مهاجرت کاری نروژ

مهاجرت کاری به نروژ

مهاجرت کاری به نروژ در سال 2020

نروژ از ثروتمندترین کشورهای جهان است که از شرایط کاری مساعدی برخوردار میباشد. مهاجرت کاری به نروژ راهی است که سالانه مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، راه های مهاجرتی به این کشور را در سال 2019-2020 در اختیار دوستان قرار می ­دهد. سالانه کشور نروژ افراد زیادی را در زمینه های تخصصی فناوری اطلاعات، نفت و گاز، کارهای فصلی و خود اشتغالی استخدام می ­نماید.

اگر چه کشور نروژ محصولات مختلفی را صادر می ­نماید، اما بیشترین در آمد این کشور از محصولات کشاورزی می ­باشد. این کشور روزانه 3 میلیون بشکه نفت به دیگر کشورها صادر می­ نماید. متقاضیان مهاجرت به کشور نروژ، با مطالعه مقاله پیش رو، می توانند اطلاعات مفیدی را کسب نمایند و بهترین روش را با کمک کارشناسان ما، برای مهاجرت موفق، برگزینند.

مهاجرت کاری به نروژ در سال 2020

مهاجرت از طریق کار روشی است که اکثر افراد علاقه مند به زندگی در کشور نروژ، آن را انتحاب می­ نمایند. افراد برای اخذ ویزای کار نروژ باید همانند سایر کشورها نامه ای مبنی بر پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان نروژی دریافت نمایند. البته کارفرمای مربوطه بایستی ابتدا آگهی استخدام خود را ابتدا در کشور نروژ و پس از آن در کشورهای اروپایی منتشر نماید، در صورت نیافتن نیروی مورد نظر و همچنین با کسب اجازه از وزارت کار کشور خود و با اطلاع به اداره مهاجرت نروژ، می ­تواند آگهی را به دیگر کشورها ارسال و نیروی موردنظر خود را از خارج از اتحادیه اروپا، جذب نماید. ما در مقاله به تفصیل در زمینه مهاجرت کاری به نروژ صحبت خواهیم نمود. از علاقه مندان دعوت می ­نمائیم تا مطالب را تا پایان مطالعه فرمایند.

شرح مهاجرت کاری به نروژ

افرادی که از طریق کار به کشور نروژ مهاجرت می ­نمایند، پس از مدتی می­ توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. کیفیت و امکانات زندگی در این کشور بالا می ­باشد و هر فردی علاقه مند به زندگی در کشوری مرفه و آسوده است.

روش های مهاجرتی از طریق کار به کشور نروژ عبارتند از:

 • مهاجرت کاری از طریق تحصیل
 • مهاجرت کاری از طریق آگهی
 • مهاجرت کاری از طریق ویزای جستجوی کار
 • مهاجرت کاری از طریق نیروی متخصص

با توجه به این موارد در ادامه نیز به شرح هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت.

اقامت پس از تحصیل در نروژ

به یقین می­ توان گفت یکی از بهترین روش های کار در نروژ از طریق تحصیل می ­باشد. دانشجویان علاوه بر تحصیل در این کشور اجازه انجام کار ضمن تحصیل در نروژ را دارند. دولت نروژ اجازه انجام کار به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته و دانشجویان مقطع دکترا 30 ساعت در هفته را داده است. در این مدت دانشجویان خارجی می ­توانند تجربه های کاری مفیدی در این کشور تا پایان تحصیلات خود به دست آورند. همچنین این دانشجویان پس از فارغ التحصیلی با تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری این کشور می­ توانند به انجام کار مشغول گردند. این افراد با انجام کار در نروژ و پرداخت مالیات به این کشور پس از 5 سال، می ­توانند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.

مهاجرت کاری به نروژ از طریق آگهی کار

در این روش فرد باید پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای نروژی دریافت نماید. کارفرمایان در نروژ در صورتی می ­توانند به کارکنان خارجی پیشنهاد کاری ارسال نمایند که نیروی مورد نظر خود را در عرض 3 ماه در نروژ و یا کشورهای اروپایی نیافته باشند. پس از ارسال پیشنهاد کاری، فرد باید به سفارت نروژ در کشور مراجعه کرده و با ارائه دادن ایمیل حاوی پیشنهاد کار رسمی از کارفرمای نروژی خود، ویزای کاری نروژ را اخذ نماید. افراد برای اخذ ویزای کاری باید دارای تمکن مالی و قرارداد کاری که درآمد سالیانه فرد را نشان می ­دهد نیز باشد. این شیوه مهاجرت کاری کمی دشوار است، به همین دلیل کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهاد می ­نماید تا دوستان از سایر روش های مهاجرت کاری استفاده نمایند.

مهاجرت کاری به نروژ از طریق آگهی کار

مزایای مهاجرت کاری به نروژ

کشور نروژ اگر چه در شمال قاره اروپا واقع گردیده است و از اعضای اتحادیه اروپا نمی ­باشد. اما این کشور روابط بسیار نزدیکی با ایالات متحده آمریکا دارد. از دلایل علاقه مندی به مهاجرت کاری به کشور نروژ، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نروژ یکی از بزرگترین صادر کنندگان نفت در جهان به حساب می­ آید.
 • این کشور تنها 5 میلیون نفر جمعیت دارد.
 • مردم کشور نروژ به زبان نروژی صحبت می ­کنند.
 • دولت نروژ امکانات رفاهی بسیار خوبی را برای شهروندان خود ایجاد نموده است.
 • مردم این کشور از جمله مرفه ترین مردم جهان به شمار می ­روند.
 • دولت نروژ در بازار کار خود با کمبود نیرو مواجه است.
 • از همین رو تصمیم به صدور ویزای کار نموده و از افراد متخصص برای ورود به این کشور استقبال گرمی می­ نماید.

طریقه اخذ ویزای جستجوی کار نروژ

دولت نروژ به کارکنان خارجی ویزای جست و جوی کار نیز صادر می­ نماید و به افراد فرصتی برای یافتن کار در کشور خود را می دهد. افراد با استفاده از این ویزا می ­توانند پس از ورود به نروژ به مدت 6 ماه به جست و جوی کار مورد نظر خود بپردازند. فرد برای اخذ این ویزا بایستی مدارکی را ارائه نماید که توانایی مالی فرد را در مدت جست و جوی کار برای تأمین هزینه های زندگی در نروژ ثابت نماید. در صورتی که در این مدت فرد شغل مورد نظر خود را بیابد، می ­تواند ویزای کاری این کشور را اخذ نماید و در غیر این صورت باید به کشور مبدأ باز گردد، زیرا این ویزا قابل تمدید نمی ­باشد.

البته لازم به ذکر است که اخذ این نوع ویزا برای ایرانیان در حال حاضر امکان پذیر نیست.

مهاجرت کاری نیروهای متخصص به نروژ

افرادی که دارای تخصص و مهارت های ویژه ای هستند، می ­توانند از طریق تخصص خود به کشور نروژ مهاجرت نمایند. برای اخذ این ویزا باید شرایط زیر را دارا باشند:

 • دارا بودن تحصیلات دانشگاهی
 • دارای حداقل 3 سال سابقه کار در رشته مورد نظر
 • ابتدا باید با کارفرمایان نروژی مکاتباتی مبنی بر ارسال رزومه و انعقاد قرارداد کاری و حقوق سالیانه انجام ­دهند.
 • پس از آن، کارفرمای مورد نظر برای فرد دعوت نامه کاری ارسال می­ نماید

افرادی که از طریق تخصص خود برای انجام کار به نروژ مهاجرت می­ کنند، پس از مدت 3 سال به راحتی می ­توانند اقامت دائم نروژ را اخذ نمایند.

شرایط اخذ ویزا برای مهاجرت کاری به نروژ

افرادی که برای انجام فعالیت ها و یا خدمات خاصی برای مدت زمان محدود به کشور نروژ سفر می ­نمایند، احتیاج به اخذ ویزای کاری نروژ ندارند. خبرنگاران و ورزشکاران حرفه ای از این دسته افراد به شمار می ­روند. افرادی که دارای رزومه های تحصیلی و کاری قوی باشند، از شانس بیشتری برای اخذ ویزای کاری نروژ برخوردار هستند. ناگفته نماند افرادبرای اقامت 6 ماهه در کشور نروژ باید بیمه درمانی و مسافرتی این کشور را دریافت نمایند. افراد ممکن است با سوالاتی در زمینه مهاجرت کاری به نروژ روبرو شوند موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره راهنما و پاسخگوی سوالات متقاضیان مهاجرت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *