شرایط قبرس

هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس  

هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس  

در سال 1972 قانون جدیدی در مورد مهاجرت و هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس برای متقاضیان خارجی به صورت قانونی تدوین نموده است. البته چندین بار تغییر کرده است. منابع مالی و پایدار بودن اقتصادر این کشور افراد زیادی از راه های مختلف وارد این کشور می شوند. اقامت دائم این کشور را دریافت می کنند. برای به دست آوردن اقامت طولانی مدت، تابعیت کشور ثالث باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • عدم تهدید نظم عمومی و یا امنیت عمومی
  • ثابت کردن اقامت محلی در زمان حضور در این کشور

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله می توانید به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطالعه بفرمائید.

جزئیات و ریز هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس

در جدول زیر به بررسی هزینه های مهم در این کشور خواهیم پرداخت:

هزینه به لیر لیست اقلام غذایی
23.05TL هزینه یک وعده خوراک در رستوران ارزان
128.18TL هزینه یک وعده خوراک در ر ستوران معمولی
19.23TL هزینه یک عدد مک دونالد
4.27TL هزینه یک لیتر شیر
5.11TL هزینه یک قرص نان فرانسوی
8.50TL هزینه یک کیلو برنج
8.50TL هزینه یک شانه تخم مرغ
24.95TL هزینه یک کیلو پنیر محلی
25.04TL هزینه یک کیلو گوشت سینه

شرایط هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس

به صورت میانگین هزینه های کلی زندگی در مدت یک ماه برای دانشجویان خارجی در این کشور بین €300 تا €650 (یورو) می باشد. هزینه حمل و نقل عمومی با اتوبوس در این کشور رایج نمی باشد. زیرا برای مدت زیادی در این کشور اتوبوس عمومی مورد استفاده قرار نمی گرفت. همین علت موجب شد که مردم بیشتر با تاکسی برای تردد و جا به جایی استفاده کند. لازم به ذکر است هزینه های اینترنت در این کشور نسبت به کشورهای دیگر پایین تر می باشد. هزینه اینترنت پر سرعت در این کشور به صورت ماهانه تقریبا 40€ (یورو) می باشد.

شرایط هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس

درباره کشور قبرس

کشور قبرس کشوری اروپایی می باشد که نزدیک به 1100 هزار نفر جمعیت دارد. به 2 زبان و 2 دین و 2 بخش تقسیم شده است. قسمت شمالی این کشور مسلمانان هستند که به زبان ترکی مسلط هستند. بخش دیگر به زبان یونانی و معتقد به دین مسیحی و ارتدکس می باشند. اقتصاد این کشور بر اساس صادرات و واردات محصولات کشاورزی، پوشاک، صنعتی، مواد خوارکی و غیره می باشد. البته این فقط اشتراک 2 قسمت این کشور می باشد. سالانه توریستان زیادی به این کشور می روند. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به قبرس، مطالعه مقاله مذکور خالی از لطف نخواهد بود.

هزینه تحصیل در قبرس

هزینه تحصیل در این کشور به این صورت می باشد که بیش از 63000 دانشجو از 131 کشورهای گوناگون برای ادامه تحصیل به این کشور وارد شده اند. پس اگر قصد تحصیل در خارج از کشور را دارید می توانید به این کشور فکر کنید. هزینه های تحصیل در قبرس پایین می باشد. شهریه دانشگاه های این کشور برای رشته و دوره های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا فرق می کنند. شهریه دوره های تحصیلی در دوره کارشناسی تقریبا €3500 (یورو) در سال می باشد. این مبلغ برای رشته های دارو سازی، پزشکی می باشد. رشته و دوره تحصیلی در میزان هزینه های تحصیل در قبرس تاثیر می گذارد.

بیمه سلامت و درمان قبرس

بیمه سلامت برای دانشجویان خارجی اجباری می باشد. البته برای دانشجویان خارجی که اهل کشورهای اتحادیه اروپا هستند. لزوما به پرداخت حق بیمه یا هزینه برای مراقبت های درمانی امکان پذیر می باشد. همچنین می توانند از امکانات درمانی و پزشکی رایگان بهره مند شوید. با وجود بیمه سلامت در حین بیماری یا استفاده از خدمات مختلف درمانی و پزشکی به آسانی در بیمارستان و درمانگاه ها بروید. کارشناسان ارشد و حقوقی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به شرایط شما، روش ها و گزینه های مهاجرتی را و در زمینه هزینه های تحصیل و زندگی در قبرس ارائه می دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *