مهاجرت کاری ژاپن

مهاجرت کاری به ژاپن

مهاجرت کاری به ژاپن زمانی برای شما ممکن خواهد شد که بتوانید ویزای کاری این کشور را بدست آورید. ویزای کاری کشور ژاپن زمانی در اختیار شما قرار خواهد گرفت که شما موفق شوید از طریق مراکز مختلف، یک شغل مناسب برای خود بیابید. شرایط کار در کشور ژاپن با کشور های قاره اروپا متفاوت است و شاید برای بسیاری از افراد بسیار دشوار باشد که بتوانند در این کشور کار کنند.

در ادامه این مقاله در رابطه با شرایط کاری در کشور ژاپن توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد اما هدف اصلی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، تشریح شرایط مهاجرت کاری به ژاپن است.

کار در ژاپن

در طی سال های گذشته، کشور ژاپن ساعت کار قانونی را به صورت چشمگیری کاهش داده است و بر اساس مطالعات بین المللی صورت گرفته، راندمان کاری در این کشور به شدت افزایش یافته است. ساعت کار مفید در کشور ژاپن اما همچنان از بسیاری از کشور های جهان بیشتر است.

بر اساس قوانین کشور ژاپن ساعت کاری در هفته 40 ساعت است اما زمانی که شما قرارداد امضا می کنید، موظف هستید که حداقل 20 ساعت به عنوان اضافه کار در طول هفته در محل کار خود بمانید. فرهنگ کاری در کشور ژاپن به گونه ای است که درصد قابل توجهی از کارکنان در ژاپن در حدود 16 ساعت در محل کار خود می مانند.

کار برای شرکت های خصوصی در کشور ژاپن، سخت تر از شرکت های دولتی است و البته خارجی ها بیش تر در شرکت های خصوصی مشغول به کار می شوند.

در آمد در کشور ژاپن

کشور ژاپن یکی از گران قیمت ترین کشور های جهان است از همین رو میزان درآمد ها در این کشور نیز بیش تر از بسیاری از کشورهای دیگر است. میانگین درآمد ماهیانه در کشور ژاپن در سال 2018، معادل 3000 دلار آمریکا بوده است که در مقایسه با بسیاری از کشور های مطرح اروپایی رقم بیش تری است.

چنانچه اشاره شد، هزینه های زندگی در این کشور نیز بر همین اساس، بیش تر از درصد قابل توجهی از کشور های جهان است. در مقاله «هزینه زندگی در ژاپن» در این رابطه توضیحات تکمیلی را در اختیار شما قرار داده ایم.

مشاغل مورد نیاز در ژاپن

ویزای کاری در کشور ژاپن تنها در اختیار افرادی قرار خواهد گرفت که دارای حرفه مشخصی باشند، دانش کافی داشته باشند یا یک مهارت ویژه داشته باشند. این بدان معناست که شما نمی توانید در کارهای ساده در کشور ژاپن به عنوان یک نیروی کار خارجی استخدام شوید. این امکان تنها در صورتی برای شما بوجود خواهد آمد که ویزای دیگری مانند ویزای همراه یا ویزای تحصیلی داشته باشید.

در حقیقت این بدان معناست که اگر شما آرایشگر، ماساژور، خدمتکار، فروشنده، کارگر یا چنین مشاغلی در ژاپن را مد نظر دارید، نمی توانید با دریافت ویزای کاری، مهاجرت کاری به ژاپن را بدست آورید.

مهم ترین مشاغل مورد نیاز در کشور ژاپن بر اساس جستارهای مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت عبارتند از:

 • مترجم،
 • مدلینگ،
 • متخصصین IT،
 • علم تغذیه و آشپزی،
 • حوزه تفریحات و سرگرمی.

در صورتی که به دنبال مهاجرت کاری به ژاپن هستید باید آگاه باشید که مشاغل زیادی برای انگلیسی زبانان در این کشور وجود دارد اما در صورتی که به زبان ژاپنی تسلط داشته باشید، شانس شما برای دریافت شغل به شدت افزایش پیدا خواهد کرد. بدست آوردن اقامت کشور ژاپن برای شما می تواند در گرو یافتن یک شغل مناسب در این کشور باشد. مطالعه مقاله «اقامت ژاپن» شما را یاری خواهد کرد تا اطلاعات خود در این زمینه را افزایش دهید.

ویزای کار ژاپن

برای مهاجرت کاری به ژاپن دریافت ویزای کاری این کشور یکی از الزامی ترین قدم ها برای شما خواهد بود. در کشور ژاپن 27 نمونه ویزا وجود دارد که آن ها را می توان به سه گروه مختلف دسته بندی کرد:

 • ویزای کاری که به شما اجازه کار در ژاپن را می دهد،
 • ویزای غیر کاری که اجازه کار را از شما خواهد گرفت،
 • ویزای خانوادگی که اجازه کار در آن به شرایط خانوادگی شما بستگی دارد.

انواع ویزای کاری ژاپن

در کشور ژاپن به طور کلی 5 نمونه ویزای کاری وجود دارد که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • مهندسین، متخصصین علوم انسانی یا خدمات بین المللی.

مهندسین می توانند در بخش علوم فیزیکی، مهندسی یا علوم طبیعی فعالیت داشته باشند. منظور از متخصصین علوم انسانی افرادی است که به علوم اجتماعی یا انسانی، حقوق و اقتصاد تخصص داشته باشند. این افراد باید دارای یک مدرک معتبر دانشگاهی در این زمینه باشند یا حداقل 10سال سابقه کاری داشته باشند. منظور از خدمات بین المللی نیز فعالیت در زمینه های فشن، تجارت جهانی، طراحی، معلمان زبان، مترجمان و نظایر آن است. این افراد نیز باید حتما سه سال سابقه کاری در زمینه مرتبط داشته باشند.

 • ویزای کار درون شرکتی دومین نوع ویزای کاری است که شرکت مادر یک نیروی خود را در ژاپن مامور به انجام کاری می کند. در این حالت فرد باید حداقل یک سال سابقه کار در آن شرکت را داشته باشد.
 • ویزای کار مهارت نیز در اختیار افرادی قرار می گیرد که در حوزه های آشپزی جهانی، معماری یا عمران، پردازش فلزات و سنگ های قیمتی، تربیت حیوانات، خلبانی، معلمان ورزش و چنین فعالیت هایی حداقل 3 تا 10 سال سابقه کاری داشته باشند.
 • نوع چهارم ویزای کاری مربوط به سرمایه گذاری و افتتاح شرکت در این کشور است. ما در مقاله «سرمایه گذاری و ثبت شرکت در ژاپن» در این رابطه توضیحات کافی را ارائه کرده ایم.

ویزای کار حرفه ای ژاپن

یک لیست کامل از طرف اداره کار کشور ژاپن تهیه شده است که افراد می توانند بر اساس آن ویزای کار حرفه ای ژاپن را بدست آورده و مهاجرت کاری به ژاپن برای آن ها بسیار ساده خواهد بود. در صورتی که شما در لیست مذکور 70 امتیاز را کسب کنید قادر خواهد بود این ویزا را بدست آورید.

به کمک این ویزا قادر خواهید بود تا در مشاغل مختلف فعالیت داشته باشید و ویزای کاری شما 5 سال اعتبار قانونی خواهد داشت. همچنین شما اجازه خواهید یافت که برای همسر خود نیز اجازه کار دریافت کنید و در شرایط خاص والدین خود را همراه داشته باشید.

کلام پایانی

مهاجرت کاری به ژاپن فرصت بسیار مناسبی برای افرادی است که شیفته کار هستند و می توانند برای مدت طولانی در طول یک روز فعالیت داشته باشند. شرایط کاری در کشور ژاپن با بسیاری از کشور های جهان تفاوت دارد و این مسئله باید مورد توجه قرار گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فرهنگ کاری و چگونگی مهاجرت کاری به ژاپن می توانید از راهنمایی های مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت حضوری و غیرحضوری بهرمند شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *