مهاجرت به کشور لهستان

مهاجرت به لهستان

مهاجرت به لهستان

اگر قصد دارید در بین کشورهای اتحادیه اروپا در رفت و آمد باشید، مهاجرت به لهستان را انتخاب نمایید که مزیت هایی بسیار خوبی نصیب شما خواهد شد. یکی از آنها تردد و رفت و آمد بدون ویزا در کشورهای منطقه شنگن است. از دیگر مزایایی که در این مسیر برای شما وجود دارد، مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی در لهستان و میسر بودن تحصیلات رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور است. مردم این کشور از امکانات رفاهی و اجتماعی بسیار خوبی بهره می برند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به قوانین و احکامی که در کشورهای مختلف اروپایی و غیر اروپایی از حاکم است، کاملا واقف بوده و مناسب ترین راهنمایی را در امر مهاجرتی در اختیار شما قرار خواهند داد. هر یک از روش های مهاجرتی قوانین خاص خود را دارد که در بخش های بعدی مقاله توضیحاتی درباره آنها داده شده است.

طرق مهاجرت به لهستان

برای مهاجرت به لهستان و اخذ اقامت دائمی و تابعیت این کشور روش های مختلفی وجود دارد که فهرست آنها به صورت زی بیان می گردد:

  • مهاجرت از روش تحصیلی
  • مهاجرت از روش سرمایه گذاری
  • مهاجرت از روش ثبت شرکت
  • مهاجرت از روش ازدواج با شهروند لهستانی
  • مهاجرت از روش کار در لهستان
  • مهاجرت از روش خرید ملک

هر یک از روش های فوق الذکر دارای ضوابط و شرایط خاصی هستند که افراد می توانند با توجه به وضعیت فعلی خود از طریق یکی از آنها اقدام به مهاجرت نمایند.

مهاجرت به لهستان از طریق تحصیل

لهستان به عنوان یک کشور اروپایی و پیشرفته، از دانشگاه های عالی رتبه ای برخوردار است که برنامه های آموزشی و دروس تحصیلی را با بالاترین کیفیت و بهترین تجهیزات آموزشی به دانشجویان ارائه می دهند. از مزیت های بسیار عالی و مهمی که در زمینه تحصیل در لهستان وجود دارد این است که هزینه های تحصیلی و شهریه دانشگاهی که از دانشجویان غیر اروپایی دریافت می گردد، کمتر از سایر دانشگاه های کشورهای اروپایی است. به طوری که دانشجویان اروپایی می توانند از تحصیلات رایگان در دانشگاه های دولتی این کشور بهره مند گردند. چنین شرایط ایده آلی موجب جذب بسیاری از دانشجویان خارجی به ویژه دانشجویان ایرانی به سمت کشور لهستان شده است.

دانشجویان خارجی که در کشورهای اروپایی اقامت دارند می توانند بدون اخذ ویزا وارد این کشور شده و به تحصیلات خود ادامه دهند. اما دانشجویان خارجی برای مهاجرت به لهستان بایستی اولا نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه انتخابی خود داشته باشند. در ثانی الزاما نیاز به ویزای تحصیلی لهستان داشته و بدون ویزا حق ورود به این کشور را نخواهند داشت. گذراندن دوره های کارشناسی در کشور لهستان نیاز به شهریه دانشگاهی به مبلغ 2000€ (یورو) به ازای هر ترم تحصیلی و برای دوره های تحصیلات تکمیلی نیز بایستی تقریبا 3000€ (یورو) پرداخت نمایید.

مهاجرت به لهستان از طریق کار

همان طور که گفته شد کشور لهستان جزو کشورهای اروپایی است و به همین دلیل قوانین مربوط به کار و استخدام همانند سایر کشورهای اروپایی در این کشور اجرایی می گردد. بدین صورت که کارفرمای لهستانی می بایست آگهی استخدامی خود را ابتدا در کشور لهستان به چاپ برساند و در صورتی که با عدم مراجعه شهروندان لهستانی روبرو شد، آگهی مورد نظر را در سطح کشورهای اتحادیه اروپا منتشر نماید. در صورتی که مجددا شهروندان اروپایی برای بر عهده گرفتن شغل مورد نظر مراجعه ننمایند، کارفرما مجاز است آگهی خود را در سطح سایر کشورهای خارجی نشر دهد تا بتواند از نیروی کار غیر اروپایی استفاده کند. خارجیانی که از این طریق اقدام به مهاجرت به لهستان می نمایند، پس از گذشت 5 سال کار و زندگی در این کشور می توانند اقامت دائمی و تابعیت لهستان را به دست آورند.

مهاجرت به لهستان از طریق ازدواج

برقرای ارتباط عاطفی و در نهایت ازدواج با زوج یا زوجه لهستانی جهت مهاجرت به لهستان، می تواند اقامت دائمی و حتی تابعیت این کشور را برای شما به دنبال داشته باشد. در واقع چنانچه همسر خود را از میان شهروندان لهستانی انتخاب نمایید، پس از گذشت 3 ماه می تواند اقامت دائمی این کشور را به دست آورید. همچنین اگر برای مدت زمان 3 سال با همسر لهستانی خود در کشور لهستان زندگی مشترک داشته باشید، پس از آن مجاز به اخذ تابعیت و پاسپورت لهستانی می باشید. ناگفته نماند که ازدواج زوجین بایستی در این کشور به صورت قانونی ثبت گردد. مکان انجام ازدواج زوجین در لهستان معمولا در کلیساها یا ادارات ثبت اسناد رسمی امکان پذیر است.

سرمایه گذاری در لهستان

یکی دیگر از روش های مهاجرت به لهستان، سرمایه گذاری در این کشور است که البته در میان افراد سرمایه دار متقاضیان بسیاری را به سمت خود جذب نموده است. از راه های مختلف سرمایه گذاری در این کشور می توان به کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار جدید و همچنین خرید ملک در این کشور اشاره نمود. خرید ملک در لهستان قوانین و مقررات خاصی دارد. به طور مثال خرید هر متر مربع زمین مسکونی در لهستان، نیاز به تقریبا 2000€ (یورو) سرمایه است.

با محاسبات دقیق تر می توان یافت که برای خرید ملک در لهستان حداقل 200.000€ (یورو) سرمایه اولیه مورد نیاز خواهد بود. لهستان یک کشور اروپایی است اما قیمت هر متر مربع زمین در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی از قیمت کمتری برخوردار می باشد. به همین جهت اکثریت افراد سرمایه گذار که تمایل دارند در کشورهای اروپایی سرمایه گذاری نمایند، کشور لهستان از اولویت های اول آنهاست.

شرایط کارآفرینی در لهستان

از سویی دیگر، شرایط کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در لهستان، از دیگر روش های پرمخاطب محسوب می گردد. برای این منظور ارائه طرح توجیهی اقتصادی یا همان بیزینس پلان به دولت لهستان از الزامات اولیه جهت کارآفرینی و اشتغالزایی در لهستان می باشد. دولت لهستان همواره تلاش نموده است تا شرایط و زمینه های لازم را برای سرمایه گذاران خارجی که قصد راه اندازی تجارت جدید در کشورهای خارجی را دارند، فراهم نماید. بدین ترتیب اقتصاد این کشور روند پیشرفت و ترقی را در پیش می گیرد. چنانچه دولت لهستان با بیزینس پلان فرد سرمایه گذار و کارآفرین موافقت نماید، علاوه بر این که فرد متقاضی از اقامت لهستان برخوردار می گردد، به خانواده او نیز اقامت این کشور اعطا می گردد. متقاضی و خانواده وی پس از گذشت 5 سال کارآفرینی، می توانند پاسپورت لهستانی دریافت نمایند.

وکلای مجرب و مشاوران متخصصی در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشغول فعالیت هستند که ابتدا شرایط فعلی شما را بررسی نموده و سپس با احتساب شرایطی که دارا هستید، مناسب ترین گزینه مهاجرتی را به شما پیشنهاد می نمایند. این کارشناسان به قوانین و مقرراتی که در کشورهای خارجی وضع گردیده و اجرا می شوند، کاملا اشراف دارند. این که چگونه و طی چه فرآیندی بتوانید ویزای مربوطه را دریافت نموده و وارد خاک لهستان شوید، در تخصصی کارشناسان ما است که توصیه می گردد به صورت تلفنی (رایگان) یا مراجعه حضوری مشورت بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *