ویزای مسافرتی لهستان

ویزای توریستی لهستان

ویزای توریستی لهستان

شمار زیادی از مردمان کشورهای مختلف خواهان سفرهای گردشگری و توریستی به منطقه اروپا هستند. کشور لهستان از جمله کشورهای اتحادیه اروپایی است که جهت ورود به عنوان یک گردشگر یا توریست، باید ویزای توریستی لهستان اخذ گردد. توریست ها با در دست داشتن این ویزا اجازه دارند برای مدت زمان مشخصی در این کشور اقامت داشته باشند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که سابقه طولانی و درخشانی در امر مهاجرت به کشورهای اروپایی و غیر اروپایی دارد، می تواند راهنمای بسیار خوبی برای متقاضیان بوده و پرونده آنان را به صورت تضمینی به موفقیت برساند. بنابراین چنانچه متقاضی سفر به کشورهای خارجی نظیر لهستان هستید، پیشنهاد ما این موسسه می باشد.

انواع مختلف ویزای توریستی لهستان

همان طور که در ابتدای مقاله گفته شد افرادی که متقاضی مهاجرت به لهستان به عنوان یک گردشگر هستند، ضروری است ویزای توریستی لهستان را اخذ نموده و برای مدت زمانی که تعیین می گردد در این کشور اقامت داشته باشند. اما این ویزا انواع مختلفی دارد که به هدف گردشگر برای سفر به لهستان بستگی دارد. این ویزا نوعی از ویزاهای کوتاه مدت لهستان محسوب می گردد. هر یک از این ویزاها شرایط خاص خود را دارند و لازم است از شرایط مهاجرت به لهستان از طریق توریستی آگاهی کامل داشته باشید.

انواع ویزای توریستی لهستان عبارتند از:

ویزای توریستی نوع C: این نوع ویزا، نوعی از ویزاهای توریستی و شنگن است که در کلیه کشورهای منطقه شنگن مورد تایید بوده و اعتبار دارد. در واقع فردی که موفق به اخذ این ویزا شده باشد، می تواند برای مدت زمان مشخصی در قلمرو کلیه کشورهایی که در منطقه شنگن قرار دارند، سفر کرده و اقامت داشته باشد.

ویزای توریستی نوع D: ویزای دیگری برای علاقمندان سفر به لهستان وجود دارد که با نام ویزای نوع D خوانده می شود. این ویزا دارای اعتبار بیشتری نسبت به ویزای نوع C بوده و مختص افرادی است که قصد دارند برای مدت بیشتر از 3 ماه (حداقل 91 روز) وارد این کشور شده و در یک دوره نیم ساله، چندین بار به لهستان تردد داشته باشند. در این صورت می توانند در راستای دریافت ویزای توریستی لهستان نوع D درخواست دهند.

مراحل و مدت ویزای لهستان

فرآیند اخذ ویزای توریستی لهستان در مراحل مختلفی انجام می گردد که اولین مرحله آن تعیین وقت سفارت است. پس از این که تاریخ حضور شما در سفارت مشخص گردید، باید با کلیه مدارکی که آماده ارائه هستند، به سفارت مراجعه نمایید. مرحله آخر صدور ویزا است که پس از اخذ آن باید وصل شدن ویزا به پاسپورت انجام گیرد. در مجموع پروسه پردازش این ویزا به مدت 2 هفته طول می کشد. اما گاهی اوقات به 30 روز نیز افزایش می یابد که به شرایط فرد متقاضی و مدارکی که ارائه نموده است بستگی دارد.

مدارک ویزای توریستی لهستان

اخذ ویزای توریستی لهستان نیازمند شرایط خاصی بوده و اداره مهاجرت کشور لهستان اسناد و مدارکی را برای اخذ این ویزا مشخص نموده است که باید توسط متقاضی تهیه و تسلیم گردد. پس از این که مدارک ارائه شده مورد بررسی قرار گرفت و صلاحیت فرد به اثبات رسید، مرحله صدور ویزا انجام می شود. شرح مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی لهستان به قرار زیر می باشد:

 • گذرنامه متقاضی که دارای حداقل 6 ماه اعتبار است. پاسپورت قدیمی متقاضی نیز لازم است.
 • تکمیل نمودن فرم تقاضای ویزا و ارائه آن
 • تعداد 2 قطعه عکس در سایز 3.5 در 4.5 (80% اندازه صورت متقاضی)
 • نامه یا گواهی دال بر مناسب بودن شرایط مالی جهت پرداخت هزینه های اقامتی در لهستان
 • مدارکی که رزرو هتل در لهستان را به اثبات برساند.
 • ارائه بلیت رزرو شده رفت و برگشت یا دو طرفه
 • ارائه بیمه مسافرتی
 • گردش حساب شرکت (برای مدیران عامل)
 •  ارائه فیش حقوقی 3 ماهه اخیر (در صورت شاغل بودن متقاضی)
 • ارائه مدارک شغلی (در صورت شاغل بودن متقاضی)
 • ارائه مدارک مربوط به بازنشستگی و حقوق و دستمزد (برای بازنشستگان)
 • ارائه مدارک دانشجویی و اشتغال به تحصیل (مختص دانشجویان)
 • ارائه نامه NOC (اجازه شوهر یا پدر) مختص بانوان متقاضی

بیان این نکته ضروری است که توصیه می گردد کلیه مدارک فوق را به صورت کامل و بدون نقص ارائه نمایید. چراکه اگر در مدارک شما ناقصی وجود داشته باشد و با درخواست شما موافقت نگردد، قانع نمودن آفیسر جهت اقدام مجدد امری دشوار می باشد. چه بسا در برخی موارد نیز غیر ممکن است.

مدارک ویزای توریستی لهستان

هزینه صدور ویزای توریستی لهستان

هزینه هایی که برای صدور ویزای توریستی لهستان از سوی دولت لهستان تعیین گردیده است، با شرایط و رده سنی افراد رابطه مستقیم داشته و متغیر خواهد بود. هزینه صدور ویزای توریستی لهستان بدین شرح است:

رده سنی هزینه ویزا به € (یورو)
سن کمتر از 6 سال رایگان
6 الی 12 سال 35
بیشتر از 12 سال 60

ویزای لهستان

در شرایطی که برای صدور ویزای توریستی لهستان وجود دارد، نکات مهمی را باید مورد توجه قرار داد و در این بخش لازم می دانیم آنها را بیان نموده و یادآوری نماییم:

 • ممکن است برخی افراد برای سفر و اقامت لهستان به صورت موقتی و کوتاه مدت، در لهستان دارای دوست یا خویشاوند نباشند تا بتوانند دعوت نامه دریافت کنند. در این صورت آنها باز هم قادر خواهند بود که برای ویزای توریستی لهستان اقدام نمایند. برای این منظور باید پیش از هر گونه اقدامی، هتلی را در کشور لهستان رزرو نمایند.
 • کلیه مدارکی که در بالا اشاره گردید، می بایست به زبان انگلیسی یا لهستانی ترجمه شده و ارائه گردند.
 • دقت داشته باشید که تنها یک بار مجاز به پر کردن فرم درخواست ویزا و ثبت درخواست خود هستید. بنابراین در این مورد دقت نظر کافی را داشته باشید.
 • اگر سن شما بالای 12 سال است، ملزم هستید در وقت سفارت حضور داشته باشید. چراکه یکی از مراحل صدور ویزا، انجام انگشت نگاری خواهد بود.

قطعا بسیاری از متقاضیان ورود به لهستان تصمیم دارند از روش های دیگری برای اقامت در این کشور استفاده نمایند. برای مثال کار در لهستان از اهداف دیگری است که مهاجران به دنبال آن هستند تا ضمن اقامت در این کشور، از درآمد و زندگی جدیدی بهره مند گردند. برای این منظور می توانید از راهنمایی ها و مشاوره هایی که موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارائه می دهد، استفاده نمایید. این مشاوره ها به صورت تخصصی و حرفه ای بوده و دقیقا با شرایط فعلی متقاضی مطابقت دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *