مهاجرت به کشور اسلواکی

اقامت اسلواکی

اقامت اسلواکی

اخذ اقامت اسلواکی یکی از موارد حائز اهمیت در دنیای امروزه مهاجرت و اخذ اقامت می باشد که از شرایط مختص به خود برخوردار می باشد. افرادی که موفق به دریافت اقامت این کشور می­شوند براحتی می­توانند به تمامی کشورهای اروپایی بدون اخذ ویزا سفر نمایند. تحصیل، سرمایه گذاری، کار و اخذ بلوکارت اروپا از جمله روش های دریافت اقامت اسلواکی می­ باشد. ویزای این کشور به دو صورت دائمی و موقت صادر می­گردد. متقاضیان سفر به این کشور می­توانند با راهنمائی مشاورین خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت براحتی به این کشور مراجعت نمایند. اسلواکی کشوری واقع در مرکز اروپاست که  براتیسلاوا پایتخت این کشور است. این کشور از اقتصاد قدرتمند و رو به رشدی برخوردار می­باشد که بر پایه سرمایه گذران خارجی است.

نرخ پایین مالیات، نیروی کاری ارزان و متخصص، هزینه های پایین زندگی و استقبال دولت اسلواکی از سرمایه گذران خارجی از مهمترین دلایل مراجعت سرمایه گذاران به این کشور است. هم اکنون نیز شرکت های بزرگ اروپایی و آمریکایی زیادی همچون سامسونگ، ال جی، فولکس واگن و … در این کشور سرمایه گذاری نموده اند که باعث ایجاد فرصت های شغلی زیادی در اسلواکی گردیده است. افراد زیادی با اخذ ویزاهای مختلف کشور اسلواکی به این کشور سفر می ­نمایند که پس از گذشت چند سال اقامت دائم اسلواکی و پس از آن تابعیت این کشور را دریافت خواهند نمود. تحصیل نیز از دیگر راه های اخذ اقامت این کشور به شمار می­رود که دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در این کشور، امکان تبدیل نمودن ویزای تحصیلی و اخذ ویزای کاری اسلواکی را خواهند داشت.

شرایط اخذ اقامت اسلواکی

همانطور که در مقدمه بیان نمودیم ویزای اسلواکی به صورت موقت و دائمی صادر می­گردد. شهروندان کشورهای اروپایی بدون اخذ ویزا امکان سفر به این کشور را خواهند داشت. اما شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ابتدا می­ بایست ویزای موقت این کشور را دریافت نمایند و پس از کسب شرایط لازم امکان دریافت اقامت دائم اسلواکی را خواهند داشت. جدول زیر شرایط اخذ اقامت موقت اسلواکی را با توجه به اهداف مراجعت متقاضیان به این کشور نشان  داده است.

انواع اقامت شرایط مدت اعتبار هزینه صدور اقامت EUR (یورو)
اقامت تحصیلی دریافت نامه پذیرش تحصیلی 6 سال 100
اقامت کاری اخذ ویزای کاری اسلواکی 5 سال 170
عقد قراردادکاری
اقامت سرمایه گذاری ثبت نام در اداره بازرگانی 3 سال 240
ارائه طرح تجاری مناسب و ثبت محضری
اقامت خانوادگی ارائه گواهی ثبت ازدواج 5 سال 135
پاسپورت و مدارک هویتی
اقامت نیروی متخصص عقد قراردادکاری 4 سال 170
برخورداری از مدارک تحصیلات دانشگاهی

مدارک لازم جهت اخذ اقامت موقت کشور اسلواکی

متقاضیانی که قصد دریافت اقامت اسلواکی را دارند، ابتدا می­باید به سایت سفارت این کشور مراجعه نموده و پس از تکمیل فرم درخواست ویزای اسلواکی با توجه به هدف سفر خود به این کشور، درخواست اخذ اقامت اسلواکی را بنمایند. ناگفته نماند ارائه مدارک زیر به سفارت اسلواکی در موعد مقرر الزامی است:

 • پاسپورت معتبر
 • 2 قطعه عکس رنگی
 • ارائه رسید پرداخت هزینه ویزا
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • ارائه مدارکی که توانایی مالی فرد را برای مدت اقامت وی در این کشور بیان می ­نماید.

لازم بذکر است متقاضیان پس از دریافت ویزای اقامت موقت اسلواکی حداکثر پس از 180 روز وارد کشور اسلواکی شوند. پس از ورود به این کشور می­ بایست در عرض 3 روز کاری خود را به پلیس مهاجرت معرفی نموده و نسبت به دریافت کارت اقامت اسلواکی اقدام نمایند. ارائه بیمه سلامت و گواهی پزشکی که نشان دهنده عدم بیماری های مسری و خطرناک می­باشند، نیز امری ضروری است.

اخذ اقامت اسلواکی از طریق بلوکارت اروپا

از دیگر راه های مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت این کشور ثبت نام در طرح مهاجرتی نیروی متخصص اروپا است. اغلب کشورهای اروپایی با کمبود نیروی متخصص مواجه هستند که اسلوکی نیز یکی از آن هاست. طرح بلوکارت اروپا بدین گونه است که کارفرمایان اروپایی با ارسال پیشنهاد کاری به اتباع خارج از اتحادیه اروپا از آنان برای انجام کار در اسلواکی دعوت می­نمایند. دریافت بلوکارت اروپا با شرایطی همچون عقد قراردادکاری، تحصیلات دانشگاهی معتبر می ­باشد. از مهم ترین مزایای اخذ بلوکارت اروپا تردد میان کشورهای اروپایی می­ باشد. اعتبار این نوع اقامت بستگی به مدت زمان قرارداد کاری فرد با کارفرمای مربوطه در کشور اسلواکی دارد و از 1 سال تا 4 سال تعیین گردیده است. اخذ ویزای کاری اسلواکی از دیگر راه های مهاجرت به اسلواکی بشمار می­ رود.

اخذ اقامت اسلواکی از طریق بلوکارت اروپا

تحصیل در اسلواکی

برخی از دانشگاه های اسلواکی در زمره برترین دانشگاه های جهان قرار دارند و رنکینگ های بسیار بالایی را اخذ نموده اند. تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان های انگلیسی و اسلواکی ارائه داده می ­شود. تحصیل به زبان اسلواکی در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان است، اما دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارن می­ بایست شهریه هایی پرداخت نمایند. امکان یادگیری زبان اسلواکی برای متقاضیان تحصیل رایگان در اسلواکی فراهم است. بطوریکه دانشجویان می­توانند ابتدا دوره های زبان اسلواکی را بگذرانند و پس از آن جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور اقدام نمایند.

هزینه های تحصیل بدین صورت است:

آیتم هزینه به € (یورو)
تحصیل به زبان انگلیسی 3000 الی 4000
پزشکی و دندانپزشکی 8000 الی 11000

دانشجویان برای دریافت اقامت تحصیلی اسلواکی می­باید ابتدا درخواست پذیرش خود را به دانشگاه های این کشور ارسال نمایند. پس از تأیید مدارک تحصیلی به دانشجویان دعوتنامه ای مبنی بر پذیرش شان اراسال خواهد شد. مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی عبارتند از :

 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی اسلواکی
 • پاسپورت معتبر
 • 2 قطعه عکس
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه های اسلواکی
 • ارائه مدارکی که تمکن مالی دانشجو را برای تأمین هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بیان می­نماید.
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه از اساتید دوره های تحصیلی پیشین

سرمایه گذاری در اسلواکی

سرمایه گذاری از دیگر راههای اخذ اقامت اسلواکی است که به طرق مختلف از جمله خرید ملک، ثبت شرکت و خرید سهام انجام می­گیرد. همانگونه که بیان نمودیم سرمایه گذاران خارجی نقش موثری در اقتصاد کشور اسلواکی دارند. سرمایه گذاری در اسلواکی با مزایای زیر همراه خواهد بود:

 • عدم برخورداری از محدودیت سنی
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • امکان دریافت اقامت دائم اسلواکی و تردد در دیگر کشورهای اروپایی
 • پایین بودن هزینه های زندگی در اسلواکی
 • نرخ پایین مالیات در اسلواکی
 • پایین بودن میزان خطر و ریسک پذیری در سرمایه گذاری در اسلواکی

اقامت دائم کشور اسلواکی

افرادی که با اخذ یکی از ویزاهای کشور اسلواکی اقامت موقت این کشور را دریافت نموده اند، پس از گذشت 5 سال زندگی و انجام کار در این کشور می­توانند اقامت دائم اسلواکی را دریافت نمایند. مدارک لازم برای اخذ اقامت دائم این کشور عبارتند از:

 • مدارک مبنی بر تمکن مالی برای زندگی در اسلواکی
 • تکمیل فرم درخواست اقامت دائم
 • مدارک سکونتی متقاضی در اسلواکی
 • گواهی عدم سابقه کیفری و محکومیت متقاضی
 • پاسپورت و یا مدارک معتبر اقامت قانونی فرد
 • 2 قطعه عکس

متقاضیان عزیز با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می­توانند از مشاوره های مفید این مجموعه بهره­مند گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *