مهاجرت کاری موناکو

کار در موناکو

کار در موناکو

چنانچه به عنوان یک متقاضی بین المللی مشتاق به کار در موناکو هستید در ابتدا از شما دعوت می نمائیم که آخرین قوانین این کشور را در باب شرایط کاریابی در این نوشتار مطالعه فرمائید. آنچه که مشخص هست با توجه به شرایط مطلوب اقتصادی این کشور فرصت های کاری هم در این کشور برای مهارت های مورد نیاز وجود دارد. حال باید دید که دسترسی به یک موقعیت کاری در این کشور برای یک شهروند خارجی چگونه ممکن است؟

 • آیا کشور موناکو از خارج اتحادیه اروپا نیروی کار می پذیرد؟
 • شرایط و مدارک مورد نیاز برای کار در موناکو چیست؟
 • آیا می توان با ویزای کار در این کشور به اقامت دست یافت؟

کشور موناکو با توجه به مساحت تنها 2 کیلومتر مربع و حکومت ولیعهدی به عنوان بخشی از منطقه شنگن معرفی می شود چنانچه که عضو رسمی این حوزه نیست. همچنان می توان گفت که این کشور نه عضو اتحادیه اروپا است و نه در منطقه اقتصادی اروپا قرار دارد. اما همچنان مرز مشترک و اتحادیه گمرکی با فرانسه و سایر کشورهای شنگن را دارا است. شاید می دانید که موناکو بیشتر به کازینوها و مناطق جهانگردی و توریستی خود معروف است. همچنین جمعیت عمده این کشور را میلیونرهای دنیا تشکیل داده اند. هر فرد خارجی جهت کار در این کشور نیاز به مجوز دارد. در ادامه می توانید شرایط کار در این کشور را در مقاله ای که توسط محققان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده مطالعه بفرمائید.

اینفوگرافیک کار در موناکو

شرایط کار در موناکو برای ایرانیان

از آنجایی که قانون مهاجرت به موناکو می گوید هر شخصی که مشتاق به کار در این کشور است ابتدا باید دارای مجوز کار باشد. حال اینجا این سوال پیش می آید که مجوز کار را چگونه می توان بدست آورد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که این مجوز توسط کارفرمای شما که در موناکو حضور دارد بایستی اخذ گردد. همانند سایر کشورهای اروپایی قانون دریافت مجوز کاری هم در این کشور به این صورت است که اولویت برای استخدام با نیروی کار بومی است. چنانچه کارفرما مراحل مورد نیاز را برای جذب نیروی کار خارجی طی نماید. سپس می تواند برای شخص خارجی مجوز کار دریافت نماید.

پس آنچه که مشخص است کسی که می خواهد برای اخذ ویزای کار موناکو به عنوان یک ایرانی اقدام نماید. در ابتدا نیاز به این دارد که یک پیشنهاد کاری از این کشور دریافت نماید. معمولا کمتر پیش می آید که این اتفاق بیفتد. مادامی که شما در خاک این کشور نباشید کارفرما به راحتی این مراحل سخت را برای شخصی که نمی شناسد طی نمی کند.

فرآیند اخذ مجوز اشتغال زایی موناکو

هر کارفرمای جدیدی که در موناکو مایل به جذب نیرو است بایستی در ابتدا برای ایجاد پرونده کارفرمایی و پیوستن به نهادهای اجتماعی لازم به اداره کار مراجعه کند. هر پیشنهاد شغلی باید به اداره استخدام گزارش شود. سپس نامزدهای مناسبی را که از نظر اشتغال در موناکو دارای اولویت هستند ارسال می کند. جهت کار در این کشور ابتدا با شرایط مهاجرت به موناکو آشنا شوید.

داوطلبانی که از وضعیت اولویت استخدام بهره مند می شوند:

 • افراد با ملیت موناکو
 • فرزندان یا همسران مونگاسك
 • ساکنان شاهنشاهی موناکو
 • ساکنان شهرهای اطراف

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این کشور ابتدا از طریق نمودار زیر با نرخ بیکاری آشنا شوید:

نرخ بیکاری در موناکو

بعد از اینکه این افراد در آن موقعیت کاری نتوانند واجد شرایط شوند. سپس کارفرما می تواند به مرحله بعد که ارائه پیشنهاد کاری به خارجی است ورود نماید. اداره اشتغال ظرف 4 روز پس از اعلام پیشنهاد کار، نامزدهای مناسبی را که از نظر اشتغال در موناکو دارای اولویت هستند. در این متن هم به شما توضیح داده شد، در اختیار شما قرار می دهد. اگر در طول این 4 روز هیچ نامزدی با شما تماس نگرفته است یا هیچ کاندیدایی انتخاب نشده است. سپس می توان کاندیدای مورد نظر خود را جذب نمائید.

انواع کار در موناکو

در پاراگراف بالا خواندید که یک نیروی کار بخواهد برای اشتغال به موناکو برود فرآیند پیچیده ای باید طی شود. اما در مواردی که شخص بتواند برای خود کار کند شرایط دریافت ویزای کار آسانتر است. البته به صورتی که حرفه و شغل شما مورد تائید مراجع این کشور قرار گیرد. انواع دیگری از ویزای کار برای افرادی صادر می شود که به عنوان:

 • کارآفرین
 • خوداشتغال
 • ثبت شرکت
 • ثبت نمایندگی شرکت

همه این موارد نیز مشول دریافت ویزای کار موناکو می شوند. البته در این شرایط همانطور که مشخص است فرد بایستی برای ایجاد یک بیزینس و تجارت اقدام نماید. پس برای هر کدام از این مسیرها نیز بایستی یک فرآیند مشخصی را طی نمایند. آنچه که مشخص است اولین نیاز برای ایجاد یک بیزینس یا شرکت در هر کشوری شناخت از بازار آن کشور و داشتن یک ایده اقتصادی به روز برای کسب در آمد در این کشور است.

کار در موناکو برای خود اشتغالان       

کار در موناکو برای خود اشتغالان

افرادی که در کشور مبدا خود نشان دهند که دارای یک کسب و کار و مهارتی بوده اند می توانند برای راه اندازی بیزینس خود در موناکو اقدام نمایند. این فرآیند به این صورت است که فرد یا در راستای فعالیت تجاری خود به صورت انفرادی و یا با ثبت یک شرکت فعالیت را شروع نماید. برای موقیت در این پروسه فرد بایستی بتواند نشان دهد یک طرح اقتصادی و یا یک بیزینس پویا در این کشور می تواند ایجاد نماید که حداقل حقوقی را به صورت سالیانه برای امرا معاش خود داشته باشد.

اقامت کاری موناکو

چنانچه که یک خارجی بخواهد در موناکو به اقامت دائم دست یابد. بایستی به تعهدات خود از جمله پرداخت مالیات و رفت و آمد منظم عمل کرده باشد. شهروندان خارجی با دریافت ویزای کار موناکو بعد از 3 سال اشتغال در این کشور می توانند در این کشور به اقامت دائم موناکو دست یابند. این اقامت نیز می تواند شامل حال همسر و فرزندان زیر 18 سال فرد هم بشود.

چنانچه به عنوان یک مهاجر در این کشور اقامت داشته باشید. همچنین می توانید به سایر کشورهای اروپایی نیز رفت و آمد داشته باشید. اخذ ویزای کار برای یک خارجی با توجه به مساحت کم این کشور کمی دشوار است. عموما کارهای خدماتی در این کشور بازار کار بهتری دارند. البته موقعیت کارهای فصلی و خدمات هتلداری و مهمانداری در اولویت بومیان این کشور قرار دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای شما در این باب می باشد.

سوالات متداول در باب کار در موناکو

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب کار در موناکو می باشیم:

 • انواع کار در موناکو چیست؟ کارآفرین، خوداشتغال، ثبت شرکت و ثبت نمایندگی شرکت
 • فرآیند اخذ مجوز اشتغال زایی موناکو چگونه است؟ هر کارفرمای جدیدی که در موناکو مایل به جذب نیرو است بایستی در ابتدا برای ایجاد پرونده کارفرمایی و پیوستن به نهادهای اجتماعی لازم به اداره کار مراجعه کند. هر پیشنهاد شغلی باید به اداره استخدام گزارش شود. سپس نامزدهای مناسبی را که از نظر اشتغال در موناکو دارای اولویت هستند ارسال می کند.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *