شرایط قبرس

هزینه زندگی در قبرس

هزینه زندگی در قبرس

قبرس یک جزیره کوچک است که در مدیترانه شرقی واقع شده است. مهاجران در قبرس هزینه کمتری را پرداخت می کنند و طبق بررسی های انجام گرفته هزینه زندگی در قبرس نسبت به دیگر کشورهای اروپایی تقریبا کمتر و حداقل 25% است. کالاهای ارزان قیمت در کشور قبرس وجود دارد که برای دانشجویان بسیار مناسب است. قطعا می دانید که برای مهاجرت به قبرس، ابتدا باید در جریان هزینه های زندگی در این کشور باشید. بنابراین ضروری است پیش از این که اقدامی انجام دهید، هزینه ها و مخارج زندگی در این کشور را به دقت بررسی کنید. برای این منظور موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را نیز می توانید در کنار خود و همراه خود داشته باشید. این موسسه آمادگی بسیار خوب و بالایی در جهت انجام پرونده های مهاجرتی دارد.

اقتصاد کشور قبرس

صنعت اقتصاد قبرس بر پایه بازار آزاد استوار است. به طوری که صادرات از مهم ترین زمینه های اقتصادی این کشور به شمار می رود. محصولات صادراتی این کشور شامل مرکبات می شود که طبق اصول خاصی پرورش می یابند. محصولات صنعتی نیز رشد خوبی را تجربه کرده است و در این زمینه پر رونق است. برای مثال می توان به انواع پوشاکی که از جنس چرم و با عالی ترین کیفیت تهیه شده اند، اشاره نمود. تنباکو از دیگر محصولات صادراتی این کشور محسوب می شود که در این زمینه نیز موفق عمل کرده است. در مجموع این گونه می توان تخمین زد که رشد اقتصادی این کشور تقریبا برابر با 78% بوده است. از آنجا که قبرس در حوزه اقتصادی بسیار پیشرفت کرده است، لذا انواع مشاغل در زمینه های مختلف در این کشور شکل گرفته و هر روز شاهد پیشرفت بیشتری در این کشور هستیم.

از موارد مهمی که در مهاجرت و اقامت قبرس اهمیت بسیاری دارد، بررسی هزینه زندگی در قبرس است. اتباع خارجی دقت داشته باشند که پیش از این که هر اقدامی در جهت مهاجرت انجام دهند، ابتدا هزینه ها و مخارج زندگی در این کشور را به دقت بررسی و تجزیه و تحلیل نمایند تا در جریان مبالغ هزینه هایی که برای مهاجرت و اقامت در قبرس لازم است، قرار بگیرند. در بخش های بعدی مقاله هزینه زندگی در قبرس به تفکیک مورد بررسی قرار گرفته است و برخی از آنها را بیان نموده ایم.

غذا و هزینه زندگی در قبرس

مبلغی که برای صرف غذا در رستوران های قبرس باید در نظر گرفته شود، به صورت زیر می باشد. این مبالغ مربوط به سپتامبر 2019 میلادی است.

  • مبلغ صرف غذا در رستوران های ارزان قیمت: 12€ (یورو)
  • صرف غذای دو نفره در رستوران های معمولی و متوسط که شامل پیش غذا، غذای اصلی و دسر می گردد.: 45€ (یورو)
  • یک وعده McMeal در رستوران مک دونالد یا وعده غذایی مشابه آن: 6€ (یورو)
  • کاپوچینوی معمولی:2.94€ (یورو)
  • هر بطری کولا کولا یا پپسی 330 میلی لیتری: 1.41 €(یورو)
  • هر بطری آب 330 میلی لیتری: 0.63€ (یورو)

سوپ در کشور ایران به عنوان پیش غذا استفاده می شود اما در قبرس یک وعده غذایی کامل محسوب می گردد. انواع مختلفی از سوپ ها (چوربا) شامل سوپ عدس قرمز (مرجیمک چورباسی)، سوپ دوغ (یایلا چورباسی) که آش دوغ در ایران شبیه این سوپ است، سوپ عدس فلفلی (ایزوگلین چورباسی) در این کشور پخت می شوند که قیمت هر پرس سوپ به اضافه یک قرن نان با قیمت 6 الی 12TL (لیر ترکیه) است.

کتلت گوشت از دیگر غذاهایی است که با ذائقه دانشجویان ایرانی سازگار بوده و به قیمت مناسبی نیز عرضه می گردد. گفتنی است این غذا به صورت ساندویچ در این کشور سرو می گردد و بابت آن مبلغ 12 الی 18TL (لیر ترکیه) دریافت می شود. یکی دیگر از غذاهای خوشمزه و لذیذ قبرس، کباب دونر یا کباب ترک می باشد که مورد علاقه دانشجویان است. این غذا در دو نوع دونر گوشت (ات دونر) و دونر مرغ (تاووک دونر) با قیمت 15 الی 20TL (لیر ترکیه) عرضه می شود. ضمنا یک نوشیدنی دوغ نیز همراه این غذا می باشد.

سوپرمارکت در هزینه زندگی در قبرس

قیمت مواد غذایی که در سوپر مارکت های این کشور وجود دارد، به صورت زیر می باشد:

اقلام هزینه به € (یورو)
هر لیتر شیر معمولی 1.38
یک قرص نان سفید و تازه به میزان 500 گرم 1.46
هر کیلوگرم برنج سفید 1.43
12 عدد تخم مرغ 2.60
هر کیلوگرم پنیر محلی 7.81
هر کیلوگرم سینه مرغ بدون استخوان و بدون پوست 6.69
هر کیلو گوشت سرین گاو 9.21
هر کیلوگرم سیب 1.86
هر کیلوگرم پرتقال 1.22
هر کیلوگرم گوجه فرنگی 1.89
هر کیلوگرم موز 1.37
هر کیلوگرم سیب زمینی 0.83
هر کیلوگرم پیاز 0.78
هر عدد کاهو 0.46
هر بطری آب 1.5 لیتری 0.68
هر بسته سیگار 20 تایی مارلبورو 4.70

سوپرمارکت در هزینه زندگی در قبرس

اجاره بهای ملک در قبرس

ملک در کشور قبرس با اجاره های مناسبی در اختیار افراد قرار می گیرد. در اینجا اجاره بهای آپارتمان های مسکونی به عنوان بخشی از هزینه زندگی در قبرس آورده شده است که عبارتند از:

نوع ملک اجاره بهاء به TL (لیرترکیه)
یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1.119.80
یک واحد آپارتمان یک خوابه در حومه شهر 967.31
یک واحد آپارتمان 3 خوابه در مرکز 1.889.29
یک واحد آپارتمان 3 خوابه در حومه شهر 1.437.17
آپارتمان در مرکز شهر به ازای هر متر مربع 5.092.89
آپارتمان در حومه شهر به ازای هر متر مربع 3.888.39

هزینه‌های مربوط به پوشاک در قبرس

در این بخش نیز برخی هزینه زندگی در قبرس مربوط به پوشاک و البسه مورد بررسی قرار گرفته اند که به صورت زیر می باشند:

  • یک عدد شلوار جین: 211.68TL (لیر ترکیه)
  • یک دست لباس ورزشی ست: 119.03TL (لیر ترکیه)
  • یک جفت کفش برند نایک: 222.89TL (لیر ترکیه)
  • یک جفت کفش مردانه از جنس چرم: 261.09TL (لیر ترکیه)

کلیات مهاجرت به قبرس

همان طور که مشاهده نمودید هزینه زندگی در قبرس در شرایط ایده آلی قرار دارد و مهاجران به راحتی می توانند از عهده مخارج زندگی خود در این کشور بر آیند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به عنوان یک موسسه مهاجرتی، تبحر خاص و ویژه ای در امر مهاجرت داشته و وکلا و مشاوران باتجربه و مهاجری را در اختیار دارد. اگر قصد مهاجرت به کشورهای خارجی از طرق مختلف نظیر مهاجرت به کشور آلمان، کار در ایتالیا را دارید، حتما با این موسسه ما ارتباط برقرار نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *