مهاجرت کاری پرتغال

مهاجرت کاری به پرتغال

مهاجرت کاری به پرتغال

مهاجرت کاری به پرتغال شرایط و ویژگی هایی مختص به خود را دارد که در این مقاله به بررسی این موضوع نیز می پردازیم. پرتغال کشوری زیبا در جنوب غربی اروپا می باشد و با اسپانیا و اقیانوس اطلس هم مرز می باشد. در قسمت شمالی این کشور آب و هوای معتدل دارد و در سمت جنوب آب و هوای گرم می باشد. مهاجرت کاری به پرتغال یکی از روش های مهاجرتی به این کشور می باشد که توسط کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به طور کامل شرح داده خواهد شد. جمعیت این کشور یازده میلیون نفر می باشد. واحد پول این کشور برحسب € (یورو) می باشد. نوع دولت جمهوری می باشد.

به طور کلی انواع روش های مهاجرتی به این کشور در لیست زیر بیان شده است:

 • مهاجرت به پرتغال از روش پناهندگی
 • مهاجرت به پرتغال از روش ازدواج
 • مهاجرت به پرتغال از روش سرمایه گذاری
 • مهاجرت به پرتغال از روش کار
 • مهاجرت به پرتغال از روش تحصیل
 • مهاجرت به پرتغال از روش تولد

شرایط مهاجرت به پرتغال در سال 2021

اگر شما عضو اتحادیه اروپا، ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و یا سوئیس هستید و تمایل دارید که در این کشور برای مدت 3 ماه بیشتر اقامت داشته باشید باید 1 فرم گواهی ثبت نام از شوراء شهر کشور خود درخواست دهید. بعد از این که گواهی ثبت نام را به مدت 5 سال دریافت کردید شما این امکان را دارید که یک گواهی دائم داشته باشید.

اگر شما متقاضی دولت ثالث هستید این امکان را دارید که برای اقامت به این کشور ویزای اقامت را دریافت کنید و وارد این کشور شوید. لازم به ذکر است که هر نوع قانونی که ممکن است برقرار شود، مجوز اقامت موقت به مدت زمان 1 سال در پاسپورت شما صادر شده است و شما می توانید پاسپورت خود را تمدید کنید.

جهت کار قانونی در این کشور می باید شرایط و مدارک زیر را ارائه دهید:

 • قرارداد به صورت کتبی می باشد.
 • کارمند باید وضعیت قانونی خود را اثبات کند.
 • کارفرما باید 1 کپی از قرارداد را به موسسه نظارت بر توسعه و شرایط کاری نشان دهد که تا 30 روز با قوانین به کار مشغول شوند.
 • باید اسم کارمند در لیست کارمندان باید و باید ظرف 15 روز در تاریخ شروع و پایان قرارداد به صورت نوشتاری ثبت گردد.
 • درخواست پناهندگی به بحران بدهی کشور که باعث شده نگرانی های مالی خطرناک به وجود بیاید، در حالی که بیشتر کشور های اروپایی خود در مقابل واکنش رسانه ای و بحران پناهندگان با زیاد شدن جمعیت پوپولیست رو به رو شدند. این کشور از بسیاری از افراد در این مورد حمایت می کند.

شرایط اخذ ویزای کاری پرتغال

بعد از دریافت اقامت از طریق کار نسبت به دریافت تابعیت یا شهروندی این امکان را دارید که برای این کشور اقدام کنید. لازم به ذکر است که یکی از راه های دیگر مهاجرت، مهاجرت تحصیلی به این کشور می شوند. دانشجویان در هنگام تحصیل می توانند مشغول به کار های نیمه وقت شوند و به هزینه های تحصیل و زندگی خود کمک کنند.

قانون کار این کشور، به قبل از شروع به کار باید راجع به آن و شرایط کار در پرتغال تحقیق کنند. کار دانشجویی در این کشور امکان پذیر می باشد اما باید از قبل مجوز کار را دریافت کنید. دوره تحصیلی شما مجوز کار تمام وقت یا نیمه وقت را می دهند.

بررسی مهاجرت کاری به پرتغال

مجوز کار برای این کشور نسبت به کشور های اروپایی دیگر متفاوت می باشد که باید متقاضیان از کشور مبدا اقدام کنند. تابعیت کشورهای اروپایی به یک اجازه کار به مدت 6 ماه برای این کشور احتیاج ندارند. بعد از این مدت باید مجوز کار داشته باشید و افرادی که خارجی (عضو اتحادیه اروپا) نمی باشند به صورتی که در این کشور می خواهند باشند باید یک پیشنهاد شغلی درست به عنوان مجوز کار داشته باشند.

این افراد حتما باید مجوز کار را دریافت کنند و سپس به کار مشغول شوند. اداره مهاجرت پرتغال این ویزا را صادر می کنند. کسانی که در این کشور به کسب و کار مشغول هستند، باید بیمه اجتماعی داشته باشند و مالیات را پرداخت کند. تعداد متقاضیانی که در این کشور مشغول به کار قانونی شده اند، در نمودار زیر شرح داده شده است:

تعداد متقاضیان مشغول به کار در پرتغال

مجوز اقامت از راه سرمایه گذاری در پرتغال

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت این کشور به جزء اقامت کاری، سرمایه گذاری در پرتغال خواهد بود که می باید شرایط زیر رعایت شود:

 • سرمایه گذاری در ملک و مستغلات با سرمایه 500000€ (یورو)
 • به سپرده نقدی و سرمایه گذاری از راه اوراق قرضه و سهام 1000000€ (یورو)
 • راه اندازی کسب و کار بیشتر از 10 موقعیت شغلی

روش مهاجرت کاری به این کشور به 2 صورت ویزای طلایی دریافت می شود:

 • با توجه به سرمایه گذاری در فرهنگ و تحقیقات علمی می توان با 350000€ (یورو) سرمایه گذاری کرد.
 • سرمایه گذار این امکان را دارد که با توجه به خرید و بازسازی و نوسازی هزینه های مالی را به میزان 500000€ (یورو) افزایش دهد.

قوانین مهاجرت کاری به پرتغال

در مهاجرت به این کشور از طریق دعوت نامه کاری، باید بر اساس قانون اتحادیه اروپا هر کارفرمایی که تمایل به استخدام نیرویی را دارد ابتدا باید دلیل منطقی قوی داشته باشد. کارفرما باید ابتدا 3 ماه در این کشور آگهی بزند اگر در این مدت شخصی قبول نکرد . کارفرما باید 3 ماه در اتحادیه اروپا تبلیغ کند که نیروی کار پیدا کند اما اگر شخصی پیدا نشد. کارفرما مجوز این را دارد که شخص مورد نظر خود را استخدام کند. شخص مورد نظر باید مدارک خود را به کارفرما بدهد و برای ویزای کار اقدام کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر جهت کار در این کشور مدارک لازم جهت ویزای کار در پرتغال 2021 را مطالعه بفرمائید.

قوانین مهاجرت کاری به پرتغال

مشاغل موجود در پرتغال در سال 2021

هر ساله این کشور لیست مشاغل مورد نیاز را اعلام می کند، که طبق لیست زیر می باشد:

 • شغل های هتل داری و پذیرایی، گردشگری، آشپز خانه و کارکنان
 • قسمت کشاورزی و میوه سبزی
 • قسمت بهداشت و درمان
 • قسمت فناوری اطلاعات، مهندسین کامپیوتر، پروفایل های خاص و مهارت های فنی
 • قسمت حسابداری، منابع انسانی
 • مهارت های زبانی پرتغال برای کار و زندگی در این کشور لازم می باشد. شامل: انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی و غیره.

لازم به توضیح می باشد که مشاوران و وکلاء حرفه ای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مورد مهاجرت کاری به پرتغال به شما سروران گرامی با توجه به شرایط شما مشاوره تلفنی و حضوری می دهند. مشاوران و وکلای ما از ابتدا تا انتها در کنار شما عزیزان خواهند بود. از دیگر روش های معمول مهاجرتی به این کشور روش تحصیلی می باشد، از این رو مقاله ویزای تحصیلی پرتغال را مطالعه بفرمائید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *