اقامت لهستان- مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کشور های اروپایی – پارس مهاجرت اقامت لهستان - مهاجرت به کانادا | اخذ اقامت کشور های اروپایی - پارس مهاجرت
مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » لهستان » اقامت لهستان

اقامت لهستاناقامت لهستان

یازده  دانشگاه کشور لهستان توسط وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران مورد تائید می باشد.

دانشگاه های کشور لهستان به 2 دسته تقسیم می شوند:

1-   دانشگاه های عمومی

2-   دانشگاه های خصوصی

هزینه تحصیل در کشور لهستان

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور لهستان درهر ترم  بین 500 تا 700 یورو می باشد.

در دانشگاه های عمومی کشور لهستان نیز هزینه تحصیل در هر ترم 2000 یورو می باشد.

تحصیل در رشته های مهندسی بیشتر به زبان انگلیسی می باشد.

کشورلهستان این امکان را به اشخاصی که دارای مدرک زبان انگلیسی نیستند میدهد که قادر هستند به مدت یک سال در کشور لهستان زبان انگلیسی را آموزش ببینند. هزینه هر ترم کالج زبان در کشور لهستان 500 یورو می باشد.

۱)در دست داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

۲)اخد مدرک دال بر تسلط کافی بر زبان انگلیسی (حداقل آیلتس  ۶٫۵)

۳)جلب نظر یک استاد مشاور (supervisor) که تز دکترا فرد را پشتبانی نماید.

۴)داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی ، کتاب و …

۵)داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده،می تواند در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.

  • زبان تدریس در لهستان

بسیاری از رشته های مهندسی در مقطع دکترا در کشور لهستان به زبان انگلیسی ارائه میشوند  . موسسه ما  با توجه به تعداد زیاد پرونده های ارسالی به سفارت لهستان و سابقه بسیار طولانی وکلای این موسسه در امر پذیرش تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی کشور لهستان ، طول دوره ی یادگیری زبان لهستانی برای افراد مبتدی حدودا ۷ تا ۱۰ ماه تخمین میزند .

  • حق کار در لهستان

دانشجویان مقطع دکترا کشور لهستان مجوز کار در محدوده ای ۳۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۴ تا ۸ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد .

  • هزینه های زندگی در لهستان

لهستان یکی از کشورهایی است که کمترین هزینه را در اروپا دارا می باشد  . هزینه های زندگی در لهستان برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۳۰۰  تا ۴۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن ، غذا ،  رفت و آمد ، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و در مقطع دکترا در کشور لهستان می باشد .

می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در لهستان و اعزام دانشجو به کشور لهستان با موسسه ما  تماس حاصل نمائید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

ثبت شرکت در لهستان

برای دریافت اقامت کشور لهستان شما می توانید از طریق ثبت شرکت در لهستان اقدام کنید که این روش یکی از اسان ترین و سریعترین راه ها برای مهاجرت به لهستان می باشد. شرکت با مسئولیت محدود کسانی که به طور عمده در سهم سرمایه از همکاران تکیه می کنند.

برای دریافت اقامت در لهستان هر فرد خارجی مجاز است طبق قانون ثبت شرکت در لهستان کند و به تنهایی و فقط با یک سهامدار به ثبت برساند و آن را اداره کند. به افراد متأهل پیشنهاد می شود که شرکت را با دو یا سه نفر به ثبت برسانند.

حداقل سرمایه ی قانونی، برای سرمایه گذاری در ثبت شرکت در لهستان ۱۵۰۰۰ یورو بوده است.در صورتی که شرکت جهت اجرای پروژه هایی نیاز به وام بانکی داشته باشد می بایستی به نسبت ارزش پروژه اقدام به افزایش سرمایه نماید.

مدیر عامل شرکت به تنهایی می تواند شرکت را اداره کند.فقط چنانچه برای سایر مدیران و سهامداران شرکت که به صورت موظف در شرکت حضور دارند نیاز به اخذ اقامت می باشد می بایستی در وهله ی اول برای آنان مجوز کار اخذ گردد.در این صورت شرکت باید با آنان قرارداد کار منعقد نموده و ماهیانه مالیات حقوق و بیمه آنان پرداخت شود.در ثبت شرکت در لهستان مالیات بر درآمد سالیانه ۱۹ درصد می باشد.

پروسه ی انجام کار و ثبت شرکت در لهستان ۳ ماه به طول می انجامد.شما با ثبت شرکت در لهستان می توانید برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اقامت گرفت و درآن صورت هر دونفر می بایستی نه فقط به عنوان سهامدار ،بلکه به عنوان مدیران موظف شرکت در اساسنامه ثبت شوند و همچنین فرزندان بالای ۱۸ سال نیز به ترتیب فوق عمل نمایند.

طبق قوانین کشور لهستان محدودیتی درباره ی سرمایه در گردش و فعالیت شرکت گفته نشده است و اگر فعالیت شرکت در حد صفر و یا نزدیک به صفر هم باشد منع قانونی وجود ندارد فقط برای اخذ اقامت برای سایر سهامداران شرکت بهتر است با آنان قرارداد همکاری منعقد نموده و نسبت به پرداخت مالیات حقوق و بیمه آنان اقدام نماید.

اقامت با ثبت شرکت در لهستان در وهله ی اول یکساله صادر می گردد و تا مدت ۵ سال هر سال تمدید می گردد.پس از ۵ سال در صورت احراز شرایط اقامت دائم صادر می گردد..

بلژیک

·         هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در بلژیک برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا ، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و در مقطع لیسانس در کشور بلژیک می باشد .

حدود هزینه ها در بلژیک برای اجاره ی خانه در هر ماه را می توان برای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در محدوده ی بین ۶۰۰ یورو تا ۷۵۰ یورو و یا به طور ۶۵۶ یورو در نظر گرفت . همچنین اجاره ی ماهانه ی یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر بین ۴۵۰ تا ۶۵۰ و به طور میانگین ۵۶۰ یورو می باشد . یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر از حدود ۹۰۰ یورو تا ۱۳۵۰ یورو اجاره ی ماهانه دارد که بطور میانگین ۱۱۲۰ یورو در نظر گرفته می شود و اگر همین آپارتمان سه خوابه را در خارج از مرکز شهر اجاره نمایید بین ۸۰۰ تا ۱۰۱۰ یورو ماهانه که تقریبا به طور میانگین ۹۳۰ یورو می باشد، باید هزینه ی اجاره بپردازید .

به طور کلی در خرید منزل و آپارتمان، حدود قیمت ها برای هر متر مربع در مرکز شهر بین ۲۰۰۰ یورو تا ۳۵۰۰ یورو متفاوت است ( به طور میانگین ۲۶۲۰ یورو ) و قیمت هر متر مربع در خارج از مرکز شهر از ۱۸۰۰ یورو آغاز و تا حدود ۳۰۰۰ یورو بالا می رود ( به طور میانگین ۲۱۰۰ )

حقوق ماهانه به طور متوسط پس از کسر مالیات بین ۱۵۰۰ تا ۲۲۰۰ یورو می باشد و میانگین حقوق ماهانه  حدود ۱۸۰۰یورو می باشد . همچنین نرخ درصد بهره ی وام مسکن به طور سالانه بین سه تا سه و نود و نه صدم درصد و به طور میانگین ۴۶/۳ درصد می باشد .

هزینه های عمومی مثل آب، برق، گرمایش، زباله و … برای یک آپارتمان به اندازه هشتاد و پنج متر مربع میان حدود ۱۰۰تا ۲۰۰یورو در ماه و میانگین به اندازه ی ۱۵۴ یورو هزینه خواهد داشت

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *