مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » قبرس » هزینه زندگی در کشور قبرس

هزینه زندگی در کشور قبرسهزینه زندگی در کشور قبرس

هزینه زندگی در کشور قبرس از جمله موضوعاتی است که مد نظر بسیاری از افراد می باشد.

در مقاله ای که پیش روی شما عزیزان قرار دارد، تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به یک سری درخواست ها از سوی شما عزیزان، به ارائه اطلاعاتی در خصوص هزینه زندگی در کشور قبرس پرداخته اند که امید است برای شما عزیزان مفید باشد.

چرا قبرس ؟

زندگی در کشور قبرس با توجه به امکانات رفاهی خوب این کشور در چند سال اخیر مورد توجه بسیاری از مهاجران قرار گرفته و دست کم این که هر شخصی که علاقه مند به مهاجرت باشد و کشور های اروپایی را که هزینه کمتری برای مهاجرت نیازدارند را بررسی کند؛ قطعا سراغ کشور قبرس نیز خواهند رفت.

یکی از راه های مقایسه کشور ها با یکدیگر بررسی هزینه های زندگی در آن کشور است و ما در این مقاله سعی میکنیم هزینه های زندگی در قبرس را تا حدودی برای شما خوانندگان محترم شرح دهیم و در طول مقاله دست کم به این سوال پاسخ دهیم که هزینه زندگی در کشور قبرس چه میزان است؟

هزینه های زندگی در قبرس شامل چه مواردی می شود؟

برای پی بردن به هزینه های زندگی که در یک کشور دیگر وجود دارد باید همه جوانب هزینه ها و مسائل جابی آن بررسس شود. به همین جهت ما در این مقاله از بررسی سیاست های کلی اقتصادی در قبرس برای شما خوانندگان شرح خواهیم داد تا سیاست های پولی و مالی و سپس هزینه های ماهیانه و ریز مخارج در این کشور را باهم بررسی خواهیم نمود.

کشور قبرس از مجموع کشور هاییست که عضو اتحادیه اروپا میباشد و این بدان معناست که اقتصاد این کشور به زنجیره ای از اقتصاد های قوی و مستحکم در جهان متصل است و شما کمتر در قبرس شاهد نابسامانی اوضاع اقتصادی مانند تورم افسار گسیخته ، نا هماهنگی قیمت ها ، کیفیت پایین کالا ها و چرخه اقتصادی منفی خواهید بود.

خوشبختانه همین امر که مشخص شود ثبات اقتصادی در یک کشور وجود دارد باعث میشود بدانید که تا آینده ای دور هزینه های زندگی چه روندی خواهد داشت و تا حد زیادی از آینده اقتصادی قابل پیش بینی خواهد بود.

ضمن موارد فوق در خصوص اتحادیه اروپا و قبرس، موضوع بعدی این است که این کشور عضو کشور های حوزه یورو میباشد.

کشور های منطقه یورو شامل 18 کشور از کشور های عضو اتحادیه اروپا میباشد که پیمانی مبنی بر به رسمیت شناختن واحد پولی یورو به عنوان عرض رسمی کشور امضا نموده اند. سیاست های پولی این کشور ها که قبرس نیز شامل آنها میشود ، توسط بانک مرکزی اروپا تایین میشود. این بدان معناست که با عضو بودن قبرس در کشور های حوزه یورو ، اقتصاد این کشور تا حد بییار زیادی با واحد پولی یورو گره خورده و هزینه های این کشور بسیار سنجیده و بررسی شده و مناسب در مقایسه با دیگر کشور ها میباشد ؛ چراکه کشور های حوزه یورو همواره توسط بانک مرکزی این اتحادیه بررسی و نظارت همه جانبه میشود.

البته لازم به ذکر است که جمهوری قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم میشود که در بعضی از مناطق قبرس ترک نشین یا قبرس شمالی از سیاست های اتحادیه حوزه یورو پیروی نمیکنند و با قوانین محلی خود اداره میشود که این امر به دلیل اختبارات بالا در مدیریت بخش های مختلف این کشور است.

حال  با مشخص شدن خط و مشی ها و وضعیت کلی اقتصاد قبرس وارد این موضوع خواهیم شد که شخصی که اجازه اقامت در قبرس را دریافت نموده برای زندگی در این کسشور چه مقدار هزینه باید بپردازد.

مورد اولی که در این زمینه باید بدانیم این است که فرد مهاجر ، از چه طریقی اجازه اقامت دریافت کرده، زیرا هر نوع کتیگوری مهاجرتی هزینه های خاص خود را مطالبه میکند.

 

برای مثال افرادی که از طریق کتیگوری تحصیل ویزای اقامت در قبرس را دریافت نموده اند واضح است که سالانه مبلغی را برای شهریه دانشگاه بپردازند و از طرفی خوابگاه های دانشجویی و تهیه غذای دانشجویی در سلف های دانشگاه وجود دارد که تا حد زیادی از باقی هزینه ها کاسته خواهد شد.

همچنین فرد دانشجو در هفته تنها اجازه 10 ساعت کار را دارا میباشد (برای مقطع کارشناسی ارشد و مقاطع تومیلی اجازه 20 ساعت کار در هفته دارند)

همین امر بیانگر این موضوع است که یک فرد مهاجر که از طریق کتیگوری تحصیل وارد خاک قبرس شده نمیتواند خیلی بر کسب درآمد و جبران هزینه های خود متکی باشد.

 

اما اگر شخصی از طریق کتیگوری ویزای کار وارد قبرس شود میداند بعد از استخدام و دریافت اولین حقوق خود میتواند هزینه های زندگی در قبرس را بپردازد.

 

روند اخذ مالیات ها در قبرس 

یکی از مهم ترین هزینه ها در قبرس پرداخت مالیات ها میباشد. به طور کلی اکثر کشور های عضو اتحادیه اروپا میزان بالایی از بودجه دولتی خود را از طریق مالیات ها تامین میکنند و این یعنی مرداخت مالیات در قبرس نیز همانند دیگر کشور های اروپایی قاطعانه و دقیق است.

یکی از مواردی که مالیات بر آن اعمال میشود منزل مسکونی است که در آن سکونت میکنید و به ازای هر متر میاحت فضای بسته ملک خود باید 0.3 یورو مالیات بپردازید.

همچنین اگر شما از طریق کار کردن در یک بنگاه کسب کار دارای بیمه باشید باید با توجه به نوع شغل خود و میزان درآمد و ساعت کاری خود مبلغی را برای هر ماه به عنوان مالیات بپردازید که عموما مالیات های بر مشاغل شرکتی 10 در صد از میزان دریافتی حقوق میباشد.

همچنین تمام کالا ها در قبرس با احتساب 17درصد مالیات بر ارزش افزوده توزیع میگردد که این مبلغ در بین دیگر کشور های اروپایی و در مقایسه با دیگر اعضای اتحادیه اروپا درصد مالیاتی بسیار مایینی محصوب میشود.

البته در خصوص مالیات ها این نکته را نیز فراموش نکنید که بررسی پرداخت های مالیاتی شما در اداره مهاجرت با دقت بسیاری انجام میشود و معمولا دریافت اقامت دائم و یا تابعیت قبرس منوط به پرداخت به موقع تمامی مالیات های شما میباشد.

 

و به عنوان آخرین نکته در خصوص مالیات های قبرس این را نیز فراموش نکنید که این مالیات ها همگی در راستای افزایش خدمات رفاهی شهروندان به کار برده میشود و هرچه درصد دریافت مالیات در کشوری بیشتر باشد به طبع کیفیت های زندگی و خدمات اجتماعی و رفاه اجتماعی بالاتری در آن کشور وجود دارد.

 

 

جزییات هزینه زندگی در کشور قبرس

یکی از مهم ترین هزینه های زندگی در یک کشور هزینه اجاره یک خانه میباشد.

در قبرس ارزان ترین خانه ای که بتوان  در نیکوزیا و لیماسول اجاره کرد ، یک آپارتمان ۱ اتاقه در حدود قیمت ۴۰۰ تا ۵۰۰ یورو است.

همچنین در شهر لارناکا و شهر پافوس با هزینه ای حدود سی صد یورو نیز می شود منزل مسکونی یک خوابه ای را اجاره نمود.

معمولا در قبرس منازلی که اجاره داده می شود به صورت مبله است. همچنین در قبرس عرفی به نام رهن کمتر دیده میشود و لزومی به پرداخت پول پیش نیست اما به هر جهت ممکن است صاحب ملک هزینه دوماه اجاره را جلوتر اخذ نماید.

 

در مقاله ای که از نظر گذراندید، تیم ترجمه موسسه سفیران سروش سعادت به ارائه اطلاعاتی در خصوص هزینه زندگی در کشور قبرس پرداختند.

در صورتی که در خصوص هزینه زندگی در کشور قبرس یا سایر موضوعات قانونی مهاجرت سوالاتی در ذهن دارید می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *