مهاجرت کاری دانمارک

مهاجرت کاری به کشور دانمارک

مهاجرت کاری به کشور دانمارک

دسته بندی مهاجرت کاری به کشور دانمارک برای مشاغل مختلف متغیر است ولی به میزان بیش از 50% افراد نیاز به پیشنهاد کاری از سوی کارفرما دانمارکی دارند. کشور دانمارک در شمال قاره­ اروپا واقع گردیده است و مردم این کشور به عنوان راضی ترین مردم جهان از زندگی خود معرفی شده اند. شادترین مردم در کشور دانمارک قرار دارند که از سطح اقتصادی قوی و رفاه اجتماعی بالا برخوردارند. ما در این مقاله تصمیم به بررسی مهاجرت کاری به کشور دانمارک را داریم.

از این رو از عزیزانی که قصد مهاجرت به کشور دانمارک را دارند دعوت می ­نمائیم تا مقاله ای را که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، تدوین گردیده است، را تا پایان به دقت مطالعه فرمایند. شرایط اقتصادی در کشور دانمارک در سال 2019-2020 همچنان بسیار مناسب است و اختلاف درآمد مردم در این کشور بسیار کم و مردم این کشور از امکانات رفاهی بسیار بالایی برخوردارند.

بررسی مهاجرت کاری به کشور دانمارک 2020

کشور دانمارک برای صدور ویزا برای افرادی که از سایر کشورها مهاجرت به دانمارک را انتخاب می­ نمایند، سیستم امتیاز دهی را قرار داده است. بدین گونه که افراد برای دریافت ویزا باید امتیاز 100 را کسب نمایند تا بتوانند ویزای این کشور را اخذ نمایند.

 • افرادی که برای دریافت ویزای کاری دانمارک اقدام می­ نمایند نیازمند پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایی در دانمارک می باشد.
 • کارفرما در کشور دانمارک بایستی دلایل انتخاب نیروی کار خارجی را به دولت دانمارک بیان نماید تا بتواند پیشنهاد کاری برای نیروهای خارجی ارسال کند.
 • افرادی که موفق به کسب پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای دانمارکی شوند، می ­توانند به همراه همسر و فرزندان زیر 18 سال خود به این کشور سفر نمایند.

جستجوی کار در مهاجرت کاری به کشور دانمارک

اگرچه این میزان نرخ بیکاری کم است اما دولت دانمارک کمتر متقاضی کارکنان خارجی به این کشور است. البته در برخی موارد این کشور نیازمند نیروی متخصص در بازار کار خود می باشد که از متخصصان خارجی درخواست می­ نماید.

آیتم شرح
حمعیت 5.5 میلیون نفر
نرخ بیکاری %6

افرادی که قصد مهاجرت کاری به کشور دانمارک را دارند برای یافتن کار در این کشور از طریق موسسات کاریابی دردانمارک می ­توانند اقدام نمایند. این موسسات دارای سایت هایی می­ باشند که افراد با مراجعه به آنها می ­توانند لیستی از انواع مشاغل را مشاهده نمایند.

از مهمترین وب سایت های کاریابی در دانمارک عبارتند از:

موسسات کاریابی توضیحات
Jobnet.dk یکی از بزگترین مراجع کاریابی در کشور دانمارک است که وابسته به دولت دانمارک می­ باشد.
Workindenmark این پورتال اطلاعاتی در مورد شغل موردنظر در اختیار فرد قرار می ­دهد و همچنین پیشنهادات کاری به فرد ارائه می ­نماید. همچنین این پورتال اطلاعاتی در مورد هزینه ها و شرایط زندگی در کشور دانمارک را در اختیار مراجعه کنندگان قرار می­ دهد.
سایت eures-kompas.eu در کشور دانمارک افرادی که به دنبال شغل در مرز بین دانمارک و آلمان هستند، می ­توانند در اسن سایت شغل موردنظر خود را بیابند.

دوره های آموزش کاری در دانمارک

دانشجویانی که قصد یافتن شغل در رشته مرتبط با تحصیلات خود در دانمارک را دارند. با شرکت در دوره ه­ای آموزشی به نام اولین شغل می ­توانند به طور مستقیم به این مشاغل معرفی گردند. در این دوره دانشجویان با مشاورانی مصاحبه خواهند نمود تا بتوانند به راحتی به جستجوی مشاغل موردنظر خود بپردازند. ناگفته نماند تدریس در این دوره ها به زبان آلمانی و دانمارکی ارائه می­گردد.

اخذ ویزا جهت مهاجرت کاری به کشور دانمارک

کشور دانمارک یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است. این کشور در جهت جبران کمبود نیروی کار خود به جذب نیروهای متخصص از سایر کشورها پرداخته است. افرادی که قصد مهاجرت کاری به کشور دانمارک را دارند، در ابتدا بایستی مشاغل مورد نیاز این کشور را مشاهده نمایند. در صورتی که مهارت فرد یکی از نیازهای بازار کار این کشور باشد، می ­تواند درخواست ویزای کاری دانمارک را بنماید.

همان طور که می ­دانید افراد برای انجام کار در کشور دانمارک باید دارای پیشنهاد کاری از کشور دانمارک باشند. اعتبار اقامتی که این دولت برای افراد صادر می­ نماید بستگی به مدت زمان همکاری فرد در طی قراردادی دارد که با کارفرما منعقد گردیده است. به طور کلی در ابتدا اعتبار مجوز کار فرد به مدت 4 سال دارای اعتبار است. اما برای افرادی که برای انجام کارهای موقتی به این کشور مراجعت می ­نمایند، اقامت و مجوز کاری 6 ماهه برای آنها صادر می ­گردد.

اخذ ویزا جهت مهاجرت کاری به کشور دانمارک

Fast Track در مهاجرت کاری به کشور دانمارک

دولت دانمارک برنامه ای برای جذب نیروهای متخصص خارجی در بازار کاری خود به وجود آورده است. دولت دانمارک به کسانی که در این طرح قرار گرفته اند، اقامت موقت این کشور را صادر می­ نماید. این طرح به شرکت هایی که به دنبال نیروهای متخصص هستند کمک می­ نماید تا بتوانند در مدت زمان بسیار کم نیروهای متخصص را یافته و استخدام نمایند. با استفاده از این طرح دیگری نیازی به بررسی درخواست شرکت ها از سوی آژانس های بین المللی نیز نمی­ باشد. همچنین این طرح برای متخصین خارجی این امکان را فراهم می­ نماید تا افراد بتوانند به طور همزمان در داخل کشور دانمارک و خارج از این کشور کار انجام دهند.

 انواع تقسیم بندی طرح سریع در دانمارک

برنامه طرح سریع کاریابی در کشور دانمارک به 3 دسته تقسیم می ­گردد:

عنوان توضیحات
شهروندان خارجی که قادر به پرداخت برنامه Fast Track هستند از جمله شروط استفاده از طرح سریع برای دریافت اقامت کاری این کشور این ست که فرد باید دارای حقوقی معادل 400000DKK (کرون دانمارک) در سال باشد.
افرادی که به عنوان محقق استخدام می­ شوند افرادی که جهت انجام کارهای تحقیقی اقامت موقت دریافت می­ کنند باید دارای پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای دانمارکی و حقوق دریافتی 400000DKK (کرون دانمارک) در سال باشد. افرادی که به عنوان محقق اجازه اقامت کشور دانمارک را دریافت نموده اند در صورتی که بنا به دلایلی شغل خود را در این کشور تغییر دهند نیازی نیست تا فرد اقامت جدید و مجوز کاری جدید اخذ نماید.
هدف اشتغال با حالت کارآموزی مشمول افراد با استعدادهای خاص که قصد انجام کار در شرکت های دانمارکی با هدف یادگیری پیشرفته را دارند نیز می ­شود. اما افرادی که به عنوان کارآموز شناخته می­ شوند مشمول این طرح نمی­ گردند و به آنها اجازه اقامت کاری داده نمی­ شود.

مهاجرت کاری به کشور دانمارک و اخذ گرین کارت

همان طور که گفته شد افراد برای این که بتوانند در کشور دانمارک کار انجام دهند علاوه بر دریافت اقامت کاری باید مجوز کار این کشور را نیز اخذ نمایند. دولت دانمارک در طی برنامه ای، به افرادی که برای انجام کار به این کشور سفر می ­کنند کارت سبزی ارائه می ­دهد

 • توسط این کارت نیازی نیست تا مجوز کار دریافت کنند.
 • دریافت اقامت از طریق این نوع ویزا برای همه­ افراد با انواع دستمزد امکان پذیر می ­باشد.
 • این نوع ویزا تنها افرادی که به ایجاد کسب و کار و یا کارآفرینی به این کشور مراجعت می ­نمایند را شامل نمی­ گردد.

برخی افراد برای انجام کار در کشور دانمارک احتیاج به تأیید مدارک خویش از سوی مسئولین مربوطه در کشور دانمارک را دارند. افراد بایستی لیست مشاغل وزارت علوم را بررسی نموده و مشاغلی که احتیاج به تأیید مدارک افراد را دارند مشاهده نمایند. به طور مثال دندانپزشکان و پزشکان برای انجام کار در کشور دانمارک ابتدا باید مدارک تحصیلی شان در این کشور تأیید گردد.

افرادی که قصد مهاجرت کاری به کشور دانمارک را دارند با سوالات زیادی از جمله:

 • آیا با دریافت اقامت کاری دانمارک می­ توان اقامت دائم این کشور را کسب نمود؟
 • آیا با دریافت ویزای کاری موقت می ­توان به همراه اعضای خانواده به این کشور سفر نمود؟
 • هزینه های زندگی در دانمارک چگونه است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقه مند به پاسخگویی به سوالات عزیزان در زمنیه مهاجرت کاری به کشور دانمارک می ­باشد. عزیزان می ­توانند جهت مشاروه و راهنمایی با کارشناسان این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

یک دیدگاه برای “مهاجرت کاری به کشور دانمارک

 1. majid گفت:

  salam, lotfan mablaghe oraghe gharze va kharide manzel ra befarmaid mamnon

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *