شرایط اسلواکی

هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی

هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی

هزینه های زندگی در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. این مقاله راجع به هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی می­ باشد. از همه علاقمندان به مهاجرت به کشور اسلواکی دعوت می­ نمائیم تا این مقاله را به دقت مطالعه نمایند. هزینه های زندگی افراد بسته به سطح زندگی آنها با یکدیگر متفاوت است. اما در بعضی موارد شهروندان دیگر کشورهای اروپایی جهت تأمین نیازها به این کشور مراجعت می­ نمایند. بطور مثال شهر وین پایتخت کشور اتریش تنها 75 کیلومتر تا مرکز این کشور فاصله دارد و هزینه حمل و نقل از شهر وین تا براتیسلاوا تنها 5€ (یورو) می ­باشد.

کشور کوچکی در اروپای مرکزی، منطقه ای که اکنون به نام این کشور شناخته می شود، زمانی بخشی از جمهوری چک بود. از زمان استقلال خود در سال 1993، این کشور در بین گردشگران و مهاجران محبوب شده است. از نظر اقتصاد و توسعه، این کشور به طور استثنایی خوب عمل می کند و وقتی صحبت از میراث طبیعی و فرهنگی به میان می آید، فوق العاده غنی و متنوع است. این ترکیب برای افرادی از سراسر جهان که به دنبال کیفیت زندگی خوب در یک کشور جدید هستند، قرعه کشی است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

تحصیل در اسلواکی

تحصیل در کشور اسلواکی به 2 بخش تقسیم می ­شود:

 1. تحصیل در مدارس
 2. تحصیل در کالج ها و یا دانشگاه

.تحصیل در مدارس: این دوره همان دوره ابتدایی تا دوره متوسطه دانش آموزان را شامل می شود. مدارس در این کشور به 3 دسته تقسیم می ­شوند:

 • مدارس دولتی
 • مدارسی که تحت حمایت کلیساها هستند.
 • مدارس خصوص

2.تحصیلات کالج یا دانشگاهی: در این دوره دانش­ آموزان وارد محیط دانشگاه می­ شوند. دانشجویانی که جهت تحصیل به کشور اسلواکی سفر می­ کنند بایستی ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایند. در صورتی که فرد بیشتر از 9 ماه در این کشور اقامت گزیند بایستی اقدام به دریافت اقامت موقت نماید، ناگفته نماند که این اقامت قابل تمدید می­ باشد.

سطح هزینه مدارس تحصیلی و زندگی در اسلواکی

در کشور اسلواکی کودکان از سن 3 تا 6 سالگی وارد مهدکودک می­ شوند و دوره دبستان برای آنها از سن 6 تا 15 سالگی تعریف شده است. دانش آموزان از سن 15 سالگی وارد دوره دبیرستان می ­شوند و تا سن 19 سالگی در این دوره آموزش می ­بینند. پس از آن وارد دانشگاه های این کشور خواهند شد. دانش آموزان برای ورود به دوره­ کارشناسی باید دارای مدرک دیپلم و یا سطح حرفه ای باشند. همچنان دانشجویان برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد بایستی دارای معدل قابل قبول برای ورود به این دوره را دریافت نموده باشند. در نهایت دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در این کشور را دارند بایستی علاوه بر داشتن مدرک کارشناسی ارشد، تأییدیه استاد راهنمای خود را به صورت کتبی دریافت نموده باشد.

برخی از امکانات موجود برای مدارس اسلواکی عبارتند از:

امکانات در دسترس شرکت ها در اسلواکی

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی

کسانی که قصد ادامه تحصیل در کشور اسلواکی را دارند، تحصیل در این کشور به صورت رایگان می­باشد. البته در نظر داشته باشید در صورتی که افراد در دانشگاههای دولتی و به زبان این کشور اسلواک تحصیل نمایند هزینه تحصیل رایگان می­باشد. اما اگر دانشجویان قصد ادامه تحصیل به زبان انگلیسی را داشته باشند بایستی سالیانه مبلغی حدود 6000€ الی 8000€ (یورو) بابت تحصیل در این دانشگاه ها بپردازند. بطور کلی می­ توان گفت هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی در مقایسه با کشور اتریش بسیار مناسب است.

هزینه های زندگی در کشور اسلواکی مناسب می­ باشد، اما حقوق و دستمزد در این کشور بالا نیست. متوسط حقوق افراد در این کشور 72840€ (یورو) در ماه می ­باشد که این حقوق در ماه در مقابل هزینه های زندگی در این کشور مناسب به نظر می­ رسد. از آنجائیکه که هزینه های زندگی در این کشور بسیار مطلوب است، هزینه زندگی یک خانواده با تعداداعضای 4 نفر 600€ (یورو) در ماه خواهد بود. با این حال هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی بستگی به افراد و سطح زندگی شان دارد. نرخ بیکاری در این کشور 7.4% تخمین زده شده است و افراد براحتی می­ توانند در این کشور کار پیدا نمایند.

هزینه اقامت، تحصیل و زندگی در اسلواکی

خوابگاه های دانشگاه های کشور اسلواکی بصورت شبانه روزی در اختیار دانشجویان قرار می ­گیرد. به گونه ایی که دانشجویان بصورت مشترک 2 الی 3 نفر با یکدیگر زندگی می­ نمایند. برخی از خوابگاه های دانشجویی دارای استخر، مراکز ورزشی تناسب اندام، خدمات مکانیزه شستشوی لباس و سایر می ­باشد. دانشجویان جهت استفاده از این خوابگاه ها مبلغی حدود 67€ (یورو) در ماه باید به دانشگاه پرداخت نمایند. همچنان دانشجویان می ­توانند از آپارتمان ها و خانه های خصوصی برای اقامت در اسلواکی استفاده نمایند.

این آپارتمان ها مخصوص دانشجویان می­ باشد که می ­توانند با پرداخت هزینه ای کمتر در این خانه ها اقامت گزینند. هر چند که اجاره این آپارتمان ها نسبت به خوابگاه های دانشجویی بیشتر است، با این حال این آپارتمان ها بسته به تعداد اتاق ها دارای اجاره بهای متفاوتی می ­باشد. بطور میانگین هزینه اجاره این اتاق ها حدود 300€ الی 800€ (یورو) در ماه تخمین زده شده است. هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی در دانشگاه های انگلیسی زبان بیشتر می ­باشد.

هزینه اقامت، تحصیل و زندگی در اسلواکی

کارت های اعتباری دانشجویی در اسلواکی

در کشور اسلواکی به دانشجویان از طرف دانشگاه کارت هایی داده می­ شود که توسط آن دانشجویان می ­توانند از تخفیفات و خدماتی در این کشور بهره­ مند گردند.

این کارت ها عبارتند از :

 • کارت های هویتی بین المللی: این کارت همانند کارت شناسایی برای دانشجو می­ باشد که توسط این کارت فرد می­ تواند به تمامی اتحادیه اروپا سفر نماید.
 • کارت سفر بین المللی جوانان: این کارت تنها به دانشجویان زیر 26 سال تعلق می­ گیرد.
 •  کارت اروپایی ویژه جوانان: دارندگان این کارت از تخفیفات قابل ملاحظه ای برخوردار خواهند شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله هزینه زندگی در اسلواکی را مطالعه بفرمائید.

شهریه دانشگاه های اسلواکی

همانطو که پیش تر گفته شد تحصیل در دانشگاه های کشور اسلواکی در صورتی که به زبان اسلواک تحصیل نمایند بصورت رایگان است. اما دانشجویانی که به زبان انگلیسی ادامه تحصیل می­دهند بسته به دانشگاه انتخابی شان هزینه تحصیل از 3000€ الی5000€ (یورو) متغیر می­ باشد. هزینه های زندگی دانشجویی حدود 700€ الی 800€ (یورو) تخمین زده شده است که این هزینه صرف خورد وخوراک و هزینه های جانبی از جمله خرید کتاب وسایر می ­باشد. همچنین ناگفته نماند دانشجویان برای ادامه تحصیل در این کشور بایستی تحت پوشش بیمه سلامت باشند و هزینه این بیمه سالیانه 250€ (یورو) می­ باشد. افرادی که کشور اسلواکی را برای مهاجرت و زندگی انتخاب نموده اند ممکن است با سوالاتی از قبیل:

 1. آیا دانشجویان در حین تحصیل می­ توانند کار انجام دهند؟
 2. آیا کشور اسلواکی پس از اقامت تابعیت این کشور را به افراد خارجی اعطا می ­نماید؟
 3.  آیا کشور اسلواکی برای دانشجویان بین المللی بورسیه قرار داده است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی همه عزیزانی است که در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در اسلواکی نیاز به راهنمایی دارند. پروسه مهاجرت به اسلواکی از راه های مختلفی انجام پذیر است که معروف ترین آنها تحصیل در اسلواکی، افراد جهت مشاوره می­ توانند با کارشناسان این موسسه تماس حاصل نمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *