شرایط در اسلواکی

هزینه زندگی در اسلواکی

هزینه زندگی در اسلواکی

اسلواکی یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که در همسایگی کشورهای چک، اتریش، اوکراین و مجارستان قرار دارد. هزینه زندگی در اسلواکی نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار مناسب است، اما در مقابل حقوق و دستمزد در این کشور بالا نمی ­باشد. این کشور دارای 5 میلیون جمعیت است که به زبان اسلواکی صحبت می­ نمایند. پایتخت این کشور شهر براتسلاوا است و با توجه به مناسب بودن هزینه ها در این شهر، اتباع اتریشی با سفر به این کشور مایحتاج خود را تأمین می­نمایند. مردم این کشور از کیفیت و استانداردهای بالایی در زندگی برخوردارند و اکثر شهرها از معماری های مدرن و پیشرفته ای ساخته شده است. اقتصاد این کشور بر پایه تولید خودرو و وسایل الکترونیکی و صادرات آنها به دیگر کشورها می­باشد. اکثر فعالیت های تجاری این کشور با شریک تجاری کشور آلمان صورت می­ گیرد.

این کشور در مشاغلی همچون مهندسی، روزنامه نگاری، چاپ و نشر مجلات، حسابداری، رانندگی و … با کمبود نیرو مواجه است. از همین رو برخی از این نیروهای مورد نیاز خود را از کشورهای اتریش و ایتالیا تأمین نموده است. اگر چه هزینه زندگی در اسلواکی مناسب است، اما از آنجائیکه میزان حقوق دستمزد در این کشور پایین است، کمتر مشاهده می­شود که افراد نسبت به اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایند. می­توان گفت اسلواکی یکی از کشورهای اروپایی است که کمترین آمار مهاجرین را بخود اختصاص داده است. دوستان عزیز می­توانند با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات جامعی در زمینه مهاجرت به سایر کشورها کسب نمایند.

بررسی هزینه زندگی در اسلواکی

با توجه به مناسب بودن هزینه زندگی در اسلواکی شهروندان برخی از کشورهای اروپایی برای خرید به این کشور مراجعت می­نمایند. بطور متوسط هزینه زندگی برای یک خانواده 4 نفره در این کشور 1500 الی 2000€ (یورو) در ماه تخمین زده شده است. جداول زیر برخی از هزینه های زندگی در این کشور را نشان داده است:

نوع رستوران قیمت به € (یورو)
یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت 00.5
یک وعده غذا برای 2 نفر در رستواران متوسط 00.23
یک وعده غذا در فست فود مک دونالد 00.5
کاپوچینو 62.1
پپسی/ کوکا 23.1
سوپر مارکت 73.0
شیر (یک لیتر) 73.0
یک قرص نان (500 گرمی) 88.0
تخم مرغ (12 عدد) 74.1
پنیر محلی (یک کیلو گرم) 88.6
سینه مرغ (یک کیلو گرم) 83.4
گوشت قرمز (یک کیلو گرم) 48.7
سیب (یک کیلو گرم) 31.1
پرتغال (یک کیلو گرم) 36.1
گوجه فرنگی (یک کیلو گرم) 76.1
سیب زمینی (یک کیلو گرم) 77.0
پیاز (یک کیلو گرم) 70.0

هزینه حمل و نقل در اسلواکی

دسترسی به وسایل نقلیه عمومی تقریباً در تمامی مناطق کشور اسلواکی در دسترس می­باشد. هزینه های حمل و نقل در این کشور به قرار زیر می ­باشد.

وسایل نقلیه قیمت به € (یورو)
بلیط یکطرفه (حمل و نقل مترو) 70.0
بلیط ماهانه 00.25
تاکسی 90.2
تاکسی به ازای هر کیلومتر 75.0
بنزین (یک لیتر) 27.1

هزینه های مسکن در اسلواکی

معمولاً قیمت خرید ملک و اجاره بها در مراکز شهرها نسبت به مناطق خارج از مرکز شهر بیشتر است و افراد می­بایست هزینه های بیشتری برای خرید و یا اجاره مسکن بپردازند. بطور متوسط هزینه خرید ملک در اسلواکی در مراکز شهر 1800€ (یورو) به ازای هر متر مربع و در خارج از شهرها 900 الی 1000€ (یورو) به ازای هر متر مربع تخمین زده شده است. قیمت اجاره بهای آپارتمان ها در این کشور به قرار زیر است:

اجاره مسکن قیمت به € (یورو)
یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 470.10
آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر 368.11
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 770.12
آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر 579.02

هزینه زندگی در اسلواکی و حقوق و دستمزد

هزینه زندگی در اسلواکی و حقوق و دستمزد

نرخ بیکاری در اسلواکی 4/7% گزارش گردیده است. یافتن و انجام کار در این کشور کار دشوار نمی ­باشد و متقاضیان براحتی می­توانند شغل مورد نظر را در این کشور بیابند. اما همانگونه که در مقدمه اشاره شد میزان حقوق و دستمزد در این کشور بالا نیست و تقاضای انجام کار در اسلواکی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی کمتر است. متوسط حقوق و دستمزد کارمند در این کشور 40/782€ (یورو) در ماه تخمین زده شده است. البته با این میزان حقوق افراد براحتی می­توانند هزینه زندگی در اسلواکی را تأمین نمایند. شهروندان اروپایی بدون اخذ ویزا و مجوز کار براحتی به این کشور مراجعت نموده و به انجام کار می­پردازند. اما شهروندان خارج از اروپا برای ورود به این کشور ملزم به اخذ ویزای کار اسلواکی و مجوز کار هستند. اعتبار مجوز کار اسلواکی معمولاً ساله است و پس از پایان اعتبار امکان تمدید مجدد آن برای متقاضیان وجود دارد.

مزایا و معایب زندگی در اسلواکی

اسلواکی کشوری اروپایی و یکی از کشورهای امن در اروپا است که میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است. از مهمترین مزایای زندگی در کشور اسلواکی عبارتند از:

 • امکان تحصیل رایگان در اسلواکی
 • هزینه زندگی در اسلواکی پایین است.
 • برخی از دانشگاه های اسلواکی در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار دارد.
 • اسلواکی یکی از کشورهای عضو شنگن است و با اخذ اقامت اسلواکی امکان تردد در سایر کشورهای اروپایی برای فرد فراهم است.
 • مردم کشور اسلواکی خونگرم و مهربان هستند.
 • شهرهای اسلواکی دارای معماری مدرن و آب و هوایی تمیز هستند.

در مقابل تمامی موارد فوق زندگی در این کشور دارای معایبی نیز می­ باشند که به شرح زیر هستند:

 • برای زندگی در اسلواکی می ­بایست از مهارت زبان اسلواکی برخوردار بود.
 • کم جمعیت بودن اسلواکی (برای آن دسته از افرادی که در شهرهای شلوغ و پرجمعیت زندگی نموده اند، زندگی در شهرهای کم جمعیت و آرام ممکن است دشوار باشد.)

تحصیل در اسلواکی

دولت اسلواکی امکان تحصیل رایگان به زبان اسلواکی را برای تمامی افراد فراهم نموده است. دانشگاه های این کشور به دو زبانه می­باشد و تدریس به زبان های اسلواکی و انگلیسی ارائه می­گردد. اما تحصیل رایگان تنها به افرادی تعلق می­گیرد که قصد ادامه تحصیل به زبان اسلواکی را دارند. هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور6000 الی 8000€ (یورو) در سال تخمین زده شده است. متقضیان تحصیل در اسلواکی ابتدا باید نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه های اسلواکی و پس از آن ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایند. مشاورین با تجربه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات جامعی را در اختیار متقاضیان قرار داده و با در اختیار گذاشتن تجارب مهاجرتی خود به علاقمندان، آنان را در تمامی مسیر مهاجرتی همراهی می­نمایند.

یک دیدگاه برای “هزینه زندگی در اسلواکی

 1. محمد كاظمي گفت:

  براي مردي كه 52 سال دارد و مجرد است خريد خانه بجز پايتخت چقدر است به پول ايران و من كارشناسي حسابداري دارم ايا در انجا كاري براي من هست واز چه طريق ميتونم اقامت اسلواكي را بگيرم بنظر شما با اين شرايط من امكان زندگي راحت در انجا هست و ايا هزينه هاي متفرقه اي از مهاجران گرفته ميشود ه لطفا هزينه ها حدودي را به ريال اعلام كنيد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *