مهاجرت کاری نروژ

کار در نروژ

کار در نروژ

نروژ در لیست کشورهایی قرار دارد که نفت خیز هستند، از این رو شرایط اقتصادی قدرتمندی داشته و مهاجرت از طریق کار در نروژ بسیار ایده‌آل و مناسب است. نروژ در زمینه نفت و گاز بسیار غنی است و به‌ همین دلیل در مشاغلی که با این حوزه ها مرتبط هستند، در همه زمان ها با کمبود نیرو مواجه است. چراکه مشاغل مختلف در زمینه نفت، گاز و پتروشیمی همیشه در حال توسعه می‌باشند. لذا نیازمند نیروی کار بیشتری خواهد بود.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این افتخار را دارد که همواره و در اسرع وقت برای متقاضیانی که نیاز به مشاوره های مهاجرتی دارند، زمان گذاشته و مشاوره های کاربردی و مثمرثمر و درعین حال تخصصی را توسط کارشناسان و مشاوران حرفه‌ای که در اختیار دارد، ارائه دهد. بنابراین اگر تصمیم قطعی برای مهاجرت به کشورهای خارجی از جمله نروژ را دارید، وقت را غنیمت شمرده و در اسرع وقت از طریق تلفنی و رایگان و یا مراجعه حضوری با این موسسه ارتباط برقرار نمایید. خارجیان همواره در پی مهاجرت به نروژ به عنوان یک کشور اروپایی هستند. برای این منظور راه های مختلفی وجود دارد که در این بخش از مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

کار در نروژ از طریق تحصیل

اخذ ویزای تحصیلی نروژ یکی از راه هایی است که در نهایت به اشتغال به کار در نروژ منجر می گردد. قانون کار ضمن تحصیل برای دانشجویان خارجی در نروژ به تصویب رسیده است. به همین دلیل آنها مجاز هستند که همزمان با تحصیلات خود مشغول فعالیت شغلی نیز بشوند. برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، 20 ساعت در هفته و برای دانشجویان مقطع دکترا و پزشکی 30 ساعت هفته در نظر گرفته شده است. این مزیت برای دانشجویان وجود دارد که پس از فارغ التحصیلی، با تبدیل نمودن ویزای تحصیلی به ویزای کار در نروژ، به اشتغال خود ادامه داده و در صورتی که مبالغ مربوط به مالیات را در طول کار بپردازند، می توانند پس از گذشت 5 سال اقامت در این کشور به اقامت دائمی دست یابند.

کار در نروژ از طریق آگهی استخدام

روش دیگری که برای مهاجرت کاری به نروژ وجود دارد، از طریق آگهی های استخدامی کارفرمایان نروژی است. آنها آگهی مورد نظر را برای 3 ماه در کشور نروژ منتشر می کنند. در صورت عدم مراجعه شهروندان نروژی جهت استخدام، آگهی را برای 3 ماه دیگر و این بار در اتحادیه اروپا نشر می کند. اگر باز هم با عدم اتباع نروژی رو به رو شود، در این صورت مجاز است از نیروی کار خارجی بهره بگیرد. البته این روش، بسیار سخت و در برخی موارد غیر ممکن است.

کار در نروژ برای نیروهای متخصص

برخی افراد در یکی از زمینه های شغلی مختلف یا رشته های تحصیلی، دارای مهارت و تخصص هستند و قصد مهاجرت به نروژ را دارند. این امکان برای آنان فراهم است که از طریق موسسات معتبر کاریابی در نروژ موفق به دریافت دعوتنامه شغلی از سوی کارفرمای نروژی شوند. آنان از این طریق می توانند حداقل 3 سال به کار در نروژ مشغول شده و پس از گذشت این مدت نسبت به دریافت اقامت دائمی نروژ درخواست دهند. از شرایط مهمی که در این روش وجود دارد، داشتن حداقل 3 سال سابقه کار در تخصص مورد نظر است.

کار در نروژ برای نیروهای متخصص

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری نروژ

مهمترین روش کار در نروژ، دریافت نمودن پیشنهاد کاری یا همان job offer از سوی کارفرمای نروژی است. پس از این که موفق به دریافت پیشنهاد کار شدید، اکنون می توانید جهت اخذ ویزای کاری نروژ اقدامات لازم را به عمل آورید. در ابتدا باید اسناد و مدارکی که در این راستا مورد نیاز است تهیه و آماده نموده و به سفارت نروژ یا کنسولگری آن تسلیم نمایید.

شرح این مدارک به صورت زیر می باشد:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای کار نروژ و ارائه آن
 • ارائه 2 قطعه عکس به صورت پاسپورتی
 • ارائه گذرنامه (پاسپورت) متقاضی
 • داشتن مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کارت ملی
 • بیمه مسافرتی که مبلغ حداقل 30.000€ (یورو) را تحت پوشش قرار دهد.
 • ثابت نمودن این که فرد متقاضی توانایی لازم و کافی در پرداخت مخارج اقامت و هزینه زندگی در نروژ
 • ارائه قرارداد استخدامی یا همان دعوتنامه همکاری که از سوی کارفرمای نروژی دریافت نموده اید.
 • ارائه سوابق تحصیلی و آخرین مدرک تحصیلی که اخذ نموده اید.
 • ارائه مدارک یا گواهینامه های پایان دوره های آموزشی که مهارت و تخصص شما را در آن رشته به اثبات برساند.

شرایط ویزای کاری نروژ

شرایط اخذ ویزای کاری نروژ که از سوی دولت تعیین شده است، بدین صورت می باشد:

 • حداقل مدرک می بایست کارشناسی باشد.
 • اگر فرد متقاضی گواهینامه تخصص در زمینه خاص را گرفته باشد یا در رشته خاصی مدرک کتبی داشته باشد، مسیر اخذ ویزای کار در نروژ برای او هموارتر بوده و شانس بسیار زیادی در این زمینه خواهد داشت.
 • از دیگر شرایطی که متقاضی در راستای اخذ ویزای کاری نروژ باید دارا باشد، سابقه کاری در زمینه مورد تقاضای است. در واقع فرد باید در زمینه شغلی که درخواست کار دارد، دارای سابقه باشد. اگر این سابقه کاری بیشتر از 2 سال باشد، قطعا جهت اخذ ویزا تاثیر زیادی خواهد داشت.
 • سن 18 سال به بالا
 • اثبات تمکن مالی یا توانایی مالی در تامین نمودن هزینه‌های زندگی و اقامت در کشور نروژ از دیگر شرایطی است که دولت نروژ برای متقاضیان کار در این کشور در نظر گرفته است. در واقع متقاضیان باید با ارائه مدارک و اسناد مالی ثابت نمایند که قدرت تامین مخارج زندگی در طول مدت حداقل 6 ماه اول مهاجرت به این کشور را دارند.
 • پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایی در این کشور یکی از اهم موارد در خصوص اخذ ویزای کاری می باشد.

یکی از برترین طرقی که در باب مهاجرت به کشور نروژ برای شهروندان ایرانی مهیا می باشد، تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد که علاوه بر برخورداری از سیستم آموزشی رایگان نیز می توانند به زبان انگلیسی در مقطع فوق لیسانس تحصیل کنند و پس از اتمام تحصیلات مشغول به کاریابی در این کشور شوند. سایر اطلاعات را از مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیگیری و جویا شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *