مهاجرت کاری آذربایجان

مهاجرت کاری به آذربایجان

مهاجرت کاری به آذربایجان

مهاجرت کاری به آذربایجان یکی از طرق ورود می باشد و هر ساله متقاضیان زیادی برای اشتغال در این کشور اقدام به مهاجرت کاری به آذربایجان می کنند. علاوه بر مهاجرت کاری به آذربایجان، متقاضیان و مهاجران می توانند از سایر طرق مهاجرتی از جمله مهاجرت تحصیلی به کشور آذربایجان، مهاجرت برای سرمایه گذاری در آذربایجان، مهاجرت برای کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در کشور آذربایجان، مهاجرت برای ازدواج در آذربایجان و همچنین تولد فرزند در این کشور بهره مند شوند.

کشور آذربایجان یکی از کشور های همسایه دریای خزر و ایران می باشد که در همسایگی کشورهایی چون ارمنستان، روسیه، قزاقستان، گرجستان و ترکیه قرار گرفته است و تقریبا 10 میلیون نفر جمعیت دارد. زبان رسمی این کشور آذری می باشد و پایتخت کشور آذربایجان باکو نام دارد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه شما را با شرایط مهاجرت کاری به آذربایجان آشنا خواهند ساخت.

شرایط مهاجرت کاری به آذربایجان

مهاجرت کاری به کشور آذربایجان یکی از رایج ترین روش های ورود به خاک این کشور می باشد. تنها متقاضیانی موفق به مهاجرت کاری به آذربایجان می شوند که شرایط و مدارک مورد نیاز را دارا باشند. متقاضیان و کارکنان خارجی قبل از مهاجرت به کشور آذربایجان حتما باید از شرایط کار در این کشور اطلاعات کامل کسب کنند. نخستین گام جهت مهاجرت به کشور آذربایجان از طریق ویزای کاری، داشتن دعوت نامه از کارفرمای یک کمپانی معتبر می باشد. به یاد داشته باشید که کسب مجوز کار در کشور آذربایجان برای متقاضیان مختلف با ملیت های گوناگون متفاوت می باشد. کارفرمایان کمپانی های معتبر این کشور جهت جذب نیروی کار خارجی باید به اداره مهاجرت آذربایجان مراجعه کنند و اقدام به کسب مجو کنند.

متقاضیان باید بعد از کسب دعوت نامه، باید جهت کسب ویزای کاری کشور آذربایجان به سفارت این کشور مراجعه کنند. با ارائه مدارک خود، منتظر تایید و دریافت مجوز کاری در این کشور شوند. مجوز کار به افراد و متقاضیانی ارائه می شود که قصد کارآفرینی و اشتغال زایی در کشور آذربایجان را داشته باشند، کارمند کمپانی ها، سازمان ها و کمپانی های بین المللی باشند و قصد کار در کشور آذربایجان را داشته باشند و افرادی که ملوان، ورزشکار و هنرمندان حرفه ای هستند نیز می توانند مجوز کاری کشور آذربایجان را کسب کنند. هموطنان عزیز می توانند جهت کسب اطلاعت درباره شرایط سرمایه گذاری در کشورهای آمریکایی و کشور های اروپایی به مقاله سرمایه گذاری در آمریکا و اروپا مراجعه کنند.

کسب اقامت از طریق کار در کشور آذربایجان

کارکنان خارجی که برای مشغول به کار شدن در موسسه ها، سازمان ها و کمپانی های کشور آذربایجان به این کشور مهاجرت می کنند، حتما باید بعد از ورود به خاک این کشور وضعیت اقامت خود را مشخص کنند. پس از ورود به خاک کشور آذربایجان، افرادی که مجوز کار دریافت کرده اند، از مجوز اقامت 1 ساله نیز بهره مند می شوند. بعد از سپری کردن دوره 1 ساله، در صورت تمایل متقاضیان می توانند اقامت خود را به مدت 5 سال تمدید کنند. لازم به ذکر است که اگر کارکنان خارجی در کشور آذربایجان بیش از 5 سال زندگی کنند و درآمد مناسبی داشته باشند،

می توانند اقدام به کسب اقامت دائمی آذربایجان کنند. یکی از مزایای مهاجرت کاری به کشور آذربایجان این است که متقاضیان و کارکنان خارجی می توانند به همراه خانواده خود (همسر و فرزندان زیر 18 سال) به کشور آذربایجان مهاجرت کنند و شایان ذکر است همسر و فرزندان متقاضیان می توانند از تمام حقوق شهروندی نظیر تحصیل، اشتغال و خدمات درمانی و پزشکی و سایر موارد به صورت کامل بهره مند شوند.

داشتن مدارک شناسایی و تشخیص هویت جهت مهاجرت کاری به آذربایجان امری ضروری و الزامی محسوب می شود و متقاضیان باید مدارک مورد نیاز را به صورت کامل ارائه دهند. در صورت کمبود و کامل نبودن مدارک، سرعت پروسه کسب ویزای کاری کشور آذربایجان کاهش می یابد. متقاضیان ممکن است شانس مهاجرت کاری به کشور آذربایجان را از دست بدهند.

کسب اقامت از طریق کار در کشور آذربایجان

مدارک و شرایط لازم جهت مهاجرت کاری به آذربایجان

متقاضیان و کارکنانی که قصد دارند با کسب ویزای کاری به کشور آذربایجان مهاجرت کنند، حتما باید شرایط و مدارک خاصی داشته باشند. این شرایط و مدارک به صورت زیر می باشد:

 • ارائه مدارک مورد نیاز برای مشخص کردن محل سکونت در کشور آذربایجان
 • ارائه مدارک تحصیلی به همراه ترجمه رسمی به زبان انگلیسی
 • دعوت نامه دریافت شده از طرف کارفرمای کمپانی مورد نظر
 • ارائه مدارک لازم جهت اثبات توانایی مالی کافی
 • ارائه مدارک مورد نیاز برای اثبات نداشتن سابقه جرم
 • ارائه مدارک شناسایی متقاضی و همراهان متقاضی
 • ارائه پرونده سابقه های کاری
 • ارائه مدارک پزشکی و درمان
 • 2 الی 4 عدد عکس پرسنلی
 • مجوز کار در کشور آذربایجان
 • مجوز اقامت در کشور آذربایجان
 • پاسپورت معتبر
 • بیمه

عدم دریافت مجوز اشتغال آذربایجان

افرادی که مقیم دائمی کشورهای دیگر هستند، نمی توانند ویزای کار کشور آذربایجان را دریافت کنند. همچنین پناهندگان کشور آذربایجان، موسسان کمپانی، کارمندان سفارت، مسافران کاری، توریست ها و گردشگر ها، هنرمندان و بازیگران، دانشجوها، اساتید و معلمانی که به صورت موقتی وارد خاک کشور آذربایجان شده اند. همچنین کارمندان دولتی سایر کشورها نیز قادر به کسب مجوز کار در کشور آذربایجان نخواهند بود. همچنین شما عزیزان می توانید برای مطلع شدن از شرایط پذیرش در ترکیه به مقاله مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در ترکیه مراجعه کنید.

در صورتی که متقاضیان مجوز کار خود را گم کنند، اجازه کار خود را از دست خواهند داد. همچنین ارائه مدارک تقلبی، اشتباه و ناقص به سفارت کشور آذربایجان باعث رد شدن پرونده متقاضیان خواهد شد. لازم به ذکر است که در صورتی که دولت کشور آذربایجان اجازه ورود به خاک کشور آذربایجان را به متقاضیان ندهد، متقاضیان اجازه کار در کشور آذربایجان را نخواهند داشت.

علاوه بر مهاجرت تحصیلی، هموطنان و متقاضیان عزیز می توانند از سایر طرق مهاجرت به کشور آذربایجان نیز بهره مند شوند. هر ساله متقاضیان و مهاجران زیادی برای مشغول به کار شدن در کمپانی های کشور آذربایجان، سرمایه گذاری و کارآفرینی در زمینه های مختلف در کشور آذربایجان، تاسیس کمپانی در کشور آذربایجان، ازدواج در کشور آذربایجان و همچنین تولد فرزند در کشور آذربایجان اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.