شرایط قبرس

هزینه زندگی در قبرس

هزینه زندگی در قبرس

هزینه زندگی در قبرسطبق بررسی های انجام گرفته هزینه زندگی در قبرس نسبت به دیگر کشورهای اروپایی تقریبا کمتر و حداقل 25% برای متقاضیان در نظر گرفته شده است. کالاهای ارزان قیمت در کشور قبرس وجود دارد که برای دانشجویان بسیار مناسب است. قطعا می دانید که برای مهاجرت به قبرس، ابتدا باید در جریان هزینه های زندگی در این کشور باشید. بنابراین ضروری است پیش از این که اقدامی انجام دهید، هزینه ها و مخارج زندگی در این کشور را به دقت بررسی کنید. برای این منظور موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را نیز می توانید در کنار خود و همراه خود داشته باشید. این موسسه آمادگی بسیار خوب و بالایی در جهت انجام پرونده های مهاجرتی دارد.

اقتصاد کشور قبرس

صنعت اقتصاد قبرس بر پایه بازار آزاد استوار است. به طوری که صادرات از مهم ترین زمینه های اقتصادی این کشور به شمار می رود. محصولات صادراتی این کشور شامل مرکبات می شود که طبق اصول خاصی پرورش می یابند. محصولات صنعتی نیز رشد خوبی را تجربه کرده است. در این زمینه پر رونق است. برای مثال می توان به انواع پوشاکی که از جنس چرم و با عالی ترین کیفیت تهیه شده اند، اشاره نمود. تنباکو از دیگر محصولات صادراتی این کشور محسوب می شود. در این زمینه نیز موفق عمل کرده است. در مجموع این گونه می توان تخمین زد که رشد اقتصادی این کشور تقریبا برابر با 78% بوده است. از آنجا که قبرس در حوزه اقتصادی بسیار پیشرفت کرده است. لذا انواع مشاغل در زمینه های مختلف در این کشور شکل گرفته است. هر روز شاهد پیشرفت بیشتری در این کشور هستیم.

از موارد مهمی که در مهاجرت و اقامت قبرس اهمیت بسیاری دارد. بررسی هزینه زندگی در قبرس است. اتباع خارجی دقت داشته باشند که پیش از این که هر اقدامی در جهت مهاجرت انجام دهند، ابتدا هزینه ها و مخارج زندگی در این کشور را به دقت بررسی و تجزیه و تحلیل نمایند تا در جریان مبالغ هزینه هایی که برای مهاجرت و اقامت در قبرس لازم است، قرار بگیرند. در بخش های بعدی مقاله هزینه زندگی در قبرس به تفکیک مورد بررسی قرار گرفته است و برخی از آنها را بیان نموده ایم.

مزایای زندگی در کشور قبرس

علاوه بر اینکه هزینه زندگی در کشور قبرس بسیار مقرون به صرفه است. زندگی در قبرس مزایای زیر را به همراه دارد:

 • برخورداری از محیطی امن برای زندگی با نرخ پایین جرم و جنایات در قبرس
 • برخورداری از استانداردهای بالای مراقبت های پزشکی
 • هزینه های بسیار مقرون به صرفه در بیمارستان های خصوصی قبرس
 • پایین بودن قیمت ملک در قبرس در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی
 • برخورداری از مناظر طبیعی بسیار زیبا

لازم بذکر است قبرس از آب و هوای بسیار مناسب و معتدل مدیترانه ای برخوردار است. یکی از مهمترین دلایل جذب مهاجران و توریستان به این کشور آب و هوای مناسب این کشور می­ باشد.

شرح هزینه زندگی در قبرس

هزینه زندگی در قبرس نسبتاً پایین است و قیمت ها حدود %25 کمتر از اکثر کشورهای اروپای شمالی است. لیماسول اخیرا به عنوان یکی از 5 شهر کم هزینه اروپا معرفی شده است. همانطور که انتظار می رفت، قیمت ها از زمان الحاق این کشور به اتحادیه اروپا اندکی افزایش یافته است و نظرسنجی انجام شده توسط انجمن مصرف کنندگان قبرس در سال اخیر نشان داد که قیمت ها از آن زمان به طور متوسط ​​%1.6 افزایش یافته است. بر اساس نتایج بررسی بودجه خانوار دولت قبرس در سال اخیر میانگین درآمد ماهانه برای یک فرد مجرد در این مناسب است. بسیاری از بازنشستگان با درآمد کمتری زندگی می کنند. با این حال، مانند همه کشورها پس از معرفی یورو، قیمت ها افزایش یافته است. از آنجایی که یورو هنوز در قبرس نسبتا جدید است، قیمت‌ها همچنان به سادگی بر اساس پوند، بدون گرد کردن، تبدیل می‌شوند. با این حال این ممکن است خیلی زود تغییر کند و منجر به افزایش بیشتر قیمت شود.

بدیهی است که محاسبه میانگین هزینه زندگی دشوار است، زیرا مخارج شما به شرایط و سبک زندگی شما بستگی دارد. به عنوان مثال، خرید کالاهای مصرفی گران قیمت مانند تجهیزات، کالاهای الکترونیکی، رایانه و تجهیزات عکاسی، به طور کلی ارزش بهتری نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر و آمریکای شمالی دارد، زیرا بسیاری از مارک های معروف در مغازه ها در شهرهای اصلی موجود هستند. از سوی دیگر، تفاوت در صورتحساب غذای شما به آنچه می خورید و محل زندگی شما قبل از آمدن به قبرس بستگی دارد.

در نمودار زیر شاهد هزینه های کلی در قبرس هستید:

انواع هزینه زندگی در قبرس

غذا و هزینه زندگی در قبرس

مبلغی که برای صرف غذا در رستوران های قبرس باید در نظر گرفته شود، به صورت زیر می باشد.

 • مبلغ صرف غذا در رستوران های ارزان قیمت: 12€ (یورو)
 • صرف غذای 2 نفره در رستوران های معمولی و متوسط که شامل پیش غذا، غذای اصلی و دسر می گردد.: 45€ (یورو)
 • یک وعده McMeal در رستوران مک دونالد یا وعده غذایی مشابه آن: 6€ (یورو)
 • کاپوچینوی معمولی:2.94€ (یورو)
 • هر بطری کولا کولا یا پپسی 330 میلی لیتری: 1.41€ (یورو)
 • هر بطری آب 330 میلی لیتری: 0.63€ (یورو)

سوپ در کشور ایران به عنوان پیش غذا استفاده می شود. اما در قبرس یک وعده غذایی کامل محسوب می گردد. انواع مختلفی از سوپ ها (چوربا) شامل سوپ عدس قرمز (مرجیمک چورباسی)، سوپ دوغ (یایلا چورباسی) که آش دوغ در ایران شبیه این سوپ است، سوپ عدس فلفلی (ایزوگلین چورباسی) در این کشور پخت می شوند که قیمت هر پرس سوپ به اضافه یک قرن نان با قیمت 6 الی 12TL (لیر ترکیه) است.

کتلت گوشت از دیگر غذاهایی است که با ذائقه دانشجویان ایرانی سازگار بوده است. به قیمت مناسبی نیز عرضه می گردد. گفتنی است این غذا به صورت ساندویچ در این کشور سرو می گردد. بابت آن مبلغ 12TL الی 18TL (لیر ترکیه) دریافت می شود. یکی دیگر از غذاهای خوشمزه و لذیذ قبرس، کباب دونر یا کباب ترک می باشد که مورد علاقه دانشجویان است. این غذا در 2 نوع دونر گوشت (ات دونر) و دونر مرغ (تاووک دونر) با قیمت 15 الی 20TL (لیر ترکیه) عرضه می شود. ضمنا یک نوشیدنی دوغ نیز همراه این غذا می باشد.

سوپرمارکت در هزینه زندگی در قبرس

قیمت مواد غذایی که در سوپر مارکت های این کشور وجود دارد، به صورت زیر می باشد:

اقلام هزینه به یورو
هر لیتر شیر معمولی 1.38€
یک قرص نان سفید و تازه به میزان 500 گرم 1.46€
هر کیلوگرم برنج سفید 1.43€
12 عدد تخم مرغ 2.60€
هر کیلوگرم پنیر محلی 7.81€
هر کیلوگرم سینه مرغ بدون استخوان و بدون پوست 6.69€
هر کیلو گوشت سرین گاو 9.21€
هر کیلوگرم سیب 1.86€
هر کیلوگرم پرتقال 1.22€
هر کیلوگرم گوجه فرنگی 1.89€
هر کیلوگرم موز 1.37€
هر کیلوگرم سیب زمینی 0.83€
هر کیلوگرم پیاز 0.78€
هر عدد کاهو 0.46€
هر بطری آب 1.5 لیتری 0.68€
هر بسته سیگار 20 تایی مارلبرو 4.70€

سوپرمارکت در هزینه زندگی در قبرس

اجاره بهای ملک در قبرس

ملک در کشور قبرس با اجاره های مناسبی در اختیار افراد قرار می گیرد. در اینجا اجاره بهای آپارتمان های مسکونی به عنوان بخشی از هزینه زندگی در قبرس آورده شده است که عبارتند از:

نوع ملک اجاره بهاء به لیر ترکیه
یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 111980TL
یک واحد آپارتمان یک خوابه در حومه شهر 96731TL
یک واحد آپارتمان 3 خوابه در مرکز 188929TL
یک واحد آپارتمان 3 خوابه در حومه شهر 143717TL
آپارتمان در مرکز شهر به ازای هر متر مربع 509289TL
آپارتمان در حومه شهر به ازای هر متر مربع 388839TL

هزینه ‌های مربوط به پوشاک در قبرس

در این بخش نیز برخی هزینه زندگی در قبرس مربوط به پوشاک و البسه مورد بررسی قرار گرفته اند که به صورت زیر می باشند:

 • یک عدد شلوار جین: 21168TL (لیر ترکیه)
 • یک دست لباس ورزشی ست: 11903TL (لیر ترکیه)
 • یک جفت کفش برند نایک: 22289TL (لیر ترکیه)
 • یک جفت کفش مردانه از جنس چرم: 26109TL (لیر ترکیه)

دستمزد در هزینه زندگی در کشور قبرس

در باب هزینه زندگی در کشور قبرس بایستی میزان درآمد افراد در این کشور را نیز بیان نمود. در گذشته نرخ بیکاری در قبرس در حدود 16% بود. اما در حال حاضر با تلاش های بسیار این میزان نرخ تقریبا به 4% رسیده است. میزان حقوق و دستمزد افراد با توجه به مهارت های آنان با یکدیگر متفاوت است. حداقل حقوق دریافتی در این کشور 229600€ (یورو) در سال برآورد شده است. سن بازنشستگی در قبرس 65 سالگی است.

برای بانوان و آقایان یکسان در نظر گرفته شده است. با توجه به شرایط کار در قبرس می ­توان فرصت های شغلی زیادی در بخش های توریسم، دامداری و کشاورزی در این کشور مشاهده نمود. افرادی که از وضعیت تحصیلی مناسبی برخوردار نیستند. می­ توان در بخش های دامداری و کشاورزی در بخش های جنوبی و شمالی قبرس به انجام کار بپردازند. میزان درآمد افراد در بخش های ذکر شده 3000TL الی 4000TL (لیر ترکیه) تخمین زده شده است.

مهاجرت به قبرس

متقاضیانی که قصد مهاجرت به قبرس را دارند، بایستی با ارائه مدارک زیر به سفارت این کشور درخواست ویزای این کشور را با توجه به اهداف سفر خود بنمایند:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • 2 قطعه عکس
 • ارائه مدارک هویتی (شناسنامه، پاسپورت)
 • رسید موجودی حساب بانکی
 • بلیط رفت و برگشت به قبرس

همان طور که مشاهده نمودید هزینه زندگی در قبرس در شرایط ایده آلی قرار دارد. مهاجران به راحتی می توانند از عهده مخارج زندگی خود در این کشور بر آیند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به عنوان یک موسسه مهاجرتی، تبحر خاص و ویژه ای در امر مهاجرت داشته و وکلا و مشاوران باتجربه و مهاجری را در اختیار دارد. اگر قصد مهاجرت به کشورهای خارجی از طرق مختلف نظیر مهاجرت به کشور آلمان را دارید، حتما با این موسسه ما ارتباط برقرار نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.