شرایط روسیه

هزینه زندگی در کازان روسیه

هزینه زندگی در کازان روسیه

بررسی هزینه زندگی در کازان روسیه از آن جهت حائز اهمیت است که این شهر یکی از مهم ترین مقاصد ایرانیان و سومین شهر مطرح روسیه است. کازان با حدود 1.2 میلیون نفر جمعیت، ششمین شهر پر جمعیت کشور روسیه است. اما از نظر امکانات در کنار مسکو و سن پترزبورگ قرار گرفته است. 7 دانشگاه شهر کازان و شرایط نسبتا مناسب کاری در این شهر بر اهمیت آگاهی از شرایط زندگی در این شهر می افزاید.

هزینه های زندگی در این کشور به نسبت بسیاری از کشور های اروپایی بسیار اندک است. چرا که واحد پولی این کشور در سال های اخیر نسبت به یورو و دلار افت فراوانی داشته است. همین مسئله سبب شده است که در طی سال های اخیر، مهاجرت به این کشور در میان ایرانیان مخاطبین فراوانی داشته باشد. یکی از شهرهای مهم روسیه برای مهاجرت کاری و تحصیلی، شهر کازان است. به همین دلیل مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی هزینه زندگی در کازان روسیه پرداخته اند.

درباره شهر کازان

کازان بزرگترین شهر جمهوری تاتارستان در کشور روسیه است. جمعیت آن در سال 2018 در حدود 1.2 میلیون نفر گزارش شده است. کازان یکی از مهم ترین و بزرگ ترین شهرهای مذهبی، اقتصادی، سیاسی، علمی، تحصیلی، فرهنگی و ورزشی کشور روسیه است. در بخش اروپایی این کشور و در کناره رودهای ولگا و کازان قرار گرفته است. این شهر در فاصله 715 کیلومتری مسکو قرار دارد. در سال 2009 عنوان پایتخت سوم روسیه را بدست آورد. این شهر در این سال به عنوان پایتخت ورزشی روسیه معرفی شد و میزبانی جام جهانی وزنه برداری، شمشیربازی، شنا و فوتبال بوده است.

در سال گذشته بیش از 2 میلیون نفر از شهر کازان به عنوان توریست دیدن کرده اند که نشان از اهمیت این شهر در صنعت توریسم روسیه دارد. مردم کازان به زبان تاتاری سخن می گویند. زبان روسی در این کشور رواج چندانی ندارد اما همه آن ها به این زبان تسلط دارند. کازان شهر همزیستی کشور روسیه است چراکه افراد با اعتقاد مختلف مذهبی بدون هیچ گونه مسئله ای در کنار یکدیگر زندگی می کنند. جمعیت مسلمانان سنی مذهب کازان با مسیحیان اورتودکس آن برابری می کنند. اما سایر مذهب مسیحی و یهودیان نیز درصد قابل توجهی از جمعیت این شهر را تشکیل می دهند.

هزینه تحصیل در کازان در سال 2021

یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت به روسیه در سال های اخیر مهاجرت تحصیلی به این کشور بوده است. جمعیت قابل توجهی سالیانه برای مهاجرت تحصیلی به روسیه اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور می کنند. دانشگاه فدرال کازان نیز یکی از دانشگاه های مهم این کشور است. بر اساس گزارش USN دانشگاه فدرال کازان رتبه 788 جهان را بدست آورده است. شانگهای نیز این دانشگاه را هشتصدمین دانشگاه برتر جهان معرفی کرده است.

تعداد دانشجویان بین المللی در این کشور در نمودار زیر شرح داده شده است:

میانگین تعداد دانشجویان بین المللی در روسیه

دانشجویان در این دانشگاه می توانند در رشته های انگشت شماری به زبان انگلیسی تحصیل کنند که شهریه کمی بیش از دو برابر هزینه تحصیل به زبان روسی است. میزان شهریه ها بدین صورت هستند:

مقطع تحصیلی شهریه به روبل روسیه
کارشناسی به زبان روسی 142000RUB الی 154000RUB
رشته های پزشکی، آزمایشگاهی و هنری 227000RUB
کارشناسی ارشد در دانشگاه کازان 173000RUB
دکتری در دانشگاه کازان 146000RUB
بیمه در دانشگاه کازان 4500RUB

بررسی هزینه زندگی در کازان روسیه

افرادی که از طریق ویزای کاری روسیه راهی این کشور می شوند. قطعا به اطلاعات دیگری در رابطه با هزینه زندگی در کازان روسیه نیاز خواهند داشت. میانگین درآمد در شهر کازان در حدود 30500RUB (روبل روسیه) است. اما افراد با تخصص های ویژه می توانند درآمد به مراتب بیشتری در این شهر داشته باشند. اولین هزینه ای که پیش روی همه ساکنین یک شهر قرار می گیرد، مربوط به هزینه های اجاره یک واحد مسکونی است:

آیتم اجاره به روبل روسیه
یک واحد مسکونی با یک اتاق که مناسب یک زندگی دو نفره 13000RUB الی 22000RUB
یک واحد مسکونی برای خانواده 4 نفره 20000RUB الی 50000RUB
خرید خانه در شهر کازان به ازای هر متر مربع 60000RUB الی 92000RUB

بررسی سایر هزینه زندگی در کازان روسیه

بررسی سایر هزینه زندگی در کازان روسیه

یکی از هزینه هایی که هر فرد در شهر کازان با آن روبرو خواهد بود هزینه های مربوط به حمل و نقل عمومی است.

نوع بلیت هزینه به روبل روسیه
یک بلیت یک طرفه در شهر کازان 25RUB
گر فردی یک بلیت یک ماهه تهیه کند 1500RUB
تاکسی های خطی هزینه بیشتری را در بر خواهند داشت و به ازای هر کیلومتر 13RUB
هزینه هر لیتر سوخت اتومبیل در کازان 40RUB
هزینه خرید یک بلیت سینما در کازان 250RUB
و هزینه استفاده از باشگاه های ورزشی 1400RUB

هزینه استفاده از رستوران در کازان نیز به نسبت کشورهای اروپایی و نیز شهرهای بزرگ روسیه نظیر سن پترزبورگ و روسیه به مراتب ارزان تر است. یک وعده متوسط در این شهر در حدود 450RUB (روبل روسیه) است. 1 ساندویچ مک دونالد نیز در این شهر حدود 200RUB (روبل روسیه) قیمت دارد. اشاره کردیم که هزینه های زندگی در کشور روسیه چندان زیاد نیست و این اتفاق در رابطه با کازان نیز صدق می کند.

به طور کلی می توان گفت که هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره در این شهر در حدود 106000RUB (روبل روسیه) بدون محاسبه اجاره خانه است. هزینه زندگی در کازان روسیه برای یک نفر نیز در حدود 30000RUB (روبل روسیه) بدون محاسبه اجاره خانه است. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، اطلاعات کلی در رابطه با هزینه زندگی در کازان روسیه را در اختیار شما قرار داده اند اما می توانید با مراجعه حضوری به موسسه یا از طریق تماس تلفنی از جزئیات آن نیز با خبر شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *