مهاجرت کاری انگلستان

ویزای کارآفرینی انگلستان

ویزای کارآفرینی انگلستان

امروزه کارآفرینی موضوعی است که مورد توجه اکثر کشورهای جهان قرار گرفته است. با اخذ ویزای کارآفرینی انگلستان افراد براحتی می­توانند برای دریافت اقامت انگلستان اقدام نمایند. افرادی که بتوانند در یک موقعیت جغرافیایی باعث بوجود آورن فرصت های شغلی برای دیگران شوند کارآفرین نامیده می­شوند. همچنان این افراد ممکن است با معرفی محصولی جدید باعث ایجاد شغل در کشور شوند.

در واقع کارآفرینان مدیریت منابع را در دست می­گیرند تا بتوانند فرآیندهای جدیدی ایجاد کنند اعم از مشاغل تازه و یا تولید محصولی نو ویا کسب و کاری جدید در بازار، کارآفرینان از فرصت هایی در ایجاد کسب وکار استفاده می­کنند که در سایر مشاغل به آنها توجهی نمی­شود و از این طریق دروازه ایی برای مشاغل جدید می­گشایند. کشور انگلستان استقبال خوبی از کارآفرینانی که باعث ایجاد شغل های جدید در بازار می­شوند، می­نماید.

با تشویق های کشور انگلستان از کارآفرینان و همچنین آماده سازی محیط مناسب برای رشد کارآفرینی در این کشور، اکثر کارآفرینان با دریافت ویزای کارآفرینی انگلستان به این کشور مراجعت می­نمایند. کشور انگلستان به افرادی که دارای طرح های اقتصادی نو باشند و بتوانند با سرمایه گذاری 200هزار پوندی در این کشور داشته باشند براحتی و بمدت کمتر از یکماه اقامت انگلستان را اعطا می­نماید.

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای کارآفرینیTier1

افرادی که قصد دریافت ویزای کارآفرینیTier1 را دارند بایستی در ابتدا دارای حداقل سرمایه50 هزار پوند باشند. همچنین این سرمایه باید در یک و یا چند موسسه قابل قبول بوده و خود فرد به این سرمایه دسترسی داشته و بتواند از این سرمایه در خاک انگلستان استفاده نماید. افرادی که قصد دریافت ویزای کارآفرینی انگلستان را دارند باید دارای شرایط زیر باشند:

 • فرد بایستی دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس باشد. اما در صورتیکه وی تحصیلات دانشگاهی خود را در کشور انگلستان به پایان رسانیده باشد، یا از یکی از دانشگاههای مورد تأیید این کشور فارغ التحصیل شده باشد نیازی به داشتن مدرک زبان ندارد.
 • فرد بایستی جدایی از سرمایه خود که در این کشور سرمایه گذاری نموده، قادر به تأمین هزینه های اقامت اعضای خانواده خود درکشور انگلستان باشد.
 • هزینه ویزای اعضای خانواده به ازای هر فردبالای 18 سال برابر یا1.890 پوند و همین مقدار به ازای تمدید اقامت اعضای خانواده می­باشد. البته بعد از تمدید 12 ماه اول هزینه تمدید برای دوره های بعد به 630 پوند تقلیل می­یابد.
 • طبق سیستم امتیاز بندی انگلستان برای دریافت ویزای این کشور فرد بایستی حداقل امتیاز95 را کسب نموده باشد.
 • فرد حداقل دارای 16 سال باشد.

اخذ ویزای کارآفرینی انگلستان

در صورتیکه کارآفرینان از چند نفر تشکیل شده باشند و ایجاد یک تیم کارآفرینی را نمایند، می­توانند در مقدار سرمایه بصورت شریکی عمل نمایند. تیم های کارآفرینی بایستی دارای شرایط زیر باشند:

 •  افراد تیم نباید از سرمایه خود در تیم های کارآفرینی دیگر استفاده نمایند.
 •  بایستی تمامی اعضای تیم دارای مدارکی باشند که مقدار سرمایه هر یک از اعضا را ثابت نماید.

افراد باید توجه نمایند که سرمایه گذاری با سرمایه 50هزار پوندی با 200هزار پوندی در کشور انگلستان با یکدیگر متفاوت است: اگر فرد با استفاده از سرمایه 50 هزار پوندی وارد کشور انگلستان شده باشد. ابتدا دولت انگلستان یکی از زمینه های سرمایه گذاری که مورد تأیید مرکز سرمایه گذاری و تجارت انگلستان است را به فرد پیشنهاد می­دهد.

فرد پس از بررسی لازم بر روی تجارت معرفی شده تصمیم بر انجام سرمایه گذاری در این کشور را می­نماید. فرد پس از گذشت 12 ماه از سرمایه گذاری 50 هزار پوندی می­تواند اقدام به اخذ ویزای کارآفرینی در کشور انگلستان را نماید. همانطور که گفته شد زمانی که افراد در کشور انگلستان بعنوان کارآفرین شناخته شود بعد از مدت 1 ماه به فرد اقامت این کشور اعطا می­گردد.

تبدیل ویزای دانشجوییTier4 به ویزای کارآفرینی

دانشجویانی که از طریق ویزای دانشجویی Tier4 (ویزای تحصیلی) وارد کشور انگلستان شده اند ومی­خواهند ویزای کارآفرینی این کشور را بدست آورند باید دارای شرایط زیر باشند:

 1. اولاً اینکه رشته تحصیلی و پایان نامه دانشجو مرتبط با کسب و کاری که قصد دارد در این کشور ایجاد نماید باشد.
 2. ثانیاً فرد خود دارای این مقدار سرمایه برای سرمایه گذاری باشد، حتی وی حق ندارد این سرمایه را از کسی که در انگلیس است قرض بگیرد.

تنها در برخی موارد که دانشجو کسی را به عنوان اسپانسر مالی معرفی نماید که در این صورت بایستی مراحل اسپانسری فرد طی شود.

جدول امتیازات اخذ ویزای کارآفرینیTier1  چگونه است؟

سیستم امتیاز دهی دولت انگلستان برای دریافت ویزای کارآفرینی بدین گونه می­باشد: این سیستم دارای جدولی می­باشد که به سه قسمت تقسیم شده است.

1- سرمایه فرد

 • در صورتیکه فرد دارای سرمایه 50 هزار پوندی ویا 200 هزار پوندی باشد، ویا فرد بخواهد ویزای خود را به ویزای کارآفرینی این کشور تغییر دهد 25 امتیاز به فرد تعلق خواهد گرفت.
 • اگر سرمایه فرد در اختیار چند موسسه مالی قرار گرفته باشت 25 امتیاز دیگر به وی تعلق خواهد گرفت.
 • و در صورتیکه فرد به سرمایه خود دسترسی داشته و بتواند این سرمایه را در کشور انگلستان خرج نماید 25 امتیاز دیگر به فرد داده خواهد شد.
 • در این صورت جمعا فرد 75 امتیاز را کسب خواهد نمود.

2- زبان انگلیسی

فرد در صورت داشتن مدرک زبان که ثابت نماید فرد به زبان انگلیسی مسلط است این دولت 10 امتیاز به پرونده وی اضافه خواهد نمود.

3- هزینه و مخارج شخصی

در صورتیکه فرد دارای مدارکی باشد که دال بر تأمین هزینه های زندگی فرد توسط خودش است دولت انگلیس 10 امتیاز دیگر را به وی اعطا می­نماید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کارآفرینی چیست؟

افراد باید مدارک زیر را برای اخذ ویزای کارآفرینی انگلستان به سفارت این کشور ارائه نمایند:

 1. گذرنامه معتبر که حداقل دارای یک برگ سفید برای ویزا باشد.
 2. ارائه مدارکی که نشان دهنده میزان سرمایه کنونی فرد باشد.50 هزار پوند و یا 200 هزار پوند
 3. ارائه یک ایده و یا طرح تجاری
 4.  ارائه مدارکی که ثابت نماید فرد توانایی تأمین هزینه های خود را در مدت اقامت خواهد داشت.
 5.  مدارک زبان و یا مدارکی که نشان دهنده تسلط فرد به زبان انگلیسی باشد.
 6.  ارائه مدارک پزشکی که نشان دهنده سلامت فرد باشد.
 7. ارائه مدرک عدم سوء سابقه کیفری

تمدید ویزای کارآفرینی انگلستان چگونه است؟

در کشور انگلستان افرادی می­توانند جهت تمدید ویزای کارآفرینی خود اقدام نمایند که دارای شرایط زیر باشند:

 1.  فرد بایستی حداقل 6 ماه به عنوان کارفرما یا خویش فرما پس از صدور ویزای کارآفرینی در این کشور کار انجام داده باشد.
 2. فرد بایستی حداقل 2 کار تمام وقت برای دیگران در 12 ماه اخیر ایجاد نموده باشد.
 3. فرد باید با سرمایه50هزار پوند ویا 200 هزار پوند در کشور انگلستان سرمایه گذاری نموده باشد.

دولت انگلستان در صورتیکه فرد دارای شرایط فوق بود ه باشد پس از مدت 8 ماه ویزای وی را تمدید خواهد نمود. افراد در رابطه با ویزای کارآفرینی انگلستان با سوالات زیادی روبرو می­شوند:

 • آیا با دریافت ویزای کارآفرینی پس از مدت یک ماه فرد از تمامی حقوق شهروندی انگلیس برخوردار خواهد شد؟
 • آیا با داشتن ویزای کارآفرینی انگلستان فرزندان می­توانند به تحصیل رایگان در این کشور بپردازند؟
 • آیا دانشجویان کارآفرین در دانشگاههای این کشور بورسیه خواهند شد؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی همه­ی سوالات عزیزان در این زمینه خواهد بود. افراد می­توانند جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره وراهنمایی در این زمینه با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *