مهاجرت کاری سوئیس

مهاجرت کاری به کشور سوئیس

مهاجرت کاری به سوئیس

یکی از روش های مهاجرت و اقامت به کشور سوئیس، مهاجرت کاری به کشور سوئیس می باشد. کشور سوئیس کشوری واقع در اروپای غربی می باشد.  شهر برن پایتخت این کشور است. کشور سوئیس 26 ایالت دارد که به هر کدام از آن کانتون گفته می شود. کشور سوئیس از لحاظ اقتصادی با ثبات است و کشور ثروت مندی می باشد و رتبه  ثروتمند ترین کشور را در کل جهان را به خود اختصاص می دهد.

قطب های اقتصادی کشور سوئیس زوریخ و ژنو هستند. در کشور سوئیس تنها کشوری است که به چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی، رومانی مسلط هستند. اما تعداد بیشتری به زبان آلمانی صحبت می کنند و کشور سوئیس کشور اروپایی نیست اما جزء تجارت آزاد اروپا می باشد. در اقتصاد کشور سوئیس صنعت بانکداری، بیمه بسیار پیشرفته می باشد. کشور سوئیس کشوری زیبا و پر بازدید کننده است. شکلات، پنیر، ساعت، بانکداری، بیمه و آموزشگاه مالی در دنیا معروف است. کشور سوئیس شرکت های گسترده ای دارد که درآمد این شرکت ها زیاد می باشد.

اقتصاد کشور سوئیس

کشور سوئیس در قسمت تولیدات بسیار پیشرفته است. تولید در مواد شیمیایی، کالاهای بهداشتی، کالا های دارویی و ابزار های موسیقی می باشد. در این کشور بیشتر از 5 میلیون نفر به کسب و کار مشغول هستند. کشور سوئیس بازار کار منعطفی دارا می باشد و نرخ بیکاری در این کشور کم است. سطح زندگی و امید به زندگی در این کشور بسیار بالا می باشد و مقدار حقوق و دستمزد برای کارکنان زیاد می باشد.

دریافت ویزای کاری کشور سوئیس

برای مهاجرت کاری به کشور سوئیس باید مجوز کار کردن را دریافت کنید البته برای کشور های اروپایی نیاز به مجوز گرفتن نیست. برای مهاجرت به کشور سوئیس از راه ویزای کار، اول باید شهروندان کشور اروپایی به مدت سه ماه در این کشور اقامت داشته باشند و سپس به دنبال کار یا کسب و کار باشند. باید در این مدت به صورت اینترنتی در کنسولگری ثبت نام کنند.

افراد غیر اروپایی باید برای دریافت ویزای کاری کشور سوئیس احتیاج به نامه تمکن مالی دارند و باید با دریافت مجوز اقامت در کشور سوئیس به سفارت کشور سوئیس بدهند و می توانند کار و زندگی را در این کشور را ادامه دهند. مهاجرت کاری به کشور سوئیس و دریافت اقامت کشور سوئیس را باید به افراد غیر اروپایی پیشنهاد شود که بتوانند ویزای کاری دریافت کنند. پیدا کردن شغل های گوناگون برای دریافت ویزای کاری سوئیس از راه تماس با کارفرما، تبلیغات موسسات سوئیسی، روزنامه ها، موسسات کاریابی امکان پذیر می باشد.

کشور سوئیس

کارفرما هایی که تمایل دارند برای موسسات و شرکت خود افراد غیر اروپایی را استخدام کنند و کار فرما باید اثبات کنند که نیرو کار اروپایی برای کار مربوطه نبوده است و از نیروی غیر اروپایی استفاده کرده است. کسانی که تمایل دارند که کار باید از مدیران، متخصصان و کارگران با تجربه باشند و سوابق رابطه تجاری با کشور سوئیس ندارد باید از نیرو های غیر اروپایی استفاده کند و باید سوابق شغلی و مدرک لیسانس مربوط با کار مورد نظر باشند.

انواع مهاجرت کاری به کشور سوئیس

اجازه کار در کشور سوئیس به چهار دسته تقسیم می شود:

 • اجازه L: منجر به اجازه اقامت به صورت کوتاه مدت به مدت یک سال در کشور سوئیس برای افراد ایجاد می شود. این اجازخ به شرایط قرارداد کاری مربوط می شود که این امکان وجود دارد که شما تا یک سال دیگر تمدید کنید.
 • مجوز B : نوعی مجوز ماشابه اجازه نوع L که منجر به اجازه اقامت به صورت  کوتاه مدت به مدت زمان یک سال می باشد. ولی این امکان را دارید که به صورت سالیانه زیادش کنید. این مجوز به صورت سهامی می باشد که به یک کارفرما مرتبط می باشد. اجازه های به صورت کانتون ها صادر می شود و به زندگی خود ادامه می دهید و این امکان را ندارید که از کانتون ها خارج شوید.
 • مجوز C : یک اجازه اقامت برای افرادی که در مدت 10 پیوسته در کشور سوئیس زندگی کرده اند، در خصوص شهروندان ایالت متحده آمریکا و کانادا به صورت 5 سال پیوسته در کشور سوئیس ساکن باشد.
 • مجوز G: یک مجوز اقامت برای افراد غیر اروپایی می باشد که در مناطق مرزی زندگی می کنند و مناطق مرزی در کشور سوئیس مشغول به کار هستند، اگر برای بیشتر کشورهای اروپایی که جزء کشور های اروپایی تجارت آزاد اروپا می باشند به صادر شدن این مجوز نیازی نیست.

مدارک مورد نیاز برای دریافت اجازه کار در کشور سوئیس

 1. گذرنامه یا پاسپورت معتبر
 2. دو عدد قطعه عکس رنگی
 3. رزومه از مهارت ها و تجربیات و میزان تحصیلات فرد
 4. فرم درخواست برای دریافت ویزای کاری کشور سوئیس باید پر شود
 5. ارائه کارفرما سوئیسی و قرارداد بین نیرو کار خارجی و کارفرمای سوئیسی متناسب با قوانین کار در سوئیس
 6. گواهی و مدرک که اثبات کند که کار مد نظر در کشور سوئیس و کشورهای اروپایی که داشته باشد و نیرو کاری وجود نداشته باشد.
 7. کوپی از مدارک تحصیلی در دوره های لیسانس و فوق لیسانس و دکترا و ترجمه این مدارک
 8. کوپی از مدارک و مهارت های کاری

کار دانشجویی در کشور سوئیس

متقاضیان غیر اروپایی با تحصیل در دانشگاه های کشور سوئیس این امکان را دارید که هنگام تحصیل مجوز کار به صورت نیمه وقت را دارید. به عبارت دیگر این امکان را دارید که 10.20 و یا حتی 30 ساعت در یک هفته به کار مشغول باشید. مهاجرت کاری به کشور سوئیس همان طور که در این مقاله گفته شد ابتدا برای کسانی که تابعیت کشور اروپایی را دارند کسب و کار وجود دارد و سپس برای افراد غیر اروپایی شامل می شود. برای اطلاعات بیشتر این امکان را دارید که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با مشاوران ارشد و حرفه ای ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید و مشاوران ارشد و حرفه ای ما شرایط شما را در نظر می گیرند و بهترین راه مهاجرت را به شما عزیزان پیشنهاد می کنند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *