مهاجرت کاری رومانی

مهاجرت کاری به رومانی

مهاجرت کاری به رومانی

متقاضیان بسیاری در سراسر دنیا هستند که روش مهاجرت کاری به رومانی را برای مهاجرت انتخاب می نمایند. به این دلیل که هزینه دریافت ویزای کاری نسبت به روش های دیگر مانند سرمایه‌گذاری در این کشور، پایین‌تر است. دریافت اقامت رومانی از طریق کار شامل مراحل مختلفی است. اما در نهایت می تواند به اقامت و تابعیت رومانی منجر گردد. مشروط بر این که فرد واجد شرایط تابعیت باشد. مقرراتی که در زمینه مهاجرت به رومانی وجود دارد،‌ با مقررات سایر کشورهای اروپایی یکسان است. جهت آشنایی بیشتر با پروسه مهاجرت به رومانی ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید.

اخذ اقامت بلند مدت رومانی

متقاضیانی که تقاضای اقامت طولانی مدت در کشور رومانی را دارند، بایستی از طریق اداره مهاجرت رومانی اقدام کنند. در صورتی که با درخواست فرد متقاضی موافقت گردد، مرحله ارائه مدارک لازم جهت دریافت اقامت می باشد. در مهاجرت کاری به رومانی ، اهدافی که منجر به گرفتن اقامت طولانی مدت می‌شود عبارتند از: تحصیل،کار، ازدواج و…

طول مدت اقامت به صورت طولانی مدت، تا 10 سال دارای اعتبار است. مشروط بر این که عضوی از خانواده رومانی محسوب گردید. اما چنانچه هدف شما از ورود به رومانی دلیل غیر از ازدواج است، صدور این اقامت به صورت 5ساله می‌باشد. این شرایط روش دیگر اخذ اقامت مانند کاری، تحصیلی و… را نیز شامل می گردد.

مهاجرت کاری به رومانی

هنگامی که دانشجویی قصد تحصیل در کشور رومانی را داشته باشد، می تواند نسبت به اخذ اقامت تحصیلی اقدام نماید. در این صورت به راحتی مجاز به تحصیل در دانشگاه های این کشور می گردد. لازم به ذکر است که این مجوز نه تنها جهت تحصیل، بلکه برای کار ضمن تحصیل نیز محسوب می گردد.

بنابراین دانشجو ضمن تحصیل، مجاز به فعالیت شغلی به صورت روزانه به مدت 4 ساعت خواهد بود. چنانچه قصد داشته باشد بیشتر از این مقدار درطول روز مشغول کار شود، می‌بایست به صورت جداگانه اجازه کار بگیرد. کار کردن به صورت پاره وقت برای دانشجویان دانشگاه های کشور رومانی امری عادی و رایج است.

فرآیند اخذ مجوز کار در رومانی

پروسه اخذ مجوز کار رومانی در مهاجرت کاری به رومانی ، به مدت 45 روز به طول خواهد انجامید. آغاز مهاجرت به رومانی از طریق کار، مستلزم دریافت پیشنهاد کار از سوی شرکت یا کارفرمای رومانیایی است. پس از اینکه فرد متقاضی موفق به اخذ پیشنهاد کار از سوی کارفرمای رومانیایی شد،می‌بایست جهت اخذ ویزا اقدام نماید.

اخذ ویزای بلند مدت کاری باید از طریق سفارت رومانی در کشور مبدا انجام گیرد. اصلی ترین مدارک مورد نیاز در این امر، گواهی تمکن مالی، نامه بیمه درمانی دارای اعتبار و اجازه کار می‌باشد. زمانی‌که فرد به کشور رومانی ورود پیدا کرد، بایستی نسبت به ثبت‌نام در وزارت امور مالی رومانی اقدام نماید. از سوی این وزارت گواهی ثبت مالیاتی به وی ارائه می گردد.

مدت زمان اجازه اقامت متقاضی مطابق با مدت قرارداد وی با کارفرماست. این ویزا با اعتبار حداکثر یک سال صادر می‌گردد. پس از پایان یک سال، چنانچه با همان کارفرما قصد ادامه کار داشته باشد، می تواند مجددا آن را تمدید کند. ضمن اینکه درخواست تمدید می بایست حداقل 30 روز پیش از تاریخ انقضای مجوز باشد. اگر فعالیت شغلی فردمتقاضی با کارفرما همواره ادامه داشته باشد، پس ازگذشت چند سال موفق به اخذ اقامت دائم می‌گردد.

شرایط مهاجرت کاری به کشور رومانی

مهاجرت کاری به رومانی دارای شرایطی است که دانشجویان متقاضی مستلزم دارا بودن آن هستند. دانشجویان به صورت عادی، خواهان کار به صورت پاره وقت هستند. زیرا در این صورت زمان بیشتری برای تحصیل دارند. اکثر شرکت ها و کمپانی هایی که در کشور رومانی فعالیت دارند، از اعتبار بین المللی برخوردار هستند. بنابراین شرط اصلی کار در این گونه شرکت ها و سازمان ها، تسلط به زبان رایج در این کشور است. مردم کشور رومانی به چهار زبان آلمانی، ایتالیایی، انگلیسی، فرانسوی و رومانی صحبت می‌ کنند. پس از یافتن کار، می‌بایست جزئیات آن ازجمله قرارداد، بیمه، میزان حقوق دریافتی و… بررسی و مورد توجه قرار گیرد.

دوره های کارآموزی در رومانی چگونه است؟

دوره هایی تحت عنوان دوره کارآموزی به دانشجویان در رشته های خاص ارائه می گردد. این دوره ها برای دانشجویان بسیار عالی بوده و تجارب زیادی در زمینه تحصیلی و شغلی خود کسب می نمایند. این دوره ها تحت نظارت و حمایت مستقیم سازمان کارآموزی کشور رومانی است.

شرایط بورسیه تحصیلی دولتی رومانی چیست؟

بورسیه تحصیلی دولتی در کشور رومانی علاوه بر دانشجویان بومی، به دانشجویان غیر اروپایی نیز تعلق می گیرد. این بورسیه های تحصیلی، هزینه های زندگی و تحصیل ، اسکان و حتی پس انداز دانشجو را شامل می گردد.

بورسیه های اعطایی از سوی دولت، برای مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا اعطا می شود. دانشجویانی که در رشته‌های علوم سیاسی و مدیریتی، کشاورزی، نفت وگاز و…. مشغول تحصیل هستند، مجاز به استفاده می باشند. ناگفته نماند این بورسیه ها صرفا به دانشجویانی اعطا می گردد که زبان تحصیلی آنها رومانی است.

زیرا ترویج زبان رومانیایی و فرهنگ این کشور از جمله اهداف مهم این بورسیه ها است. دانشجویانی که تسلط کافی در زبان رومانیایی را ندارند،پیش از آغاز دانشگاه می‌توانند دوره‌های یکساله یادگیری این زبان شرکت کنند. آن دسته از دانشجویانی که به این زبان مسلط هستند، می بایست با در آزمون زبان رومانیایی شرکت نمایند. پس از کسب نمره قبولی در این زبان، مجاز به اخذ مدرک می باشند.

هزینه های زندگی در رومانی چقدر است؟

دانشجویان مشغول تحصیل در رومانی، می بایست به هزینه های زندگی در این کشور توجه کافی داشته باشند. مخارج زندگی در رومانی مبلغی بین 400 الی 500 یورو در ماه است. این مبلغ در پایتخت این کشور معمولا بالاتر بوده و به 600 یورو و حتی بالاتر نیز می رسد. دانشجویان این امکان را دارند که این هزینه ها را از طریق دریافت بورسیه های دولتی پوشش دهند. لازم است بدانید در بورسیه های اعطایی، هزینه های خورد و خوراک و همچنین حمل و نقل تعریف نشده است.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند بهترین گزینه برای راهنمایی شما در زمینه مهاجرت کاری به رومانی باشد. کسب مشاوره از سوی کارشناسان و وکلای خبره با تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری امکان پذیر خواهد بود.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *