مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » اسلواکی » اقامت اسلواکی

اقامت اسلواکیاسلواکی یکی از کشورهای اروپای مرکزی می باشد به جمعیت ۵.۴ میلیون نفر و پایتخت آن براتیسلاوا یکی از شهرهای زیبای این کشور می باشد، واحد پول این کشور یورو است و دارای زبان رسمی اسلوواک نیز می باشد.

این کشور در همسایگی کشورهای خوب اروپایی نظیر جمهوری چک و اتریش از غرب و با لهستان از شمال و با اوکراین از شرق و همچنین با مجارستان از جنوب هم مرز می باشد.

افراد به علت اینکه این کشور جز منطقه شنگن و اتحادیه اروپا می باشد و از هزینه های پایین زندگی و تحصیل نسبت به دیگر کشورهای اروپایی برخوردار است ، این کشور را به عنوان مقصدی برای مهاجرت از راه های مختلف از جمله :

اقامت اسلواکی از طریق تحصیلی

اقامت اسلواکی از طریق کار

اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

اقامت اسلواکی از طریق ازدواج

اقامت اسلواکی از طریق تولد

اقامت اسلواکی از طریق پناهندگی

انتخاب می کنند

که در مقاله زیر که متعلق به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد ما به اختصار در مورد انواع  اقامت اسلواکی به شما عزیزان توضیح می دهیم.

از میان انواع راه های مهاجرت و اقامت های بالا بر طبق بررسی و آمار به دست آمده این روزها اقامت های ثبت شرکت و تحصیلی به این کشور بیشتر اتفاق افتاده است.

اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت:

بر خلاف انتخاب بیشتر افراد برای ثبت شرکت در این کشور، باید گفت که ثبت شرکت در اسلواکی از فرآیند بسیار پیچیده ای نیز برخوردار می باشد و در حال حاضر تنها روش دسترسی سرمایه گذاری در این کشور می باشد زیرا که روش های مرسوم دیگر مانند خرید ملک در دسترس برای ایرانی ها نمی باشند.

از شروط لازم برای اقامت اسلواکی از طریق  ثبت شرکت در این کشور داشتن حداقل سن ۱۸ سال و نداشتن سو پیشینه می باشد و بر خلاف روش های دیگر اقامت شروطی مانند سوابق تحصیلی ، شغلی و مدرک زبان و سرمایه زیاد  به عنوان پیش شرط لازم تعیین نشده اند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در اسلواکی:

گواهی سو پیشینه

اصل شناسنامه

پاسپورت

در صورت متاهل بودن داشتن سند ازدواج

تاییدیه حساب بانکی در ایران به مبلغ ۳۰۰۰ یورو به ازای هر یک از عضای خانواده( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال)

حداقل سرمایه لازم برای ثبت شرکت در اسلواکی ۲۰۰۰۰ یورو می باشد.

 

شایع ترین شکل قانونی شرکت ها در  اسلواکی:

شرکت با مسئولیت محدود – SRO (spoločnosť s ručením obmedzeným)

شرکت سهامی  – AS (akciová spoločnosť)

مشارکت محدود – KS (teamitná spoločnosť)

مشارکت عمومی – VOS (verejná obchodná spoločnosť)

Sole Proprietorship – (živnostník)

شعبه یک نهاد خارجی

شما عزیزان برای اطلاع بیشتر از نحوه اخذ ویزای ثبت شرکت اسلواکی می توانید به مقاله مختص به ثبت شرکت در اسلواکی به سایت های ما مراجعه نمایید.

 

اقامت اسلواکی از طریق تحصیلی:

به دلیل پایین بودن هزینه تحصیل در این کشور، مقصد بسیاری از دانشجویان می باشد و اشخاص برای پذیرش احتیاجی به قبولی در کنکور سراسری روزانه و یا شبانه و همچنین اشتغال به تحصیل ندارند و حتی در یک سری از ظرایط افراد می توانند برای گذراندن دوره های زبان در این کشور پذیرش بگیرند.

هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور بسته به رشته متفاوت می باشد و در رشته های پزشکی سالیانه حدود ۸ تا ۱۱ هزار یوروو در سایر رشته ها میانگین حدود ۳ تا ۵ هزار یورو می باشد.

 

اقامت اسلواکی از طریق کار:

کشور اسلواکی بر خلاف کشور آلمان و اتریش دارای ویزای جستجوگر کار نمی باشد که افراد بتوانند بدون داشتن کارفرما و بدون نیاز به مدرک زبان ویزای جستجوگر کار را دریافت کنند، در نتیجه اگر شخصی قصد کار در اینکشور را دادر باید حتما یک joboffer از اسلواکی داشته باشد که با او قرارداد کار منعقد کرده باشد و وقتی فردی توانست یک کارفرما از کشور اسلواکی پیدا کند و با او قرارداد ببندد ، این مجوز کار برای مدت ۲ سال برای او صادر خواهد شد و درخواست برای تمدید مجوز کار باید ۳۰ روز قبل از انقضای قرارداد ، درخواست داده شود.

 

اقامت اسلواکی از طریق ازدواج:

فردی با او قصد ازدواج دارید تا اقامت و تابعیت این کشور را کسب نمایید، حتما باید دارای اقامت و تابعیت کشور اسلواکی باشد و با توجه به حقوق بین الملل خصوصی ، ازدواج باید توسط قانون آن کشو ثبت بگردد و هیچ گونه مانعی از نظر سن، میزان حقوق کافی برای خرج ۲ نفر ، اقامت و تابعیت وجود نداشته باشد.

 

اقامت اسلواکی از طریق تولد:

موضوعی که در مورد تولد فرزند وجود دارد این است که بررسی شود آیا آن کشور از سیستم خون برخوردارد هست یا خاک زیرا که کشورهایی که دارای سیستم خاک هستند  یعنی فرزندی در خاک کشورشان متولد شود به او اعطای اقامت یا تابعیت می کنند و از نظر سیستم خون اگر فرزندی از پدر و مادر تبعه آن کشور متولد شود به او اعطای تابعیت و اقامت می کنند.

قانون کشور اسلواکی از طریق تولد:

  • حداقل یکی از والدین کودک یک شهروند اسلواکی است (صرف نظر از محل تولدش)؛
  • و در قلمرو جمهوری اسلواکی متولد شده است و والدین او تبعه خارجی هستند و کودک از طریق تولد شهروندی هیچ یک از والدین را به دست نیاورده است (والدین کودک نا شناخته هستند و این شهروندی تا زمانی که ثابت شود این کودک شهروند چه کشوری است ادامه دارد)
  • او در قلمرو جمهوری اسلواکی متولد شده است و والدین او بدون سرپرست یا بی وطن هستند.

 

 

اقامت اسلواکی از طریق پناهندگی:

عمدتا انتخاب پناهندگی یکی از بدترین و اسفناک ترین مورد مهاجرت به علت به خطر افتادن جان مال افراد توسط قاچاقچیان مهاجرت و پشیمانی بعد از مهاجرت از این طریق، شناخته شده است و تا زمانی که راه های مهاجرت قانونی وجود دارد و اشخاص می توانند خودشان بدون ماندن در کمپ های نا مناسب پناهندگی در کنار هزاران تبعه کشورهای ، مهاجرت نمایند تا به راحتی بتوانند هم به کشور مبدا و هم کشورهای مختلف رفت و آمد داشته باشند، این راه اصلا توسط وکلای مهاجرت پیشنهاد نمی شود.

 

و در نهایت به شما عزیزانی که قصد مهاجرت به کشورهای مختلف اروپایی و یا کشورهای انگلیسی زبان و همسایه را دارید اول از همه پیشنهاد می شود به  سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه نموده و با خواندن مقالات مرتبط اطلاعات مختصری را به دست آورده سپس برای اطلاعات بیشتر با موسسه سفیران سروش سعادت و وکلا ی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *