مهاجرت تحصیلی بلاروس

موسسه جهت تحصیل در بلاروس

موسسه جهت تحصیل در بلاروس

بلاروس یکی دیگر از کشورهای اروپایی است که با دارا بودن دانشگاه های معتبر و با کیفیت مورد توجه دانشجویان خارجی علاقمند به تحصیل در کشورهای اروپایی قرار گرفته است. انتخاب بهترین موسسه جهت تحصیل در بلاروس از موضوعاتی می­باشد که اکثر دانشجویان بدنبال آن هستند. علاوه بر کیفیت بسیار مناسب دانشگاه های بلاروس، هزینه های تحصیل در این کشور نیز بسیار مناسب و ارزان است. تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی که با هزینه ها و شهریه های بالایی در اکثر کشورها همراه است، دانشجویان می­توانند در بلاروس با کمترین هزینه به تحصیل در رشته های فوق بپردازند. تدریس در دانشگاه های بلاروس به زبان های انگلیسی و روسی ارائه داده می­شود و دانشجویان در زمان تحصیل در دوره های پیش دانشگاهی امکان انتخاب زبان تحصیل خود در دانشگاه های این کشور را دارند.

دانشجویانی که دارای مدرک زبان انگلیسی نیستند می­توانند با شرکت در دوره های زبان انگلیسی دانشگاه های این کشور این مهارت را کسب و سپس برای تحصیل در این دانشگاه ها اقدام نمایند. تحصیل در هر سه مقطع کارشناسی – کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های بلاروس امکان پذیر است. اکثر دانشجویان دانشگاه های بلاروس را بمثابه سکوی پرتاب می­دانند و از این طریق قصد ورود به دانشگاه های دیگر کشورها همچون انگلستان- کانادا و آمریکا را دارند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با معرفی بهترین موسسه جهت تحصیل در بلاروس و ارائه خدمات قبل و بعد از ورود به دانشگاه های این کشور، سعی در یاری و راهنمایی دانشجویان عزیز را دارند.

موسسه جهت تحصیل در بلاروس

مهاجرت تحصیلی به بلاروس

دانشگاه های کشور بلاروس با هزینه های بسیار پایین، از امکانات . کیفیت های آموزشی بسیار مناسبی برخوردار می­باشند. پذیرش در دانشگاه های این کشور براحتی و در مدت زمان بسیار کمی انجام می­گیرد و دانشجویان نیز می­توانند در کمترین زمان ممکن ویزای تحصیلی بلاروس را اخذ بنمایند. از دیگر امتیازات تحصیل در دانشگاه های بلاروس اخذ اقامت دائم این کشور و پس از آن تردد در میان سایر کشورهای اروپایی می­باشد. تحصیلات ابتدایی در این کشور از سن 6 سالگی آغاز و در 15 سالگی خاتمه می­یابد و پس از آن دانش­آموزان برای ورود به دانشگاه های این کشور آماه خواهند شد. دانشجویانی که از دیگر کشورها قصد تحصیل دردانشگاه های این کشور را دارند، می­بایست تحصیلات دوران متوسطه خود را به پایان رسانیده و مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را اخذ نموده باشند.

تحصیل در مدارس کشور بلاروس

اکثر والدین بدنبال بهترین موسسه جهت تحصیل در بلاروس برای فرزندانشان می­باشند. اما اکثر مدارس در کشور بلاروس دارای سیستم آموزشی بسیار با کیفیت و پیشرفته ای می­باشند. تحصیل در مهد کودک های این کشور بصورت اختیاری است. اما اکثر کودکان در این کشور این دوره را سپری می­نمایند. پس از پایان این دوره و در سن 6 سالگی دانش­آموزان وارد مدارس این کشور خواهند شد. تحصیل در مقطع ابتدایی و متوسطه در بلاروس برای تمامی دانش­آموزان بصورت اجباری می­باشد و معمولاً 9 سال طول خواهد کشید. در این دوران متوسطه بیشترین تمرکز دانشجویان بر روی دروسی همچون فیزیک- شیمی- زیست و ریاضی می­باشد. پس از پایان دوران متوسطه دانشجویان به دلخواه خود می­توانند در مدارس فنی و حرفه ای و یا برای ورود به دانشگاه های بلاروس آماده شوند.

موسسه جهت تحصیل در بلاروس در مقطع کارشناسی

دانشجویان جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ملزم به گذراندن دوره پادفک و یا پیش دانشگاهی هستند. دوره های پادفک برای کسب مهارت زبان انگلیسی و ورود به مقطع کارشناسی دانشگاه های بلاروس می­باشد. این دوره بمدت 9 ماه طول خواهد کشید. تحصیل درمقطع کارشناسی در بلاروس 4 ساله است و دانشجویان می­توانند به دلخواه به تحصیل به زبان روسی و یا انگلیسی در رشته های مختلف بپردازند. هزینه تحصیل و زندگی در بلاروس مناسب است بگونه ای که هزینه تحصیل در این مقطع 3000-3500 دلار در سال می­باشد و دانشجویان مبلغی معادل 350-400 دلار در ماه نیز بابت هزینه های زندگی خود در بلاروس پرداخت می­نمایند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در بلاروس

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در بلاروس را دارند، می­باید در دوره های پادفک دانشگاه های این کشور شرکت نمایند. تمرکز اصلی دانشجویان در این دوره بر روی زبان های انگلیسی و یا روسی می­باشد. طول دوره تحصیل در دوره های پادفک برای دانشجویانی که مقطع کارشناسی خود را در بلاروس سپری نموده اند بسیار کوتاه تر خواهد بود. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در بلاروس 2 سال است و هزینه تحصیل در این مقطع 3500-4000 دلار در سال تخمین زده شده است و هزینه های خورد و خوراک – خوابگاه و حمل و نقل دانشجویان نیز 350-400 دلار در ماه و بسته به سطح زندگی دانشجویان متغیر خواهد بود.

تحصیل در مقطع دکترا در بلاروس

اکثر دانشجویان بین المللی برای تحصیل در مقطع دکترا مهاجرت به بلاروس و تحصیل در دانشگاه های این کشور را انتخاب می­نمایند. یافتن موسسه جهت تحصیل در بلاروس که مورد تأیید وزارت علوم باشد از مهمترین مسائل تحصیل در این کشور بشمار می­رود. از آنجائیکه هزینه های تحصیل در دانشگاه های بلاروس بسیار مناسب است، اکثر دانشجویان از کشورهای آفریقایی- اسیایی و عربی و در برخی موارد دانشجویان کشورهای اروپایی نیز تحصیل در دانشگاه های بلاروس را انتخاب می­نمایند. تحصیل در مقطع بمدت 3-4 سال طول خواهد کشید. اکثر رشته های تحصیلی در این دوره به زبان های روسی و انگلیسی ارائه می­گردد. دانشجویان عزیز توجه داشته باشند تنها برخی از رشته های تحصیلی در مقطع دکترا در بلاروس مورد تأیید وزارت بهداشت ایران قرار دارد. دوستان عزیز بهتر است پس بهنگام انتخاب موسسه جهت تحصیل در بلاروس از راهنمائی های مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *