شرایط قبرس

هزینه اقامت قبرس

هزینه اقامت قبرس

یکی از موارد مهم برای افرادی که به فکر مهاجرت به قبرس هستند مسئله هزینه اقامت قبرس می باشد. قبرس یکی از کشورها محبوب منطقه مدیترانه است. این میزان بازدید زیاد هر سال منجر به افزایش قیمت و هزینه اقامت در قبرس به خصوص در مناطق و شهرهای توریستی می شود. قبرس به دلیل سواحل خود مشهور است و هزینه اقامت در شهرهای ساحلی قبرس بسیار بالاتر از سایر شهرها است. در میان کشورهای اروپایی البته قبرس هزینه اقامت بالایی ندارد و تقریبا مقرون به صرفه است. اما باید توجه داشته باشید که هزینه اقامت کوتاه مدت در این کشور می تواند گزاف باشد. جهت بررسی هزینه اقامت در قبرس و شهرهای مهم این کشور به مقاله تنظیم شده در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توجه کنید.

درباره هزینه اقامت قبرس

همیشه می توانید در هتل اقامت داشته باشید، اما این یک گزینه گران قیمت است. هزینه یک اتاق فردی در یک هتل چهار ستاره برای شما 150€ (یورو) یا بالاتر در هر شب است (البته این نرخ به موقعیت هتل و فصل نیز بستگی دارد). به همین دلیل است که بسیاری از مسافران تصمیم می گیرند یک آپارتمان یا خانه اجاره ای پیدا کنند. قیمت اجاره به عوامل مختلفی بستگی دارد. اولین چیزی که باید در نظر بگیرید تاریخ اجاره است.

  • قیمت ها از اواسط ماه آوریل افزایش می یابد و تا پایان ماه اکتبر بالا می مانند.
  • از ماه نوامبر قیمت اجاره کاهش می یابد.
  • مبلغی که برای مکان خود پرداخت خواهید کرد نیز به مدت زمانی که قصد اقامت در آن را دارید بستگی دارد.
  • هزینه اجاره های بلند مدت (6 ماه به بالا) به طور قابل توجهی کمتر است. از شما ماهیانه صورتحساب دریافت می شود.

اگر مدت اقامت شما کمتر از 6 ماه باشد، انتظار می رود روزانه صورتحساب دریافت کنید و هزینه های بسیار بیشتری پرداخت کنید. قیمت ها به محل نیز بستگی دارد: گرانترین خانه ها در لیماسول واقع شده اند، در حالی که قیمت اجاره پافوس، لارناکا و نیکوزیا پایین تر است و در همان محدوده قرار دارند. فاصله تا ساحل عامل مهم دیگری است. مبلغی که پرداخت خواهید کرد نیز به شرایط ملک و امکانات رفاهی آن بستگی دارد.

مقایسه هزینه اقامت قبرس در شهرهای مختلف

در مقایسه با سایر کشورهای منطقه هزینه اقامت در قبرس با توجه به توریستی بودن آن می توان گران تر باشد. هزینه اقامت در شهرهای ساحلی در قبرس مانند لیماسول گران تر است. در واقع لیماسول گران ترین شهر برای پرداخت هزینه اقامت و اجاره می باشد. در نمودار زیر می تواند مقایسه هزینه اقامت یک آپارتمان تکخوابه در مرکز هر شهر را ببینید:

مقایسه هزینه اجاره ماهیانه تکخوابه در شهرهای مهم قبرس

هزینه اقامت قبرس در سال 2021

قرار گرفتن در یک کشور برای اولین بار برای مقاصد تحصیلی و یا مقاصد دیگر باید با در نظر گرفتن دقیق و برآورد هزینه انتخاب شود. بیشتر مهاجرین به قبرس یا دانشجو هستند و یا سرمایه گذار. قبرس مبلغ قابل توجهی در زمینه آموزش و تهیه امکانات پیشرفته به موسسات دانشگاهی سرمایه گذاری می کند. در حقیقت بخش آموزش قبرس در سطح جهانی بسیار شناخته شده و تحسین شده است و همچنان به پیشرفت و تاسیس خود ادامه می دهد. تعداد زیادی دانشجوی بین المللی از کشورهای مختلف برای تحصیل در قبرس پذیرش گرفته اند بنابراین امکانات اقامتی با بهترین امکانات می باشد.

دانشجویان و یا سایر مهاجرین خارجی برای بررسی هزینه اقامت در قبرس می توانند جدول زیر را مشاهده کنند:

نوع اقامت در قبرس هزینه میانگین به یورو
اجاره ماهانه آپارتمان 85 متری در منطقه بسیار گران شهر €928
اجاره ماهانه آپارتمان 85 متری در منطقه معمولی شهر €616
اجاره ماهانه آپارتمان 45 متری در منطقه بسیار گران شهر €597
اجاره ماهانه آپارتمان 45 متری در منطقه معمولی شهر €412
هزینه ماهیانه جانبی آپارتمان 85 متری €179
هزینه ماهیانه جانبی آپارتمان 45 متری €105

هزینه زندگی دانشجویی در قبرس

خوابگاه دانشگاهی در قبرس به طرز فوق العاده ای برای تأمین نیازهای دانشجویان بین المللی با امنیت، آسایش و اقامت مدرن در قبرس به خوبی طراحی شده است. از آنجا که بخش آموزش قبرس مهمترین درآمد آور تولید ناخالص داخلی است، محل اقامت در دانشگاه به منظور ارائه امکانات تفریحی، گزینه های مختلف مسکن و هزینه مقرون به صرفه طراحی شده است. دانشجویان می توانند یک اتاق یک نفره، دو نفره، آپارتمان مشترک و آپارتمان شخصی با دو یا چند اتاق در محل اقامت دانشگاه اجاره کنند. امکانات عمومی برای همه است اما هزینه آن با توجه به تعداد اتاق های اقامتی متفاوت است. دانشجویان می توانند هر کدام از انواع آپارتمان های اقامت دانشگاه را متناسب با بودجه و انتخاب خود انتخاب کنند.

اقامتگاه هایی از نوع سالنی و آپارتمانی وجود دارد. هر محل اقامت هزینه متفاوت و تعداد اتاق متفاوتی دارد.

  • اقامت در سالن با اتاق یک نفره: ماهیانه €300 (یورو)
  • محل اقامت نوع آپارتمان تک نفره: ماهیانه €400 (یورو)
  • اقامت در نوع سالنی دو نفره: €500 (یورو) در ماه
  • محل اقامت نوع آپارتمان دو نفره: ماهانه €550 (یورو)

شهریه خوابگاه های خصوصی قبرس

دانشجویانی که زندگی در خارج از دانشگاه را انتخاب می کنند گزینه های زیادی برای اقامت در قبرس خواهند داشت. خوابگاه های خصوصی، آپارتمان های اجاره ای، مسکن مشترک و انواع دیگر وجود دارد. فرهنگ و سبک زندگی قبرس استاندارد اروپایی است و امکانات آن یکسان است. اجاره در مناطق مرکزی شهرها گران است و به دور از مرکز شهر اجاره ها بسیار ارزان است. زندگی در خارج از محوطه دانشگاه به دلیل دلایل زیادی شامل اجاره بها، ضریب امنیت و پرداخت قبض های آب و برق، هزینه های نگهداری، معامله با قرارداد اجاره و اداره خانه به تنهایی چالش بیشتری نسبت به اقامتگاه در دانشگاه دارد. بیشتر دانشجویان پس از یک سال زندگی در اقامتگاه دانشگاه و آشنایی با فرهنگ محل، محل اقامت خارج از دانشگاه را انتخاب می کنند.

خوابگاه های خصوصی دارای امکانات و محیطی مشابه خوابگاه های دانشگاهی هستند به جز اینکه هم اتاق یا خوابگاه شما از دانشگاه های مختلف قبرس خواهد بود. بیشتر خوابگاه های خصوصی وابسته به دانشگاه ها هستند و بخش خوابگاه دانشگاه شما می تواند به شما در رزرو اتاق یا آپارتمان در خوابگاه خصوصی کمک کند. هزینه بستگی به نوع محل اقامت قبرس و گزینه سرویس یا غیر سرویس دارد. اجاره اتاق یک نفره حدود 450€ تا 600€ (یورو) در ماه خواهد بود.

هزینه اقامت قبرس در آپارتمان

هزینه اقامت قبرس در آپارتمان

آپارتمان های اجاره ای بسته به لوکس بودن، اندازه و غیره اجاره های ماهانه مختلف دارند. موقعیت آپارتمان و مجاورت با مراکز خرید و وسایل حمل و نقل عمومی بر نرخ بیشتر یا پایین تر اجاره تأثیر می گذارد. آپارتمان های مسکونی، آپارتمان دو تخته، آپارتمان سه خوابه و انواع مسکن وجود دارد که به بودجه شما بستگی دارد. شما می توانید بنگاه های املاک و مستغلات را دنبال کنید تا بر اساس انتخاب و ترجیح شما یک آپارتمان برای شما پیدا کنند. به ندرت پیش می آید که دانشجویی آپارتمان دو خوابه را فقط برای خود اجاره کند عمدتا دو یا چند دوست برای داشتن سبک زندگی خصوصی و استقلال آپارتمان اجاره می کنند.

آپارتمان های اجاره ای دارای امکانات مبله و غیر مبله نیز هستند. قبض های آب و برق در اجاره گنجانده نشده است که به طور کلی هزینه آن را بیشتر می کند و مسئولیت خسارت و تعمیر و نگهداری و اثاث کشی به عهده مستأجر است.

  • آپارتمان مسکونی با یک اتاق خواب، آشپزخانه کوچک، اتاق نشیمن و سرویس بهداشتی تقریباً €600 تا €700 (یورو) در ماه است که در آن قبض های آب و برق شامل نمی شود.
  • اجاره آپارتمان دو خوابه ماهیانه حدود 800€ (یورو) (در منطقه مرکزی شهر) خواهد بود.

خانه مشترک در قبرس

از آنجا که تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی برای برنامه های تحصیلی خود در قبرس اقامت دارند، بنابراین آنها در خارج از شهرها یا در شهرهای اصلی زندگی می کنند. خانه مشترک در واقع یک محل اقامت بسیار مقرون به صرفه است زیرا با تقسیم فضای زندگی با دانشجویان می توانید نیمی از هزینه های زندگی خود را کاهش دهید و از امکانات و حریم خصوصی بدون هیچ محدودیتی مانند محل اقامت در دانشگاه لذت ببرید. این نوع خانه ها را می توان از طریق بنگاه های معاملات ملکی یا از طریق دوستان دانشگاهی خود استفاده کرد. به طور کلی دو یا چند دوست با هم یک آپارتمان اجاره می کنند و اگر اتاق های بیشتری در آپارتمان وجود دارد. سایر افراد دانشگاه را برای اشتراک مساوی دعوت می کنند.

اما برای به اشتراک گذاشتن، شناختن هم خانه ضروری است زیرا ممکن است با سبک زندگی شخص دیگر سازگار نباشید. اگر قصد زندگی طولانی مدت در آنجا را دارید، ارائه قوانین داخلی و تقسیم اجاره به نسبت مساوی به روشی عادلانه مورد نیاز است. درگیر شدن شخص ثالث مانند آژانس های املاک امری عاقلانه است و شما باید قبل از مهاجرت به قبرس قرارداد ببندید تا بعد از پرداخت مبلغ مشکلی پیش نیاید. برای بررسی هزینه مهاجرت و سایر موارد با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *