شرایط نروژ

هزینه اقامت نروژ

هزینه اقامت نروژ

توان مالی کافی برای پرداخت هزینه اقامت نروژ موضوعی حائز اهمیت در باب ادامه زندگی، تحصیل و کار در این کشور اروپایی می باشد. متقاضیان باید قبل از مهاجرت به این کشور از طریق روش های مختلف مانند روش تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد از این موضوع اطلاع کامل داشته باشند.

در این نوشتار کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند درباره هزینه های اقامت در کشور نروژ، هزینه های اجاره مسکن، هزینه های رفت و آمد و حمل و نقل، هزینه های مواد غذایی و سایر موارد مرتبط اطلاعات کافی به هموطنان محترم ارائه دهند.

بررسی هزینه اقامت نروژ

برای هر خانواده ای که قصد مهاجرت به کشور نروژ و یا نقل مکان کردن به این کشور را دارد کسب اطلاعات کامل درباره هزینه اقامت نروژ، حقایق و اطلاعات مهم الزامی است. هزینه اقامت نروژ و بسیار گران است. با این حال، بالا بودن میزان دستمزدها و حقوق کارگران و کارمندان باعث جبران این موضوع می شود. متوسط ​​هزینه زندگی در نروژ بستگی به شیوه زندگی ساکنین و محل زندگی آنها دارد.

با این حال، به طور کلی، افراد می توانند انتظار داشته باشند هزینه ماهانه زندگی آنها در این کشور نوردیک $2000 الی 4000$ (دلار) باشد. گرانترین شهرهای این کشور عبارتند از:

  • اسلو
  • برگن
  • استاوانگر
  • تروندهایم

در زیر هزینه های ماهیانه زندگی (بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره) در شهرهای اصلی نروژ ذکر شده است که به شرح زیر می باشد:

شهر هزینه ماهانه برای خانواده 4 نفره به دلار هزینه ماهانه زندگی برای 1 نفر به دلار
اسلو $4200 $1147
برگن $4087 $1127
تروندهایم $4071 $1122
استاوانگرا $4200 $1148

درباره شاخص های زندگی در نروژ

به طور کلی و به بیان دقیق تر، نروژ به دلیل نرخ ارز کشوری گران قیمت برای بازدید به شمار می رود. اما افرادی که برای اشتغال و زندگی اقدام به مهاجرت به نروژ می کنند. با توجه به میزان دستمزد و حقوق افراد در این کشور، می توانند به راحتی هزینه های زندگی در این کشور را پرداخت کنند. این بدان معناست که متقاضیانی که قصد زندگی در این کشور را دارند نباید هزینه های زندگی را با هزینه های زندگی در کشور خود مقایسه کنند. بلکه باید هزینه های زندگی در کشور نروژ را با میزان حقوق کارکنان و کارمندان در این کشور مقایسه کنند. هزینه زندگی در این کشور به این موضوع بستگی دارد. متقاضیان و مهاجران به طور مجرد و یا به همراه اعضاء خانواده خود در این کشور زندگی می کنند.

شاخص هزینه زندگی در شهرهای مختلف این کشور با توجه به آمار نمودار زیر خواهد بود:

شاخص هزینه زندگی در بهترین شهرهای نروژ

هزینه مسکن در نروژ

هزینه اقامت نروژ و اجاره مسکن در شهرهای بزرگ این کشور به ویژه در شهرهای اسلو و استاوانگر گران است. با این حال، هزینه و اجاره خانه و مسکن در حومه شهرهای این کشور بسیار ارزانتر می باشد. معافیت مالیاتی در مورد پس انداز خرید ملک برای افراد زیر 35 سال ارائه می شود. بنابراین حتی اگر یک فرد قصد خرید ملک در این کشور را نداشته باشد. در لحظه ورود، اگر زیر 35 سال سن داشته باشد، می تواند از این گزینه ها مطلع شود. افرادی که وارد خاک این کشور می شوند، در اولین سال های زندگی خود در این کشور اقدام به اجاره خانه می کنند. زیرا برای افراد تازه وارد شده به خاک این کشورخرید خانه ممکن است بسیار سخت باشد.

اجاره مسکن در این کشور به شرح زیر است:

  • آپارتمان یک خوابه (با توجه به نزدیکی خانه به مرکز شهر): $815 الی 1350$ (دلار) یا حتی بالاتر
  • اجاره یک آپارتمان یا خانه برای یک خانواده در خانه های بزرگتر: $1400 الی 2200$ (دلار)

تخمین هزینه های امکانات و خدمات زندگی در کشور نروژ سخت است. اما به طور معمول هزینه های امکانات زندگی در این کشور با سایر کشورها در رقابت هستند. در تمامی خانه های کشور نروژ سیستم گرمایشی و سرمایشی و سایر امکانات وجود و افرادی که در این کشور زندگی می کنند، باید توان پرداخت هزینه اقامت در این کشور را داشته باشند.

 

مخارج حمل و نقل در نروژ

افرادی که قصد زندگی در یکی از شهرهای این کشور را دارند، حتما باید درباره خرید ماشین در کشور نروژ تجدید نظر کنند. زیرا متقاضیان شهرهای این کشور می توانند با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی، هزینه های زندگی خود را در این کشور به طور چشمگیری کاهش دهند. سیستم های حمل و نقل عمومی در نروژ به طور کلی قابل اعتماد هستند. در اکثر شهرهای این کشور افراد می توانند با خرید بلیط های ماهانه به ارزش $75 الی 80$ (دلار) هزینه های زندگی خود را کاهش دهند. در گذر زمان و با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی، ساکنین شهرهای این کشور می توانند در هزینه های رفت و آمد خود صرفه جویی کنند. پول خود را پس انداز کنند.

افرادی که به فکر زندگی در این کشور هستند باید بدانند همه چیز در مورد رانندگی گران است. هزینه خرید اتومبیل، عوارض جاده، مالیات سوخت و تخلفات، هزینه های پارکینگ و جریمه های مختلف دلایلی هستند که باعث می شوند در این کشور اکثر مردم به جای استفاده از اتومبیل های شخصی، از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند. جهت کار در این کشور مقاله ویزای کاری نروژ را مطالعه بفرمائید.

هزینه مواد غذایی و اقامت در نروژ

هزینه مواد غذایی و اقامت در نروژ

هزینه های غذا و عدم تنوع در سوپرمارکت های نروژ یکی از اصلی ترین دلایل ناامیدی افرادی می باشد که قصد مهاجرت به این کشور را دارند. تمامی مواد غذایی در کشور نروز گران نیستند. ماهی تازه و به ویژه ماهی آزاد در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر ارزان تر است. مواد غذایی زیادی به نروژ وارد می شود. به همین ترتیب هزینه های مواد غذایی در این کشور بالاست. لبنیات و محصولات کشاورزی در کشور نروژ به خوبی کنترل شده می باشند. این امر باعث افزایش قیمت اقلام روزمره مانند شیر و کره می شود. بسیاری از مهاجران با سرمایه گذاری در شهرهای بزرگ سوپر مارکت های خارجی تاسیس کرده اند. این امکان را برای خرید اقلامی که در نروژ در دسترس نیستند فراهم می کند.

غذا خوردن در رستوران های نروژ به دلیل دستمزدی که به پرسنل پرداخت می شود، گران است. حتی در موارد ساده تر مانند رستوران های فست فود، صدق می کند. نروژی ها بسیار کمتر از اکثر شهروندان اروپایی در خارج از خانه خود و یا رستوران ها غذا می خورند. میانگین هزینه صرف یک وعده غذا برای دو نفر در یک رستوران نرمال در کشور نروژ 20$ (دلار) می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین نروژ و هزینه اقامت نروژ و همچنین شرایط کسب ویزای این کشور متقاضیان و هموطنان عزیز می تواند به سایر مقاله های تهیه شده توسط متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.