مهاجرت به کشور مالتا

مهاجرت قاچاقی به مالتا

خطرهای مهاجرت قاچاقی به مالتا

این مقاله به مهاجرت قاچاقی به مالتا از طریق پناهندگی به این کشور اختصاص دارد که در آن با مشکلات، دشواری ها و ریسک های این روش مهاجرت آشنا می گردید. به طور کلی به دلیل غیر قانونی بودن مهاجرت به صورت قاچاقی، این روش از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مردود تلقی می گردد. برای حصول اطلاعات کامل تر در این مورد به مطالعه مقاله ذیل بپردازید.

مهاجرت قاچاقی به مالتا

روش پناهندگی به مالتا خصوصا مهاجرت قاچاقی به مالتا از جمله روش هایی است که امروزه افراد زیادی به آن دست زده و وارد خاک این کشور می شوند. اما به طور کلی روش مهاجرت از طریق پناهندگی خطرات جبران ناپذیری را برای فرد پناهجو به دنبال دارد. در برخی موارد منجر به مرگ وی می شود.

دلایل پناهندگی در مالتا ومهاجرت قاچاقی

افراد به دلایل مختلفی راه پناهندگی و مهاجرت قاچاقی به مالتا را انتخاب می نمایند. برخی از این دلایل عبارتند از:

  • بهبود زندگی و معیشت و رسیدن به پیشرفت
  • در خطر بودن جان متقاضی به علت عقاید مذهبی، قومیتی، نژادی و…
  • وضعیت جنگی کشور مبدا و عدم امنیت در کشور
  • سایر موارد…

به طور کلی فردی که متقاضی مهاجرت و پناهندگی در این کشور است می بایست دلایل و مدارک کافی برای اثبات عدم امنیت در کشور مبدا را ارائه نماید. در غیر این صورت با درخواست وی موافقت نگردیده و مردود اعلام می شود.

آمار پناهندگان قاچاقی به مالتا

طبق آمارهای سال 2016 میلادی، مجموع تقاضاهای پناهندگی در این کشور 988 هزار تقاضا بوده است که در 27 کشور از کشوهای عضو اتحادیه اروپا به ثبت رسیده است. از این تعداد دو سوم آنها پناهندگی در کشور آلمان بوده است. به همین ترتیب کشور ایتالیا دارای 85 هزار درخواست و کشور فرانسه نیز با 62 هزار تقاضای پناهندگی در رتبه سوم قرار گرفته است.

شرایط اسف بار و دشوار پناهندگی به اروپا از جمله مهاجرت قاچاقی به مالتا به قدری است که آمارها نشان می دهد دریای مدیترانه در سال 2016 میلادی لقب دریای مرگ را به خود گرفت. چراکه بالغ بر 5000 پناهجو در دریای مدیترانه به کام مرگ کشیده شدند. امار پناهنگان کشته شده در سال 2015 میلادی در این دریا تعداد 3600 پناهجو بوده است.

مراحل پناهندگی در مالتا

پناهندگی در مالتا دارای مراحل ذیل است که می بایست به ترتیب پشت سر گذاشته شود. در مرحله اول فرد متقاضی پناهندگی می بایست تقاضای خود را به کمیساریای پناهندگان تسلیم نماید و منتظر تصمیم گیری بماند. فردی که به عنوان پناهنده وارد خاک مالتا می شود،‌ می بایست سریعا و قبل از گذشت 2 ماه به اداره مهاجرت و امور پناهندگان مراجعه نموده و درخواست پناهندگی خود را اعلام نماید. کلیه مراحل به صورت سیستمی انجام می گیرد. پناهندگانی که به صورت دریایی وارد مالتا می شوند، مجاز به ارائه درخواست پناهندگی هستند تا مورد بررسی قرار گیرد. زیرا درخواست آنها بلافاصله به ثبت می رسد.

اگرچه پناهندگان به مالتا و همچنین افراد متقاضی مهاجرت قاچاقی به مالتا حق تقاضای پناهندگی در این کشور را دارند، اما دلیل بر آن نیست که با همه درخواست ها موافقت گردیده و حتما همه افراد تحت حمایت این کشور قرار می گیرند.

درباره پناهندگی در مالتا چه می‌دانید؟

برای درخواست ویزای پناهندگی در ابتدا از کلیه افراد اثر انگشت گرفته می شود. اما این نکته را باید مد نظر قرار دهید که  مهاجرت قاچاقی به مالتا دلیل بر پذیرفتن تقاضای پناهندگی نیست. همچنین اگر به صورت قانونی نسبت به پناهندگی اقدام نموده باشید نیز نمی تواند دال بر موافقت با پناهندگی شما باشد. چراکه در امر پناهندگی می بایست اسناد و مدارکی به اداره مهاجرت ارائه گردد که عدم امنیت جانی شما را به اثبات برساند.

بر همین اساس، بررسی وضعیت پناهندگان و ردیابی آنها صرفا از طریق اثر انگشت انجام می گیرد و به ویزای شخص مرتبط نیست. چراکه اگر پیگیری از طریق ویزا صورت گیرد می بایست از هر یک از کشورهای اروپایی در مورد پناهندگی شما سوال پرسیده شود و این امری غیرممکن است. برای مثال ممکن است شما از طریق دعوتنامه که از سوی برادرتان در مالتا ارسال شده است به اروپا سفر کرده باشید. اما به جای مالتا به آلمان رفته اید. طبق پرسش هایی که از شما می شود که آیا در اروپا بستگانی دارید یا خیر، مشخص می شود که برادرتان در مالتا است و شما از طریق وی به آلمان آمده اید. در این صورت مجددا به مالتا فرستاده می‌شوید.

شرایط پناهندگی در مالتا چیست؟

بسیاری از افراد متقاضی پناهندگی که روش مهاجرت قاچاقی به مالتا را انتخاب می کنند از مسائل حقوقی و قانونی این موضوع اطلاع و آگاهی ندارند. اما مساله مهم این است که در هنگام مهاجرت به روش پناهندگی می بایست ثابت نمایید که مثلا در کشور ایران ناامنی وجود دارد و جان شما در خطر مرگ است و یا این که تحت پیگرد قانونی و شکنجه قرار گرفته اید.

این موضوع می بایست با اسناد و مدارک برای کارمندان اداره مهاجرت و پناهندگی کاملا به اثبات برسد و مورد قبول واقع گردد. برای مثال دلایلی از قبیل عضویت در گروه های سیاسی مخالف دولت مبدا، گرایشات جنسی، مسائل دینی و مذهبی و… همگی می توانند دلایل پناهندگی یا مهاجرت قاچاقی به مالتا باشند. پناهندگان در مالتا می بایست در جلسه مصاحبه از سوی پلیس کشور مقصد شرکت نموده و دلایل پناهندگی خود را اعلام دارند.

کودکان ضرورتا می بایست با حضور نماینده قانونی یا قیم خود در جلسه مصاحبه حاضر شوند. ممکن است شخص پناهجو از شکنجه های جنسی در مصاحبه واهمه داشته باشد. در این صورت مجاز است درخواست نماید که مصاحبه کننده با او جنسیت مشترک داشته باشد.

دلایل رد پناهندگی در مالتا چیست؟

در صورتی که پرونده فرد پناهجو در مهاجرت قاچاقی به مالتا دارای یکی از شرایط ذیل باشد، درخواست وی مردود اعلام می گردد:

  • در صورتی کشور ثالت مسئولیت درخواست وی را بر عهده داشته باشد. به عبارت دیگر تحت قانون دوبلین قرار گرفته باشد.
  • در صورتی که کشور مبدا امنیت داشته باشد.
  • در صورتی که قبل از مالتا، در کشور دیگری در اتحادیه اروپا یا سوئیس درخواست پناهندگی داده باشد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهاد مهاجرت های مناسب تری از جمله کار در مالتا یا تحصیل در این کشور را برای شما دارد. این روش ها کاملا قانونی و ایده آل هستند. چنانچه خواستار اطلاعات تکمیلی در خصوص مهاجرت به اروپا از جمله کشور مالتا هستید از مشاوره های تخصصی کارشناسان ما کمک بگیرید.  از طریق مراجعه حضوری به دفتر موسسه یا تماس تلفنی رایگان آماده پاسخگویی و ارائه خدمات حقوقی و مهاجرتی هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *