مهاجرت کاری لهستان

کار در لهستان

کار در لهستان

مهاجرت به اروپا به خصوص به وسیله کار در لهستان، برای ایرانیان آینده ایی روشن به ارمغان خواهد آورد. زیرا لهستان یکی از کشورهای بزرگ در جهان بوده و از شرایط اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار است. لهستان کشوری در مرکز اروپا و در همسایگی آلمان، چکف روسیه، لیتوانی و روسیه و بلاروس می­ باشد. این کشور یکی از قدرت های اقتصادی در اروپا است. متقاضیان مهاجرت به کشور لهستان از طرق مختلف و انجام کار در لهستان می ­توانند با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از تمامی شرایط و هزینه های زندگی در لهستان و دیگر کشورها در سال 2020 آگاهی یابند. این مجموعه تمامی متقاضیان عزیز را در مسیر مهاجرتی به دیگر کشورها همراهی می­ نماید. مطالعه مقاله پیش رو برای علاقه مندان به امر مهاجرت به لهستان خالی از لطف نیست.

آشنایی با کار در لهستان

لهستان به عنوان نهمین کشور بزرگ منطقه اروپا به شمار می آید که پایتخت آن ورشو نام دارد. از لحاظ اقتصادی کشور لهستان جزو 8 کشور برتر اروپا محسوب می گردد. لهستان کشوری است که در حوزه اروپا به پرداخت دستمزدهای بالا به نیروی کار، معروف است. اقتصاد این کشور به ترتیب بر پایه بخش خدمات، صنعت و کشاورزی استوار است. واحد پولی این کشور زلوتی نام دارد که تقریبا 1/3 یورو محاسبه می گردد.

اقلام صادراتی کشور لهستان عبارتند از:

 • ماشین‌آلات
 • تجهیزات حمل و نقل
 • موادغذایی
 • حیوانات زنده
 • فراورده ‌های کشاورزی (سیب‌زمینی، چاودار، چغندر قند)

کار در لهستان به گونه ای امکان پذیر است که افراد امکان مهاجرت از طریق بلوکارت و یا از طریق دریافت پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایان در این کشور را دارند. افرادی که دارای مهارت های مورد نیاز لهستان هستند، می­ توانند از طریق دریافت بلوکارت اتحادیه اروپا به لهستان مهاجرت نمایند. طرح بلوکارت در پی جبران کمبود نیروی متخصص در کشورهای اروپایی اجرایی شد. کشورهای لهستان، آلمان و فرانسه تاکنون بیشترین بلوکارت را صادر نموده اند. نرخ بیکاری در لهستان 4.3% گزارش شده است و این میزان نرخ بیکاری نشان دهنده­ شرایط بسیار مناسب کاری در این کشور می ­باشد. انجام کار در لهستان یکی از راه های اخذ اقامت دائم این کشور به شمار می ­رود و افراد می ­توانند پس از 10 سال زندگی و کار مداوم در این کشور تابعیت لهستان را دریافت نمایند.

بررسی جستجوی کار در لهستان

با توجه به شرایط مناسب زندگی، آموزش و تحصیل در لهستان افراد زیادی خواهان انجام کار و دریافت اقامت این کشور می­باشند. این کشور دارای 38 میلیون جمعیت است. با توجه به نرخ پایین بیکاری در این کشور افراد به راحتی می ­توانند به طرق مختلف به جست و جوی شغل مورد نظر خود در این کشور بپردازند. خدمات استخدام لهستان و سایت های کاریابی در این کشور از جمله روش های کاریابی در لهستان به شمار می ­رود. تمامی اطلاعات در سایت های کاریابی لهستان به زبان لهستانی می ­باشد. قابل ذکر است برخورداری از مهارت زبان انگلیسی و یا لهستانی از ملزومات انجام کار در لهستان محسوب می ­شود.

متقاضیان خارج از اروپا که قصد انجام کار در این کشور را دارند، بهتر است با مراجعه به بخش های خصوصی به جست جوی کار بپردازند. آژانس های کاریابی در لهستان به صورت رایگان است . افراد با ارائه رزومه کاری خود به این موسسات می­ توانند از فرصت های شغلی در این کشور آگاهی یابند. همچنین این موسسات با توجه به رزومه های کاری متقاضیان فرصت های شغلی در لهستان را به آنان معرفی می ­نمایند.

آشنایی با سایت های کاریابی در لهستان

برخی از این آژانس ها و سایت های کاریابی عبارتند از:

Jobpilot Poland EU Jobsly Webobs
Tiptopjob.com indeed.com CV Online
pracuj.pl Jobs.pl jobsector.pl

مجوز کار در لهستان

متقاضیان انجام کار در لهستان می ­بایست علاوه بر دریافت ویزای کار این کشور، مجوز کار لهستان را نیز دریافت نمایند. البته این مجوز ار سوی کارفرما درخواست و اخذ می­ گردد. قابل ذکر است مجوز کار و اقامت متقاضیانی بستگی به قرارداد کاری وی داشته و حداکثر تا 3 سال اعتبار دارد و افراد در صورت تمایل امکان تمدید آن را خواهند داشت.

مجوز کاری لهستان به 5 دسته تقسیم می ­گردد که شامل موارد زیر است:

انواع مجوز توضیحات
مجوز نوع A این مجوز برای افرادی صادر می ­گردد که با کارفرمایی در لهستان قرارداد کاری منعقد نموده که شرکت، محل سکونت و تمامی فعالیت های تجاری وی در لهستان است
مجوز نوع B این مجوز دارای 6 الی 12 ماه اعتبار دارد و برای افرادی صادر می­ گردد که به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت انجام وظیفه می ­نماید
مجوز نوع C این مجوز دارای اعتبار 30 روزه است و برای افرادی که تنها برای انجام کار در مدت 30 روز به لهستان انتقال داده شده اند، صادر می­ گردد
مجوز نوع D این ویزا برای نیروهایی صادر می­ شود که برای کارفرمایان غیر لهستانی کار انجام می­ دهند و تنها برای مدت زمان محدودی به لهستان برای انجام کارهای خدماتی منتقل شده اند
مجوز نوع E این ویزا نیز برای افرادی که دارای کارفرمایان غیر لهستانی هستند و برای انجام کارهای غیر از کارهای ذکر شده در بالا به این کشور سفر نموده اند صادر می ­گردد

قوانین انجام کار در لهستان

می­­ توان گفت دشوارترین مرحله برای انجام کار در لهستان یافتن کارفرمایی در این کشور است. زیرا طبق قانون حمایت از نیروی کار داخلی، کارفرمای لهستانی باید با طی کردن 2 مرحله آگهی در داخل لهستان و سپس در کل اتحادیه اروپا (مجموعا به مدت حداقل 6 ماه) اطمینان حاصل نماید که نیروی کار متناسب با موقعیت شغلی مورد نظر یافت نخواهد شد. پس از آن، این حق به کارفرمای لهستانی داده می شود که از خارج از اتحادیه اروپا نیروی کار مورد نظر را استخدام نماید. از آن جایی که طی کردن این مراحل برای کارفرما، زمان بر و هزینه بر است و از طرفی مدت زمانی طولانی باید بدون نیروی کار فعالیت کند که به همین دلایل، کمتر کارفرمایی پذیرای این ریسک می شود.

از مهم ترین شرایط انجام کار در لهستان طبق قانون سال 2020، موارد زیر قابل ذکر است:

 • برخورداری از اقامت و مجوز کاری این کشور
 • ساعات کاری در لهستان از 8 صبح آغاز و در ساعت 4 بعد از ظهر خاتمه می­ یابد
 • البته ساعت پایان کار در برخی از شرکت ها در این کشور 5 می­ باشد
 • روزهای تعطیل در این کشور شنبه و یکشنبه است
 • برخی از ادارات روزهای شنبه از 8 تا 2 بعد از ظهر نیز به انجام کار می ­پردازند

قوانین انجام کار در لهستان

حقوق و دستمزد کار در لهستان

لهستان یکی از کشورهای قدرتمند اقتصادی در اروپاست. افراد می­ توانند با توجه به مهارت و توانایی ها به کسب درآمد در این کشور بپردازند. جدول زیر حقوق و دستمزد افراد در برخی از مشاغل مورد نیاز لهستان را نشان می ­دهد:

شغل درآمد به $ (دلار)
حسابدار 900 الی 2500
برنامه نویس 2100 الی 4700
برنامه نویس 2600 الی 4000
مسئول دفتر 2000 الی 3700
کارشناس آزمایشگاه 1100 الی 1600
مهندس کنترل کیفی 1300 الی 2600
مهندس تحقیق و توسعه 3900 الی 5300

ناگفته نماند دانشجویان نیز در لهستان امکان انجام کار ضمن تحصیل در لهستان را به صورت محدود دارند و میزان حقوق دریافتی این دانشجویان در برخی از مشاغل به شرح زیر است:

شغل حقوق به ازای هر ساعت کار (PLN)
کار در خانه 10 الی 15
کار در مزرعه یا باغ 10
نگهداری بچه 10 الی 15
کارهای فصلی 10

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری لهستان

اولین گام پس از اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمایان در لهستان، اخذ ویزای کاری این کشور برای مهاجرت به لهستان است. متقاضیان می­ بایست به همراه مدارک زیر به سفارت لهستان مراجعه نموده و ویزای کاری این کشور را اخذ نمایند. پس از آن می­ توانند به این کشور سفر نمایند:

 • پاسپورت معتبر
 • تکمیل فرم درخواست ویزای کاری لهستان
 • عکس
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • بیمه سلامت
 • پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در لهستان

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سالها تجربه در باب اخذ ویزای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری در اقصی نقاط دنیا مفتخر به راهنمایی شما در این باب می باشد. مبحث کار در کشور لهستان از سایر مواردی می باشد که مورد توجه متقاضیان در خصوص کار در اتحادیه اروپا قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *