مهاجرت به کشور موناکو

مهاجرت به موناکو

مهاجرت به موناکو

کشور موناکو دومین کشور کوچک جهان در قلب اتحادیه اروپا است. اگر به مهاجرت به موناکو از طریق روش های قانونی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری و غیره فکر می کنید با مقاله زیر با ما همراه باشید. موناکو کشور بی نظیری در شبه جزیره ‌ای در قلب اروپا است. این کشور به بهشت جهانگردان و ثروتمندان شهرت دارد. به سبب همین شهرت مثبت گردشگران زیادی را به خود جذب می ‌کند. شاهنشاهی موناکو کشوری مستقل واقع در شبه ‌جزیره موناکو در دریای مدیترانه است که در نزدیکی سواحل جنوب فرانسه واقع شده‌ است. به دلیل شهرت خود به عنوان یک مرکز تجاری و اقتصادی پر رونق شهرت دارد.

موناکو به عنوان یکی از ایده آل ترین مکان های اقامت برای هر کس که مایل به اقامت در مکانی امن در اروپا با امکانات تفریحی با سطح عالی، آب و هوای مطبوع و سیستم مالیاتی مطلوب است. ساکنان موناکو از هیچگونه مالیات بر درآمد شخصی بهره مند نمی شوند. این امر این کشور را به عنوان گزینه اصلی برای افرادی که مایل به نقل مکان در موناکو به عنوان محل زندگی اصلی خود هستند، قرار داده است. مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تنظیم شده است. در نظر دارد که به مهاجرت به کشور موناکو بپردازد.

مزایای مهاجرت به موناکو

مدیران تجاری بین المللی، سرمایه گذاران، افراد برجسته و همچنین شهروندان مرفه در سراسر جهان اقامت یا تابعیت جایگزین این کشور را ابزاری قدرتمند برای برنامه ریزی مالیاتی بین المللی برای جایگزینی با کشور خود می دانند. تمایل زیادی برای این امر دارند. تابعیت کشور موناکو به معنای سفر بدون ویزا به بیش از 160 کشور جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، کشورهای منتخب خاورمیانه، آفریقا و آسیا و همچنین اکثر کشورهای آمریکای شمالی، مرکزی و جنوبی است.

موناکو کشوری امن است که در حدود 18 کیلومتری شرق نیس، در جنوب فرانسه واقع شده است. موناکو به عنوان یک عضو منطقه شنگن یک مکان محبوب برای تعطیلات برای اروپاییان و افرادی است. در طول سال برای آب و هوای آفتابی و گرم به این کشور می روند. علاوه بر تمامی موارد که موناکو را به مقصد بی نظیری برای مهاجرت و یا سفر تبدیل می کند می توان گفت:

 • زیرساخت های مدرن و پیشرفته
 • خدمات با کیفیت بالا در زمینه خطوط تلفن و اینترنت
 • امنیت بانکی عالی
 • مسیرهای هوایی و دریایی امن با مقاصد و مسافران بین المللی

موناکو با اقتصادی پر درآمد، کیفیت زندگی بالا و سطح زندگی بسیار بالا شناخته می شود. اقتصاد مبتنی بر خدمات است. گردشگری و خدمات مالی 2 صنعت اصلی در این کشور هستند. در این مقاله به بررسی بهترین شهرهای موناکو برای کار می پردازیم.

مهاجرت به موناکو برای ثروتمندان

موناکو هیچ گونه مالیاتی از جمله مالیات بر درآمد، مالیات بر ثروت، مالیات محلی، مالیات بر دارایی و مالیات بر سود سرمایه از افراد نمی گیرد. مالیات شرکت و مالیات بر ارث در این کشور در مسند مقایسه با سایر کشورها حداقل است. فقدان مالیات بر درآمد شخصی در موناکو تعداد قابل توجهی از ساکنان ثروتمند کشورهای اروپایی را که بیشتر درآمد خود را از فعالیت خارج از موناکو به دست می آورند جذب کرده است. این کشور بیشتر توجه افراد VIP مانند رانندگان فرمول یک و مشاهیر بین المللی را به خود جلب می کند. اما اکثریت قریب به اتفاق کسانی که جذب این کشور می شوند. جهت سرمایه گذاری وکار در این کشور مقاله کار در موناکو را بررسی بفرمائید.

افراد ثروتمند کمتر شناخته شده تری هستند مانند:

 • کارآفرینان
 • مدیران بازرگانی
 • متخصصان خدمات مالی
 • بازنشستگان

جهت اطلاع از نرخ بیکاری در این کشور نمودار زیر را بررسی بفرمائید:

نرخ بیکاری در موناکو

پس از 10 سال اقامت دائم می توان تقاضاء تابعیت کرد. برای دریافت کارت اقامت دائم همه متقاضیان باید اثبات محل اقامت را نشان دهند. اثبات محل اقامت ممکن است مستلزم گرفتن املاک و مستغلات محلی یا اجاره آپارتمان برای حداقل 1 سال باشد. علاوه بر این کلیه متقاضیان باید برای اقامت در موناکو خودکفایی مالی را نشان دهند:

وعده های غذایی روزانه هزینه خورد و خوراک روزانه به یورو
یک وعده در رستوران معمولی برای دو نفر 135€
یک پاکت شیر 7€
یک بطری آب معدنی بزرگ 5€
یک کیلو سیب 1.24€

مهاجرت به موناکو برای ثروتمندان

درخواست اقامت موناکو

هنگامی که برای اقامت موناکو اقدام می کنیم می توان خودکفایی مالی را با واریز حداقل 500000$ (یورو) به حساب بانکی محلی به نام متقاضی نشان داد یا اینکه می توان نشان داد متقاضی در یک شرکت موناکو استخدام شده است. یا اینکه متقاضی می تواند یک شرکت جدید در موناکو تشکیل دهد که حداقل 10 شغل جدید ایجاد کند یا ارائه نامه ایی از حمایت یکی از نزدیکان نزدیک که متقاضی قصد دارد با او در موناکو زندگی کند ارائه بدهد. کشور موناکو هیچ محدودیتی در مورد افتتاح حساب های بانکی یا داشتن املاک و مستغلات در دولت خارجی ندارد. هر کسی که حداقل 16 سال سن داشته باشد. همچنین بخواهد بیش از 3 ماه در یک سال در موناکو اقامت داشته باشد. خانه خود را در این مرکز مستقر کند باید از مقامات درخواست اجازه اقامت کند.

ساکنان موناکو از هیچگونه مالیات بر درآمد شخصی بهره مند نمی شوند. این باعث می شود که این ایالت انتخاب اصلی برای افراد با ارزش بالا باشد که مایل به مهاجرت به موناکو به عنوان محل زندگی اصلی خود هستند. این کشور برای ایجاد فرآیندی کارآمد که متقاضیان می توانند اجازه اقامت و در صورت تمایل شهروندی را بدست آورند، قانون ساده ای را ایجاد کرده است.

گرفتن کارت اقامت موناکو

کارت اقامت دائم به متقاضیان اجازه می دهد تا به مدت نامحدود در موناکو زندگی کنند. اقامت دائم بر اساس اثبات محل اقامت و اثبات خودکفایی مالی اعطاء می شود. تابعیت موناکو پس از 10 سال اقامت دائم ارائه می شود. جهت زندگی در این کشور مطالعه مقاله هزینه زندگی در موناکو خالی از لطف نخواهد بود.

زندگی در موناکو مزایای بسیاری برای متقاضی زندگی در این کشور که به کشور پولدارها معروف است دارد. از جمله این مزایا می توان موارد زیر را نام برد:

 • امنیت بالا
 • جامعه چند فرهنگی
 • سبک زندگی جذاب
 • مکانی ایده آل در مرز ریویرای فرانسه و ایتالیا
 • دسترسی عالی از طریق جاده، دریا و هوا در فرودگاه بین المللی نیس

همچنین بازار املاک و مستغلات بسیار پایدار که فرصت های قابل توجه ایی را به سرمایه گذاران و فروشندگان املاک مقیم در موناکو ارائه می دهد. امکانات ورزشی، فرهنگی و آموزشی با کیفیت بالا و محیط امن این کشور را برای انتقال محل اقامت شخص به کشور موناکو تسهیل می کند. این کشور با توجه به فضای کسب و کار و کیفیت کلی زندگی جزء مکان های برتر جهان برای اقامت افراد متخصص و سرمایه دار است. امروزه افراد از سرتاسر جهان به گرفتن اقامت در کشورهای سطح بالا و برتر در دنیا فکر می کنند. چنانپه در امور مهاجرتی به کشورهای برتر جهان نیاز به مشاوره تخصصی داشتید. همچنین می توانید با مشاوران متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.