شرایط قبرس

هزینه زندگی در کشور قبرس

هزینه زندگی در کشور قبرس

قبرس کشوری در همسایگی ترکیه، یونان، مصر و سوریه است و یکی از کشورهای اتحادیه اروپا بشمار می­رود. در میان کشورهای اروپای هزینه زندگی در کشور قبرس پائین ترین هزینه ها را شامل می­ گردد، قرس از سال 2012 ریاست کشورهای عضو اتحادیه اروپا را بر عهده گرفت. این کشوراز اعضای سازمان ملل متحد و یکی از کشورهای مشترک المنافع بریتانیا نیز محسوب می­شود. قبرس دارای 1100000 نفر جمعیت است و از امنیت بسیار بالایی برخوردار می­ باشد. این کشور از نیروی متخصص کافی برخوردار بوده میزان مالیات پرداختی به دولت نیز بسیار پایین می­ باشد. همین امر موجب سرمایه گذاری شرکت های بین المللی زیادی در این کشور شده است. قبرس به از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده است که در بخش شمالی ترک زبان ها و در بخش جنوبی یونانی زبان ها سکونت دارند.

با توجه به سرمایه گذاری های بلند مدتی که در این کشور به انجام رسیده است، نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین و در حدود 5.3% می ­باشد. تمامی موارد فوق موجب مهاجرت افراد زیادی از کشورهای مختلف به این کشور شده است. در سال های اخیر منابع نفت و گاز زیادی در این کشور کشف شده است و می­توان اینگونه برآورد کرد که تا 10 سال آینده قبرس یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان بشمار خواهد آمد. دوستان و همراهان عزیز پاسخ سوالات خود در زمینه های مختلف مهاجرتی را از کارشناسان و مشاوران مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوید.

بررسی هزینه زندگی در کشور قبرس

در کشور قبرس تمامی محصولات وخدمات دارای 17% مالیات بر ارزش افزوده هستند. همچنین نرخ مالیات شرکت های بین المللی در این کشور 10% می ­باشد و این میزان مالیات کمترین نرخ در تمامی کشورهای اروپایی است. جداول زیر برخی از ریز هزینه های زندگی در این کشور را نشان می­دهند.

رستوران ها قیمت به YTL (لیر)
هزینه یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت 05/32
هزینه یک وعده غذا در یک رستوران متوسط 18/128
هزینه یک عد مک دونالد 23/19
یک فنجان کاپوچینو 36/9
نوشابه 06/4
آب معدنی 23/2

هزینه سوپرمارکت در قبرس

میزان هزینه های سوپرمارکت در کشور قبرس بدین صورت است:

محصولات قیمت به YTL (لیر)
یک لیتر شیر 27/4
یک قرص نان فرانسوی 32/4
برنج (یک کیلو گرم) 11/5
تخم مرغ (12 عدد) 50/8
پنیر محلی (یک کیلو گرم) 95/24
سینه مرغ (یک کیلو گرم) 04/25
گوشت قرمز (یک کیلو گرم) 49/28
یک بسته سیگار 42/4
سیب (یک کیلو گرم) 96/5
پرتغال (یک کیلو گرم) 93/3
موز (یک کیلو گرم) 75/4
گوجه فرنگی (یک کیلو گرم) 35/4
سیب زمینی (یک کیلو گرم) 22/2
پیاز ( یک کیلو گرم) 37/2

هزینه های حمل و نقل در قبرس

همانطور که می­دانید هزینه های حمل و نقل با قیمت نفت و بنزین در ارتباط است. قیمت هر لیتر بنزین در کشور قبرس برابر با2/1-4/1 یورو می­باشد و این قیمت با میزان کاهش و یا افزایش قیمت نفت و بنزین جهانی متغیر می­باشد. هزینه حمل و نقل در قبرس به قرار زیر است:

ایاب و ذهاب قیمت به YTL (لیر)
بلیط مترو 81/4
تاکسی 44/11
تاکسی به ازای هر کیلومتر 20/3
تاکسی به ازای هر ساعت انتظار 08/56

مسکن و هزینه زندگی در کشور قبرس

از دیگر هزینه زندگی در کشور قبرس می­باید قیمت مسکن در این کشور را مورد بررسی قرار دهیم. اکثر خانه ها بصورت مبله اجاره داده می­شود و معمولاً مالکان هزینه ای را بعنوان پول پیش دریافت نمی­نمایند. اما در برخی موارد امکان اخذ اجاره بها 3 یا 4 ماه جلوتر وجود دارد. هزینه اجاره بها در قبرس در جدول زیر آمده است:

مسکن قیمت به YTL (لیر)
اجاره یک واحد آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 80.119.1
اجاره یک واحد آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 29.889.1
اجاره یک واحد آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر 17.473.1
قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 89.092.5
قیمت هر متر مربع آپارتمان در خارج از شهر 39.888.3

مزایای زندگی در کشور قبرس

علاوه بر اینکه هزینه زندگی در کشور قبرس بسیار مقرون به صرفه است. زندگی در قبرس مزایای زیر را بهمراه دارد:

 • برخورداری از محیطی امن برای زندگی با نرخ پایین جرم و جنایات در قبرس
 • برخورداری از استانداردهای بالای مراقبت های پزشکی
 • هزینه های بسیار مقرون به صرفه در بیمارستان های خصوصی قبرس
 • پایین بودن قیمت ملک در قبرس در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی
 • برخورداری از مناظر طبیعی بسیار زیبا

لازم بذکر است قبرس از آب و هوای بسیار مناسب و معتدل مدیترانه ای برخوردار است و یکی از مهمترین دلایل جذب مهاجران و توریستان به این کشور آب و هوای مناسب این کشور می­ باشد.

دستمزد در هزینه زندگی در کشور قبرس

دستمزد در هزینه زندگی در کشور قبرس

در باب هزینه زندگی در کشور قبرس می­بایست میزان درآمد افراد در این کشور را نیز بیان نمود. در گذشته نرخ بیکاری در قبرس در حدود16% بود. اما در حال حاضر با تلاش های بسیار این میزان نرخ تقریباً به 4% رسیده است. میزان حقوق و دستمزد افراد با توجه به مهارت های آنان با یکدیگر متفاوت است و حداقل حقوق دریافتی در این کشور 2296.00€ (یورو) در سال برآورد شده است. سن بازنشستگی در قبرس 65 سالگی است که برای بانوان و آقایان یکسان در نظر گرفته شده است. با توجه به شرایط کار در قبرس می­توان فرصت های شغلی زیادی در بخش های توریسم، دامداری و کشاورزی در این کشور مشاهده نمود. افرادی که از وضعیت تحصیلی مناسبی برخوردار نیستند، می­توان در بخش های دامداری و کشاورزی در بخش های جنوبی و شمالی قبرس به انجام کار بپردازند. میزان درآمد افراد در بخش های ذکر شده 3000 الی 4000YTL (لیر) تخمین زده شده است.

اخذ اقامت قبرس

با توجه به مقرون به صرفه بودن هزینه زندگی در کشور قبرس افرادی زیادی هر ساله به طرق مختلف به قبرس مهاجرت می­نمایند. از جمله روش های دریافت اقامت قبرس می­ توان موارد زیر را نام برد:

 • اقامت از طریق تحصیل
 • اقامت از طریق کار
 • اقامت از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت از طریق خرید ملک
 • اقامت از طریق ازدواج
 • اقامت از طریق تولد

متقاضیانی که قصد مهاجرت به قبرس را دارند، می­باید با ارائه مدارک زیر به سفارت این کشور درخواست ویزای این کشور را با توجه به اهداف سفر خود بنمایند:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • 2 قطعه عکس
 • ارائه مدارک هویتی( شناسنامه، پاسپورت)
 • رسید موجودی حساب بانکی
 • بلیط رفت و برگشت به قبرس

علاقمندان اخذ ویزای کشور قبرس می ­توانند در تمامی مسیر مهاجرتی از راهنمائی های مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت  بهره­ مند گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *