مهاجرت به کشور مجارستان

پناهندگی در مجارستان

پناهندگی در مجارستان

کشور مجارستان کشوری اروپایی که با 10 میلیون نفر پناهنده وجود دارد که باعث شده به یکی از کشور های پناه جویان تبدیل شده است و بدون تردید یک چالش جدی و بحرانی میباشد. پناهندگی در مجارستان هیچ بحران مهاجرتی  وجود ندارد.کشور مجارستان با 1.5 درصد از مهاجران یکی از پایین ترین نرخ ها را در جهان دارد.در ماه های گذشته بیشتر از 80 درصد پناهدگان که به کشور مجارستان آمدند و از شرایط و بحران های جهانی فرار کردند.

سیستم پناهندگی در کشور مجارستان

امروزه دقیق ترین و سریع ترین راه برای مهاجرت پناهندگی مجارستان میباشد که در سال 2014 به تنهایی 9 درصد از متقاضیان پناهنده بودند. هنگامی که بیشتر از 40 درصد از کشور هایی مثل سوریه و افغانستان سفر کرده بودند.این شاخص پایین آمدن نرخ در کل کشور های اروپایی است.که به صورت میانگین 45 درصد از درخواست ها تصویب شد.

کشور مجارستان از کشور های اروپایی است که برای اولین بار به بازداشت کردن پناهندگان اقدام کرد و تعداد زیادی از پناهندگان بازداشت شدند و حتی افرادی که در مراکز پذیرش بودند و از خدمات پشتیبانی برای همه مردم (عمومی) برخودار نبودند ووو شرایط بهداشتی اکثرا قابل قبول نیست . تعداد مهاجران که به صورت پناهندگی در مجارستان هستند به طور تصاعدی رو به افزایش است و این تعداد از 4000 نفر که در سال 2012 بود در سال 2013 به 170.000 نفر افزایش رسیدند و اغلب پناهندگان به سمت غرب رفتند و مجارستان به قوانین جدیدی درباره پناهندگی و کسانی که تمایل دارند به ماندن در این کشور وضع کرد.

برای اطلاعات بیشتر این امکان را دارید که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با کارشناسان ارشد ما در این زمینه مشاوره شوید و این امکان برای شما وجود دارد که به صورت رایگان میتوانید با کارشناسان ارشد ما به صورت مشاوره تلفنی مشاوره شوید و پاسخ سوالات خود را از کارشناسان ارشد ما دریافت کنید و کارشناسان ارشد ما شرایط شما را بررسی می کنند و بهترین راه را برای شما انتخاب می کند و شما  با درک بهتری میتوانید مقصد خود را انتخاب کنید .

رد شدن درخواست پناهندگی در مجارستان 

4 دلیل برای رد شدن درخواست پناهندگی در مجارستان وجود دارد:

  1. دلایل و منطق های اشتباه و بی ربط در مورد پناهندگی
  2. شما به کشور امن ثالث قبل از سفر به مجارستان سفر کرده باشید به شما یک فرصت برای محاطفت وجود دارد.
  3. درخواست استرداد خود برای کشور امن ثالث داده باشید.
  4. از قبل پناهندگی شما در کشور مجارستان رد شده باشد.

لازم به ذکر است که اگر برای اولین برا درخواست برای پناهندگی در مجارستان ارائه مدهید تمامی هزینه ها دادگاه ها مانند تفسیر معاف هستید.

روند پناهندگی در مجارستان

در مورد پناهندگی در مجارستان به مدت 60 روز طول میکشد که در این مدت زمان مصاحبه شخصی صورت میگیرد که چند قدم میتواند این مدت را طولانی تر کند و اگر در مورد پناهندگی در مجارستان دز فردوگاه انجام شود .این مورد به مدت 8 روز انجام خواهد شد و در مورد پناهندگی تصمیمات زیر باید توجه داشته باشید :

  1. اقامت پناهندگان را به کشور مجارستان که به صورت موقت در این کشور بماند
  2. حمایت از پناهندگان تکمیلی
  3. انجام پناهندگی
  4. برنامه به صورت کامل رد شدن

قانون دوبلین

کشور مجارستان اگرقصد داشته باشد که به یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا شما را بفرستد در این مورد پناهندگان امکان این را دارند که بیشتر از زمان بخواهند و اگر پس از خارج شدن از بلغارستان و یا یونان و قبل از رسیدن به کشور مجارستار را اثبات کند که بیشتر از 3 ماه در صربستان و یا در مقدونیه میباشد که برا اساس قانون دوبلین نباید به بلغارستان برگردید. انجمن هلسینکی مجارستان به شما این امکان را میدهد که هر سند یا مدرکی که در صربستان و یا مقدونیه را دریافت کردید را نزد خود نگه دارید.

پناهندگی در مجارستان 

4 دلیل در مورد پناهندگی در مجارستان وجود دارد:

1.دریافت اقامت پناهندگی در مجارستان 

اگر شما در کشور مجارستان پناهنده شوید از منطقه ترانزیت انتقال داده میشود به یک مرکز پذیرش باز یعنی جایی که میتوانید به مدت یک ماه در آنجا ساکن باشد تا مدارک مورد نظر تان را دریافت کنید. انجمن مقامات وضیعت شما را به مدت سه سال یک بار بازرسی و بررسی می کنند و این مورد هنگامی به پایان می رسد که از طرف مقامات تجدید نظر کنند و شما را به یک شهروند مجارستانی معرفی کنند.

2.حمایت تکمیلی

در صورتی که به شما در کشور مجارستان حمایت تکمیلی داده شود و از منطقه ترانزیت ها انتقال داده شوید به یک مرکز پذیرش باز ،مانند مرحله اول میتوانید اقامت پناهندگی در مجارستان به مدت یک ماه در آن جا ساکن باشد که مدارک مورد نیاز را دریافت کنید و مقامات وضعیت شما را به مدت 3 سال بازرسی و بررسی می کنند .

3.حمایت بشر دوستانه

اگر شما این امکان را دارد که حمایت بشر دوستانه و یا موقت دریافت کنید ،شما این امکان را ندارید که کار کنید ،شما این امکان را ندارید که خانواده ،همسر و فرزندانتان را به عنوان همراه به کشور مجارستان بیاورید و مدت زمان این حمایت 1 سال میباشد که بعد از یک سال به پایان می رسد.

4.عدم پذیرش (تصیمیات منفی)

در این مورد اگر درخواست شما را رد کردند شما 8 روز فرصت دارید که دوباره درخواست دهید و این امکان برای شما وجود دارد که برای تصمیم شما تجدید نظر شود .

 برای اطلاعات بیشتر این امکان را دارید که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با کارشناسان ارشد ما در مورد پناهندگی در مجارستان  سوالات خود را بپرسید و کارشناسان ارشد ما شرایط شما را در نظر میگیرند و با بهترین راه برای مهاجرت به شما کمک می کند و شما با درک بهتر می توانید که مسیر خود را انتخاب کنید

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *