شرایط در آفریقای جنوبی

هزینه زندگی در آفریقای جنوبی

هزینه زندگی در آفریقای جنوبی

متاسفانه بسیاری از افراد، زمانی که نام آفریقای جنوبی را می شنوند، دیدگاهی منفی در ذهن آن ها ایجاد می شود اما شرایط زندگی در آفریقای جنوبی با تصورات ذهنی بسیاری از مردم متفاوت است. متوسط هزینه زندگی در آفریقای جنوبی نسبت به میانگین هزینه های زندگی در سطح جهان بسیار کمتر است و مورد توجه متقاضیان خارجی می باشد. امروزه بسیاری از افراد برای تحصیل و کاریابی در آفریقای جنوبی اقدام به اخذ ویزا می کنند تا زندگی خود را در این کشور ادامه دهند.

اختلاف هزینه زندگی در آفریقای جنوبی با ایران:

  • هزینه تخمینی خانواده چهار نفره ماهانه 1893.4$ (دلار) (32377.3R) بدون اجاره
  • هزینه های ماهانه یک نفر بدون اجاره 543.8$ (دلار) (9299.0 R) تخمین زده می شود.
  • هزینه زندگی در آفریقای جنوبی به طور متوسط ​​6.6% بیشتر از ایران است.
  • اجاره در آفریقای جنوبی به طور متوسط ​​5.2% کمتر از ایران است.

بررسی هزینه زندگی در آفریقای جنوبی در سال 2023

پیش تر به این نکته اشاره شد که هزینه زندگی در آفریقای جنوبی نسبت به بسیاری از کشورها کمتر است. با توجه به شرایط چند دهه اخیر کشور آفریقای جنوبی، این کشور می تواند یک گزینه ی اقتصادی برای مهاجرت باشد. هزینه های زندگی هر فرد متناسب با شیوه زندگی او متفاوت است. همان گونه که زندگی 2 نفر یا 2 خانواده در ایران هزینه های متفاوتی را در بر خواهد داشت، وضعیت در آفریقای جنوبی نیز به همین صورت است. برای آنکه بتوانید میزان هزینه های ماهیانه خود را در آفریقای جنوبی تخمین بزنید، در رابطه با هزینه های کلی در این کشور توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

هزینه زندگی در این کشور شامل موارد اساسی می باشد، در نمودار زیر به اساسی ترین هزینه ها در این کشور اشاره شده است:

هزینه های اقامت و حمل و نقل در آفریقای جنوبی

هزینه زندگی در آفریقای جنوبی با بسیاری از کشورهای مهاجر پذیر قابل مقایسه نیست. اگرچه در سال های اخیر هزینه های اقامت در آفریقای جنوبی افزایش چشمگیری داشته است. اما همچنان نسبت به اروپا و آمریکا، هزینه های اجازه بسیار کمتر است. مردم آفریقای جنوبی ترجیح می دهند که خانه ی شخصی خود را داشته باشند. خرید خانه یکی از اولویت های اولیه زندگی مردم این کشور است. به دلیل اینکه حجم وسیعی از توریست ها هر ساله وارد کشور آفریقای جنوبی می شوند، خانه هایی برای اجاره به مدت 3 ماه به وفور در این کشور دیده می شود.

برای اجاره خانه می توانید از سایت های مختلف و روزنامه ها خانه ی مورد نظر خود را بیابید. زمانی که شما خانه ای را در کشور آفریقای جنوبی اجاره می کنید، باید مبلغی معادل یک تا 3 ماه از اجاره خانه را به عنوان ضمانت نامه در اختیار صاحب خانه قرار دهید. با این وجود این امکان برای او وجود دارد که مبلغی از آن را به عنوان ضرر وارد شده به خانه کسر کند. هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 308€ (یورو) و خارج از محدوده مرکزی شهری 295€ (یورو) در ماه است. هزینه اجاره  آپارتمان 3 خوابه در مرکز و خارج از مرکز شهر نیز به ترتیب 790€ و 662€ (یورو) در ماه است.

این کشور ارزان ترین کشور از نظر حمل و نقل می باشد. حمل و نقل با وسایل عمومی مانند اتوبوس حدود 39R، سفر با قطارهای بین شهری حدود 20R و سفرهای هوایی حدود 124ZAR (رند آفریقا) است. در این بخش هزینه حمل و نقل در این کشور، طبق آخرین اطلاعات به دست آمده در سال 2023 به شرح زیر می باشد:

حمل و نقلهزینه به ZAR (رند آفریقا)
بلیط یک طرفه (حمل و نقل عمومی)26
تاکسی (1 کیلومتر)12
بنزین (1 لیتر)22.4

هزینه های بیمه درمانی در آفریقای جنوبی

بیمه های درمانی در کشور آفریقای جنوبی به 2 صورت ارائه می شود. بیمه درمانی دولتی با هزینه بسیار ناچیز برای همه شهروندان کشور آفریقای جنوبی در دسترس است. متاسفانه بیمه دولتی امکانات بسیار کمی را در اختیار مشترکین خود قرار می دهد. کمبود امکانات بیمه های دولتی سبب روی آوردن ثروتمندان این کشور به سوی شرکت های بیمه خصوصی شده است.

بیمه های خصوصی در کشور آفریقای جنوبی هزینه های بیمارستان های فوق پیشرفته را تحت پوشش قرار می دهند. امکانات تراز اولی پزشکی را برای مشترکین خود فراهم می آورند. هزینه بیمه های خصوصی در آفریقای جنوبی بین 103€ الی 206€ (یورو) در ماه برای یک خانواده 4 نفره است.

هزینه زندگی و اقلام غذایی در کشور آفریقای جنوبی

هزینه زندگی و اقلام غذایی در کشور آفریقای جنوبی

در جدول زیر به بررسی هزینه اقلام غذایی در این کشور پرداخته می شود:

عنوانهزینه به دلارعنوانهزینه به دلار
یک لیتر شیر0.85$قرص 500 گرمی نان0.77$
12 عدد تخم مرغ1.64$یک کیلوگرم پنیر محلی5.97$
یک کیلو گوشت گوساله5.57$یک کیلوگرم سیب1.29$
یک کیلوگرم پرتقال1.24$یک کیلوگرم گوجه1.09$
یک کیلوگرم پیاز0.91$یک دسته کاهو0.84$

به طور کلی می توان به این نکته اشاره کرد که هزینه زندگی در آفریقای جنوبی، بدون احتساب هزینه اجاره مسکن 18% بیشتر از هزینه زندگی در ایران است با این حال هزینه های مربوط به اجاره مسکن 5% کمتر از هزینه اجاره در ایران است. هزینه زندگی در آفریقای جنوبی نسبت به هزینه های زندگی در سایر کشورهای مهاجرپذیر بسیار کمتر و منطقی تر است. اگر آفریقای جنوبی انتخاب شماست و قصد شروع را دارید این امکان هست تا  با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و بهره مند شوید.

سوالات متداول در باب هزینه زندگی در آفریقای جنوبی

در این بخش مفتخر به پاسخگویی سوالات متداول در باب هزینه زندگی در آفریقای جنوبی می باشیم:

  • آیا زندگی در آفریقای جنوبی گران است؟ به طور متوسط، قیمت مصرف کننده در آفریقای جنوبی کمتر از بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، آلمان و هلند است. مهم ترین تفاوت بین آفریقای جنوبی و هلند است. قیمت مصرف کننده آفریقای جنوبی 43% کمتر است.
  • بهترین منطقه برای زندگی در آفریقای جنوبی کجاست؟ کیپ تاون کیپ تاون یکی از محبوب ترین مقاصد برای مهاجرت به آفریقای جنوبی است، زیرا ثابت شده است که بهترین کیفیت زندگی را ارائه می دهد. بسیاری از مهاجران اینجا را انتخاب می کنند زیرا شهر ترکیب خوبی بین زندگی سنتی و مدرن دارد.
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *