مهاجرت به کشور دانمارک

مهاجرت قاچاقی به دانمارک

مهاجرت قاچاقی به دانمارک

مهاجرت قاچاقی به دانمارک از پروسه های اخذ اقامت به صورت غیر قانونی می باشد که هر ساله افراد با درهای بسته این کشور مواجه می شوند. ورود و اقامت غیرقانونی افراد در کشور دانمارک جرم شناخته شده و با مجرمین برخورد خواهد شد. طبق قوانین مهاجرتی دانمارک کسانی که به صورت غیر قانونی افراد را به این کشور وارد می ­کنند مجرم بوده و محاکمه خواهند شد. همچنین کارفرمایان در این کشور نباید، افراد بدون مجوز اقامت در این کشور را استخدام نمایند. در صورتی که کارفرمایان نیروهای بدون مجوز اقامت را استخدام کنند، دولت از آنها جریمه های نقدی دریافت خواهد نمود.

بدین گونه که این کشور در صورتی که با درخواست پناهندگی افرادی که به صورت قاچاقی به این کشور سفر نموده اند، موافقت نماید تنها همسر و فرزندان زیر 18 سال پناهنده حق ملحق شدن را خواهند داشت. همچنین اگر خانواده های پناهجویان به قصد دیدار پناهجو قصد دریافت ویزای دانمارک را داشته باشند، شانس کمی برای دریافت ویزا خواهند داشت. موضوع مقاله پیش رو مهاجرت قاچاقی به دانمارک که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه گردیده است. از عزیزانی که قصد مهاجرت به دانمارک را دارند دعوت می­ شود تا این مقاله را تا پایان مطالعه نمایند.

مهاجرت قاچاقی به دانمارک و استخدام کارگران غیر قانونی

همانطور که پیش تر بیان نمودیم کارفرمایان اجازه استخدام نیروهای غیرقانونی در این کشور را ندارند. در صورتی که کارفرما برای انجام کار دراین کشوراز نیروهای غیرقانونی استفاده نماید:

 • دولت دانمارک وی را مجبور به پرداخت جریمه 4000€ (یورو) خواهد نمود.
 • در صورت مشاهده استخدام مجدد این کارگران، بازرسان اداره مهاجرت کارفرمایان را به صورت 100% جریمه به مقدار این جریمه 8000€ (یورو) می کنند.
 • در بسیاری از موارد دولت دانمارک اجازه کار کارفرمایانی که قوانین اشتغال در این کشور را نقض می­ کنند، از آنها سلب می­ نماید.

افرادی که به صورت غیر قانونی به این کشور وارد شده اند بایستی هر چه سریعتر سعی در معرفی خود به این کشور نموده و درخواست پناهندگی خود را اعلام نماید. زیرا هرچه مدت زمان اقامت غیرقانونی افراد بیشتر گردد، جرم آنها در این کشور بیشتر شده و در بعضی مواقع این افراد به مدت 2 الی 3 سال زندانی محکوم می ­گردند:

 • دولت دانمارک افراد بالای 18 سال را که به صورت غیر قانونی وارد این کشور شده اند را به مدت 4 ماه در این کشور زندانی می ­نماید.
 • در برخی موارد افراد را مجبور به پرداخت جریمه های نقدی در حدود 3800€ (یورو) محکوم می­ کنند.
 • کشور دانمارک قوانین سختگیرانه ای را برای مهاجرانی که بصورت قاچاقی وارد این کشور شده اند اعمال نموده است.

طرق مهاجرت قاچاقی به دانمارک

افرادی که به صورت قاچاقی وارد این کشور می ­شوند قبل از ورود به این کشور نیز مخاطرات زیادی را تحمل می ­نمایند. مهاجرت قاچاقی از طریق راه های غیرقانونی و در برخی موارد عبور از راه های دریایی که امکان از دست دادن جان افراد نیز وجود دارد، خطرهای زیادی را در پی خواهد داشت. افراد با مهاجرت قاچاقی امید به دریافت پناهندگی این کشو را دارند. دولت دانمارک هم در ابتدا پرونده های مهاجرتی این پناهندگان را بررسی می­ نماید.

بطور کلی آمار متقاضیانی که سالیانه به این کشور مهاجرت می کنند در نمودار زیر بیان گردیده است:

تعداد مهاجرین به کشور دانمارک

این پناهندگان به دلایل مختلفی از جمله موارد زیر کشور خود را ترک نموده اند:

 • جنگ
 • ظلم و ستم
 • فقر
 • مسائل سیاسی
 • مسائل مذهبی و نژادی

دولت این کشور نیز در صورتی که که دلایل آنها برای پناهندگی قابل قبول باشد با پناهندگی این افراد موافقت خواهد نمود. البته در برخی موارد پناهجویان از کشورهای امن وارد این کشور می ­شوند که در این صورت این کشور با پناهندگی آنان موافقت نخواهد کرد. به همین دلیل اکثر افرادی که با درخواست پناهندگی در این کشور موافقت نشده است. به اقامت کاملاً غیرقانونی این کشور روی می­ آورند. افرادی هم از طریق ویزای توریستی دانمارک وارد این کشور می ­شوند.  به دلیل درآمدهای بیشتر مشغول به انجام کار به صورت غیرقانونی می ­گردند.

فرآیند رسیدگی به مهاجرت قاچاقی به دانمارک

افرادی که از طریق مهاجرت قاچاقی به این کشور وارد این کشور شده اند. به 2 صورت می ­توانند درخواست پناهندگی خود را اعلام نمایند:

 • مراجعه به اداره پلیس دانمارک و معرفی خود به عنوان پناهنده
 • مراجعه به مرکز پذیرش و اسکان پناهجو

در هر 2 روش پلیس مهاجرت با پناهجو مصاحبه صورت می گیرد. از مشخصات و اثر انگشت متقاضی ثبت می­ نماید. سپس متقاضی را به یکی از اردوگاه های پناهندگی در این کشور انتقال می ­دهند. جهت مهاجرت به این کشور ابتدا مقاله مهاجرت به دانمارک را مطالعه بفرمائید.

مصاحبه با اداره مهاجرت قاچاقی به دانمارک

مصاحبه با اداره مهاجرت قاچاقی به دانمارک

روال اولین مصاحبه به این صورت است که اداره مهاجرت پس از این که فرم تکمیل شده را از پناهجو دریافت نمود. زمانی را برای مصاحبه با پناهجو مقرر می­ نماید. پس از ژانویه 2016 پس از یک مدت طولانی زمان مصاحبه مشخص می­ گردد. در زمان مصاحبه از پناهجویان سوالاتی را بازجویی می ­نمایند. پرونده پناهجو را مورد بررسی قرار می ­دهند. پناهجویان باید توجه داشته باشند قبل از تکمیل فرم باید اثر انگشت و مشخصات به ثبت پلیس دانمارک رسیده باشد. زیرا مصاحبه افرادی که فرم مورد نظر را تکمیل نموده باشند. اما اثر انگشت و مشخصات آنها در اداره مهاجرت به ثبت نرسیده باشد رد می­ گردد.

در مصاحبه دوم با پناهجویان در رابطه با کشوری که از آن فرار نموده اند. دلایل فرار آن ها از زادگاه پرسیده خواهد شد. در این مرحله پرونده پناهجو ارزیابی می ­گردد و موافقت و عدم موافقت با پناهندگی فرد اعلام می ­گردد.

اعتراض به رأی اداره مهاجرت قاچاقی به دانمارک

پناهندگانی که درخواست آنان از سوی دولت این کشور رد می ­گردد اجازه این را دارند که دوباره به هیئت تجدیدنظر مراجعه کنند. همچنین اعتراض خود را نسبت به رأی آنها اعلام نماید. در این مرحله وکیلی به صورت رایگان در اختیار پناهجو قرار داده می ­شود. وکیل موردنظر تمامی دلایل و مدارک پناهجو را بررسی و بار دیگر در اختیار این هیئت قرار می ­دهد. هیئت تجدیدنظر دوباره پرونده پناهجو را بررسی نمود. تصمیم نهایی را در مورد پناهندگی فرد در این کشور را اعلام می­ نماید.

در صورتی که درخواست پناهندگی افراد در هیئت تجدیدنظر قبول نگردد. در صورتی فرد می ­تواند درخواست مجدد رسیدگی به پرونده خویش را دهد که دارای دلایل و مدارک جدیدی باشد. در غیر این صورت پس از رد شدن پرونده پناهندگی افراد بایستی پناهجو این کشور را ترک نماید.

شرایط و امکانات پناهجویان در دانمارک

در صورتی که پرونده پناهندگی پناهجویان در این کشور مورد قبول واقع گردید، این دولت امکانات و حقوقی را برای پناهندگان در نظر گرفته است. از جمله امکاناتی که این کشور در اختیار پناهجویان قرار می ­دهد،

عبارتنداز:

 • پرداخت کمک هزینه های نقدی ماهانه
 • برخورداری از امکانات بهداشتی و درمانی
 • بهره مندی از کلاس های آموزشی و اجازه تحصیل
 • ارائه منابع و پشتیبانی

همچنین این کشور پناهجویان را با مشاغلی آشنا می ­نماید تا آنها بتوانند خود را برای انجام شغل مورد علاقه خود در این کشور آماده کنند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره از تمامی افراد که می ­خواهد از طریق راه های قانونی به این کشور مهاجرت نمایند، حمایت می کند. از این رو پیشنهاد می شود ابتدا مقاله هزینه زندگی در دانمارک را مطالعه بفرمائید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *