مهاجرت به آفریقای جنوبی

هزینه ی زندگی در آفریقای جنوبی در سال 2019

هزینه ی زندگی در آفریقای جنوبی در سال 2019

متاسفانه بسیاری از افراد، زمانی که نام آفریقای جنوبی را می شنوند، دیدگاهی منفی در ذهن آن ها ایجاد می شود اما شرایط زندگی در آفریقای جنوبی با تصورات ذهنی بسیاری از مردم متفاوت است. متوسط هزینه ی زندگی در آفریقای جنوبی نسبت به میانگین هزینه های زندگی در سطح جهان بسیار کمتر است. امروزه بسیاری از افراد برای تحصیل و کاریابی در آفریقای جنوبی اقدام به اخذ ویزا می کنند تا زندگی خود را در این کشور ادامه دهند.

واحد پول آفریقای جنوبی را می شناسید؟

واحد پول آفریقای جنوبی راند است که با نام اختصاری R شناخته می شود. هر راند به 100 سنت تقسیم می شود. برای آن که ارزش راند را بهتر درک کنید، باید اشاره کرد که هر یورو تقریبا 16 راند  و ارزش هر دلار در حدود 14 راند است.

هزینه ی زندگی در آفریقای جنوبی

پیش تر به این نکته اشاره شد که هزینه ی زندگی در آفریقای جنوبی نسبت به بسیاری از کشور ها کمتر است. با توجه به شرایط چند دهه اخیر کشور آفریقای جنوبی، این کشور می تواند یک گزینه ی اقتصادی برای مهاجرت باشد. هزینه های زندگی هر فرد متناسب با شیوه ی زندگی او متفاوت است. همان گونه که زندگی دو نفر یا دو خانواده در ایران هزینه های متفاوتی را در بر خواهد داشت، وضعیت در آفریقای جنوبی نیز به همین صورت است. برای آنکه بتوانید میزان هزینه های ماهیانه ی خود را در آفریقای جنوبی تخمین بزنید، در رابطه با هزینه های کلی در این کشور توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

هزینه های اقامت در آفریقای جنوبی چگونه است؟

هزینه ی زندگی در آفریقای جنوبی با بسیاری از کشورهای مهاجر پذیر قابل مقایسه نیست. اگرچه در سال های اخیر هزینه های اقامت در آفریقای جنوبی افزایش چشمگیری داشته است اما همچنان نسبت به اروپا و آمریکا، هزینه های اجازه بسیار کمتر است. مردم آفریقای جنوبی ترجیح می دهند که خانه ی شخصی خود را داشته باشند و خرید خانه یکی از اولویت های اولیه زندگی مردم این کشور است. به دلیل اینکه حجم وسیعی از توریست ها هر ساله وارد کشور آفریقای جنوبی می شوند، خانه هایی برای اجاره به مدت سه ماه به وفور در این کشور دیده می شود.

برای اجاره ی خانه می توانید از سایت های مختلف و روزنامه ها خانه ی مورد نظر خود را بیابید. زمانی که شما خانه ای را در کشور آفریقای جنوبی اجاره می کنید، باید مبلغی معادل یک تا سه ماه از اجاره ی خانه را به عنوان ضمانت نامه در اختیار صاحب خانه قرار دهید. او باید این هزینه را در هنگام ترک خانه به شما پس بدهد. با این وجود این امکان برای او وجود دارد که مبلغی از آن را به عنوان ضرر وارد شده به خانه کسر کند. هزینه ی اجاره ی یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 4950 رانت (308 یورو) و خارج از محدوده ی مرکزی شهری 4160 رانت(259 یورو) در ماه است. هزینه ی اجاره ی آپارتمان سه خوابه در مرکز و خارج از مرکز شهر نیز به ترتیب 790 و 662 یورو در ماه است.پ

سطح درآمد در آفریقای جنوبی چگونه است؟

یک حقیقت در رابطه با کشور آفریقای جنوبی آن است که نیروی متخصص در این کشور به شدت کمیاب است. به همین دلیل بسیاری از افراد برای کاریابی در آفریقای جنوبی  اقدام می کنند. نرخ بیکاری در کشور آفریقای جنوبی بیش از 26% است. با این وجود، متوسط درآمد مردم آفریقای جنوبی 969 یورو در ماه است.

هزینه های بیمه ی درمانی در آفریقای جنوبی چگونه است؟

بیمه های درمانی در کشور آفریقای جنوبی به دو صورت ارائه می شود. بیمه ی درمانی دولتی با هزینه ی بسیار ناچیز برای همه ی شهروندان کشور آفریقای جنوبی در دسترس است. متاسفانه بیمه ی دولتی امکانات بسیار کمی را در اختیار مشترکین خود قرار می دهد. کمبود امکانات بیمه های دولتی سبب روی آوردن ثروتمندان این کشور به سوی شرکت های بیمه خصوصی شده است.

بیمه های خصوصی در کشور آفریقای جنوبی هزینه های بیمارستان های فوق پیشرفته را تحت پوشش قرار می دهند و امکانات تراز اولی پزشکی را برای مشترکین خود فراهم می آورند. هزینه ی بیمه های خصوصی در آفریقای جنوبی بین 103 تا 206 یورو در ماه برای یک خانواده ی چهار نفره است.

میزان هزینه های ماهیانه شما در آفریقای جنوبی چه میزان خواهد بود؟

پیش تر به این نکته اشاره کردیم که هزینه های زندگی هر شخص ارتباط مستقیمی با سبک زندگی او دارد. در جدول زیر لیست مهم ترین کالاهای مورد نیاز و همچنین فعالیت های اصلی را ارائه کرده ایم. توجه داشته باشید که قیمت های اعلام شده میانگین بالاترین و کمترین قیمت است. به منظور سهولت درک شما از هزینه های ماهیانه، کلیه ی قیمت ها به یورو محاسبه شده است.

بخش اول: رستوران

بخش دوم: سوپرمارکت

بخش سوم: حمل و نقل عمومی

به طور کلی می توان به این نکته اشاره کرد که هزینه زندگی در آفریقای جنوبی، بدون احتساب هزینه ی اجاره مسکن، 18 درصد بیشتر از هزینه ی زندگی در ایران است با این حال هزینه های مربوط به اجاره ی مسکن 5 درصد کمتر از هزینه ی اجاره در ایران است. هزینه ی زندگی در آفریقای جنوبی نسبت به هزینه های زندگی در سایر کشورهای مهاجر پذیر بسیار کمتر و منطقی تر است. اگر افریقای جنوبی انتخاب شماست و قصد سروع را دارید این امکان هست تا  با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و بهره مند شوید.

یک دیدگاه برای “هزینه ی زندگی در آفریقای جنوبی در سال 2019

  1. joker 123 گفت:

    This is when you should be a very creative writer. If you have weblog make certain include it in your marketing situations.
    At first relying on the major search engines won’t
    cut the mustard. https://918kiss.poker/casino-games/71-joker123

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *