مهاجرت به کشور لهستان

مهاجرت قاچاقی به لهستان

مهاجرت به لهستان

راههای زیادی برای مهاجرت به لهستان وجود دارد. از جمله پرخطرترین راهها مهاجرت قاچاقی به لهستان است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهاد می­نماید، با وجود راههای قانونی مهاجرت به لهستان از قدم نهادن به راههای قاچاقی خودداری نمائید. همانطور که گفته شد مهاجرت قاچاقی به لهستان یکی از خطرناکترین راهها می­باشد که بسیاری از افراد در این مسیرها جان خود را از دست داده اند.اگر بخواهیم در بهترین حالت به این موضوع بنگریم نهایت به پناهندگی افراد در لهستان ختم خواهد شد.

بطور کلی پناهنده به اشخاصی خطاب می­گردد که در کشور خود مورد آزار و اذیت جسمی و روحی قرار می­گیرند و امنیت در زندگی برخوردار نباشند. اینگونه افراد به ناچار درخواست پناهندگی به سایر کشورها را خواهند داد.افراد به دو گونه می­توانند درخواست پناهندگی به سایر کشورها دهند. اول اینکه بصورت مستقیم از طریق دریافت ویزایهای گوناگون و یا مهاجرت قاچاقی به دیگر کشورها سفر نموده و پس از رسیدن به کشور مورد نظر درخواست پناهندگی می­نماید.

راه دوم از طریق مراجعه به نمایندگان سازمان ملل و با بیان دلایلی درخواست پناهندگی خود را بیان می­نماید.اداره سازمان ملل در کشور لهستان وجود ندارد و افراد برای درخواست پناهندگی به این کشور بایستی به طور مستقیم به اداره مهاجرت لهستان مراجعه نمایند.اداره مهاجرت در این کشو ر نیز با بررسی درخواست فرد پناهجو که ممکن است چند ماه و در طی بررسی های چندگانه طول بکشد موافقت و عدم موافقت خود را اعلام خواهد نمود.

مهاجرت به لهستان از طریق پناهندگی

بطور کلی کشورهای اروپایی بدلیل کاهش جمعیت و رشد پیری جامعه از پناهجویان استقبال می­نماید. البته ناگفته نماند این کشورها با مهاجرت قاچاقی به شدت مخالف هستند و در مقابل کسانی که از این طریق به این کشورها مراجعت می­نمایند سخت گیرانه عمل می­کنند. کشور لهستان نیز همانند سایر کشورهای اروپایی در گذشته پناهجویان زیادی را قبول می­نمود. اما با افزایش مهاجرت افراد و مهاجرت قاچاقی این کشور تمایل زیادی به پذیرش پناهجویان ندارد.

دلایل مهاجرت از طریق پناهندگی به لهستان

همانطور که می­دانید افراد به دلایل متعددی از کشور و زادگاه خویش را رها نموده و به مهاجرت روی می­آورند. از جمله دلایل مهاجرت به لهستان  فقر، جنگ، دلایل سیاسی و اجتماعی و … می­باشد. بطور مثال در سال های اخیر مردم سوریه بدلایل ناامنی که در این کشور وجود داشت مجبور به مهاجرت به کشورهایی همچون لهستان نمودند.

لهستان نیز با پناهجویانی که دارای دلایل منطقی از جمله موارد فوق باشند موافقت می­نماید. اما افرادی که تنها برای سرمایه گذاری در این کشور خود را بعنوان پناهجو معرفی نموده و قصد دریافت تابعیت این کشور را دارند. دولت لهستان درخوااست اینگونه افراد را رد نموده و آنها را به ترک کردن این کشور مجبور خواهد نمود.

روش های مهاجرت به لهستان از طریق پناهندگی

افراد برای اینکه بتوانند پناهندگی کشور لهستان را دریافت کنند، از چهار روش زیر می­توانند اقدام نمایند:

  • پناهندگی سیاسی
  • پناهندگی اجتماعی
  • پناهندگی مذهبی
  • پناهندگی جنسی

مهاجرت به لهستان از طریق پناهندگی سیاسی

افرادی که بدلایل سیاسی مورد آزار و اذیت از سوی دولت خود هستند و در صورت برگشت به کشور جانشان را از دست خواهند داد پناهندگی سیاسی به آنها تعلق خواهد گرفت. بطور مثال اسنودن که فردی آمریکایی بود و از سوی این دولت مورد تهدید قرار گرفته بود در کشور روسیه بعنوان پناهنده زندگی می­نماید.

مهاجرت به لهستان از طریق پناهندگی اجتماعی

دولت لهستان به افرادی که در زادگاهشان مورد تهدیدهای اجتماعی قرار می­گیرند پناهندگی اجتماعی اعطا می­نماید. بطور نمونه زنانی که حقوقشان در کشور خودشان رعایت نمی­گردد می­توان به کشور لهستان درخواست پناهندگی دهند.

مهاجرت به لهستان از طریق مذهبی

افرادی که به دلیل عوامل مذهبی و مخالفت کشور فرد با عقاید مذهبی آنان مجبور به ترک زادگاه خویش می­شوند در دسته پناهندگی مذهبی قرار می­گیرند. به این دسته از افراد دولت لهستان پناهندگی مذهبی اعطا می­نماید.

مهاجرت به لهستان از طریق پناهندگی جنسی

اینگونه پناهندگی اکثرا برای افرادی است که همجنسگرا می­باشد. قانون ازدواج هم جنسگرایان در برخی از کشورها از جمله ایران ممنوع است.از اینرو افرادی که هم جنس گرا هستند به دیگر کشورها از جمله لهستان درخواست پناهندگی می­دهند.

مراحل مهاجرت به لهستان از طریق پناهندگی

افرادی که به طرق مختلف از جمله مهاجرت قاچاقی به لهستان وارد خاک این کشور گردیده اند، برای درخواست پناهندگی خود به این کشور باید مراحلی را طی نمایند. افراد در ابتدا پس از درخواست پناهندگی به دولت لهستان به آنها اقامت دو ماهه اعطا می­گردد و سپس به بررسی پرونده پناهندگی شخص می­پردازند. از جمله مراحل درخواست پناهندگی عبارتند از:

  • درخواست اولیه پناهندگی به لهستان و ثبت درخواست فرد
  • انجام مصاحبه با فردی که مسئول بررسی پرونده پناهجو می­باشد.
  • ارزیابی پرونده درخواست پناهجو در لهستان
  • موافقت با پرونده پناهجو و قبول فرد بعنوان پناهنده در لهستان

مهاجرت قاچاقی به لهستان

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به هیچ عنوان مهاجرت قاچاقی به لهستان را پیشنهاد نمی­نماید. زیرا مهاجرت قاچاقی به لهستان نه تنها راهی غیر قانونی است بلکه افراد راههای بسیار سختی را باید بگذارنند. علاوه بر اینکه در طی مسیر افراد بایستی پول های بسیاری را به کسانی که راه قاچاق را می­دانند پرداخت کنند.

همچنین افراد پس از ورود به لهستان تا زمان رسیدگی به پرونده پناهندگی باید شرایط سختی از جمله زندگی در کمپ و عدم برخورداری از هیچ حقوقی را تحمل نمایند. از طرفی هم در بسیاری موارد دولت لهستان با درخواست پناهندگی برخی از افراد موافقت نمی­نماید و فرد مجبور به ترک این کشور خواهد شد. افراد می­توانند با دریافت ویزای توریستی لهستان وارد خاک این کشور شده وسپس درخواست پناهندگی به لهستان را دهند.

ثبت درخواست پناهندگی در لهستان چگونه است؟

افرادی که از طریق مهاجرت قاچاقی به لهستان وارد شده اند، در ابتدا بایستی به اولین مقامات مرزی این دولت درخواست پناهندگی خویش را عنوان نمایند. مقامات مرزی از پناهجو می­خواهد تا فرم درخواست پناهندگی لهستان را تکمیل نماید. پس از تکمیل فرم مربوطه از وی اثر انگشت و عکس و … اخذ خواهد شد. در پایان نیز دلیل مهاجرت و پناهندگی فرد را جویا شده و در فرم پناهندگی قید می­نمایند. پس از ثبت مشخصات پناهجو گواهی موقت که همانند ویزای لهستان می­باشد به فرد داده خواهد شد.

مصاحبه و بررسی درخواست پناهندگی در لهستان چگونه است؟

دولت لهستان پس از ثبت مشخصات اولیه پناهجو زمانی را برای مصاحبه با وی مقرر می­نماید. مقامات دولت لهستان در این مصاحبه دلایل پناهندگی فرد را جویا می­شوند. در صورتیکه دلایل وی برای این دولت قانع کننده باشد پس از مدت 20 روز پاسخ موافقت پناهندگی برای فرد ارسال می­گردد. پس از آن فرد بعنوان پناهجو در لهستان می­تواند به زندگی ادامه دهد.

شرایط کار و اشتغال برای پناهندگان در لهستان چگونه است؟

در صورت موافقت دولت لهستان با پناهندگی فرد، پناهجو اجازه انجام کار در این کشور را خواهد داشت. ناگفته نماند انجام کار در لهستان دارای قوانینی است که فرد باید ابتدا قراردادی را با کارفرما منعقد نموده و در اداره کار لهستان ثبت گردد. بعد از آن فرد اجازه انجام کار و دریافت حقوق در این کشور را خواهد داشت. افراد به سوالات زیادی در رابطه با مهاجرت قاچاقی به لهستان روبرو خواهد شد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی سوالاتی از قبیل:

آیا می­توان با دریافت ویزای کاری و ورود به خاک لهستان درخوست پناهندگی به این کشور را نمود؟ در صورتیکه دولت لهستان با پناهندگی افراد موافقت نماید آیا از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخوردار خواهد شد؟هزینه زندگی در لهستان چگونه است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *