مهاجرت تحصیلی ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

می خواهیم به راه ها و روش های مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در این مقاله بپردازیم

بی‌تردید، ایتالیا از جمله کشورهایی است که می‌تواند توریست‌های بسیاری را به سمت خود جذب کند. این کشور دارای جذابیت‌های طبیعی و ذاتی مانند جزایر بسیار زیبا و بناها و اماکن تاریخی و… است.

ایتالیا در سراسر جهان شهرت فوق‌العاده‌ای دارد. دلفریبی کشور ایتالیا موجب گردیده افراد زیادی به دلایل گوناگون به این کشور مهاجرت نموده و درخواست اقامت نمایند.

 

شرایط تحصیل و مهاجرت به ایتالیا

شرایط ایده‌آل تحصیلی یکی از دلایل انگیزه افراد جهت مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و ادامه تحصیل می‌باشد. آنها پس از گذراندن دوره‌های آموزشی، نسبت به اخذ اقامت و تبعیت آن کشور اقدام می‌نمایند.

بنابراین با بالا بردن مدارج تحصیلی خود نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی در ایتالیا اقدام نمایید. چرا که فرصت بسیار خوبی برای تضمین آینده‌تان است.

 

دانشگاه های معتبر و برتر ایتالیا

دانشجویان می‌بایست پیش از تصمیم به ادامه تحصیل در ایتالیا، از دانشگاه‌های آن اطلاعات کافی به دست آورند. مهاجرت تحصیلی به ایتالیا بهترین فرصت جهت کسب اطلاعات در مورد دانشگاه‌های این کشور است.

طبق آمارها، تعداد دانشگاه‌های این کشور، 26 دانشگاه می‌باشد. از این تعداد دانشگاه، 12 دانشگاه در رده‌بندی جهانی، جزو بهترین دانشگا‌ه‌ها هستند.

دانشگاه پلی‌تکنیک میلانو از جمله این دانشگاه‌هاست که در رتبه 187 جهانی قرار دارد. این دانشگاه مختص برگزاری دوره‌های مهندسی و هنر است. به همین دلیل شهرت یافته است.

قابل ذکر است این دانشگاه در دو رتبه‌بندی جهانی قرار گرفته است: کسب رتبه 11 در دوره‌های هنری و کسب رتبه 24 در رشته‌های مهندسی در سراسر جهان

از دیگر دانشگاه‌های ایتالیا، دانشگاه بولونیا است که از لحاظ رتبه‌بندی، دارای رتبه 204 در دنیا است. معروفیت جهانی این دانشگاه نیز به دلیل طرح موضوعات آموزش عالی است.

از تاریخ تاسیس این دانشگاه اطلاعات موثقی در دست نیست.

شهرهای دانشجویی ایتالیا

شهرهای مختلف ایتالیا بسیار مورد توجه افراد در سراسر دنیا واقع شده است. برخی از این شهرها به دلیل دارا بودن دانشگاه‌های معتبر، شکل دانشجویی دارند. بدین معنا که دانشجویان بسیاری اقدام به مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در این شهرها می‌نمایند.

در ادامه به مبحثی می‌پردازیم که برخی شهرهای دانشجویی ایتالیا را معرفی می‌نماید.

 

پایتخت کشور ایتالیا

افراد در وهله اول ورود به شهر رم، سراغ جاذبه‌های توریستی آن می‌روند. این شهر بسیار زیبا بوده و گردشگران زیادی را از سراسر دنیا مجذوب خود می‌کند.

کما این که این شهر بهترین مکان جهت مهاجرت و و در نتیجه اخذ اقامت می‌باشد.

وجود دانشگاه‌های معتبر و ممتاز در این شهر، باعث شده در رتبه‌بندی دانشگاه‌ها، رتبه 213 را در سطح جهان داشته باشد. نا این دانشگاه ساپینزا است که دانشگاهی خاص به شمار می‌رود.

 

شهر میلان

شهر میلان نیز از لحاظ مهاجرت تحصیلی به ایتالیا، بسیار مورد توجه همگان است. به طوری که برترین شهر در کشور ایتالیا نام گرفته است.

برتری این شهر نسبت به سایر شهرهای ایتالیا به دلیل رفاه و سطح زندگی و وجود دانشگاه‌های بسیار معتبر است. همچنین این شهر از لحاظ اقتصادی، در بالاترین رتبه قرار دارد. بنابراین در تجارت و موارد مربوط به آن حرف اول را می‌زند.

شهر میلان از جنبه‌های طراحی و مد، با شهرهایی مانند پاریس و لندن و نیویورک آمریکا هم‌رده است. جالب است بدانید در زمینه ورزشی، باشگاه آث‌میلان این شهر از معروف‌ترین و پرطرفدارترین باشگاه‌های فوتبال ایتالیا است.

این شهر، تعداد 8 دانشگاه برتر را در خود جای داده است. برترین دانشگاه در زمینه تجارت و سرمایه‌گذاری، دانشگاهLuigi Bocconi است. این دانشگاه تمرکز خاص و ویژه‌ای بر موضوع تجارت دارد و کاملا تخصصی است.

از دیگر دانشگاه‌های برتر شهر میلان، دانشگاه پاویا را می‌توان نام برد که در رتبه‌بندی جهانی، رتبه 501 الی 550 را دارد. زبان‌های تحصیلی در این دانشگاه، انگلیسی و ایتالیایی است اما درصد بیشتری از آن انگلیسی است.

 

شهر پیزا

شهر پیزا که از شهرهای بسیار زیبای ایتالیا است، برج معروف پیزا را در خود جای داده است. این برج سمبل کشور ایتالیا محسوب می‌گردد و از سوی گردشگران دارای اهمیت بسیاری است.

شهر پیزا از دیرباز برای توریست‌های این کشور بسیار جذاب بوده است. همچنین کیفیت زندگی و جذابیت این شهر، علاوه‌ بر توریست‌ها، تعداد دانشجویان تحصیلی این شهر را نیز افزایش داده است.

بنابراین مهاجرت تحصیلی به ایتالیا، از اهداف دانشجویان از سراسر دنیا به شمار می‌رود. دانشگاه پیزا در همین شهر واقع شده است که از دانشگاه‌های معتبر ایتالیا می‌باشد.

 

شرایط پذیرش در دانشگاه‌های ایتالیا چیست؟

روند درخواست تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا به نوع ملیت و همچنین دوره تحصیلی متقاضی بستگی دارد. این که دانشجو تمایل دارد در چه مقطعی ادامه تحصیل دهد.

شایان ذکر است وزارت آموزش و پرورش عهده‌دار نظارت و مدیریت وب‌سایت تحصیل در کشور ایتالیا است. لذا کلیه اطلاعات مربوط به تقاضای دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و پذیرش در این وب‌سایت وجود دارد.

به هر حال بررسی شرایط پذیرش و دانشگاه انتخابی، قدم اول پیش از اقدام به مهاجرت تحصیلی به ایتالیا به شمار می‌رود.

مرحله بعدی ارائه فرم تکمیل شده و مدارک مورد نیاز به سفارت ایتالیا در کشور خود است. این در حالی اتفاق می‌افتد که کلیه مدارک شما مورد بررسی و قبول واقع گردد.

از سوی دیگر، ترجمه مدارک ارسالی شما به زبان ایتالیایی خارج از الزام نیست و می‌بایست انجام گردد. نوع فرم تکمیلی شما به جهت این که تمایل به تحصیل در چه گرایشی را دارید، متفاوت است.

مثلا اگر قصد ادامه تحصیل در رشته طراحی یا رقص را دارید، باید فرم Model-A-bis  را تکمیل کنید. در غیر این صورت می‌توانید Model-A  فرم را تکمیل و ارائه نمایید.

 

 شهریه و کمک هزینه‌ها چقدر است؟

مبالغ پرداخت شهریه در دانشگاه‌های اروپا به دلیل نوع مرکز آموزشی و مقاطع انتخابی متفاوت از یکدیگر است. هر مرکز آموزشی این اختیار دارد که مبلغ شهریه پرداختی دانشجویان را مشخص و تعیین نماید.

دانشگاه‌های ایتالیا نیز همانند سایر دانشگاه‌های سراسر دنیا مجوز ارائه بورسیه به دانشجویان را دارند.

با توجه به مطاب بالا،‌ اطمینان حاصل می‌شود هدف دانشجویان سراسر دنیا جهت تحصیل در ایتالیا و اخذ اقامت است.

 

علاقمندان به مهاجرت تحصیلی به ایتالیا می‌توانند در اسرع وقت به صورت حضوری یا تلفنی با موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرند. کسب اطلاعات تکمیلی و چگونگی مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت از این موسسه امکان‌پذیر است. وکلا و مشاوران ما بهترین روش‌ها را جهت دستیابی به اهدافتان ارائه خواهند داد. با بهره‌گیری از تخصص ما، راه را برای پیشرفت‌های عالیه خود هموار سازید.

0 دیدگاه برای “مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *