مهاجرت کاری رومانی

مهاجرت کاری به رومانی

مهاجرت کاری به رومانی

متقاضیان بسیاری در سراسر دنیا هستند که طرق مهاجرت کاری به رومانی را برای مهاجرت انتخاب می نمایند که در این مقاله بررسی می شود. به این دلیل که هزینه دریافت ویزای کاری نسبت به روش های دیگر مانند سرمایه‌ گذاری در این کشور، پایین‌ تر است. دریافت اقامت رومانی از طریق کار شامل مراحل مختلفی است. اما در نهایت می تواند به اقامت و تابعیت رومانی منجر گردد. مشروط بر این که فرد واجد شرایط تابعیت باشد. مقرراتی که در زمینه مهاجرت به رومانی وجود دارد.

کشور رومانی دارای پتانسیل اقتصادی نسبتا بکر است. مناطق وسیعی از کشور توسعه نیافته و به کشاورزی اختصاص یافته است. مجموعه گسترده ای از جاذبه های فرهنگی همراه با زیبایی طبیعی آن، بر صنعت گردشگری که برای توسعه و سرمایه گذاری باز است، تاکید می کند. سایر مناطقی که مهاجران ممکن است در این کشور فرصت پیدا کنند شامل بخش های منابع و انرژی، بخش صنعتی و صنعت تولید است. علاوه بر این، خدمات قابل توجهی با پتانسیل رشد و تقاضا برای مهاجرانی وجود دارد که دارای تجربه در امور مالی، خدمات تجاری و خرده فروشی می باشند.

اخذ اقامت بلند مدت رومانی

متقاضیانی که تقاضای اقامت طولانی مدت در کشور رومانی را دارند، بایستی از طریق اداره مهاجرت رومانی اقدام کنند. در صورتی که با درخواست فرد متقاضی موافقت گردد، مرحله ارائه مدارک لازم جهت دریافت اقامت می باشد. در مهاجرت کاری به رومانی، اهدافی که منجر به گرفتن اقامت طولانی مدت می‌شود عبارتند از:

  • تحصیل
  • کار
  • سرمایه گذاری
  • ازدواج
  • تولد
  • پناهندگی

طول مدت اقامت به صورت طولانی مدت، تا 10 سال دارای اعتبار است. مشروط بر این که عضوی از خانواده رومانی محسوب گردید. اما چنانچه هدف شما از ورود به رومانی دلیل غیر از ازدواج است، صدور این اقامت به صورت 5 ساله می باشد. این شرایط روش دیگر اخذ اقامت مانند کاری، تحصیلی و سایر را نیز شامل می گردد.

بررسی مهاجرت کاری به رومانی

هنگامی که دانشجویی قصد تحصیل در کشور رومانی را داشته باشد، می تواند نسبت به اخذ اقامت تحصیلی اقدام نماید. در این صورت به راحتی مجاز به تحصیل در دانشگاه های این کشور می گردد. لازم به ذکر است که این مجوز نه تنها جهت تحصیل، بلکه برای کار ضمن تحصیل نیز محسوب می گردد. بنابراین دانشجو ضمن تحصیل، مجاز به فعالیت شغلی به صورت روزانه به مدت 4 ساعت خواهد بود. چنانچه قصد داشته باشد بیشتر از این مقدار درطول روز مشغول کار شود، باید به صورت جداگانه اجازه کار بگیرد. کار کردن به صورت پاره وقت برای دانشجویان دانشگاه های کشور رومانی امری عادی و رایج است.

شرایط مهاجرت کاری به کشور رومانی

مهاجرت کاری به رومانی دارای شرایطی است که دانشجویان متقاضی مستلزم دارا بودن آن هستند. دانشجویان به صورت عادی، خواهان کار به صورت پاره وقت هستند. زیرا در این صورت زمان بیشتری برای تحصیل دارند. اکثر شرکت ها و کمپانی هایی که در کشور رومانی فعالیت دارند، از اعتبار بین المللی برخوردار هستند. بنابراین شرط اصلی کار در این گونه شرکت ها و سازمان ها، تسلط به زبان رایج در این کشور است. مردم کشور رومانی به 4 زبان آلمانی، ایتالیایی، انگلیسی، فرانسوی و رومانی صحبت می‌ کنند. پس از یافتن کار، باید جزئیات آن ازجمله قرارداد، بیمه، میزان حقوق دریافتی و سایر بررسی و مورد توجه قرار گیرد. جهت اطلاع از شرایط کار در رومانی پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور می باشد.

شرایط مهاجرت کاری به کشور رومانی

فرآیند اخذ مجوز کار در رومانی

پروسه اخذ مجوز کار رومانی در مهاجرت کاری به رومانی، به مدت 45 روز به طول خواهد انجامید. آغاز مهاجرت به رومانی از طریق کار، مستلزم دریافت پیشنهاد کار از سوی شرکت یا کارفرمای رومانیایی است. پس از اینکه فرد متقاضی موفق به اخذ پیشنهاد کار از سوی کارفرمای رومانیایی شد، باید جهت اخذ ویزا اقدام نماید.

اخذ ویزای بلند مدت کاری باید از طریق سفارت رومانی در کشور مبدا انجام گیرد. اصلی ترین مدارک مورد نیاز در این امر، گواهی تمکن مالی، نامه بیمه درمانی دارای اعتبار و اجازه کار می‌ باشد. زمانیکه فرد به کشور رومانی ورود پیدا کرد، بایستی نسبت به ثبت‌ نام در وزارت امور مالی رومانی اقدام نماید. از سوی این وزارت گواهی ثبت مالیاتی به وی ارائه می گردد.

مدت زمان اجازه اقامت متقاضی مطابق با مدت قرارداد وی با کارفرماست. این ویزا با اعتبار حداکثر یک سال صادر می‌ گردد. پس از پایان یک سال، چنانچه با همان کارفرما قصد ادامه کار داشته باشد، می تواند مجددا آن را تمدید کند. ضمن اینکه درخواست تمدید باید حداقل 30 روز پیش از تاریخ انقضای مجوز باشد. اگر فعالیت شغلی فردمتقاضی با کارفرما همواره ادامه داشته باشد، پس ازگذشت چند سال موفق به اخذ اقامت دائم می‌ گردد.

شرایط بورسیه تحصیلی دولتی رومانی

بورسیه تحصیلی دولتی در کشور رومانی علاوه بر دانشجویان بومی، به دانشجویان غیر اروپایی نیز تعلق می گیرد. این بورسیه های تحصیلی، هزینه های زندگی و تحصیل، اسکان و حتی پس انداز دانشجو را شامل می گردد. بورسیه های اعطایی از سوی دولت، برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا اعطاء می شود. دانشجویانی که در رشته‌های علوم سیاسی و مدیریتی، کشاورزی، نفت وگاز و سایر مشغول تحصیل هستند، مجاز به استفاده می باشند. ناگفته نماند این بورسیه ها صرفا به دانشجویانی اعطاء می گردد که زبان تحصیلی آنها رومانی است.

زیرا ترویج زبان رومانیایی و فرهنگ این کشور از جمله اهداف مهم این بورسیه ها است. دانشجویانی که تسلط کافی در زبان رومانیایی را ندارند،پیش از آغاز دانشگاه می‌ توانند دوره‌های یک ساله یادگیری این زبان شرکت کنند. آن دسته از دانشجویانی که به این زبان مسلط هستند، بایستی با در آزمون زبان رومانیایی شرکت نمایند. پس از کسب نمره قبولی در این زبان، مجاز به اخذ مدرک می باشند.

هزینه زندگی در رومانی

دانشجویان مشغول تحصیل در رومانی، باید به هزینه های زندگی در این کشور توجه کافی داشته باشند. مخارج زندگی در رومانی مبلغی بین €400 الی €500 (یورو) در ماه است. این مبلغ در پایتخت این کشور معمولا بالاتر بوده و به €600 (یورو) و حتی بالاتر نیز می رسد. دانشجویان این امکان را دارند که این هزینه ها را از طریق دریافت بورسیه های دولتی پوشش دهند. لازم است بدانید در بورسیه های اعطایی، هزینه های خورد و خوراک و همچنین حمل و نقل تعریف نشده است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند بهترین گزینه برای راهنمایی شما در زمینه مهاجرت کاری به رومانی باشد. کسب مشاوره از سوی کارشناسان و وکلای خبره با تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری امکان پذیر خواهد بود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.