شرایط فنلاند

هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند

هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند

یکی از راه های مهاجرت به فنلاند در سال 2022 مهاجرت تحصیلی می باشد. هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند برای دانشجویان بسیار حائز اهمیت است. به طور کلی کشور فنلاند از نظر آموزش، رفاه اقتصادی و اجتماعی سطح بالایی در میان کشورهای اروپایی دارد اما هزینه ها در این کشور نسبت به سایر کشورها پایین تر و اصطلاحا متعادل تر است. درمورد کار و زندگی در کشور فنلاند ممکن است دغدغه ای ذهنی برای متقاضیان مهاجرت به فنلاند وجود داشته باشد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با روش های مهاجرت به فنلاند، می توانید مقاله پیش رو و مقاله شرایط مهاجرت به فنلاند را که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تدوین گردیده است را مطالعه نمایید.

کشور فنلاند و تحصیل در آن

یکی از روش های مهاجرت به فنلاند اخذ ویزای تحصیلی فنلاند می باشد. برای دریافت ویزای تحصیلی، متقاضی باید قوانین آن را بداند و با عمل کردن به قوانین ویزا را دریافت کند. قبل از اقدام برای تحصیل در کشور فنلاند و به طور کلی مهاجرت به این کشور، لازم است تا اطلاعاتی کلی درمورد کشور فنلاند کسب شود که ذیلا به برخی از آن ها می پردازیم:

 • کشور فنلاند در شمال اروپا واقع شده است و در شمالی ترین نقطه جهان است.
 • جمعیت این کشور 5 میلیون نفر می باشد.
 • پایتخت کشور شهر هلسینکی می باشد.
 • یک میلیون نفر از کل جمعیت کشور فنلاند در شهر هلسینکی زندگی می کنند.
 • کشور فنلاند جزو کشورهای اتحادیه اروپا می باشد، به همین دلیل واحد پول این کشور یورو است.
 • مردم کشور فنلاند به زبان سوئدی و فنلاندی صحبت می کنند.
 • وضعیت زندگی مردم به دلیل وجود اقتصاد مناسب در شرایط بسیار خوبی می باشد.

بررسی هزینه زندگی در فنلاند

هزینه زندگی در این کشور حتی با استانداردهای اروپایی غیر قابل انکار است. مهاجران از مناطقی از جهان با هزینه های زندگی پایین تر ممکن است قیمت های بالاتر را یک شوک ببینند و سازگاری با آن دشوار باشد. بنابراین، ارزش آن را دارد که قبل از مذاکره برای دستمزد مناسب با کارفرمایان احتمالی، هزینه کارها را در نظر بگیرید. قیمت ها در مناطق شهری و به خصوص پایتخت، هلسینکی، بسیار بالاتر از سایر مناطق این کشور است. هلسینکی در نظرسنجی هزینه زندگی مرسر از بین 209 شهر در رتبه 56 قرار گرفت که گران تر از شهرهایی مانند برلین و پرت است. اما همچنان مقرون به صرفه تر از پاریس و میلان است.

با وجود یک شغل، مهاجران می توانند براساس آن برنامه ریزی و بودجه بندی کنند، و در حالی که بسیاری از کالاها و خدمات با قیمت گزافی عرضه می شوند، سیستم های آموزشی عالی جهانی و مراقبت های بهداشتی آن را جبران می کنند. چیزی که کار را کمی آسان تر می کند ارز است. این کشور بخشی از اتحادیه اروپا است و از یورو استفاده می کند به این معنی که مهاجران سایر کشورهای اتحادیه اروپا با مشکلات کمی در تبدیل ارز مواجه خواهند شد. جهت اطلاع از شرایط کار .در فنلاند پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد

در جدول زیر هزینه اقلام ضروری در فنلاند را مشاهده می کنید:

پارامتر هزینه به یورو
اجاره آپارتمان بین 580€ تا 1260€
حمل و نقل بین 1.55€ تا 3€
مواد غذایی بین 0.96€ تا 10.15€

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند

هزینه تحصیل و زندگی برای دانشجویان در این کشور، به نسبت باقی کشورهای اروپایی به صرفه تر و اندکی پایین تر است. به همین دلیل متقاضیان زیادی برای اخذ این ویزا اقدام می کنند و به ادامه تحصیل در دانشگاه های فنلاند می پردازند. نسبت هزینه های زندگی در فنلاند ذیلا بررسی شده است:

موارد تحت پوشش کمک هزینه های تحصیل در فنلاند

ویزای تحصیلی در کشور فنلاند به 2 صورت می باشد:

 • تحصیلات در شرایط عادی
 • دریافت بورسیه تحصیلی

در ابتدای ورود به کشور فنلاند، فرد ویزای موقت این کشور را دریافت می کند. بعد از ارائه مدارک به دانشگاه، فرد باید برای دریافت اقامت موقت اقدامات لازم را انجام دهد. با مراجعه به اداره مهاجران کشور فنلاند متقاضی می تواند کارت اقامت موقت را دریافت کند. کارت اقامت موقت باید هر سال و قبل از اتمام اعتبار تمدید شود. از سال 2012 به بعد ایرانیان می توانند قبل از مهاجرت به فنلاند، از سفارتخانه های فنلاند در تهران کارت اقامت موقت دریافت کنند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند نیاز است تا مدارک مورد نیاز ویزا، به سفارت تقدیم گردد، برخی از مدارک به شرح زیر است:

 • اصل شناسنامه متقاضی، و کپی از صفحات شناسنامه
 • ارائه مدرک معتبر زبان
 • ارائه صورت حساب بانکی، برای اثبات تمکن مالی
 • اصل پاسپورت متقاضی ( پاسپورت باید حداقل اعتبار 2 ساله داشته باشد)
 • 2 قطعه عکس 6*4
 • ارائه ریز نمرات دوره تحصیلی دیپلم
 • متقاضی باید مدرک معتبری از بیمه ارائه دهد.
 • ارائه رزومه
 • ارائه گواهی پذیرش دانشگاه فنلاند

تخمین هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند

هزینه های تحصیل در فنلاند با توجه به رشته انتخابی دانشجو مبالغ متفاوتی می باشد. ولی به طور تقریبی دانشجو باید سالانه مبلغی بین 4000€ تا 18000€ (یورو) پرداخت کند. اگر فرد به زبان های رایج در فنلاند مسلط باشد، می تواند به صورت رایگان به تحصیل بپردازد. شهروندان اتحادیه اروپا یا شهروندان کشور سوئیس می توانند به صورت رایگان به تحصیل بپردازند. هزینه های زندگی در فنلاند با توجه به منطقه زندگی فرد متفاوت می باشد. هزینه های زندگی در مناطق پایین و مرکزی نسبت به مناطق شمالی ارزان تر است.

برای تحصیل رایگان در دانشگاه های فنلاند متقاضیان باید یکی از 2 شرط زیر را داشته باشند:

 • تسلط به زبان سوئدی و فنلاندی
 • عضویت در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا

دانشجویان دارای یکی از 2 شرایط ذکر شده می توانند در دانشگاه های زیر به تحصیل رایگان بپردازند:

 • دانشگاه اقتصاد هانکن
 • دانشگاه فنلاند شرقی
 • دانشگاه یوآشکیل
 • دانشگاه پزشکی متروپولیا

شهریه دانشگاه های فنلاند

در این جا به بررسی برخی دانشگاه ها در بحث شهریه خواهیم پرداخت که با مطالعه آن میتوان به میزان هزینه ها تا حدودی آگاهی یافت:

نام دانشگاه هزینه سالیانه تحصیل به یورو
تامپیر €10000
هلسینکی €13000
اوولو  €12000
آالو €15000

هزینه زندگی در فنلاند برای دانشجویان به صورت ماهیانه حدودا بین 700€ تا 900€ (یورو) می باشد که این هزینه ها شامل هزینه خوابگاه دانشجویی، خوراک و رفت و آمد می باشد. دانشجویان می توانند با تحصیل در دانشگاه های رایگان فنلاند هزینه ها را کاهش دهند.

تخمین هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند

کمک هزینه های تحصیلی در فنلاند

تحصیل در دانشگاه های فنلاند رایگان می باشد. پس کمک هزینه ای برای هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند به فرد تعلق نمی گیرد. ولی برای استفاده دانشجویان از رستوران ها، حمل و نقل و کافی شاپ تخفیفاتی در نظر گرفته شده است. ولی برای بعضی از دانشجویان مقطع دکترا، که رتبه علمی خوبی دارند کمک هزینه هایی در نظر گرفته می شود. برخی از پوشش های این کمک هزینه ها عبارتند از:

دانشجویان مقطع دکترا می توانند با تدریس برخی از دروس به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، حقوق دریافت کنند. اقتصاد کشور فنلاند در جهان، توانسته رتبه پانزدهم را کسب کند. مردم کشور فنلاند حقوق ماهانه بالایی دریافت می کنند. کشور فنلاند تنها کشوری در اروپا است، که مالیات زیادی از شهروندانش دریافت می کند. هزینه زندگی و تحصیل در فنلاند تقریبا بالا می باشد. مخصوصا در بخش شمالی کشور فنلاند به دلیل آب و هوا سرد هزینه زندگی بسیار بالاست.

پوشش هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند با کار دانشجویی

دانشجویان می توانند در زمان تحصیل کار پاره وقت داشته باشند. دانشجویانی می توانند کار دانشجویی داشته باشند که به زبان سوئدی یا فنلاندی تسلط کامل را داشته باشند. بدون تسلط به زبان، یافتن کار برای شهروندان بسیار سخت می باشد. به ازای هر ساعت کار دانشجویان مبلغی بین 8€ تا 10€ (یورو) دریافتی دارند.

بازه های زمانی برای شغل دانشجویی در مقاطع مختلف:

مقاطع مختلف تحصیلی ساعات کار قانونی دانشجویی
مقطع کارشناسی 10 ساعت در هفته
مقطع کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته
مقطع دکترا  30 ساعت در هفته

بورسیه دانشجویی در فنلاند

در فنلاند هر دانشگاه، بورسیه مخصوص به خودش را دارد. بورسیه تحصلی می تواند به صورت جزئی یا کلی به دانشجو تعلق بگیرد. بورسیه با توجه به عملکرد های دانشجو به او تعلق خواهد گرفت. در بعضی از مواقع علاوه بر هزینه های تحصیلی هزینه های زندگی هم شامل بورسیه می باشد. تمامی دانشگاه های فنلاند موظف هستند، برای دانشجویان غیر از اتحادیه اروپا بورسیه تحصیلی در نظر بگیرند. معمولا برای دانشجویان مقطع کارشناسی بورسیه تحصیلی در نظر گرفته نمی شود. ولی ممکن است دانشجویان مقطع کارشناسی بتوانند توسط Erasmus Mundus کمک های مالی دریافت کنند.

اگر برای شما متقاضیان عزیز مشاوره بیشتر در رابطه با هزینه زندگی در فنلاند و هزینه تحصیل در آن، بورسیه های تحصیلی، چگونگی اخذ ویزا و سایر نیاز دارید. می توانید طی تماس با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و دریافت مشاوره، پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. بهتر است قبل از تصمیم یه مهاجرت در رابطه با قوانین فنلاند اطلاعات کافی را به دست آورده. سپس اقدامات لازم را انجام دهید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.