مهاجرت کاری کلمبیا

مهاجرت به کلمبیا از طریق کار

مهاجرت به کلمبیا از طریق کار

یکی از روش های سخت مهاجرتی و اخذ اقامت در کلمبیا مهاجرت به کلمبیا از طریق کار است. این روش نیاز به دریافت پیشنهاد کاری دارد. همچنین کارفرما باید ثابت کند نیروی کار کلمبیایی در شغل مورد نظر وجود ندارد و به نیروی خارجی نیاز است. همچنین زبان بازار کار در کشور کلمبیا اسپانیایی است و شما برای کار در این کشور نیاز به تسلط کافی به زبان اسپانیایی دارید. در هر صورت چنانچه از این کشور پیشنهاد کاری دریافت کنید می توانید با استفاده از مهاجرت به کلمبیا از طریق کار، اقامت این کشور را بدست آورید. جهت بررسی موضوع مهاجرت از طریق کار به کلمبیا به مطالب درج شده در این مقاله که بدست مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت درآمده توجه بفرمایید.

درباره مهاجرت به کلمبیا از طریق کار

مانند بسیاری از کشورهای دیگر، یافتن شغل در کلمبیا به عنوان یک مهاجرت ممکن است دشوار باشد. از طرف دیگر، افتتاح مشاغل شخصی خود نسبتاً آسان تر است. کلمبیا چیزی فراتر از یک مقصد گردشگری است. این کشور همچنین یک کشور جذاب برای سرمایه گذاری و تجارت است. با این وجود ورود به بازار کار در کلمبیا حتی با اجازه اقامت کار آسانی نیست. برای استخدام، شرکت در کلمبیا باید همان روش هایی را انجام دهد که گویی شما را از یک کشور دیگر استخدام می کند. اگر در یک شرکت بین المللی کار می کنید و می خواهید در کلمبیا کار کنید، به موارد زیر نیاز دارید:

  • یک قرارداد کاری معتبر
  • گواهی اتاق بازرگانی که کارفرمای شما را تأیید می کند
  • نامه ای از شرکت شما مبنی بر اینکه شما قرار است پس از پایان فعالیت در کلمبیا به کشوری که قبلاً در آن کار می کردید برگردید.

اکنون وزارت امور خارجه فعالانه از تاجران به کلمبیا دعوت می کند. به آنها ویزایی داده می شود که 4 سال اعتبار داشته باشد تا بتوانند در جلسات شرکت کنند. با این وجود آنها نمی توانند به مدت یک دوره بیش از 6 ماه در کشور بمانند.

مهاجرت به کلمبیا از طریق کار و استخدام

اگر شرکتی در کلمبیا می خواهد شما را استخدام کند، باید سندی دقیق ارائه دهد که حقوق ارائه شده را نشان می دهد، از جمله تمام مالیات ها و توضیحی در مورد اینکه چرا کلمبیایی استخدام نمی کنند. این روش با توجه به اداره اداری امنیت، DAS 3 یا 4 روز و طبق وزارت حفاظت اجتماعی (Ministerio de Protección Social) ممکن است 2 ماه طول بکشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزا و مجوزهای لازم برای کار در کلمبیا، بخش مهاجرت کاری به کلمبیا را در سایت بخوانید. ثبت شرکت در کلمبیا آسان تر از استخدام در کلمبیا است. هنوز هم صبر زیادی می خواهد. دشوارترین قسمت ایجاد شرکت شخصی خود افتتاح حساب بانکی است. شرایط زیادی برای افتتاح حساب بانکی وجود دارد و شما باید فرم درخواست را تکمیل کنید.

در نمودار زیر می توانید برای بررسی بازار کار در کلمبیا نرخ بیکاری در این کشور را رصد کنید:

نرخ بیکاری در کلمبیا

مهاجرت به کلمبیا از طریق کار و آموزش زبان

آموزش زبان انگلیسی متداول ترین صنعت برای مهاجران در کلمبیا است. این می تواند در یک آموزشگاه زبان باشد. اگر بومی انگلیسی زبان هستید باید بتوانید در این بخش شغل پیدا کنید. توجه داشته باشید که انجام آن کار خیلی آسانی نیست. اگر می خواهید قبل از رفتن به کلمبیا شغلی پیدا کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت های آموزش TEFL و انگلیسی مراجعه کنید. پرداخت هزینه کلاس های انگلیسی بسیار کم است و امرار معاش سخت است. این امر بخصوص در مدارس زبان صدق می کند، بنابراین باید حداقل بعضی از کلاسهای خصوصی را آموزش دهید. شما می توانید در یک مدرسه تدریس کنید و برای تدریس خصوصی مشتری پیدا کنید، در روزنامه های محلی جستجو کنید، یا در دانشگاه ها و مدارس اعلامیه ارسال کنید.

شما باید خود آماده باشید که کلاسها را خیلی زود صبح یا خیلی دیر وقت عصر و آخر هفته برگزار کنید. دانشجویان کلاس خصوصی نیز به احتمال زیاد کلاس ها را لغو می کنند، در این صورت شما حقوق دریافت نخواهید کرد، در حالی که در یک آکادمی در صورت لغو کلاس توسط دانش آموز، قوانین خاصی وجود دارد که می تواند دوباره تنظیم شود. اگرچه در کلمبیا اجازه کار بدون ویزای کار مناسب را ندارید، اما برخی از مدارس زبان ویزایی را درخواست نمی کنند. برخی از آموزشگاه های زبان حتی ترجیح می دهند خارجی ها ویزا نداشته باشند، زیرا این بدان معنی است که آنها می توانند پول نقد پرداخت کنند و از مالیات اجتناب کنند. مشاغل زیادی از این قبیل در دسترس خواهد بود، اما توجه داشته باشید که کار بدون ویزای کار کلمبیا غیرقانونی است و خطرات زیادی در این زمینه وجود دارد.

مهاجرت به کلمبیا از طریق کار و کاریابی

در کلمبیا، مانند بسیاری از کشورهای دیگر، وب سایت هایی وجود دارند که به شما کمک می کنند شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. همچنین روشهای سنتی مانند جستجو در روزنامه ها، صحبت با افراد دیگر و بازدید از تابلوهای اعلان شغل وجود دارد. برای بیشتر راه های جستجوی کار در کلمبیا، باید کاملاً به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشید. وب سایت های کلمبیایی به زبان اسپانیایی هستند و همچنین طبقه بندی های موجود در روزنامه.

در اینجا می توانید لیستی از وب سایت های مفید برای یافتن کار پیدا کنید:

وب سایت شرح
XpatJobs کلمبیا با طیف گسترده ای از مشاغل به زبان انگلیسی موجود است.
Trabajos طیف گسترده ای از مشاغل در اکثر بخش ها
Computrabajo یک پورتال شغلی کوچک با مشاغل آنلاین یا رایانه ای
Trabajando.cl یکی از بزرگترین وب سایت های اشتغال در کلمبیا

بسته به صنعت شما، اغلب حتی قبل از ورود به کلمبیا هزینه شبکه را پرداخت می کنید. شبکه های اجتماعی حرفه ای و انجمن های مهاجران این فرصت را برای شما فراهم می کنند تا با مهاجران قبلاً در کشور ارتباط برقرار کنید. آنها اغلب هنگام جستجوی کار منبع خوبی از اطلاعات هستند، بسیاری از آنها روزی در یک وضعیت مشابه قرار داشتند.

مهاجرت به کلمبیا از طریق کار و کاریابی

قرارداد کار در کلمبیا

در مورد حقوق و تعهدات خود در بازار کار کلمبیا اطلاعاتی کسب کنید تا از مشکلات جلوگیری کنید و از خود محافظت کنید. قراردادهای شغلی در کلمبیا می تواند کلامی یا کتبی باشد و روش خاصی برای نوشتن آنها وجود ندارد. با توجه به دوام آنها، می توانند

  • Contrato a término fijo (قرارداد با مدت معین)
  • Contrato a término indefinido (قرارداد با مدت نامشخص)
  • Contrato por la duración de una labour determinada (قرارداد برای یک کار تعیین شده)
  • و Contrato (قرارداد کوتاه مدت)

به عنوان یک خارجی، شما همان حقوق کارگر کلمبیایی را دارید، به جز حق عضویت در اتحادیه. شرکت های کلمبیایی با بیش از 10 کارمند می توانند خارجی ها را تا حد 10% از کارکنان عمومی خود یا 20% برای پست های مدیریتی یا تخصصی استخدام کنند. اگر کارفرما می خواهد افراد بیشتری از این استخدام کند، باید درخواست مجوز از زیرشاخه روابط فردی در وزارت حفاظت اجتماعی و بهداشت را بدهد.

مهاجرت به کلمبیا از طریق کار و شرایط کار

طبق قانون، حداکثر ساعتی که یک شخص می تواند در کلمبیا کار کند 48 ساعت در هفته است، از دوشنبه تا جمعه یا دوشنبه و شنبه. ساعات کار بین 06:00 تا 22:00 متفاوت است. اگر کارمند مجبور باشد بین ساعت 22:00 تا 06:00 کار کند، حقوق باید 35% بیشتر از حقوق روز معادل آن باشد. هر ساعت اضافی در ساعات کار با %25 بیشتر از ساعت معمول پرداخت می شود. در شب، این 75% بیشتر است که برای کارهای یکشنبه و تعطیلات نیز اعمال می شود. طبق قانون، هیچ کس نمی تواند بیش از 2 ساعت اضافی در روز یا 12 ساعت اضافی در هفته کار کند. اگر توافق شده باشد که روز شنبه یک روز تعطیل است، ساعات اضافی روز شنبه همان حقوق یکشنبه را خواهد داشت.

کارفرما و کارمند می توانند توافق کنند که یک برنامه انعطاف پذیر داشته باشند. 48 ساعت در هفته می تواند کار کند در حالی که بیش از 10 ساعت در روز و حداقل 4 ساعت در طول روز باید کار کند. برای دریافت اطلاعات تکمیلی در رابطه با مدارک لازم برای ویزای کار کلمبیا به مقاله مربوط در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.