مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » لهستان » کار در لهستان

کار در لهستاناخذ ویزای کار از جمله بهترین و مشهور ترین نوع ویزا در بین مجامع امروز می باشد که یکی از دلایل مهم آن کم هزینه بودن این ویزا می باشد زیرا که اگر فردی قصد اقامت دایم در کشوری را داشته باشد، باید بداند که این اقامت او از زمانی که فرد شروع به پرداختی بیمه و مالیات می کند، شروع می شود که این موارد با کار کردن اتفاق می افتد و شخص با کار کردن بین ۳ الی ۵ سال ، به اقامت دایم خود دست پیدا می کند.

 

نکته ای در مورد ویزاهای کار در کشورهای اروپایی باید دقت شود این است که ، اگر شخصی قصد اخذ ویزای کار در کشورهای اروپایی را دارد باید یک کارفرمای اروپایی از او دعوت به همکاری کرده باشد و متقاضی با در دست داشتن دعوت نامه کاری و دیگر مدارک به سفارت مراجعه نماید و درخواست ویزای کار را داشته باشد.

لهستان از جمله کشورهایی می باشد که فرد بدون داشتن کارفرما و مجوز کار نمیتواند ویزای کار را اخذ نماید اما بعضی از کشورهای صنعتی در اروضا نظیر آلمان و اتریش این اجازه را به شخص می دهند که، بدون داشتن کارفرما و دعوت نامه کاری ، متقاضی قادر باشد یک ویزای ۶ ماهه جستوگر کار بدون داشتن کارفرما و بدون مدرک زبان ، دریافت کند و به این کشورها رفته و شروع به پیدا کردن کار و کارفرما بکند، پیشنهاد می شود برای اطلاع از شرایط ویزای جستجوی کار آلمان و اتریش به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه نموده و با تماس از مشاوره رایگان برخوردار شود.

لهستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد که نهمین کشور بزرگ اروپا نیز شناخته می شود ، اقتصاد این کشور با بهره گیری از صنعت آلمان رو به رشد است و فرصت های شغلی خوبی در این کشور وجود دارد.

از مهم ترین صادرات این کشور می توان تجهیزات حمل و نقل ، ماشین آلات، خواربار و حیوانات زنده و همچنین فراورده های کشاورزی ، می باشد.

شهروندان عضو اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه اقتصادی اروپا (EU نروژ ، لیختن اشتاین، ایسلند و سوییس) قادرند بدون نیاز به اجازه کار در این کشور کار کنند و کسب و کار خود را راه اندازی کنند، اما اگر یک شخص از هر یک از کشورهای منطقه اقتصادی اروپا و کشورهای نام برده نباشد نیاز به مجوز کار دارد تا بتواند به صورت قانونی در کشور لهستان مشغول به کار شود و کشب و کار خود را راه اندازی کند.

در موارد زیر مجوز کار نیاز نمی باشد:

زمانی که فرد به صورت پناهجو در کشور لهستان باشد

زمانی که فرد حمایت های مالی از سمت کشور لهستان را دارد

زمانی که فرد دارای اقامت بلند مدت از یکی از کشورهای اروپایی است

زمانی که فرد دارای مجوز اسکان در لهستان هست

زمانی که فرد اجازه اقامت لهستان را به صورت متناوب دارد

زمانه که فرد دارای حمایت موقت از سمت دولت لهستان است

زمانی که فرد دارای اقامت تحصیلی در لهستان به منظور تحصیل در مقاطع مختلف و یا در رابطه با انجام کار تحقیقی و پژوهش  می باشد

زمانی که فرد با یک تبعه لهستانی ازدواج کرده است

 

انواع اجازه کار برای اشخاص خارجی در لهستان:

  • نوع A- اینکه متقاضی خارجی از یک کارفرمای لهستانی و یا شرکت دارای دعوت نامه کاری باشد
  • نوع B- زمانی که متقاضی به عنوان هییت مدیره یک شخص حقوقی (شرکت) انتخاب شده است و قصد سکونت به مدت ۶ ماه تا ۱۲ ماه را دارد
  • نوع C- در صورتی که یک فرد خارجی در حال کار برای کارفرمای غیر لهستانی می باشد اما باید به مدت ۳۰ روز به شعبه لهستانی منتقل شود
  • نوع D- زمانی که فرد در حال کار برای کارفرمای خارجی هست و به عنوان خدمات صادراتی و سرویس دهی موقت  به لهستان منتقل می شود
  • نوع E- متقاضی خارجی مشغول به کار برای یک کارفرمای خارجی می باشد که باید برای یک برنامه در ۶ ماه آینده به مدت ۳ ماه به صورت فصلی به لهستان منتقل شود.

 

چگونگی درخواست اجازه کار در لهستان:

مجوز کار باید توسط Viovode صلاحیت محلی صادر شود و مدت زمان مجوز کار باید توسط کارفرما قانونی  اعلام شود.

اسناد پیوست شده برای درخواست باید منطبق با چارچوب قانونی باشد و دارای تاییدیه از سفارت باشند و به زبان لهستانی ترجمه شده باشند.

کپی ا از صفحات سند مسافرتی متعلق به فرد  خارجی که درخواست مربوط دارای اطلاعات شخصی کامل باشد.

مراحل لخذ ویزای کار لهستان:

متقاضی باید حداقل مدرک کارشناسی برای دریافت این ویزا را داشته باشد

کارفرمایی که قصد استخدام یک خارجی مانند شخص ایرانی را دارد باید در مرحله اول عنوان شغلی مربوطه به مدت ۳ ماه در داخل لهستان آگهی اگر متقاضی برای استخدام پیدا نشد ، سپس به مدت ۳ ماه در دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، آگهی شود باز اگر کسی پیدا نشد ، فرد خارجی استخدام می شود ، که باید به این نکته هم دقت داشت که قطعا با این همه جمعیت در کشورهای اروپایی حتما یک نفر برای یک عنوان شخلی خواهان استخدام خواهد بود پس در نتیجه پیشنهاد می شود که اگر کشوری در اتحادیه اروپا ، ویزای جستجوگر کار را نداشت مانند لهستان ، اشخاص برای کار در این کشورها به دلیل سخت پیدا شدن کارفرما بهتر است رمز ورودشان را از راه های دیگر که بهترین راه مهاجرت تحصیلی می باشد را ایجاد نماید سپس با حضور داشتن در محیط به کار در آن کشور ، دست پیدا کنند.

مدارک مورد نیاز:

قرارداد کار از کارفرمای لهستانی

پاسپورت

ترجمه شناسنامه

ترجمه مدارک تحصیلی

ترجمه سوابق کاری

نامه عدم سو پیشینه

۲ قطعه عکس

روش های کاریابی در لهستان :

روش های مختلفی برای کاریابی وجود دارد مانند جستجو در وب سایت های کاریابی، ارسال CV  به آژانس های کاریابی

بهتر است افراد برای سهولت در انجام کاریابی مدارکی همچون کارت شناسایی ، کارت اقامت ، گواهی تحصیلی ، گواهی فنی و حرفه ای ، سوابق کاری گذشته، اسناد مدارک مبتنی  بر عدم کار قانونی به همراه داشته باشند.

 

در نهایت به شما عزیزان پیشنهاد می شود برای اطلاع از ویزاهای کار کلیه کشورها و همچنین دیگر ویزاهای کشور لهستان با مشاورین متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *