مهاجرت به کشور مجارستان

پناهندگی در مجارستان

پناهندگی در مجارستان

امروزه پناهندگی در مجارستان رویه ای می باشد که غیر قانونی محسوب می شود. البته ناگفته نماند که دولت این کشور استقبالی از پناهجویان ندارد. مهاجرت جهت پناهندگی در مجارستان با قوانین و شرایط خاصی همراه است. کشور مجارستان به دلیل داشتن شرایط بسیار خوب برای زندگی، اشتغال و همچنین ادامه تحصیل در زمینه های تحصیلی مخلتف یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت به شمار می رود. در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند هموطنان محترم را از شرایط پناهندگی در مجارستان، قوانین پناهندگی در مجارستان در سال 2020 و شرایط زندگی در این کشور آگاه سازند.

زندگی و پناهندگی در مجارستان

کشور مجارستان یکی از بهترین کشورهای اروپایی جهت زندگی، ادامه تحصیل، اشتغال و مهاجرت می باشد. این کشور در بخش مرکزی قاره اروپا قرار گرفته است. این موضوع باعث شده است تا کشور مجارستان دارای آب و هوا و شرایط اقلیمی بسیار مطلوبی باشد.

 • آب و هوای کشور مجارستان از فصل تابستان تا فصل زمستان بسیار متفاوت است
 • تفاوت دما به دلیل دوری این کشور از بخش های اقیانوس اطلس و اقلیم مدیترانه است
 • کشور مجارستان از اعضای اتحادیه اروپا و همچنین منطقه شنگن است
 • افرادی که موفق به کسب ویزای شنگن می شوند می توانند بدون محدودیت به این کشور سفر کنند
 • در فعالیت های مختلف مانند فعالیت های آموزشی، تجاری، اقتصادی، تحصیلی و… شرکت کنند

روش های مختلف مهاجرت به مجارستان

البته باید در نظر داشته باشید که برای مهاجرت به کشور مجارستان متقاضیان و مهاجران خارجی می توانند از چندین روش مختلف اقدام کنند:

 • مهاجرت به کشور مجارستان جهت ادامه تحصیل
 • مهاجرت به کشور مجارستان جهت اشتغال در زمینه های مخلتف
 • مهاجرت به کشور مجارستان جهت شروع کسب و کار و کارآفرینی
 • مهاجرت به کشور مجارستان جهت سرمایه گذاری و خرید املاک
 • مهاجرت به کشور مجارستان برای حضور در دوره های آموزش زبان
 • مهاجرت به کشور مجارستان جهت ازدواج و تشکیل خانواده

تمامی روش های ذکر شده از روش های قانونی برای مهاجرت به مجارستان به شمار می روند. متقاضیان و مهاجران خارجی می توانند با کسب ویزای مربوطه از طریق روش های ذکر شده وارد خاک کشور مجارستان شوند. پناهندگی در مجارستان نیز یکی از روش هایی به شمار می رود که متقاضیان قصد دارند از طریق آن به کشور مجارستان مهاجرت کنند. اما مهاجرت به کشور مجارستان از طریق پناهندگی شرایط بسیار خاصی را به همراه دارد که در این نوشتار به آن اشاره خواهد شد.

درباره پناهندگی در مجارستان

مهاجرت از طریق پناهندگی به کشورهای اروپایی و آمریکایی همواره در طی تاریخ یکی از روش های خطرناک مهاجرتی محسوب شده است. افرادی که به دلیل داشتن عقاید، دین، باورهای سیاسی و اجتماعی و یا سایر موارد مرتبط در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار می گیرند، معمولا اقدام به مهاجرت از طریق پناهندگی به کشور های خارجی می کنند. به طور کلی، افرادی که قصد دارند از طریق پناهندگی به کشور های خارجی مهاجرت کنند باید خطرها و ضرر و زیان های جانی و مالی را نیز در نظر بگیرند. مهاجرت از طریق پناهندگی یکی از روش های مهاجرتی به کشور های خارجی است که توسط مشاوران و کارشناسان حقوقی و مهاجرتی توصیه نمیشود زیرا با خطرات زیادی همراه است. کشور مجارستان نیز یکی از کشورهایی است که متقاضیان زیادی قصد دارند از طریق پناهندگی اقدام به مهاجرت به آن کنند.

آشنایی با امر پناهندگی در مجارستان

مهاجرت از طریق پناهندگی به کشور مجارستان یکی از پیچیده ترین روش های مهاجرت به این کشور است که متقاضیان و مهاجران خارجی حتما باید از شرایط آن مطلع باشند. کشور مجارستان یکی از اعضای منطقه شنگن است. اما این کشور تاکنون موفق به عضویت در کنوانسیون پناهندگی نشده است. این موضوع موجب شده است تا متقاضیان و مهاجران و به طور کلی پناهندگان خارجی موفق به مهاجرت به کشور مجارستان از طریق پناهنگی نشوند. در کنار کشور مجارستان، کشورهای زیادی وجود دارند که عضو کنوانسیون پناهندگی هستند.

متقاضیان و پناهندگان می توانند اقدام به مهاجرت از طریق پناهندگی به این کشورها کنند. کشورهای مختلف دنیا برای پذیرش پناهندگان خارجی باید هزینه های گوناگونی برای حمایت از آنها پرداخت کنند و این امر موجب ایجاد مشکلات مختلف در زمینه های گوناگون میشود. به همین دلیل، امروز اکثر کشورهای پیشرفته دنیا آماده پذیرش پناهندگان خارجی نیستند و قوانین خاصی در این زمینه تعیین کردند.

درباره پناهندگی در مجارستان

قوانین پناهندگی در مجارستان

به طور کلی، افرادی که قصد دارند اقدام به مهاجرت به مجارستان از طریق پناهندگی کنند، باید مدارک خود را به یک مرجع قانونی ارائه دهند و خود را در دفاتر مربوطه معرفی کنند. وظیفه این دفاتر و مراجعه قانونی در قبال مهاجران و پناهندگان خارجی این است که آنها باید پناهندگان را به اردوگاه های پناهجویان بفرستند و مدارک و هویت آنها را ثبت کنند.

 • در اردوگاه های پناهجویان، متقاضیان و پناهندگی از غذا و محل خواب با کیفیت متوسط بهره مند خواهند شد
 • کارت اقامت بشر دوستانه نیز کسب خواهند کرد
 • تمامی پناهجویان باید مدارک پزشکی خود را نیز ارائه دهند
 • در صورت داشتن بیماری خاص، با پزشکان کمپین مربوطه بیماری خود را درمیان بگذارند
 • متقاضیان و پناهندگان در اردوگاه های پناهجویان می توانند در صورت وجود مشکلات حقوقی از وکلای مجرب درخواست کمک کنند

پناهندگان و پناهجویان شرایط مختلفی را برای ورود به خاک کشور مجارستان دارند. معمولا پناهجویان به دلیل خطرات جانی کشور خود را ترک می کنند و وارد خاک یک کشور خارجی امن می شوند تا بتوانند از خطرات جانی و مالی دور باشند. اما پناهندگان به طور کلی به دلیل مورد آزار و اذیت قرار گرفتن برای موارد مختلف مانند موارد زیر کشور خود را ترک می کنند:

 • نژاد
 • مذهب
 • ملیت
 • مشکلات سیاسی و اجتماعی

با معرفی خود و مراجعه به اداره پلیس کشور مورد نظر، به عنوان پناهنده شناخته می شوند. در کشور مجارستان نیز پناهندگان باید خود را به اداره پلیس این کشور معرفی کنند. اثر انگشت و اطلاعات کامل خود را ارائه دهند. به یاد داشته باشید که هم اکنون کشور مجارستان به دلیل عدم عضویت در کنوانسیون پناهندگی قادر به پذیرش پناهندگان نیست و به طور کلی مهاجرت به این کشور از طریق پناهندگی امکان پذیر نمی باشد.

شرایط اقامت در کشور مجارستان

اکثر افرادی که اقدام به مهاجرت به کشورهای اروپایی می کنند قصد دارند تا اقامت دائم کشور مورد نظر خود را کسب کنند تا از مزایای بی شمار آن بهره مند شوند. کسب اقامت دائم کشور مجارستان در صورتی امکان پذیر خواهد بود که متقاضیان در این کشور اقدام به تاسیس کمپانی کنند، اقدام به خرید ملک کنند، با تبعه مجارستانی ازدواج کنند. در این کشور مشغول به کار بعد از فارغ التحصیلی شوند و یا در زمینه های مختلف سرمایه گذاری کنند. شما عزیزان اگر به فکر کسب اقامت در مجارستان و مطلع شدن از شرایط زندگی در مجارستان و یا سایر کشورهای پیشرفته اروپایی هستید می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *