مهاجرت کاری موناکو

ویزای کاری کشور موناکو

ویزای کاری کشور موناکو

اخذ ویزای کاری کشور موناکو برای متقاضیان بین المللی جهت اشتغال زایی، کسب اجازه کار و در نهایت اقامت این کشور جذاب است. در این مقاله موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این موضوع را بررسی می کند. این کشور، دومین کشور کوچک مستقل در جهان پس از واتیکان است. این کشور کوچک 6 برابر واتیکان است. در دریای مدیترانه واقع شده و توسط فرانسه احاطه شده است.

علی رغم داشتن مساحت فقط 2 کیلومتر مربع، با این کشور به عنوان بخشی از منطقه شنگن رفتار می شود. اگرچه به طور رسمی عضو منطقه شنگن نمی باشد. این کشور در واقع نه عضوی از اتحادیه اروپا و نه منطقه اقتصادی اروپا است. اما مرز مشترک و اتحادیه گمرکی با فرانسه و سایر کشورهای شنگن را دارد.

اینفوگرافیک ویزای کاری موناکو

اخذ ویزای کشور موناکو

با توجه به توافق نامه های موناکو و فرانسه و همچنین روابط نزدیک این 2 کشور، اگر به ویزا برای فرانسه نیاز دارید. برای بازدید از موناکو نیز به ویزا احتیاج دارید. در واقع، ویزای فرانسه به شما اجازه ورود به موناکو را می دهد. همچنین مجوز ورود به فرانسه به شما این حق را می دهد که برای مدت تعیین شده در کشور موناکو بمانید. در نتیجه، اگر برای ورود به کشورهای عضو شنگن نیازی به ویزا ندارید. برای بازدید از موناکو نیز نیازی به ویزا ندارید. همه اینها با توافق نامه محله Franco-Monegasque در 18 مه 1963 تنظیم شد.

توافق نامه میان موناکو و فرانسه

این توافق نامه که در سال 1963 امضاء شد. طی سال ها چندین بار اصلاح شد. رفت و آمد مردم فرانسوی و مونگاسکی بین هر 2 کشور و خارجیانی را که از یکی از 2 کشور به کشور دیگر در حال عبور هستند تنظیم می کند. طبق این کنوانسیون:

 • شهروندان فرانسوی و مونگاسکی می توانند آزادانه در قلمرو یکدیگر حرکت کنند.
 • موناکو متعهد می شود قوانین خود را در رابطه با ورود، اقامت و استقرار اتباع خارجی در قلمرو خود مطابق با قوانین فرانسه در مورد آن موارد اعمال کند.

بعلاوه، از آنجا که موناکو سیستم ویزای مخصوص به خود را ندارد، ارسال و صدور ویزا به فرانسه تفویض می شود. همه کسانی که نیاز به ویزا به موناکو دارند باید در سفارت یا کنسولگری ذی صلاح فرانسه در کشور محل اقامت خود ثبت نام کنند. جهت اطلاع از شرایط کار در این کشور مقاله کار در موناکو خالی از لطف نخواهد بود.

جهت تکمیل اطلاعات خود در این بخش نمودار رشد اقتصاد این کشور را از طریق تصویر زیر بررسی بفرمائید:

نرخ رشد اقتصاد در موناکو

شرایط ویزای کاری کشور موناکو

برای اخذ ویزای کاری و یا اهداف بیزینسی در کشور موناکو، شرایط زیر لازم می باشد:

 • دعوت نامه از یک شرکت در موناکو. این نامه باید به عنوان دعوت برای حضور در جلسات صنعت یا کار ظاهر شود.
 • نمایه کوتاهی از شرکتی که متقاضی در آن کار می کند و موقعیتی که در آنجا دارند.
 • نامه ای از کارفرما، که هدف از سفر و همچنین برنامه سفر روزهایی را که فرد متقاضی می خواهد در منطقه شنگن سپری کند، توصیف می کند. در این نامه همچنین باید ذکر شود که آیا شرکت فرستنده هزینه های ویزا را در طول اقامت تأمین می کند.
 • اگر موارد قبلی وجود داشت. روابط تجاری بین 2 شرکت اثبات چنین رویدادی باید ارائه شود.

جهت زندگی در این کشور و اطلاع از هزینه‌ های شاخص مقاله هزینه زندگی در موناکو را بررسی بفرمائید.

ویزای کاری کشور موناکو

مدت زمان اخذ ویزای کاری موناکو

به طور کلی، وقت سفارت فرانسه در هر نقطه از جهان برای پردازش درخواست ویزای موناکو حدود 10 روز طول می کشد. هنوز هم، بسته به تعداد درخواست هایی که سفارت در آن زمان دریافت می کند یا پرونده خاص یک متقاضی خاص، می توان زمان رسیدگی را تمدید کرد. به همین دلیل، به شما پیشنهاد می شود که در اسرع وقت برای اخذ ویزای کاری اقدام کنید. در فصول شلوغ، به طور مثال در فصل تابستان، به دلیل تعداد زیادی از درخواست هایی که سفارتخانه های فرانسه دریافت می کنند. زمان پردازش ویزا نیز افزایش می یابد.

مدارک لازم اخذ ویزای کاری کشور موناکو

مدارک زیر برای هرگونه درخواست ویزای کوتاه مدت مورد نیاز است:

 • فرم درخواست: به طور کامل با اطلاعات صحیح و صادقانه مطابق با آنچه در سایر اسناد موجود است، تکمیل شود.
 • 2 الی قطعه عکس: این عکس ها بایستی یکسان بوده و در 3 ماه گذشته گرفته شده باشند.
 • گذرنامه: با اعتبار بیش از 3 ماه، پیش از تاریخ بازگشت مورد نظر خود به کشور خود
 • کپی داده های بیومتریک در گذرنامه: یک نسخه از صفحات را با اطلاعات گذرنامه فعلی خود تهیه کنید. آنها را به همراه سایر اسناد ارائه دهید.
 • برنامه سفر: بلیط پرواز رزرو شده رفت و برگشت از کشور خود به نزدیکترین فرودگاه فرانسه که نزدیک به کشور موناکو نیز می باشد.
 • بیمه سلامت: که کل منطقه شنگن را برای کل مدت اقامت شما در این منطقه پوشش می دهد.
 • توصیه نامه: نامه ای است که توسط نامزد ویزا نوشته شده است. متقاضی توضیح می دهد که چرا مایل به دیدار از موناکو هستند.
 • اثبات اسکان: سندی که نشان می دهد مسافر قصد دارد در زمان حضور خود اقامت کند.
 • نامه تمکن مالی: فرد باید اثبات کند که در تمام مدت اقامت خود توانایی مالی لازم برای حمایت از زندگی خود را دارد.

جهت مهاجرت به این کشور به غیر از روش کاری، روش دیگری که مورد توجه متقاضیان بین المللی می باشد، روش تحصیل در موناکو خواهد بود.

اقدامات لازم به منظور اخذ ویزای موناکو

همانطور که قبلاً گفته شد، از آنجایی که موناکو سیستم ویزای مخصوص به خود را ندارد. ارسال و پردازش ویزا به فرانسه تعویض می شود. در نتیجه، فرد باید درخواست ویزا خود را در سفارت یا کنسولگری فرانسه در کشور خود ثبت کند. در برخی از کشورها، سفارتخانه های فرانسه برای ارائه ویزا به شرکت هایی که خدمات ویزا ارائه می دهند، از خارج از کشور خارج شده اند. از آنجا که ویزای شنگن امکان بازدید از چندین کشور در منطقه شنگن را برای شما فراهم می کند. جهت مهاجرت به این کشور و کسب اطلاعات دقیق مطالعه مقاله مهاجرت به موناکو از اطلاعات شاخصی برخوردار می باشد.

اگر قصد سفر بیش از فرانسه و موناکو را دارید، ممکن است مجبور شوید پرونده خود را در جای دیگری ثبت کنید. در این مقاله در مورد ویزای کاری کشور موناکو صحبت شد. در صورت وجود هرگونه سوال و ابهام، با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

سوالات پرتکرار در باب ویزای کاری موناکو

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب ویزای کاری موناکو می باشیم:

 • شرایط اخذ ویزای کاری موناکو چیست؟ در خصوص کار در موناکو بایستی از کارفرمایی در این کشور پیشنهاد کاری داشته باشید.
 • شرایط ویزای کاری کشور موناکو چیست؟ دعوت نامه از یک شرکت در موناکو. این نامه باید به عنوان دعوت برای حضور در جلسات صنعت یا کار ظاهر شود، نمایه کوتاهی از شرکتی که متقاضی در آن کار می کند و موقعیتی که در آنجا دارند، نامه ای از کارفرما، که هدف از سفر و همچنین برنامه سفر روزهایی را که فرد متقاضی می خواهد در منطقه شنگن سپری کند، توصیف می کند. در این نامه همچنین باید ذکر شود که آیا شرکت فرستنده هزینه های ویزا را در طول اقامت تأمین می کند، اگر موارد قبلی وجود داشت. روابط تجاری بین 2 شرکت اثبات چنین رویدادی باید ارائه شود.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *