مهاجرت به کشور نروژ

پاسپورت نروژ

پاسپورت نروژ

 کسب پاسپورت نروژ با مزایای بی نظیری از جمله تابعیت، شهروندی و برخورداری از کلیه حقوق قانونی همراه است. پاسپورت این کشور قدرت بالایی دارد. هنگام مسافرت به خارج از کشور، مهمترین مورد داشتن گذرنامه است. جهت ورود به خاک اکثر کشورها پاسپورت متقاضیان حداقل تا 3 ماه پس از ورود به کشور خارجی اعتبار داشته باشد. برای کسب گذرنامه نروژ متقاضیان باید شرایط خاصی داشته باشند. هزینه های مربوطه را پرداخت کنند. این کشور به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی در نظر گرفته شده است. کسب گذرنامه این کشور می تواند موارد مثبت زیادی برای متقاضیان به همراه داشته باشد. در ادامه متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت هموطنان عزیز را با کشور نروژ، شرایط و قوانین کسب پاسپورت این کشور و همچنین دریافت کارت شناسایی ملی آشنا خواهند ساخت.

درباره کشور نروژ

این کشور تقریباً در شمال اروپا قرار گرفته است که با ماشین قابل دسترسی است. این کشور حدود 5 میلیون نفر جمعیت دارد. دومین کشور پرجمعیت در اروپا است. اکثریت آن در اسلو و مناطق شرقی نروژ زندگی می کند. نروژ یکی از توسعه یافته ترین دموکراسی ها و کشورهای مشروطه در جهان به حساب می آید. این کشور یک کشور دموکراسی پارلمانی است. احزاب اصلی سیاسی آن به 3 حزب تقسیم می شوند. نروژ قطعاً جزئی از اروپا است، اما عضو اتحادیه اروپا نیست. با این حال، این کشور در همه چیز از تجارت و اقتصاد گرفته تا آموزش و تحقیقات، از طریق توافق نامه منطقه اقتصادی اروپا، با کشورهای این قاره در ارتباط است. نروژ به عنوان یک کشور فرهنگی به طور پیوسته در حال رشد است. مردم نروژ به فرهنگ علاقه مند هستند و حاضرند وقت و هزینه خود را صرف آن کنند.

نروژ در سال 1814 به یک کشور مستقل تبدیل شد، اما در اواخر سال 1905 از سوئد جدا شد. در آن زمان، این کشور از سال 1380 بخشی از اتحادیه ها با دانمارک و سوئد بود. نروژ دارای انرژی آبی فراوان، صنایع پیشرو در جهان، بهره وری بالا و اقتصاد قوی است. امروزه نروژ یک کشور مدرن است که به سمت فناوری، نوآوری و تلاش برای توسعه بیشتر جامعه محور دانش است. این کشور به صنعت نفت و گاز، شیلات و بخش های سنتی صنعتی متکی است. یک سیستم بسیار پیشرفته از خوشه های صنعتی با همکاری نزدیک بین صنعت و تحقیقات در نروژ وجود دارد. تحقیقات طبقه برتر، نوآوری های پیشگامانه و نزدیکی به اقیانوس در صنایع دریایی و دریانوردی در این کشور در سطح جهانی شناخته شده می باشد. مهاجرت به نروژ در صورت نیاز با کسب ویزا و مجوز اقامت در این کشور ممکن است.

درباره پاسپورت نروژ

پاسپورت این کشوربه منظور سفر بین المللی برای شهروندان و اتباع این کشور صادر می شود. پاسپورت این کشور همچنین ممکن است مدرکی برای اثبات تابعیت نروژ باشد. معمولا 10 سال اعتبار دارد و این گذرنامه دارای طرح استاندارد در اکثر کشورهای اتحادیه اروپا است، زیرا مقررات گذرنامه اتحادیه اروپا را اجرا كرده است. رنگ پاسپورت این کشور به رنگ قرمز روشن است. شباهتی با بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا در زمینه طراحی ندارد. علیرغم اینکه این کشور جزئی از اتحادیه اروپا نیست. این کشور امضاء کننده توافقنامه شنگن و یک کشور عضو منطقه اقتصادی اروپا است.

از این رو تعداد مهاجرین این کشور طبق نمودار زیر خواهد بود:

تعداد مهاجرین به کشور نروژ

در نتیجه، شهروندان نروژ به طور کلی از حقوق شهروندی اتحادیه اروپا در کشورهای منطقه اقتصادی اروپا برخوردار هستند. به عنوان شهروندان اتحادیه اروپا به منظور مسافرت و ورود به کشورهای منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس با آنها رفتار می شود. جهت مهاجرت به این کشور مقاله شرایط مهاجرت به نروژ را مطالعه بفرمائید.

گذرنامه نروژی شامل اطلاعات زیر است:

 • عکس دارنده گذرنامه
 • کد P
 • کد صدور دولت
 • شماره پاسپورت
 • نام خانوادگی
 • نام های داده شده
 • ملیت (نروژی)
 • قد
 • تاریخ تولد
 • کد شخصی
 • جنسیت
 • محل تولد
 • تاریخ صدور
 • امضاء دارنده
 • تاریخ انقضاء

شرایط کسب پاسپورت نروژ

متقاضیان کسب دریافت پاسپورت باید یک شهروند نروژی باشند تا پاسپورت نروژی به آنها اعطاء شود. هنگامی که متقاضیان شهروند نروژی هستند، به طور خودکار گذرنامه نروژی دریافت نمی کنند. این افراد باید برای کسب گذرنامه کشور نروژ اقدام کنند. به یاد داشته باشید که گذرنامه های نروژی صادر شده بین سال های 1999 و 2005 دچار نقص ساختاری شده اند. از این رو می تواند منجر به از بین رفتن صفحه هویت شود، بنابراین این امر گذرنامه را باطل می كند.

مقامات نروژی گذرنامه نروژی متقاضیان و شهروندان این کشور را به صورت رایگان با پاسپورت های جدید جایگزین می کنند. هزینه کسب پاسپورت کشور نروژ برای افراد زیر 16 سال 37.80$ (دلار) و برای افراد بالای 16 سال 64.11$ (دلار) است. متقاضیانی که قصد دارند پاسپورت این کشور را دریافت کنند باید ثابت کنند که سابقه جرم نداشته اند. همچنین توان مالی کافی دارند. متقاضیان باید تابع تمامی قوانین کشور نروژ باشند. مدارک مورد نیاز را برای اثبات این موضوع را ارائه دهند. از این رو جهت زندگی در این کشور مقاله هزینه تحصیل و زندگی در نروژ را بررسی بفرمائید.

کارت شناسایی ملی و پاسپورت نروژ

کارت های شناسایی ملی همزمان با سری جدید گذرنامه ها در این کشور منتشر می شوند. شهروندان دارای کارت شناسایی ملی، که شامل شهروندان منطقه اقتصادی اروپا یا اتباع سوئیس می شوند، نه تنها می توانند از آن به عنوان یک سند هویتی در کشور خود استفاده کنند، بلکه به عنوان یک سند مسافرتی برای استفاده از حق حرکت آزاد در منطقه اقتصادی اروپا و کشور سوئیس نیز کاربرد دارند. درخواست کسب کارت شناسایی ملی در دفاتر گذرنامه یا سفارتخانه های ویژه انجام می شود. هنگام درخواست کسب کارت شناسایی مالی ارائه گذرنامه معتبر نروژی توسط متقاضی الزامی است.

شخصی که هیچ یک از این اسناد هویتی را ندارد باید شخصی را که هویت متقاضی را ضمانت می کند. بدین ترتیب معرفی کند که حداقل 18 سال سن داشته باشد. از این رو دارای گذرنامه معتبر نروژی باشد. هموطنان گرامی که قصد دارند به کشورهای خارجی سفر یا مهاجرت کنند. از شرایط اشتغال، تحصیل و یا سایر امور در بهترین کشورهای دنیا مطلع شوند می توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند. جهت کار در این کشور مقاله کار در نروژ را مطالعه بفرمائید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *