مهاجرت تحصیلی نروژ

تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

نروژ کشوری بسیار پیشرفته است که جزو کشور های شبه جزیره اسکاندیناوی به شمار می رود این کشور با این که اقتصادی بسیار محدود دارد اما بسیار قدرتمند است کشور نروژ در بخش نفت و گاز ساخت کشتی و پرورش ماهی بسیار موفق است همین طور در حوزه حمل ونقل دریایی  این کشور از قطب های معروف به شمار می آید همین طور این کشور در شاخص کسب وکار جهانی رتبه نه را از آن خود کرده است

شرایط تحصیل در نروژ

اگر به تحصیل در نروژ فکر میکنید باید بدانید اولین قدم برای تحصیل در نروژ این است که بدانید در کدام دانشگاه و در کدام منطقه از این کشور تمایل به تحصیل دارید و با توجه به رشته مورد علاقه خود محلی دانشگاهی خود را انتخاب نمایید، بعد از تعیین محل دانشگاهی خود دومین قدم پیش روی شما دریافت مدرک زبان انگلیسی می باشد. باید بدانید که تحصیل در نروژ بدون ارائه مدرک زبان به دانشگاه امکان پذیر نیست به خصوص در مقطع کارشناسی ارشد که تمامی برنامه ها و دروس دانشگاه به زبان انگلیسی ارائه می شود. پس نیاز دارید تا قبل از آخرین  زمان اعلام شده توسط دانشگاه مدرک زبان خود را برای دانشگاه ارسال نمایید.

برای تحصیل در دانشگاه های نروژ به حداقل مدرک زبان 6 ونیم نیاز دارید اما باز هم این میزان نمره با توجه به دانشگاه تحصیلی شما می تواند متفاوت باشد علاوه بر ارسال مدرک زبان به ارسال مدارکی از سوابق تحصیلی خود به دانشگاه نیاز دارید که این مدارک با توجه به دانشگاه تحصیلی شما ورشته و مقطع تحصیلی شما متفاوت خواهد بود معمولا به ترجمه رسمی اخرین مدرک تحصیلی و ریزنمره های مدرک آخر تحصیلی احتیاج دارید توجه کنید که ترجمه های شما احتیاج به مهر وزارت امورخارجه و دادگستری دارد.

دانشگاه های نروژ

از سایر مدارک مورد نیاز خود را می توانید با ارتباط گرفتن با دانشگاه  انتخابی خود اطلاع یابید اغلب دانشگاه های نروژ برای اخذ مدارک دانشگاه سامانه مشخص و جداگانه ای دارد و تنها نیاز دارید اسکنی از مدارک خود را برای این دانشگاه ها ارسال کنید. مهلت ارسال مدارک برای دوره هایی که ازسپتامبر آغاز می شود  اوایل یا اواسط فوریه است برای اطلاع دقیق و جامع باید به سایت دانشگاه مدنظر خود سر بزنید در این امر کارشناسان ما درسفیران سروش سعادت می توانند با تجربه و مهارت خود اقدامات لازم را جهت ارسال مدارک شما انجام دهند.

عوامل مختلفی می توانند تعیین کننده شانس شما در پذیرش در دانشگاه های نروژ باشد عواملی مثل  نمره مدرک زبان انگلیسی معدل در مقطع قبلی و تعداد واحدات و ریز نمرات شما فعالیت های پژوهشی مرتبط با رشته تحصیلی و سوابق کاری و دوره های گذرانده شده توسط شما می توانند در دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور بسیار اثر گذار باشد. کارشناسان ما در سفیران سروش سعادت با بررسی رزومه شما و سوابق تحصیلیتان می توانند شانس شمارا برای پذیرش در دانشگاه های نروژ اعلام نمایند. بعد از مشخص کردن دانشگاه مد نظر نیاز دارید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام نمایید در صورتی که دانشگاه مورد نظر شما پذیرشتان را اعلام نمود که این اتفاق معمولا در سپتامبر و یا جولای می افتد و دانشگاه ها دانشجوهای پذیرش شده را اعلام می نمایند

شرایط تحصیل در نروژ

برای دریافت ویزای تحصیلی باید به سفارت این کشور در تهران مراجعه نماید طی مراحل اخذ ویزای تحصیلی از مهم ترین مدارک برای ارائه به سفارت مدرک مالی می باشد با این که تحصیل در نروژ هزینه نسبتا کمی را شامل می شود اما هزینه های زندگی در این کشور بر عهده شخص دانشجو  است و این به این معنی است که دانشجو بعد از پذیرش دانشگاه و در مرحله اخذ ویزا نیاز دارید تمکن مالی خود را به این سفارت ثابت کنید. بعد از نوع دانشگاه مهمترین اصل در مهاجرت دانشجو بررسی هزینه های زندگی در کشور مقصد است

در نروژ باتوجه به این که در کدام شهر و در چه نوع مسکنی اقامت دارید هزینه های زندگی متفاوت خواهد بود در حال حاضر هزینه زندگی متوسط در این کشور درحدود ده هزار کرون طی یک ماه می باشد. این هزینه با اجاره منزل در آپارتمان ها یا اسکان در خوابگاه های میتواند متفاوت باشد. اگر تمایل به اسکان در خوابگاه ها دارید ما به شما پیشنهاد می کنیم در زمان اقدام برای اخذ پذیرش نسبت به رزرو خوابگاه نیز اقدام نمایید.

طبق قانون کشور نروژ دانشجویان مقیم این کشور می توانند در هفته بیست ساعت کارکنند برای این که در این کشور کار پاره وقت داشته باشید نیاز دارید به زبان نروژی تسلط کافی داشته باشد پس پیدا کردن کار برای دانشجویان نروژی کار راحتی نخواهد بود. اگر شخص دانشجو در این کشور متاهل باشد این امکان برای وی وجود دارد که درخواست برای پیوستن خانواده به سفارت اعلام کند و در صورتی که بتواند تمکن مالی خود را برای پرداخت هزینه همسرو فرزندانش را ثابت کند این امر اتفاق می افتد. طبق قوانین کشور نروژ  دانشجو بین المللی پس از اتمام تحصیل باید این کشور را ترک کند و تنها در صورتی که پیشنهاد کار از سوی کارفرمایان این کشور داشته باشد اجازه اقامت بیشتر و کار در این کشور برای وی فراهم می شود

علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به  نروژ برای دریافت اطلاعات تخصصی در این زمینه  و اگاهی از شرایط مهاجرت به نروژ و هزینه های زندگی در نروژ و اخذ ویزای تحصیلی نروژ می توانند با همراهی   وکلای با سابقه ما، در موسسه سفیران سروش سعادت که در این حوزه سابقه درخشانی دارند به سادگی  و در مدت زمان کم برای تحصیل در نروژ اقدام نمایند. جهت هرگونه سوالی و کسب اطلاعات تخصصی تر می توانید با مشاوران  سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

مفتخریم که بگوییم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از بهترین موسسات حقوقی در کشور بوده ما در این موسسه همواره آماده پاسخگوی و مشاوره تلفنی به صورت رایگان   انجام مشاوره به صورت حضوری به شما دوستان و علاقه مندان مهاجرت و انجام تمامی امور مربوط به واخذ ویزای مورد نظر شما  و همین طور همراهی شما در تمامی مرحله های پیش از صدور ویزا و پس از آن و اقامت هستیم.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *