شرایط مجارستان

هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان

هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان

مجارستان از کشورهای شنگن است. هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان در 2021 نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر می ­باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره راهنمای آن دسته از عزیزانی می ­باشد که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند. قطعا اطلاعات شایانی در خصوص هزینه های زندگی در کشوری چون مجارستان وجود دارد. دانستن آنها می تواند به شما در تصمیم گیری برای مهاجرت تحصیلی به این کشور کمک شایانی نماید. لذا شما را دعوت به مطالعه ادامه این مقاله می نماییم.

درباره کشور مجارستان

مجارستان کشوری توریستی به شمار می ­رود که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می ­نماید. موقعیت جغرافیایی این کشور به گونه ای است که به عنوان پلی میان اروپای مرکزی و اروپای شرقی تلقی می شود. پایتخت این کشور شهر بوداپست است. این شهر یکی از پرجمعیت ترین و زیباترین شهرهای جهان شناخته شده است. واحد پول این کشور فورینت می ­باشد.

همچنین افراد زیادی از طریق کارآفرینی در مجارستان سعی بر این دارند تا بتوانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. این کشور به دلیل برخورداری از دانشگاه های معتبر، دانشجویان بین المللی زیادی را به خود جذب نموده است. از طرفی این کشور اقتصاد رو به رشدی دارد. محیطی مناسب برای سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران ایجاد نموده است. میزان رشد اقتصادی مجارستان در دوره های اخیر ذیلا بررسی شده است:

میزان رشد اقتصادی مجارستان در دوره های اخیر

از این رو افراد به طرق مختلف، برخی جهت تحصیل و برخی دیگر برای انجام کارهای تجاری و انجام کار و برخی دیگر هم از طریق پناهندگی به این کشور مهاجرت می ­نمایند. اگرچه افراد از می­ توانند از طریق تمامی راه های مهاجرتی به مجارستان اقامت و در نهایت تابعیت این کشور را اخذ نمایند. اما اخذ تابعیت در مجارستان از طریق تولد و ازدواج از ساده ترین راههای اخذ اقامت این کشور محسوب می ­گردد.

هزینه تحصیل در مجارستان

مجارستان یکی از کم هزینه ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی می­ باشد. دانشگاه های کشور مجارستان با توجه به این که از اعتبار جهانی برخوردار هستند. از این رو شهریه های بسیار مناسبی از دانشجویان دریافت می ­نمایند. در مجارستان همانند سایر کشورها هزینه های تحصیلی دانشجویان با توجه به رشته و نوع دانشگاه آن ها با یکدیگر متفاوت است. در کشور مجارستان نیز هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی نسبت به سایر رشته ها بیشتر است. به طوری که تحصیل در سایر رشته ها به طور متوسط 4500€ (یورو) در هر ترم تحصیلی تخمین زده شده است. در حالی که تحصیل در رشته های پزشکی در این کشور به طور متوسط 20000€ (یورو) در هر ترم برآورد شده است.

دانشجویان علاوه بر پرداخت شهریه بایستی هزینه هایی بابت ثبت نام و آزمون های ورودی که حدودا 100€ الی 150€ (یورو) در سال است پرداخت نماید. دانشگاه های کشور مجارستان به دانشجویان بین المللی کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه های تحصیلی اعطاء می­ نماید. البته بیشتر بورسیه های تحصیلی در این کشور به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و به دانشجویانی که به تحصیل دکترا در مجارستان مشغولند تعلق می­ گیرد. این بورسیه ها اکثر هزینه های دانشجویان از جمله شهریه ­های تحصیلی، هزینه های خوابگاه، کتب و جزوات، هزینه های ثبت نام را پوشش می­ دهند. به طور کلی هزینه های تحصیل در این کشور بسیار ارزانتر و مناسب تر از سایر کشورهای اروپایی می ­باشد.

شرایط و هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان

با توجه به مطالب فوق هزینه های زندگی در کشور مجارستان بسیار مناسب تر می ­باشد. البته هزینه های زندگی برای افراد مختلف با توجه به سطح زندگی آنها با یکدیگر متفاوت است. ما در اینجا به برخی از هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان را بررسی نموده ایم.

رستوران ها قیمت به فورینت
یک وعده غذا (رستوران معمولی) HUF500
کاپوچینو HUF364
آب HUF169

هزینه اقلام خوراکی در مجارستان عبارتند از:

بازارها قیمت به فورینت
شیر HUF213
یک قرص نان سفید تازه HUF178
برنج (1 کیلوگرم) HUF268
12 عدد تخم مرغ HUF469
پنیر محلی (1 کیلوگرم) HUF1934
سینه مرغ (1 کیلوگرم) HUF1476
گوشت گاو (1 کیلو گرم) HUF2490
سیب (1 کیلو گرم) HUF287
موز (1 کیلو گرم) HUF378
پرتقال ( 1 کیلوگرم) HUF341
گوجه فرنگی (1 کیلو گرم) HUF422
پیاز (1 کیلو گرم) HUF174
سیب زمینی (1 کیلو گرم) HUF171

تعرفه و هزینه خدمات رفاهی در مجارستان عبارتند از:

تسهیلات زندگی قیمت به فورینت
هزینه های اصلی(آب، برق، گرمایشی و سرمایشی) HUF49590
تعرفه یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه HUF38.44
اینترنت ( 10 مگاپیکسل) HUF4577.91

هزینه اجاره مسکن در مجارستان عبارتند از:

مسکن قیمت به فورینت
آپارتمان (1 خوابه در مرکز شهر) HUF121971.07
آپارتمان (1 خوابه در خارج از شهر) HUF91102.53
آپارتمان (3 خوابه مرکز شهر) HUF209940.44
آپارتمان (3 خوابه خارج از مرکز شهر) HUF162040.21

حقوق و دستمزد کارمندان در مجارستان به طور متوسط عبارتند از:

حقوق و دستمزد قیمت به فورینت
میانگین دستمزد مصرفی ماهانه (پس از کسر مالیات) HUF250990
نرخ سود رهنی به درصد (سالانه) HUF6.25

بررسی هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان

در میان کشورهای اروپایی مجارستان کشوری است که دارای کمترین هزینه ها می­ باشد. هزینه­ های زندگی در شهرهای مختلف مجارستان با یکدیگر متفاوت است. اما هزینه ها در شهرهای بزرگ این کشور مانند بوداپست بالاتر است. از جمله هزینه هایی که دانشجویان برای زندگی در این کشور باید بپردازند عبارت از هزینه ­های مسکن، خورد و خوراک، حمل و نقل می ­باشد. برخی از دانشگاه ها در مجارستان خوابگاه هایی را برای اسکان دانشجویان قرار داده است که از امکانات مناسبی همچون استخر، سالن های غذاخوری و شستشوی لباس برخوردار می ­باشند. همچنین دانشجویان می­ توانند از آپارتمان های شخصی نیز استفاده نمایند.

بطور کلی دانشجویان می ­توانند با پرداخت 750€ (یورو) در ماه هزینه های زندگی دانشجویی خود را تحت پوشش قرار دهند. هزینه های زندگی در کشور مجارستان تنها 9% نسبت به کشور ایران بالاتر می ­باشد. اگر بخواهیم هزینه های زندگی در کشور مجارستان را با کشوری همچون انگلستان مقایسه نماییم. هزینه های اجاره مسکن در انگلستان 11.5% و هزینه های خرید روزمره 75.10% و سایر هزینه های جانبی 85% بیشتر از هزینه های زندگی در مجارستان می ­باشد.

بررسی هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان

ارز رایج در کشور مجارستان

همانطور که قبلا بیان نمودیم واحد پول مجارستان فورینت می ­باشد، هم اکنون 1$ (دلار آمریکا) برابر با 230HUF (فورینت مجارستان) می باشد. در مجارستان صرافی های فراوانی برای تعویض ارز در این کشور وجود دارد که افراد می­ توانند به راحتی و مطمئن ارزهای خود را تعویض نمایند. بانک های کشور مجارستان به 2 دسته بانک های مجارستان و بانک های اروپایی تقسیم می ­شوند که نحوه­ عملکرد همه ­آن ها به صورت مدرن و رقابتی ­می ­باشد. یکی از مطمئن ترین مراکز تبدیل ارز در مجارستان بانک های این کشور است که افراد می­ توانند ارزهای خود را در این مراکز نگهداری و در صورت نیاز تعویض نمایند. پیشنهاد می کنیم که برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله هزینه زندگی در مجارستان می تواند اطلاعات کامل تری را به شما ارائه نماید.

هزینه حمل و نقل در مجارستان

اکثر مردم در کشور مجارستان از وسایل نقلیه عمومی استفاده می ­نمایند. وسایل نقلیه عمومی در این کشور عبارتند: از مترو، اتوبوس ها و اتوبوس های برقی که در تمامی نقاط شهر وجود دارد. این وسایل نقلیه عمومی در 24 ساعت شبانه روز در دسترس هستند. دانشجویان به طور متوسط 14€ (یورو) در ماه جهت استفاده از وسایل نقلیه در مجارستان پرداخت می­ نمایند. همچنین دانشجویان در این کشور از 70% تخفیف برای مسافرت های بین شهری در داخل کشور برخوردار هستند.

افراد با سوالات متعددی در رابطه با هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان از جمله تفاوت هزینه ها در کشور مجارستان برای افرادی که اقامت این کشور را دارند با اتباع مجارستانی، شهریه دانش آموزان در مدارس و ویزای تحصیلی مجارستان برایتان پیش آید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان می باشد. افراد می ­توانند جهت راهنمایی و مشاوره با کارشناسان این مجموعه ازتباط برقرار نمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *