مهاجرت به کشور لهستان

اقامت لهستان

اقامت لهستان

اخذ اقامت لهستان از سایر طرق ارزان قیمت در خصوص مهاجرت به اروپا می باشد که با استقبال زیادی در خصوص مهاجرت به صورت عام و تحصیل به صورت خاص قرار گرفته است. امروزه دولت کشور لهستان برای سرمایه گذاری های شغلی و اشتغال در بخش های مختلف از حوزه های مربوط به فرهنگ، اقتصاد و امور مالی و سایر موارد، به متقاضیان و مهاجران خارجی فرصت می دهد، تا اقدام به کسب اقامت لهستان کنند. در این نگارش کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی کلیه جزئیات و مستندات لازم برای مهاجرت به لهستان و اقامت لهستان نیز می پردازند.

شرایط مهاجرت به لهستان

مهاجرت به کشور لهستان گزینه خوبی برای سفر در سراسر اروپا می باشد. هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا برای خرید خانه، تجارت، سرمایه گذاری، اشتغال، تحصیل و یا سایر موارد به این کشور مهاجرت می کنند تا اقامت لهستان را کسب کنند. اخذ گذرنامه لهستانی یا هر نوع اقامت در این کشور، به دارنده این امکان را می دهد که مانند هر شهروند لهستانی آزادانه در قاره اروپا سفر کند. این امر شامل امکاناتی از جمله دسترسی به منبعی از مراکز آموزشی، دانشگاه های اروپا، بیمه پزشکی، دستیابی به مزایای وام از بانک های لهستانی و تأمین پروسه بازنشستگی در هنگام رسیدن به سن خاص می شود.

اقامت کشور لهستان

برای به دست آوردن اجازه اقامت در جمهوری لهستان، باید دلیل قابل توجهی برای نقل مکان به این کشور وجود داشته باشد. به عنوان مثال، اشتغال در یک شرکت لهستانی یا احتمالاً شروع به فعالیت در آنجا در یک شرکت تجاری می تواند دلیل مناسبی برای اقدام به کسب اقامت لهستان باشد. ازدواج و یا داشتن همسر لهستانی مطمئناً راهی مطمئن برای به دست آوردن تابعیت است، خصوصاً اگر قصد جابجایی بر اساس روابط خانوادگی را داشته باشید. کسب اقامت برای افرادی که ریشه لهستانی دارند، بدون محدودیت می باشد. افرادی که ریشه لهستانی دارند، می توانند با کسب مدارک مورد نیاز به راحتی اقدام به کسب اقامت در کشور لهستان کنند. همچنین سرمایه گذاری در لهستان و تحصیل در لهستان گزینه های مناسب برای کسب اقامت در کشور لهستان می باشند که برای تمامی افراد و متقاضیان خارجی در صورت وجود شرایط لازم، امکان پذیر می باشد.

اخذ مجوز اقامت لهستان

متقاضیان باید برای کسب اقامت در کشور لهستان مدارک مورد نیاز را شخصاً به اداره Voivodeship ارسال کنند. این دفاتر در بزرگترین شهر هر منطقه واقع شده است و نماینده دولت هستند. روند درخواست شامل گرفتن اثر انگشت و تأیید دلایل معقول حرکت (اشتغال، تحصیلات، ازدواج و غیره) می باشد. بررسی مدارک متقاضیان از 4 الی 8 هفته به طول می انجامد. با این حال، در برخی از موارد با توجه به پرونده متقاضیان ممکن است این پروسه بیشتر طول انجامد.

در طی مراحل بررسی اسناد، اقامت در لهستان بر اساس آن دلایل قانونی تلقی می شود. ذکر این نکته حائز اهمیت است که صدور اجازه اقامت شامل هزینه ای بین 90 الی 100 € (یورو) می باشد. هنگامی که مدارک متقاضی بررسی شد و اجازه اقامت به تصویب رسید، شخص خارجی کارت اقامت لهستان را دریافت می کند و لازم به ذکر است که پس از کسب کارت اقامت کشور لهستان می تواند از خدمات و امکانات مختلف در این کشور بهره مند شوند. اولین مجوز اقامت در لهستان ممکن است حداکثر از 1 تا 3 سال به یک مهاجر خارجی ارائه شود. پس از آن در صورتی که متقاضی شرایط لازم را داشته باشد می تواند مجوز خود را برای دوره های طولانی تر تمدید کنند.

زندگی در لهستان به مدت 5 سال فرصتی برای اخذ اقامت دائم این کشور می باشد. شرط کسب اقامت دائم در کشور لهستان حفظ شغل پایدار و سکونت (یک آپارتمان اجاره ای یا یک ملک خریداری شده) در این کشور می باشد. بعد از درخواست اقامت دائم و داشتن شرایط مورد نیاز، متقاضیان کارت اقامت دائم دریافت می کند و این کارت باید هر 10 سال یکبار تمدید شود.

اخذ مجوز اقامت لهستان

اقامت بلند مدت اتحادیه اروپا

این مجوز جالب مخصوصاً به شهروندان اتحادیه اروپا ارائه می شود. با کسب این مجوز، یک فرد می تواند از تمامی مزایا، امکانات، خدمات و موارد مرتبط در کشور های اتحادیه اروپا بهره مند شود. شرایط اخذ این مجوز شامل موارد زیر می شود:

 • شهروند بودن در اتحادیه اروپا
 • اثبات 5 سال زندگی در لهستان به طور مداوم با ارائه مدارک لازم
 • شغل مناسب
 • بیمه درمانی
 • مسکن (یا اجاره اجاره شده یا خریداری شده)
 • دانش زبان لهستانی

کسب این مجوز در صورتی امکان پذیر می باشد که فرد ریشه لهستانی نداشته باشد. لازم به ذکر است که پس از سپری کردن دوره 3 سال بعد از دریافت این مجوز، متقاضی می تواند اقدام به کسب تابعیت در کشور لهستان کند. اسناد و مدارک مورد نیاز برای اخذ تابعیت لهستان عبارتند از:

 • بیانیه ای که دلایل منطقی دستیابی به شهروندی لهستان را توجیه کند.
 • عکس
 • گذرنامه
 • شناسنامه
 • بیوگرافی ترجمه شده به لهستانی
 • پرونده سابقه های کاری
 • یک مجوز زبان لهستانی (اثبات توانایی های متقاضی در صحبت کردن لهستانی)

آزمون زبان لهستانی

برای کسب تابعیت در کشور لهستان، متقاضیان خارجی می بایست توانایی صحبت کردن به زبان لهستانی را داشته باشند. دانش زبان لهستانی حداقل در سطح مکالمه به مدرک یا گواهی به عنوان مدرک نیاز دارد. اگر متقاضی خارجی دوره های تحصیلی خود را در مدارس روسی، اوکراین و یا بلاروس سپری کرده باشد و در مدرسه ای که وی مشغول به تحصیل شده است زبان لهستانی تدریس شده باشد، متقاضی خارجی می تواند با ارائه مدرک دیپلم کسب شده از آن مدرسه، توانایی های زبان خود را اثبات کند. با این وجود، اگر شما به طور مستقل در دوره های آموزش زبان لهستانی شرکت کرده اید، لازم است که یک مجوز از کمیسیون دولت برای صدور مجوز مهارت به زبان لهستانی به عنوان یک زبان خارجی دریافت کنید. برای انجام این کار، شما باید امتحان بدهید و دانش خود را در زمینه زبان و فرهنگ لهستانی اثبات کنید.

هموطنان گرامی می توانند با تماس با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاوه بر شرایط کسب اقامت و تابعیت در کشور لهستان، از شرایط کسب اقامت و تابعیت و همچنین گذرنامه سایر کشور های اروپایی و همچنین کشور های آمریکایی و آسیایی به صورت کامل آشنا شوند.

یک دیدگاه برای “اقامت لهستان

 1. رسول باجلان گفت:

  آیا کسب اقامت لهستان برای ما راحت و به صرفه است؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *