مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » قبرس » هزینه زندگی در قبرس

هزینه زندگی در قبرسهدف نویسنده از نگرش این مقاله اطلاعاتی در باب هزینه زندگی در قبرس می باشد که می بایست مورد توجه متقاضیان مهاجرت قرار گیرد.همان طور که می دانید یکی از پارامترهای اصلی که می بایست در این خصوص مورد توجه متقاضیان قرار گیرد هزینه های زندگی می باشد. در این مقاله در باب هزینه در قبرس بحث می شود که با همراهی تا به انتها مقاله می توان از نسبت شاخص هزینه ها در قبرس نسبت به ایران و اختلاف هزینه های زندگی ، هزینه های محل سکونت و هزینه های جانبی مانند هزینه های پوشاک ، هزینه های حمل و نقل و سایر موراد به صورت کامل جویا شد. موسسه سفیران سروش سعادت جزء یکی از موسسات معتبر حقوقی در باب مهاجرت میباشد که مفتخر می باشد این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد.ما در این مجموعه به خودمی بالیم که با بیش ترین میزان روادید توانسته ایم رتبه ای برتر در خصوص امر مهاجرت و اخذ تابعیت و اقامت به خود اختصاص دهیم.

 

قبرس:

جمهوری قبرس به پایتختی نیکوزیا می باشد که شامل دو بخش قبرس شمالی و قبرس جنوبی می باشد.جزیره قبرس توانسته است پس از جزیره ساردنی و سیسیل رتبه سومین جزیره در دریای مدیترانه را به خود اختصاص دهد. جزیره قبرس جزء مناطق گردشگری در اتحادیه اروپا می باشد که در تاریخ 1 ژانویه 2008 به حوزه یورو پیوسته است.همان طور که اشاره شد جمهوری قبرس شامل دو بخش می باشد که در حال حاضر فقط قسمت جنوبی قبرس در اتحادیه وارده شده است و در این باب می توان گفت که کشوری با دو قطب آسیایی و اروپایی می باشد . زبان رسمی در قبرس یونانی می باشد که می توان گفت که یکی از شروط کاریابی می باشد اما باید به این نکته هم اشاره نموده بسته به صنعت کار می توان با زبان های دیگری همانند انگلیسی و روسی نیز به کار مشغول شوند. مهارت های زبان انگلیسی و روسی به ویژه در صورتی که متقاضی در جستجوی بخش کار در بخش گردشگری یا ملک باشد، در آن جا که الزامات زبان اکثریت به زبان اکثریت گردشگران بازتاب می شوند، بسیار مناسب است.یکی از مواردی که در باب مهاجرت به قبرس برای مهاجران برخوردار می باشد بازار کار در کشور قبرس می باشد . همین بازار کار توانسته است باعث شود که عده ای از مهاجرت به قبرس و ادامه زندگی از این مهاجرت صرف نظر نمایند. بازار کار د جمهوری قبرس به صورت بازار آزاد می باشد که این بازار بیش تر بصورت فصلی می باشد. اگر بخواهیم به یکی از نمونه های بازار کار برای متقاضیان اشاره نمائیم می توان به بازار کار در خصوص توریست ها اشاره نمود.

تحصیل در قبرس:

دانشگاه های قبرس در حال حاضر این شرایط را برای متقاضیان بین المللی فراهم نموده است که به هزینه های نسبتا پائین قادر به تحصیل در این کشور باشد. که این هزینه ها برای مقاطع کارشناسی به میزان 4178 یورو ، برای مقطع کارشناسی ارشد3.158 یوروو برای دکتری به میزان 5.228 یورو می باشد که پس از صادر شدن مشروط متقاضی می بایست هزینه های دانشگاه را به صورت یکجا برای دانشگاه در خصوص پذیرش نهایی صادر نماید.

هزینه زندگی در قبرس:

هزینه های زندگی در قبرس 62.19% بالاتر از ایران می باشد و در خصوص اجاره منازل می توان گفت که این شاخص به میزان 17.00% بالاتر از ایران می باشد.

 

رتبه بندی شهرهای قبرس در خصوص هزینه ها
شاخص قیمتشهررتبه بندی
125نیکوزیا1
123لارناکا2
117لیماسول3

 

هزینه زندگی در قبرس:

 

رستوران (واحد پول یورو می باشد)
عذا ، رستوران ارزان قیمت10.00
غذا برای دو تفر ، رستوران متوسط40.00
کاپوچینو3.03
آب0.72
بازارها
شیر(یک لیتر)1.35
برنج(یک کیلوگرم)1.50
تخم مرخ (12عدد)2.48
پنیر محلی(یک کیوگرم)7.06
سینه مرغ(یک کیلوگرم)6.57
گوشت گاو(1کیلوگرم)8.41
سیب1.83
موز1.32
پرتغال1.21
گوجه فرنگی1.76
سیب زمینی0.65
پیاز0.64
حمل و نقل
بلیط یک طرفه1.50
تاکسی(1کیلومتر)0.73
بنزیی(1لیتر)1.27
ورزش و اوقات فراغت
باشگاه تاسب اندام(1ماه)47.68
سینما(1صندلی)8.00
اجاره در هر ماه
آپارتمان(1خوابه)533.60
آپارتمان(1خوابه)خارج از شهر432.28
آپارتمان(3خوابه)در مرکز شهر891.97
آپارتمان(3خوابه)در خارج شهر698.15
خرید آپارتمان
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر1.767.97
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز1.343.33

 

مقایسه های اخیر هزینه های زندگی در قبرس نسبت به سایر کشورها:

همان طور که تا به این قست از مقاله همراه بودید، نویسنده تمامی سعی خود را بر این گذاشته است که اطلاعتی در باب هزینه های زندگی در قبرس در اختیار شما قرار دهد.پیشنهاد وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما متقاضیان گرامی این می باشد که قبل از هر گونه اقدامی در باب مهاجرت با ما تماس حاصل بفرمائید و از آخرین شرایط حاکم بر قوانین مهاجرت در خصوص ویزاهای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری جویا شوید.

پیشاپیش از بذل توجه شما سپاس گذاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *