مهاجرت کاری آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان

کسب ویزای جستجوی کار آلمان شرایط خاصی دارد و دولت این کشور برای ارائه این ویزا به مهاجران خارجی قوانین مختلفی را تعیین کرده است. در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما عزیزان درباره ویزای جستجوی کار آلمان، الزامات برای کسب ویزای جستجوی کار آلمان، شرایط متقاضیان پس از ورود به آلمان با ویزای جستجوی کار آلمان و سایر موارد مرتبط اطلاعات کافی ارائه خواهند داد.

درباره ویزای جستجوی کار آلمان

کشور آلمان یکی از زیباترین و قدرتمندترین کشورهای دنیا است که در قاره اروپا واقع شده است. اگر به دنبال اشتغال در خارج کشور هستید، آلمان با رشد زیاد و بیکاری کم، مکان مناسبی برای مهاجرت است. این کشور دارای بازار کار بسیار جذاب برای کارگران واجد شرایط است زیرا شرکت های بسیار رقابتی آنها همیشه به کارمندان دارای مهارت و مهارت نیاز دارند. آلمان همچنین یکی از کشورهایی است که به دنبال کارمندان بسیار ماهر برای کار در پست های با حقوق و دستمزد بالا است و همه افراد جوان و ماهر را تشویق می کند تا به این کشور بروند و به دنبال پست و شغل هایی برای کار شوند. بنابراین اگر تصمیم گرفته اید و دوست دارید که در کشور آلمان کار کنید، اولین کارهایی که باید انجام دهید دریافت ویزای جستجوی کار آلمان است.

ویزای جستجوی کار برای آلمان مجوز اقامت طولانی مدت است که به شما امکان می دهد 6 ماه در این کشور بمانید و به دنبال شغل باشید. اگر در طی 6 ماه شغل مناسبی بیابید، مجوز کار آلمان، اقامت در این کشور و زندگی در المان را دریافت خواهید کرد. متقاضیان به تنهایی با کسب ویزای جستجوی کار آلمان نمی توانند در این کشور کار کنند. این بدان معنی است که می توانید در طول مدت اقامت به کشور بروید و به دنبال شغل باشید.

الزامات اخذ ویزای جستجوی کار آلمان

معیارهای مختلفی وجود دارد که برای واجد شرایط بودن برای درخواست ویزای جویای کار آلمان می توانید آن را برآورده کنید:

 • دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد از یک دانشگاه آلمانی یا یک مدرک خارجی معادل آن باشید.
 • حداقل 3 سال تجربه در زمینه تحصیلی خود داشته باشید.
 • اثبات مبلغ کافی برای تأمین اقامت خود در مدت زمانی که در آلمان هستید.
 • برای کل زمان اقامت خود در آلمان یا تا زمانی که مجوز کار خود را دریافت کنید، از مسافرت یا بیمه درمانی خود استفاده کنید.

اگر همه معیارها را بررسی و آنها را برآورده کرده اید، یک قدم به گرفتن ویزای خود نزدیک می شوید. مرحله بعدی آماده سازی مجموعه اسناد و مدارک شما برای برنامه کسب ویزا است. اسناد اطمینان می دهند که درخواست شما بلافاصله به دلیل عدم تحقق الزامات رد نمی شود، بنابراین اطمینان حاصل کنید که همه آنها را دارید و به طور کامل ارائه می دهید.

لیست اسناد مورد نیاز برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان به صورت زیر است:

 • گذرنامه معتبر (در 10 سال گذشته صادر شده باشد و حداقل 12 ماه پس از بازگشت برنامه ریزی شده شما معتبر باشد)
 • کپی از صفحه داده گذرنامه
 • 3 قطعه عکس گذرنامه بر اساس مشخصات بیومتریک
 • انگیزه نامه
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • گواهی دال بر سوابق کاری
 • رزومه
 • اثبات اسکان در آلمان (محل اقامت مناسب در این کشور)

همچنین اثبات شرایط مالی نیز با در نظر گرفتن موارد زیر انجام می شود:

 • ارائه نامه رسمی تعهد توسط یک حامی مالی که در آلمان زندگی می کند.
 • صورت حساب بانکی
 • اثبات وضعیت شخصی در کشور خود، مانند شناسنامه، سند ازدواج و سایر مدارک (ترجمه شده به انگلیسی)
 • اثبات بیمه درمانی

برای تحقق الزامات، شما باید دو مجموعه از این اسناد را تهیه کرده و آنها را به مرکز درخواست خود ببرید.

الزامات اخذ ویزای جستجوی کار آلمان

پس از ورود به آلمان با ویزای جستجوی کار آلمان

با داشتن ویزای کاری در آلمان، می توانید سریعاً به این کشور سفر کنید. با این حال، دو کار مهم که متقاضیان باید پس از ورود به آلمان با ویزای جستجوی کار آلمان انجام دهند عبارتند از:

 • آدرس خود را در اداره ثبت نام ثبت كنید. فرقی نمی کند که محل سکونت شما در هتل، خانه یا آپارتمان اجاره ای و یا خانه یکی از دوستان و یا آشنایان شما باشد. نزدیکترین دفتر ثبت نام را پیدا کنید و با گذرنامه، ویزا و مدارک مربوط به آدرس محل زندگی شما به آن دفتر مراجعه کنید.
 • اجازه اقامت موقت خود را در آلمان دریافت کنید. پس از ثبت آدرس خود می توانید برای شخص متقاضی کار درخواست اجازه اقامت کنید. برای درخواست باید با مقامات مهاجرتی در نزدیکی محل خود قرار ملاقات کنید. در روز تعیین وقت، شما در مصاحبه شرکت می کنید که در طی آن اسناد مربوط به درخواست خود را ارسال می کنید.

فرم درخواست ویزای کاری آلمان

آخرین مرحله برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان، کامل کردن فرم های درخواست این ویزا است. متقاضیان با کامل کردن فرم های مربوطه می بایست مدارک خود را به سفارت آلمان ارائه دهند و برای مصاحبه به سفارت این کشور مراجعه کنند. در پایان، اگر تصمیم به یافتن شغل در آلمان دارید، حتماً این مراحل را دنبال کنید، یک برنامه مناسب تهیه کنید و باید در راه برقراری ارتباط و شبکه با کارفرمایان بالقوه در آلمان باشید. شما نمی توانید در آلمان با ویزای جستجوی کار کنید. پس از یافتن شغل، باید آن را به اجازه اقامت برای اشتغال تغییر دهید. اتباع غیر آلمانی و غیر اتحادیه اروپا اگر نیروی کار مطابق با معیارهای واجد شرایط بودن را در آلمان داشته باشند، نیروی کار مناسب در آلمان به شمار می روند.

متقاضیان غیر اتحادیه اروپا برای ورود، کار و اقامت در آلمان نیاز به ویزا دارند. ویزا طبق مقررات مربوط به مجوز اقامت و کار صادر می شود و شامل اقامت موقت، کارت آبی اتحادیه اروپا، مجوز کار دائمی یا مجوز اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا است. شما عزیزان می توانید با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شرایط کسب و کار در آلمان و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در آلمان به صورت کامل مطلع شوند.

3 دیدگاه برای “ویزای جستجوی کار آلمان

 1. رها گفت:

  چقدر مطالب بود بسیار استفاده. کردم

 2. ریحانه گفت:

  ممنون از مشاوره های خوبتون

 3. هدایتی گفت:

  ویزای جستجوی کار در آلمان واقعا فرصت خوبیه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *