مهاجرت کاری نروژ

مهاجرت کاری به نروژ

مهاجرت کاری به نروژ

نروژ یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان می­باشد که از شرایط کاری و بازار کار بسیار مساعدی برخوردار می­باشد. مهاجرت کاری به نروژ راهی است که سالانه افراد زیادی از این طریق به نروژ مراجعت می­نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادتراه های مهاجرتی به کشور نروژ را در اختیار دوستان قرار می­دهد. سالانه کشور نروژ افراد زیادی را در زمینه های تخصصی فناوری اطلاعات- نفت و گاز- کارهای فصلی و خود اشتغالی استخدام می­نماید. اگر چه کشور نروژ محصولات مختلفی را صادر می ­نماید، اما بیشترین در آمد این کشور از محصولات کشاورزی می­باشد. این کشور روزانه 3 ملیون بشکه نفت به دیگر کشورها صادر می­نماید.

مهاجرت کاری به نروژ 2019

مهاجرت از طریق کار روشی است که اکثر افراد علاقمند به زندگی در کشور نروژ آن را انتحاب می­نمایند. افراد برای اخذ ویزای کار نروژ باید همانند سایر کشورها نامه ای مبنی بر پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان نروژی دریافت نمایند. البته کارفرمای مربوطه بایستی ابتدا آگهی استخدام خود را ابتدا در کشور نروژ و پس از آن در کشورهای اروپایی منتشر نماید، در صورت نیافتن نیروی مورد نظر می­تواند آگهی را به دیگر کشورها ارسال و نیروی مورد نظر خود را جذب نماید. ما در مقاله به تفصیل در زمینه مهاجرت کاری به نروژ صحبت خواهیم نمود. از علاقمندان دعوت می­نمائیم تا مطالب را تا پایان مطالعه فرمایند.

روشهای مهاجرت کاری به نروژ

افرادی که از طریق کار به کشور نروژ مهاجرت می­نمایند، پس از مدتی می­توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. کیفیت و امکانات زندگی در این کشور بالا می­باشد و هر فردی علاقمند به زندگی در کشوری مرفه . آسوده است. روشهای مهاجرتی از طریق کار به کشور نروژ عبارتند از:

  • مهاجرت کاری از طریق تحصیل
  • مهاجرت کاری از طریق آگهی
  • مهاجرت کاری از طریق ویزای جستجوی کار
  • مهاجرت کاری از طریق نیروی متخصص

با توجه به این موارد در ادامه نیز به شرح هر یک از این روشها خواهیم پرداخت.

مهاجرت کاری از طریق تحصیل به نروژ

به یقین می­توان گفت یکی از بهترین روشهای مهاجرت کاری به نروژ از طریق تحصیل می­باشد. دانشجویان علاوه بر تحصیل در این کشور اجازه انجام کار ضمن تحصیل در نروژ را دارند. دولت نروژ اجازه انجام کار به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد 20 ساعت در هفته و دانشجویان مقطع دکترا 30 ساعت در هفته داده است. در این مدت دانشجویان خارجی می­توانند تجربه های کاری مفیدی در این کشور تا پایان تحصیلات خود بدست آورند. همچنین این دانشجویان پس از فارغ التحصیلی با تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری این کشور می­توانند به انجام کار مشغول گردند. این افراد با انجام کار در نروژ و پرداخت مالیات به این کشور پس از 5 سال می­توانند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نمایند.

مهاجرت کاری به نروژ از طریق آگهی کار

در این روش فرد باید پیشنهادکاری از سوی کارفرمای نروژی دریافت نماید. کارفرمایان در نروژ در صورتی می­توانند به کارکنان خارجی پیشنهاد کاری ارسال نمایند که نیروی مورد نظر خود را در عرض سه ماه در نروژ و یا کشورهای اروپایی نیافته باشد. پس از ارسال پیشنهاد کاری فرد باید ویزای کاری نروژ را اخذ نماید. افراد برای اخذ ویزای کاری باید دارای تمکن مالی و قرارداد کاری که در آمد سالیانه فرد را نشان می­دهد نیز باشد. این شیوه مهاجرت کاری کمی دشوار می­باشد، به همین دلیل کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهاد می­نماید تا دوستان از سایر روشهای مهاجرت کاری استفاده نمایند.

مهاجرت کاری به نروژ

کشور نروژ اگرچه در شمال قاره اروپا واقع گردیده است از اعضای اتحادیه اروپا نمی­باشد. اما این کشور روابط بسیار نزدیکی با ایالات متحده آمریکا دارد.نروژ یکی از بزرگترین صادر کنندگان نفت در جهان بحساب می­ آید. این کشور تنها 5 ملیون جمعیت دارد. مردم کشور نروژ به زبان نروژی صحبت می­کنند و دولت نروژ امکانات رفاهی بسیار خوبی را برای شهروندان خود ایجاد نموده است. بگونه ای که مردم این کشور از جمله مرفه ترین مردم جهان بشمار می­رود. دولت نروژ در بازار کار خود با کمبود نیرو مواجه است از همین رو تصمیم به صدور ویزای کار نموده و از افراد متخصص برای ورود به این کشور استقبال گرمی می­نماید.

ویزای جستجوی کار نروژ چگونه است؟

دولت نروژ به کارکنان خارجی ویزای جستجوی کار نیز صادر می­نماید و به افراد فرصتی برای یافتن کار در کشور خود را می­دهد. افراد با استفاده از این ویزا می­توانند پس از ورود به نروژ به مدت 6 ماه به جستجوی کار مورد نظر خود بپردازد. فرد برای اخذ این ویزا بایستی مدارکی را ارائه نماید که توانایی مالی فرد را در مدت جستجوی کار برای تأمین هزینه های زندگی در نروژ ثابت نماید. در صورتیکه در این مدت فرد شغل مورد نظر خود را بیابد می­تواند ویزای کاری این کشور را اخذ نماید و در غیر اینصورت باید به کشور مبدأ باز گردد زیرا این ویزا قابل تمدید نمی­باشد.

شرایط مهاجرت نیروهای متخصص به نروژ چگونه است؟

افرادی که دارای تخصص و مهارت های ویژه ای هستند می­توانند از طریق تخصص خود به کشور نروژ مهاجرت نمایند. برای اخذ این ویزا فرد باید علاوه بر تحصیلات دانشگاهی دارای حداقل 3 سال سابقه کار در رشته مورد نظر خود باشد. این دسته افراد ابتدا با کارفرمایان نروژی مکاتباتی مبنی بر ارسال رزومه و انعقاد قرارداد کاری و حقوق سالیانه را انجام  می­دهد. پس از آن کارفرمای مورد نظر برای فرد دعوتنامه کاری ارسال می­نماید. افرادی که از طریق تخصص خود برای انجام کار به نروژ مهاجرت می­کنند پس از مدت 3 سال براحتی می­توانند اقامت دائم نروژ را اخذ نمایند.

شرایط اخذ ویزای کار نروژ چگونه است؟

افرادی که برای انجام فعالیت ها و یا خدمات خاصی برای مدت زمان محدود به کشور نروژ سفر می­نمایند احتیاج به اخذ ویزای کاری نروژ ندارند. خبرنگاران- ورزشکاران حرفه ای از این دسته افراد بشمار می­روند. افرادی که دارای رزومه های تحصیلی و کاری قوی باشند از شانس بیشتری برای اخذ ویزای کاری نروژ برخوردار هستند. ناگفته نماند افرادبرای اقامت 6 ماهه در کشور نروژ باید بیمه درمانی و مسافرتی این کشور را دریافت نمایند. افراد ممکن است با سوالاتی در زمینه مهاجرت کاری به نروژ روبرو شوند موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره راهنما و پاسخگوی سوالات متقاضیان مهاجرت خواهد بود. موارد زیر نمونه ای از این سوالات است:

آیا زمینه سرمایه گذاری نروژ مناسب است؟

افراد با اخذ ویزای کاری می­توانند با اعضای خانواده خود به این کشور سفر نمایند؟

آیا افراد با اخذ اقامت دائم نروژ می­توانند اقامت برای اعضای خانواده خود نیز دریافت نمایند؟

 

 

 

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *