شرایط مجارستان

هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان

هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان

مجارستان یکی از کشورهای عضو معاهده شینگن می­باشد که علاقمندان زیادی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر می­باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره راهنمای آندسته از عزیزانی می­باشد که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی را دارند.

مجارستان کشوری توریستی به شمار می­رود که هرساله گردشگران زیادی را بخود جلب می­نماید. موقعیت جغرافیایی این کشور بگونه ای است که بعنوان پلی میان اروپای مرکزی و اروپای شرقی از آن استفاده می­نمایند. پایتخت این کشور شهر بوداپست است، این شهر یکی از پرجمعیت ترین و زیباترین شهرهای جهان شناخته شده است. واحد پول این کشور فورینت می­باشد.

همچنین افراد زیادی از طریق کارآفرینی در مجارستان سعی بر این دارند تا بتوانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. این کشور به دلیل برخورداری از دانشگاههای معتبر دانشجویان بین المللی زیادی را به خود جذب نموده است. از طرفی این کشور اقتصاد رو به رشدی دارد و محیطی مناسب برای سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران ایجاد نموده است.

از این رو افراد به طرق مختلف، برخی جهت تحصیل و برخی دیگر برای انجام کارهای تجاری و انجام کار و برخی دیگر هم از طریق پناهندگی به این کشور مهاجرت می­نمایند. اگرچه افراد از می­توانند از طریق تمامی راههای مهاجرتی به مجارستان اقامت و در نهایت تابعیت این کشور را اخذ نمایند، اما اخذ تابعیت در مجارستان از طریق تولد و ازدواج از ساده ترین راههای اخذ اقامت این کشور محسوب می­گردد.

هزینه های تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان یکی از کم هزینه ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی می­باشد. دانشگاههای کشور مجارستان با توجه به اینکه از اعتبارهای جهانی برخوردار است از شهریه های بسیار مناسبی از دانشجویان دریافت می­نمایند. در مجارستان همانند سایر کشورهای هزینه های تحصیلی دانشجویان با توجه به رشته و نوع دانشگاه آنها با یکدیگر متفاوت است.

در کشور مجارستان نیز هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی نسبت به سایر رشته ها بیشتر است. بطوری که تحصیل در سایر رشته های بطور متوسط 4500 یورو در هر ترم تحصیلی تخمین زده شده است. در حالیکه تحصیل در رشته های پزشکی در این کشور بطور متوسط 20000 یوور در هز ترم برآورد شده است.

دانشجویان علاوه بر پرداخت شهریه بایستی هزینه هایی بابت ثبت نام و آزمونهای ورودی که حدوداً 100-150 یورو در سال است پرداخت نماید. دانشگاههای کشور مجارستان به دانشجویان بین المللی کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه های تحصیلی اعطا می­نماید. البته بیشتر بورسیه های تحصیلی در این کشور به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و  به دانشجویانی که به تحصیل دکترا در مجارستان مشغولند تعلق می­گیرد.

این بورسیه ها اکثر هزینه های دانشجویان از جمله شهریه­های تحصیلی، هزینه های خوابگاه، کتب و جزوات، هزینه های ثبت نام را پوشش می­دهند. بطور کلی هزینه های تحصیل در این کشور بسیار ارزانتر و مناسب تر از سایر کشورهای اروپایی می­باشد.

هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان

با توجه به مطالب فوق هزینه های زندگی در کشور مجارستان بسیار مناسب تر می­باشد. البته هزینه های زندگی برای افراد مختلف با توجه به سطح زندگی آنها با یکدیگر متفاوت است. ما در اینجا به برخی از هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان را بررسی نموده ایم.

رستوران ها قیمت(فورینت)
یک وعده غذا (رستوران معمولی) 500.00/1
کاپوچینو 364.17
آب 169.75

 

بازارها قیمت(فورینت)
شیر 213.02
یک قرص نان سفید تازه 178.29
برنج(1 کیلوگرم) 268.61
12 عدد تخم مرغ 469.30
پنیر محلی(1 کیلوگرم) 649.38/1
سینه مرغ(1 کیلوگرم) 454.76/1
گوشت گاو(1 کیلو گرم) 472.16/2
سیب (1 کیلو گرم) 287.79
موز(1 کیلو گرم) 378.27
پرتقال( 1 کیلوگرم) 341.79
گوجه فرنگی (1 کیلو گرم) 422.53
پیاز(1 کیلو گرم) 174.40
سیب زمینی(1 کیلو گرم) 171.25

 

تسهیلات زندگی هزینه ماهانه (فورینت)
هزینه های اصلی(آب، برق، گرمایشی و سرمایشی) 401.86/46
تعرفه یک دقیقه مکالمه با تلفن همراه 38.44
اینترنت ( 10 مگاپیکسل) 953.89/3

 

مسکن قیمت (فورینت)
آپارتمان ( یک خوابه در مرکز شهر) 788.92/94
آپارتمان ( یک خوابه در خارج از شهر) 105.23/65
آپارتمان ( سه خوابه مرکز شهر) 011.89/168
آپارتمان ( سه خوابه خارج از مرکز شهر) 040.55/120

 

حقوق و دستمزد فورینت
میانگین دستمزد مصرفی ماهانه(پس از کسر مالیات) 721.70/151
نرخ سود رهنی به درصد(سالانه) 6.25

 

عزیزان جهت آگاهی های بیشتر در زمینه هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان می­توانند از تجربه های کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردند.

هزینه های زندگی در مجارستان چگونه اند؟

در میان کشورهای اروپایی مجارستان کشوری است که دارای کمترین هزینه ها می­باشد. هزینه­های زندگی در شهرهای مختلف مجارستان با یکدیگر متفاوت است. اما هزینه ها در شهرهای بزرگ این کشور مانند بوداپست بالاتر است. از جمله هزینه هایی که دانشجویان برای زندگی در این کشور باید بپردازند عبارتند از هزینه­های مسکن، خورد و خوراک، حمل و نقل می­باشد.

برخی از دانشگاهها در مجارستان خوابگاههایی را برای اسکان دانشجویان قرار داده است که از امکانات مناسبی همچون استخر، سالن های غذاخوری و شستشوی لباس برخوردار می­باشند. همچنین دانشجویان می­توانند از آپارتمان های شخصی نیز استفاده نمایند. بطور کلی دانشجویان می­توانند با پرداخت 750 یورو در ماه هزینه های زندگی دانشجویی خود را تحت پوشش قرار دهند.

هزینه های زندگی در کشور مجارستان تنها 9% نسبت به کشور ایران بالاتر می­باشد. اگر بخواهیم هزینه های زندگی در کشور مجارستان را با کشوری همچون انگلستان مقایسه نمائیم، هزینه های اجاره مسکن در انگلستان 11.5% و هزینه های خرید روزمره75.101% و سایر هزینه های جانبی 85% بیشتر از هزینه های زندگی در مجارستان می­باشد.

پول رایج و بانکداری در مجارستان چگونه است؟

همانطور که قبلا بیان نمودیم واحد پول مجارستان فورینت می­باشد، هم اکنون یک دلار آمریکا برابر با 230 فورینت و یک یورو برابر با 300 فورینت می­باشد. در مجارستان صرافی های فراوانی برای تعویض ارز در این کشور وجود دارد که افراد می­توانند براحتی و مطمئن ارزهای خود را تعویض نمایند. بانکهای کشور مجارستان به دو دسته بانک های مجارستان و بانک های اروپایی تقسیم می­شوند که نحوه­ی عملکرد همه­ی اینها بصورت مدرن و رقابتی ­می­باشد. یکی از مطمئن ترین مراکز تبدیل ارز در مجارستان بانکهای این کشور است که افراد می­توانند ارزهای خود را در این مراکز نگهداری و در صورت نیاز تعویض نمایند.

هزینه های حمل و نقل در مجارستان چگونه اند؟

اکثر مردم در کشور مجارستان از وسایل نقلیه عمومی استفاده می­نمایند. وسایل نقلیه عمومی در این کشور عبارتند از مترو، اتوبوس ها و اتوبوس های برقی که در تمامی نقاط شهر وجود دارد. این وسایل نقلیه عمومی در 24 ساعت شبانه روز در دسترس هستند. دانشجویان بطور متوسط 14 یورو در ماه جهت استفاده از وسایل نقلیه در مجارستان پرداخت می­نمایند. همچنین دانشجویان در این کشور از 70% تخفیف برای مسافرتهای بین شهری در داخل کشور برخوردار هستند.

افراد با سوالات متعددی در رابطه با هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان روبرو خواهند شد از جمله:

  • آیا هزینه ها در کشور مجارستان برای افرادی که اقامت این کشور را دارند با اتباع مجارستانی متفاوت است؟
  • آیا برای تحصیل دانش آموزان در مدارس بایستی شهریه پرداخت نمود؟
  • ویزای تحصیلی مجارستان چگونه است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان می­باشد. افراد می­توانند جهت راهنمایی و مشاوره با کارشناسان این مجموعه ازتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *