شرایط روسیه

هزینه تحصیل و زندگی در روسیه

هزینه تحصیل و زندگی در روسیه

هزینه تحصیل و زندگی در روسیه در سال 2023 در مقایسه با ایالات متحده، لندن، انگلستان و کشورهای دیگر بسیار ارزان است. برای بسیاری این سوال مهم مطرح می شود که چقدر هزینه برای زندگی در روسیه نیاز دارند؟ صرفه جویی در هزینه برای دانشجویان بسیار مهم است و زمانی که به روسیه می آیند، اگر بخواهند سطح زندگی متوسطی را انتخاب کنند قیمت ها در روسیه حدود 200 تا 350$ (دلار) در ماه است. دانشجویانی که در روسیه دوره آموزش عالی را می گذراند 3000$ الی 5000$ (دلار) در سال در بهترین دانشگاه های دولتی پرداخت می کنند. این در حالی است که هزینه روزانه زندگی در مسکو و هزینه زندگی روزانه در سن پترزبورگ تنها حدود 250$ (دلار) است. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله هزینه تحصیل و زندگی در این کشور را مورد بررسی قرار می دهند.

شرح هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی در روسیه

در اینجا برآوردهای جدیدی از ساختار هزینه کامل دانشگاه های روسیه در همه دوره ها را با هم بررسی می کنیم. روسیه دانشجویان بین المللی را قادر می سازد تا در بعضی از قدیمی ترین دانشگاه های برتر دنیا تحصیل کنند. این دسته از دانشجویان قادر خواهند بود در بیش از 880 موسسه آموزش عالی در رشته های مختلف تحصیل نمایند. دانشگاه ها با فراهم کردن امکانات در سطح بین المللی اما با هزینه های ارزانتر برای دانشجویان در روسیه، پذیرای متقاضیان خارجی هستند. شگفت انگیزترین مساله در مورد مطالعه در روسیه ساختار معقول هزینه ها است. هزینه های کلی و ساختار هزینه دانشگاه های روسیه نسبت به انگلستان و ایالات متحده بسیار کم است.

شهریه در دانشگاه های روسیه

از آنجایی که هزینه تحصیل در روسیه اغلب از همان ابتدا از دانشجویان اخذ می شود. لذا در برنامه ریزی برای هزینه تحصیل و زندگی در روسیه بسیار اهمیت دارد. شهریه ها معمولا از یک دانشگاه تا دانشگاه دیگر متفاوت است. این امر به رشته تحصیلی که برای خود انتخاب می کنید بستگی دارد. هزینه تحصیل در برنامه های متوسط ​​روسی بسیار کم است (حدود 2000$ (دلار)در هر سال) در مقابل هزینه تحصیل برای برنامه های متوسط به زبان ​​انگلیسی در روسیه بیش از 3000$ (دلار) در سال است.

تعداد دانشجویان بین المللی در این کشور در نمودار زیر شرح داده شده است:

میانگین تعداد دانشجویان بین المللی در روسیه

شهریه دوره زبان روسی در روسیه

در دانشگاه های روسیه، بسیاری از دوره ها به زبان روسی تدریس می شود. از همین رو لزوم یادگیری زبان روسی بر هزینه تحصیل و زندگی در روسیه اثرگذار است. دوره های زبان روسی برای ورود به اکثر دانشگاه های روسیه مورد نیاز است. این دوره ها معمولا 10 هفته طول می کشد. از ابتدا این دوره تا دریافت گواهینامه های سطح حرفه ای، هزینه های این دوره های زبان از 2000$ (دلار) می باشد.

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در روسیه

بودجه برنامه هزینه تحصیل و زندگی در روسیه خود را بر اساس آخرین قیمت ها در روسیه برنامه ریزی کنید. لیست زیر بر اساس تخمین قیمت آخرین اطلاعات در سال 2023 است.

نوع هزینه  قیمت به دلار
هزینه تحصیلات متوسط $​​1900 الی $4500
اقامت در هر ماه 100$ الی $350
1 بسته سیگار در مسکو یا سن پترزبورگ 1$ الی $4
بسته اینترنت 10$ تا $20
خدمات رفاهی در هر ماه $150
کارت هوشمند مترو و اتوبوس 1 ماهه مسکو 85$
خودروهای دسته دوم (1300 سی سی مدل) در حدود 5 تا 10 ساله 3000$ الی $8000
خودروهای جدید (1300 سی سی) 8000$ تا $22000
سوخت خودرو 0.9$
بلیط فیلم 5$ الی $10
بلیط موزه هرمیتاژ 14$
میوه ها هر کیلوگرم 1$ الی 4$
مک دونالدز در مسکو یا سن پترزبورگ 1$ الی 5$
هر لیتر شیر کمتر از $1
6 عدد تخم مرغ حدود $1.6
بطری آب (1.5 لیتر) حدود $0.8
برنج هر کیلوگرم $1.84
هزینه ورزش در باشگاه 25$ الی $44
یک شلوار جین 80$ الی $120

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در روسیه

اقامت دانشجویی در روسیه

با انتخاب خوابگاه های مشترک می توانید به میزان قابل توجهی هزینه تحصیل و زندگی در روسیه را کاهش دهید. چرا که هزینه خوابگاه های اشتراکی در دانشگاه های دولتی تنها 50$ الی 80$ (دلار آمریکا) در هر ماه است. این خوابگاه ها به گونه ای است که معمولا 3 تا 6 دانشجو با هم در استفاده از یک اتاق در خوابگاه مشترکند. در صورتی که جزء افرادی هستید که برخورداری از حریم خصوصی برایتان بسیار اهمیت دارد. مایلید از استانداردهای زندگی متوسط رو به بالا برخوردار باشید. بهترین گزینه برای شما اجاره یک اقامتگاه خصوصی است.

این موضوع بر هزینه تحصیل و زندگی در روسیه اثر می گذارد. به طوری که اجاره معمول برای اتاق مشترک در مسکو و سن پترزبورگ در حدود 100$ الی $150 (دلار) در هر ماه است. قیمت ها در مناطق مرفه روسیه از 1000$ (دلار) در هر ماه شروع می شود. برای اقامتگاه های مبله بسیار بالاتر نیز می رود. اتاق های و آپارتمان ها مشترک زمانی مناسب هستند که شما با دوستان یا آشنایان شناخته شده آن آپارتمان ها را اجاره می کنید. شما می توانید حدود 500$ الی 800$ (دلار) برای اقامت های مشترک در حومه شهرهای اصلی پرداخت کنید.

هزینه های که یک دانشجو برای سفر به این کشور به شرح زیر می باشد:

  • صرف هزینه زندگی دانشجویی در روسیه فرصتی فوق العاده برای سفر به روسیه است.
  • هزینه سالانه برای کارت مسافرتی مترو معمولا 400$ الی 500$ (دلار) است.
  • لذت بردن از مکان های توریستی شگفت انگیز در روسیه در حدود 2$ (دلار) در روز با مترو هزینه می خواهد.

صرفه جویی در هزینه زندگی در روسیه

به غیر از هزینه های جاری، دانشجویان خارجی باید برای روز مبادا و هزینه های اورژانسی مقداری پس انداز داشته باشند. البته امکان استفاده از گزینه کار همراه با تحصیل در روسیه نیز وجود دارد. اگر چه بیمه درمانی برای افرادی که در روسیه در حال تحصیل هستند. بیمه بهداشتی و درمانی رایگان در اختیار می گذارد. اما شما باید حداقل 500$ (دلار) برای بیماری های جدی، شرایط اضطراری یا سفر به کشور خود پس انداز داشته باشید. برای کسب اطلاعات جامع تر در خصوص هزینه تحصیل و زندگی در روسیه و همچنین اخذ اقامت تحصیل در روسیه می توانید از اطلاعات کارشناسان حرفه ای با تجارب بین المللی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *