ویزای مسافرتی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا آن چنان که از نام آن پیداست با هدف دیدار از کشور اسپانیا و از جانب دولت آن کشور برای متقاضی واجدالشرایط صادر می شود و به وی این امکان را می دهد که به صورت قانونی وارد آن کشور شده و مدت زمان محدود و مشخصی را در خاک آن بماند. هنگامی که گفته می شود هدف از ویزای توریستی دیدار از کشور دیگر است، غرض از آن، دیدار به معنای کلی می باشد وگرنه تنها به قصد گردشگری مورد نظر نیست. یعنی این دیدار می تواند در واقع به منظور دیدار خانواده یا شرکت در همایش و یا غیره در آن کشور باشد.

اسپانیا عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن می باشد و این بدان معناست که بدست آوردن ویزای آن، این امکان را به دارنده ی آن می دهد که بدون نیاز به اخذ ویزای دیگری، در طول مدت اعتبار ویزا، آزادانه در سرتاسر منطقه شینگن سفر کند و از هر نقطه ی آن که مایل است دیدار داشته باشد. این ویزا از نوع C می باشد که به منزله ی اجازه ی اقامت موقت کوتاه مدت است یعنی مدت اعتبار آن بین دو هفته تا حداکثر سه ماه می باشد و دارنده ی آن صرفا به قصد ملاقات و تنها در طول چنین بازه ای اجازه ی حضور در اسپانیا و بالتبع حوزه ی شینگن را خواهد داشت.

همچنین این ویزا می تواند بطور سینگل اِنتری و برای یک بار ورود و خروج صادر گردد و یا آن که مولتی باشد و دارنده ی آن امکان تردد به دفعات را داشته باشد. البته باید به یاد داشت که ویزای مولتی نیز کماکان مدت اعتبار معین و کوتاه مدتی دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سال ها تجربه آماده است تا شما را در این مسیر و کسب ویزای کشورهای مختلف دنیا یاری نماید.

ویزای توریستی اسپانیا و مراحل اخذ آن

متقاضی دریافت ویزای اسپانیا می تواند ظرف 90 روز تا 21 روز قبل از تاریخ سفر خویش نسبت به ارائه ی درخواست مربوطه اقدام نماید. برای ارائه این درخواست، سابقا می باید مستقیما به بخش کنسولگری سفارت اسپانیا واقع در بلوار شهرزاد تهران مراجعه می کرد ولی هم اکنون این کار توسط شرکت بین المللی (BLS) به عنوان کارگزار سفارت، مستقر در ساختمان آمیتیس واقع در خیابان پاسداران شمالی انجام می پذیرد.

بدین منظور، متقاضی باید نخست بصورت آنلاین و البته رایگان یک وقت ملاقات بگیرد و در زمان مقرر به آن مرکز درخواست برای ویزا به اسپانیا در ایران مراجعه نماید. متقاضی باید به هنگام ورود به مرکز، از قسمت پذیرش یک نوبت بگیرد و منتظر بماند تا شماره ی او اعلام شود. با اعلام شماره، باید به باجه ی مربوطه مراجعه و مدارک اش را تحویل مامور باجه دهد. در صورتی که مدارک وی کامل و مورد تاید باشد، گواهی تاییدیه و رسید آن به وی داده می شود. همچنین لازم است هزینه ی مورد نظر را نیز بپردازد که برای آن نیز رسید دریافتی به وی داده خواهد شد.

لازم به ذکر است که این درخواست می باید مستقیما توسط خود شخص و یا نماینده ی قانونی وی ارائه گردد و به درخواست هایی که توسط پست فرستاده شود، ترتیب اثری داده نخواهد شد. همچنین شایان ذکر است که کار این مرکز به عنوان کارگزار، صدور ویزا نیست بلکه صرفا بررسی مدارک و پذیرش آن ها و ارسال به دولت اسپانیا می باشد و صرفا دولت اسپانیا تصمیم گیرنده در مورد صدور ویزا می باشد. پاسخ درخواست ها، معمولا ظرف مدت سه هفته اعلام خواهد شد. ممکن است این مدت، بیشتر نیز طول بکشد و یا آن که احیانا ارائه ی مدارک دیگری نیز از متقاضی خواسته شود.

ویزای توریستی اسپانیا و مدارک اخذ آن

متقاضی اخذ ویزای توریستی اسپانیا لازم است مدارکی که دولت اسپانیا اعلام کرده است را آماده و ارائه نماید. این مدارک را می توان در چند دسته کلی طبقه بندی کرد:

مدارک هویتی

 • پر کردن فرم رسمی درخواست ویزا (با خودکار آبی و یا بطور آنلاین)
 • اصل پاسپورت متقاضی با حداقل شش ماه اعتبار
 • 2 قطعه عکس جدید رنگی با زمینه سفید در قطع 6*4
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • آدرس محل اقامت

مدارک مالی

گواهی تمکن مالی به زبان انگلیسی یا اسپانیایی به همراه گردش حساب شش ماهه اخیر بانکی که بیان گر میزان درآمد ماهیانه متقاضی باشد. گواهی باید به مهر و امضای مسئول بانک رسیده باشد.

مدارک ملکی

اصل و ترجمه انگلیسی یا اسپانیایی سند ملک یا املاکی که به نام متقاضی است.

مدارک شغلی

کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی بر روی سربرگ شرکت (با ذکر تاریخ شروع به کار، عنوان شغلی، درآمد سالیانه، نام مدیر یا سوپروایزر، مدت زمان موافقت شده با مرخصی)، ترجمه فیش حقوقی شش ماه آخر، ترجمه لیست بیمه شش ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی

کارفرمایان

ترجمه آگهی تاسیس، آگهی تغییرات شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه، فیش حقوقی شش ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و گردش مالی شش ماه آخر آن به انگلیسی

مشاغل آزاد

ترجمه جواز کسب، ترجمه مدارک محل کسب، ترجمه لیست بیمه، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه هر مدرک دیگری که دال بر اشتغال آزاد وی باشد.

مدارک اقامتی

داشتن دعوت نامه ی رسمی از سوی یک شهروند اسپانیایی یا شخصی که اقامت بلند مدت اسپانیا را دارد. در صورت نداشتن دعوت نامه، ارائه واچر هتل و بلیت رفت و برگشت و بیمه مسافرتی و شرح برنامه سفر که به مهر آژانس مسافرتی رسیده باشد. افیسر سفارت اسپانیا، مانند سایر سفارت ها، از مجموع مدارک فوق به دنبال احراز این مطلب است که فرد متقاضی، در کشور خویش اجمالا دارای شرایط مساعدی است و از سرپناه و درآمد و زندگی معمولی برخوردار است و شرایط اجتماعی نرمالی دارد و بنابراین احتمال عدم بازگشت او به کشورش بعید است.

علاوه بر مدارک فوق، داشتن سابقه سفر خوب، عاملی است که همواره نقش مهم و تعیین کننده ای در این مورد دارد. منطق این موضوع، بر این اساس است که فردی که قبلا بارها به کشورهای دیگر و خصوصا کشورهای برتر دنیا مسافرت کرده است، اگر قصد پناهندگی و عدم مراجعت به کشور خویش را داشت، در همان دفعات قبلی که موفق به اخذ ویزا و مسافرت به آن کشورها شده بود، این کار را می کرد و چون طبق قانون و در موعد مقرر به کشور خود بازگشته است بنابراین این بار نیز اگر ویزا دریافت کند، به همان نحو رفتار خواهد کرد. در آخر توصیه می شود از آنجایی که مدارک به شما بازگردانده نخواهد شد، از مدارک خود کپی تهیه فرمایید و تنها در موارد تعیین شده، اصل مدارک را تحویل نمایید.

ویزای توریستی اسپانیا و هزینه آن

ویزای شینگن در کلیه مراحل و شرایط خود از استاندارد یکسانی برخوردار است و هر یک از کشورهای عضو که آن را صادر نماید، موظف به رعایت آن ها می باشد. از جمله ی این استاندارد ها هزینه ی آن است که از این قرار است:

 • ویزای توریستی (تایپ C) ← 60 یورو
 • کودکان بین 6 تا 12 سال ← 35 یورو
 • کودکان کمتر از 6 سال ← بدون هزینه

همچنین مبلغ اندکی در حدود 15 یورو نیز حق کارگزاری عامل سفارت می باشد.

ویزای توریستی اسپانیا و مدت زمان اخذ آن

طبق استاندارد ویزای شینگن، پاسخ آن ظرف دو تا شش هفته از زمان ثبت درخواست اعلام خواهد گردید و با توجه به اینکه این پروسه در برخی از سفارت ها توسط کارگزار انجام می شود، حدود کمتر از یک هفته باید به آن اضافه کرد.

ویزای توریستی اسپانیا و به عبارت دیگر، ویزای شینگن کوتاه مدت و اخذ آن، روندی دقیق و قانون مند است و با توجه به امکاناتی که در اختیار دارنده ی آن قرار می گیرد بنابراین سخت گیری نسبی نیز در صدور آن وجود دارد و نیازمند احراز صلاحیت متقاضی دریافت آن، طبق فاکتورهای مورد نظر سفارت می باشد. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، شما را در انجام موفق این پروسهیاری می نماییم.

Related Posts

2 دیدگاه برای “ویزای توریستی اسپانیا

 1. ترانه گفت:

  مرسی از سایت پر محتواتون من واقعا لذت بردم، امکانش هست شرایط ویزای تحصیلی اسپانیارو بفرمایین؟

 2. رها گفت:

  خیلی مطالب خوبی بود مرسییییییی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *