیزینس پلن

متقاضیان جهت سرمایه گذاری و یا کارآفرینی در آذربایجان باید هدف خود از ثبت شرکت را نوشته و تحت عنوان بیزینس پلن ارائه نمایند. برای نوشتن لازم است متقاضیان برخی از موارد را در نظر بگیرند. این موارد عبارتند از:

 • نوشتن خلاصه ای از کارهای اجرایی اولیه
 • نوشتن اهداف کسب و کار
 • انتظاراتی که از محصول و ارائه خدمات دارید
 • تعیین تیم مدیریت
 • مشخص شدن نوع سهام شرکت، همچنین شرایط تعیین شده برای خرید سهام شرکت نیز باید ذکر شود
 • برآورد هزینه های مالی شرکت
 • هزینه های ثبت شرکت
 • هزینه های سالیانه نگهداری از شرکت
 • تمکن مالی یا مشخص کردن ساپورت های مالی برای ثبت شرکت

توصیه می شود متقاضیان اقدامات لازم را برای افتتاح حساب در این کشور انجام دهند. زیرا داشتن حساب ارزی در این کشور بسیار آسان می باشد. برای افتتاح حساب در بانک های این کشور باید مدارکی مثل: پاسپورت معتبر، مدارک ثبت تجاری، اساس نامه های شرکت، گواهی اثبات فرد در این کشور ارائه شود.

انواع شرکت ها در کشور آذربایجان

برای ثبت شرکت در این کشور متقاضیان می توانند با توجه به شرایط خود یکی از انواع شرکت های زیر را به ثبت برسانند.

 • ثبت شرکت با مسئولیت های محدود: این نوع از شرکت ها با هدف کارهای بازرگانی به ثبت می رسند. این نوع از شرکت در کشور آذربایجان دارای گسترده ترین کاربرد می باشد. این شرکت می تواند شرکت های دیگر که به صورت کوچک یا متوسط می باشند را و دارای یک عضوء هستند در بر بگیرد. شرکت کننده ها همکاری هایی در خصوص سرمایه گذاری به صورت قانونی نیز دارند.
 • شرکت با سهام خاص: این شرکت ها برای فعالیت های تجاری با مقیاس بزرگتر در نظر گرفته شده اند. برای تاسیس این شرکت ها وجود دو سهامدار، بنیان گذار و یا 2 شخص حقوقی کافی می باشد. برای تقسیم سهام JSC صندوق های خاصی را در نظر گرفته است. سرمایه های این نوع از شرکت ها قابل مبادله و انتقال در عموم می باشد.
 • شرکت سهامی با مسئولیت محدود: از نظر قوانین عملکرد این شرکت ها به صورت محدود می باشد و مسئولیت سهامداران به صورت محدود و مانند شرکت با مسئولیت محدود می باشد. این شرکت ها توسط یک یا دو شخص حقیقی یا حقوقی تاسیس می شود و سرمایه های شرکت بین سهامداران تقسیم خواهد شد.

مزایا اقامت در کشور آذربایجان

این کشور بخشی از کشور شوروی سابق می باشد که دارای منبع غنی از نفت می باشد. این کشور در بین در کنار دریای خزر و بین کشور ایران و کشور روسیه قرار گرفته است. در سال های اخیر اقتصاد این کشور رشد بسیار زیادی داشته است. درصد زیادی از تولبد ناخالص داخلی این کشور را منابع غنی گاز و نفت تشکیل می دهد.

در چند سال اخیر شرکت های غربی در بخش انرژی این کشور میلیون ها $ سرمایه گذاری کرده اند. بخش های دیگری که در اقتصاد این کشور تاثیر دارند بخش معدن و بخش کشاورزی می باشد. بیشتر افرادی که به این کشور مهاجرت می کنند در بخش های معدن، نفت و گاز مشغول به کار می شوند.

در این مقاله به بررسی ثبت شرکت و کارآفرینی در آذربایجان پرداخته شد. اگر به مشاوره های بیشتر نیاز دارید می توانید با کارشناسان و وکلاء مجرب ما در موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت در تماس باشید. همچنین می توانید با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری در موسسه حاضر شوید.

اگر قصد مهاجرت از طریق ثبت شرکت و کار آفرینی دارید یکی از انتخاب های شما می تواند کشور ترکیه باشد. برای مطالعه بیشتر می توانید به مقاله سرمایه گذاری در کشور ترکیه و مقاله کارآفرینی در ترکیه مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *