مهاجرت به کشور اسلواکی

اقامت اسلواکی

اقامت اسلواکی

اخذ اقامت اسلواکی یکی از موارد حائز اهمیت در دنیای امروزه مهاجرت و اخذ اقامت می باشد که از شرایط مختص به خود برخوردار می باشد. افرادی که موفق به دریافت اقامت این کشور می­شوند براحتی می ­توانند به تمامی کشورهای اروپایی بدون اخذ ویزا سفر نمایند. تحصیل، سرمایه گذاری، کار و اخذ بلوکارت اروپا از جمله روش های دریافت اقامت اسلواکی می­ باشد. ویزای این کشور به 2 صورت دائمی و موقت صادر می­ گردد. متقاضیان سفر به این کشور می­ توانند با راهنمایی مشاورین خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت براحتی به این کشور مراجعت نمایند. اسلواکی کشوری واقع در مرکز اروپاست که براتیسلاوا پایتخت این کشور است. این کشور از اقتصاد قدرتمند و رو به رشدی برخوردار می­ باشد که بر پایه سرمایه گذران خارجی است.

نرخ پایین مالیات، نیروی کاری ارزان و متخصص، هزینه های پایین زندگی و استقبال دولت اسلواکی از سرمایه گذران خارجی از مهمترین دلایل مراجعت سرمایه گذاران به این کشور است. هم اکنون نیز شرکت های بزرگ اروپایی و آمریکایی زیادی همچون سامسونگ، ال جی، فولکس واگن و سایر در این کشور سرمایه گذاری نموده اند که باعث ایجاد فرصت های شغلی زیادی در اسلواکی گردیده است. افراد زیادی با اخذ ویزاهای مختلف کشور اسلواکی به این کشور سفر می ­نمایند که پس از گذشت چند سال اقامت دائم اسلواکی و پس از آن تابعیت این کشور را دریافت خواهند نمود. تحصیل نیز از دیگر راه های اخذ اقامت این کشور به شمار می­ رود که دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در این کشور، امکان تبدیل نمودن ویزای تحصیلی و اخذ ویزای کاری اسلواکی را خواهند داشت.

اینفوگرافی اقامت اسلواکی

شرایط اخذ اقامت اسلواکی 2022

همانطور که در مقدمه بیان نمودیم با توجه به قوانین 2022، ویزای این کشور به صورت موقت و دائمی صادر می گردد. شهروندان کشورهای اروپایی بدون اخذ ویزا امکان سفر به این کشور را خواهند داشت. اما شهروندان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا ابتدا بایستی ویزای موقت این کشور را دریافت نمایند و پس از کسب شرایط لازم امکان دریافت اقامت دائم این کشور را خواهند داشت.اقامت در اسلواکی می تواند منجر به بهره مندی متقاضیان از مزایای شهروندی اروپا شود. از این رو متقاضیان قادر خواهند بود تا با هر یک از روش های مهاجرت، به اهداف خود نزدیک شوند. البته انتخاب روش مهاجرت برای اقامت در اسلواکی اهمیت ویژه ای خواهد داشت.

جدول زیر شرایط اخذ اقامت موقت اسلواکی را با توجه به اهداف مراجعت متقاضیان به این کشور نشان داده است:

انواع اقامت شرایط مدت اعتبار هزینه صدور اقامت به یورو
اقامت تحصیلی دریافت نامه پذیرش تحصیلی 6 سال €100
اقامت کاری اخذ ویزای کاری اسلواکی 5 سال €170
عقد قراردادکاری
اقامت سرمایه گذاری ثبت نام در اداره بازرگانی 3 سال €240
ارائه طرح تجاری مناسب و ثبت محضری
اقامت خانوادگی ارائه گواهی ثبت ازدواج 5 سال €135
پاسپورت و مدارک هویتی
اقامت نیروی متخصص عقد قراردادکاری 4 سال €170
برخورداری از مدارک تحصیلات دانشگاهی

مدارک لازم جهت اخذ اقامت موقت کشور اسلواکی

متقاضیانی که قصد دریافت اقامت این کشور را دارند، ابتدا می باید به سایت سفارت این کشور مراجعه نموده و پس از تکمیل فرم درخواست ویزای این کشور با توجه به هدف سفر خود به این کشور، درخواست اخذ اقامت کشور مذکور را بنمایند. ناگفته نماند ارائه مدارک زیر به سفارت اسلواکی در موعد مقرر الزامی است:

 • پاسپورت معتبر
 • 2 قطعه عکس رنگی
 • ارائه رسید پرداخت هزینه ویزا
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • ارائه مدارکی که توانایی مالی فرد را برای مدت اقامت وی در این کشور بیان می ­نماید.

لازم بذکر است متقاضیان پس از دریافت ویزای اقامت موقت این کشور حداکثر پس از 180 روز می توانند وارد این کشور شوند. پس از ورود به این کشور بایستی در عرض 3 روز کاری خود را به پلیس مهاجرت معرفی نموده و نسبت به دریافت کارت اقامت این کشور اقدام نمایند. ارائه بیمه سلامت و گواهی پزشکی که نشان دهنده عدم بیماری های مسری و خطرناک می ­باشند، نیز امری ضروری است.

اخذ اقامت اسلواکی از طریق بلوکارت اروپا

با توجه به قوانین 2022 میلادی، از دیگر راه های مهاجرت به این کشور ثبت نام در طرح مهاجرتی نیروی متخصص اروپا است. اغلب کشورهای اروپایی با کمبود نیروی متخصص مواجه هستند که کشور مذکور نیز یکی از آن هاست. طرح بلوکارت اروپا بدین گونه است که کارفرمایان اروپایی با ارسال پیشنهاد کاری به اتباع خارج از اتحادیه اروپا از آنان برای انجام کار در این کشور دعوت می نمایند. دریافت بلوکارت اروپا با شرایطی همچون عقد قراردادکاری، تحصیلات دانشگاهی معتبر می باشد. از مهم ترین مزایای اخذ بلوکارت اروپا تردد میان کشورهای اروپایی می باشد. اعتبار این نوع اقامت بستگی به مدت زمان قرارداد کاری فرد با کارفرمای مربوطه در کشور اسلواکی دارد و از یک سال تا 4 سال تعیین گردیده است. اخذ ویزای کاری این کشور از دیگر راه های مهاجرت به اسلواکی به شمار می رود.

شرایط اصلی اخذ بلوکات این کشور به شرح زیر می باشد:

شرایط اصلی اخذ بلوکات اسلواکی

تحصیل در اسلواکی

برخی از دانشگاه های این کشور در زمره برترین دانشگاه های جهان قرار دارند و رنکینگ های بسیار بالایی را اخذ نموده اند. تدریس در دانشگاه های این کشور به زبان های انگلیسی و اسلواکی ارائه داده می ­شود. تحصیل به زبان اسلواکی در دانشگاه های دولتی این کشور رایگان است، اما دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند بایستی شهریه هایی پرداخت نمایند. امکان یادگیری زبان این کشور برای متقاضیان تحصیل رایگان فراهم نموده است. به طوری که دانشجویان می توانند ابتدا دوره های زبان این کشور را بگذرانند و پس از آن جهت ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور اقدام نمایند. در این بخش می توانید مقاله کار بعد از تحصیل در اسلواکی را مطالعه فرمائید.

هزینه های تحصیل بدین صورت است:

آیتم هزینه ها به یورو
تحصیل به زبان انگلیسی €2200 الی 5500€
پزشکی و دندانپزشکی €10500 الی 11500€

دانشجویان برای دریافت اقامت تحصیلی این کشور می باید ابتدا درخواست پذیرش خود را به دانشگاه های این کشور ارسال نمایند. پس از تأیید مدارک تحصیلی به دانشجویان دعوتنامه ای مبنی بر پذیرش متقاضی ارسال خواهد شد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور عبارتند از :

 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی کشور مذکور
 • پاسپورت معتبر
 • 2 قطعه عکس
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه های این کشور
 • ارائه مدارکی که تمکن مالی دانشجو را برای تأمین هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور بیان می نماید.
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه از اساتید دوره های تحصیلی پیشین

اقامت سرمایه گذاری در اسلواکی

اقامت سرمایه گذاری در اسلواکی

سرمایه گذاری در سال 2022 میلادی در این کشور، از دیگر راههای اخذ اقامت می باشد که به طرق مختلف از جمله خرید ملک، ثبت شرکت و خرید سهام انجام می گیرد. همانگونه که بیان نمودیم سرمایه گذاران خارجی نقش موثری در اقتصاد این کشور دارند. سرمایه گذاری در این کشور با مزایای زیر همراه خواهد بود:

 • عدم برخورداری از محدودیت سنی
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • امکان دریافت اقامت دائم اسلواکی و تردد در دیگر کشورهای اروپایی
 • پایین بودن هزینه های زندگی در اسلواکی
 • نرخ پایین مالیات در اسلواکی
 • پایین بودن میزان خطر و ریسک پذیری در سرمایه گذاری در اسلواکی

 

مزایای سرمایه گذاری در اسلواکی

سرمایه گذاری در اسلواکی برای متقاضیان این روش مزایای متعددی را حاصل می کند. از این رو سرمایه گذاران در این کشور با استفاده از ابزارهای درست می توانند سود خوبی به دست آورند. سرمایه گذاری در اسلواکی و مزایای آن زیرساخت های خوبی برای اقامت و زندگی در اروپا بشمار می روند. برخی از مزایای سرمایه گذاری در این کشور عبارتند از:

 • امکان اقامت در اسلواکی
 • بهره مندی از سود سرمایه گذاری
 • بهره مندی از امکانات رفاهی
 • بهره مندی از مزایای اجتماعی

اقامت اسلواکی بدون سرمایه گذاری

اقامت در اسلواکی بدون سرمایه گذاری شامل روش های متعددی می شود. مقتضیاان می توانند طبق روش های عنوان شده از طریق تحصیل، کار و پناهندگی اقامت این کشور را اخذ نمایند. اقامت در اسلواکی به متقاضیان امکان بهره مندی از مزایای متعددی را می دهد. لذا متقاضیان بایستی بسته به روش مهاجرت، خود را مستعد اقامت در این کشور کنند. برخی از عوامل موثر بر افزایش شانس اخذ اقامت اسلواکی بدون سرمایه گذاری عبارتند از:

عوامل موثر بر افزایش شانس اخذ اقامت اسلواکی

اخذ شهروندی کشور اسلواکی

افرادی که با اخذ یکی از ویزاهای کشور اسلواکی اقامت موقت این کشور را دریافت نموده اند، پس از گذشت 5 سال زندگی و انجام کار در این کشور می­توانند اقامت دائم اسلواکی را دریافت نمایند. مدارک لازم برای اخذ اقامت دائم این کشور عبارتند از:

 • مدارک مبنی بر تمکن مالی برای زندگی در اسلواکی
 • تکمیل فرم درخواست اقامت دائم
 • مدارک سکونتی متقاضی در اسلواکی
 • گواهی عدم سابقه کیفری و محکومیت متقاضی
 • پاسپورت و یا مدارک معتبر اقامت قانونی فرد
 • 2 قطعه عکس

همانطور که در قسمت بالا مطالعه کردین برای ورود به اسلواکی و اخذ اقامت این کشور راه های زیادی وجود دارد که از معروف ترین آن ها اقامت از طریق تحصیل در اسلواکی، کار در اسلواکی و همچنین سرمایه گذاری در اسلواکی است که برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به اسلواکی متقاضیان عزیز با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می­توانند از مشاوره های مفید این مجموعه بهره­مند گردند.

سوالات پرتکرار در باب اقامت اسلواکی

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات پرتکرار در باب اقامت اسلواکی می باشیم:

 • چه دلایلی موجب جذب متقاضیان برای اقامت در اسلواکی می شود؟ به دلیل پایین بودن هزینه های زندگی نسبت به باقی کشورهای اروپایی همچنین پایین بودن نرخ مالیات و استقبال دولت اسلواکی از سرمایه گذاران خارجی و سرمایه گذاری شرکت های ابر قدرت در این کشور مهاجران این کشور را برای زندگی و اقامت انتخاب می کنند.
 • به چه طرقی می توان در کشور اسلواکی اقامت گرفت؟ به 4 طریق می توان در این کشور اقامت داشت: اقامت تحصیلی/ اقامت کاری/ اقامت سرمایه گذاری و اقامت نیروهای ماهرو متخصص
 • اگر فردی بخواهد با اقامت تحصیلی در اسلواکی زندگی کند هزینه های تحصیل به چه ترتیب خواهد بود؟ تحصیل به زبان اسلواکیایی در مقطع کارشناسی شامل هزینه نمی شود اما تحصیل به زبان انگلیسی حدود هزینه مابین 3000€ الی 4000€ (یورو) و رشته های پرطرفدار مثل پزشکی و دندانپزشکی 8000€ الی 11000€ (یورو) هزینه دارد.
 • اقامت دائم در کشور اسلواکی از چه طریق بدست می آید؟ افراد با یکی از برنامه های تحصیلی ذکر شده باید وارد این کشور بشوند و سپس بعد از گذشت 5 سال انجام کار و زندگی و دادن مالیات می توان اقامت دائم اسلواکی را دریافت کرد.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *