مهاجرت به کشور کلمبیا

مهاجرت به کلمبیا از طریق تولد

مهاجرت به کشور کلمبیا از طریق تولد

از آنجائیکه کشور کلمبیا دارای اقتصادی رو به رشد می باشد متقاضیان بسیاری را برای مهاجرت پیدا کرده است. مهاجرت به کلمبیا از طریق تولد یکی از راه های مهاجرت به این کشور می باشد. دولت کشور کلمبیا دولتی پایدار وپیرو آموزش در زمینه بهداشت جهانی است. از صادرات اصلی کلمبیا می توان به مواد نفتی و قهوه اشاره کرد.

کشور کلمبیا در شمال غربی آمریکا جنوبی واقع شده است. مردم این کشور به زبان رسمی اسپانیایی صحبت می کنند. در بین کشور های آمریکا جنوبی دارای بیشترین جمعیت می باشد. پایتخت کشور کلمبیا شهر بوگوتا می باشد.به علت برگزاری فستیوال های متعدد در این کشور گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

اگر چنانچه خواهان مهاجرت به کشور کلمبیا از طریق تولد را دارید می توانید همه روزه با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه مهاجرت تماس حاصل فرمایید.

اقامت از طریق تولد در کشور کلمبیا

اگر بخواهیم در رابطه با مهاجرت به کلمبیا از طریق تولد با تابعیت ارضی یا اصل خاک توضیح دهیم باید بگوییم زمانی که شخصی در محلی به دنیا بیاید تابعیت آن محل متولذ شده از طریق تولد به فرزند داده می شود به این قانون ، قانون سیستم خاک می گویند. اکثر دولت کشور ها از این قانون پیروی می کنند. کشور هایی از جمله برزیل، کانادا، آرژانتین و ونزوئلا از این قانون تبعیت می کنند و سیستم خاک را برای تابعیت پذیرفته اند.

اگر بخواهیم از جانب عقلانی و اجتماعی نیز به تابعیت ارضی نگاه کنیم در مجموع کشور ها برای دادن تابعیت از 2 سیستم تشکیل شده اند که این 2 سیستم شامل سیستم خاک یا سیستم ارضی و سیتم خون یا سیستم نسبی می باشد. برای توضیح سیستم خاک باید بگوییم اگر کودکی در کشوری متولد شود بدون در نظر گرفتن تابعیت پدر و مادر کودک ، به فرزند متولد شده تابعیت کشوری که در آن متولد شده را می دهن

به این علت کهی کشور ها بسیار مهاجر پذیر نظیر کانادا  هر ساله متقاضیان زیادی برای مهاجرت به این کشور ها اقدام می کنند. البته علت اصلی دادن این تابعیت اعمال قانون کشوری که برای مهاجرت به آنجا رفته ایم در مقابل با کشوری که تابعیتش را داریم است. متقاضیان  تا زمانی مورد قدرت کشوری هستند که در آن کشور وجود داشته باشند و زمانی که از آن کشور خارج شوند دیگر مورد احاطه کشور واقع نمی شوند.

مهاجرت به کلمبیا از طریق تولد

سیستم خون یا تابعیت نسبی

در این نوع سیستم تابعیت از طریق پدر و مادر به فرزند داده می شود به این منظور که اگر پدر و مادری تابعیت کشوری را داشته باشند فرزند آن ها نیز آن تابعیت را میگیرد. از آنجائیکه در هر صورت جمعیت زیاد چه در زمان صلح و چه در زمان جنگ برتری دارد،  در زمان جنگ قدرت نظامی یک کشور را نشان می دهد.

پس می توان نتیجه گرفت سودآور است برای  کشور های مهاجری که این نوع اعطا کردن تبعه را چه برای قدرت سیاسی و چه برای نظام سیاسی خود داشته باشند و تبعه کشور خود در هر کجای دنیا که ساکن باشند تبعه همان کشور شناخته شوند. از مزایای سیستم خون افتادن نام کشور بر سر زبان ها و قدرت نفوذ سیاسی و معنوی شود که این خود باعث اعتبار کشور مذکور می شود.

در هیچ کشوری نباید این 2 سیستم را به طور کامل اجرا کرد و یا فقط از یک سیستم استفاده کرد بهتر است در هر کشور از هر 2 سیستم به صورت ترکیبی استفاده شود. شیوه کشور کلمبیا نیز به همین شکل است. مهاجرت به کلمبیا از طریق تولد بر اساس قانون کشور کلمبیا این کشور حق گرفتن تابعیت از شهروندان خود را نداشته و همگی از حقوق شهروندی برابری بهره مند هستند و حق اخراج تبعه خود را نخواهد داشت. و کودک متولد شده تنها در صورتی تابعیت آن کشور را می گیرد که یکی از والدینش کلمبیایی باشد.

کودک متولد شده توسط تبار کلمبیا

مهاجرت به کلمبیا از طریق تولد کودکی که در کشور کلمبیا متولد می شود تنها در صورتی که پدر یا مادرش از شهروندان کلمبیایی باشد می تواند تابعیت کشور کلمبیایی را بگیرد. همچنین کودکی که در خارج از کشور کلمبیا متولد شود اگر پدر یا مادرش از شهروندان کلمبیا باشد می تواند برای گرفتن اقامت کشور کلمبیا اقدام کند.

اقامت کودک متولد شده در کلمبیا تنها در صورتی امکان پذیر است که یکی از والدینش از تبعه کلمبیا باشد. تابعیت قانون اساسی کشور کلمبیا در سال 1991 و قانون شهروندی در سال 1993 به ثبت رسید. همچنین تحت شرایط خاصی افراد می توانند شهروندی کلمبیا را به دست آورند.

اگر چنانچه اتباع خارجی در مدت زمان 5 سال به صورت قانونی در کشور کلمبیا زندگی کنند. شهروندان کشور کارائیب و آمریکا لاتین جهت به دست آوردن شهروندی کلمبیا باید به مدت 1 سال در کشور کلمبیا زندگی کنند. افراد خارجی که با شهروند کلمبیایی ازدواج می کنند بایستی به مدت 2 سال اقامت در کشور کلمبیا را داشته باشند.

با مرتکب شدن به جرم و جنایتی اقامت کشور کلمبیا از شخص گرفته می شود. همچنین می تواند خود شخص به صورت ارادی به سفارت کشور کلمبیا مراجعه کند و برای از بین بردن اقامت خود در کشور کلمبیا اقدام کند. این قوانین به دنیا آوردن فرزند در بسیاری از کشور ها رو به پایان است و تا کنون کشور هایی از جمله استرالیا و هند و فرانسه به این قانون خود پایان داده اند.

الزامات مورد نیاز برای درخواست شهروندی کلمبیا

از مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کلمبیا از طریق تولددرخواست شهروندی کلمبیا می توان به کپی از تمامی صفحات پاسپورت شخص ، کپی از ویزای RE معتبر ، گواهی اشتغال پوشش 6 ماه گذشته، برای متقاضیان مرد بین سنین ۱۸ تا ۵۰ سال باید وضعیت نظامی خود را از کشور خود ارائه دهند و 4 قطعه عکس گذرنامه ای اشاره کرد.

همچنین نوشتن نامه ای به وزیر امور خارجی و درخواست تابعیت که مشمول نام و نام خانوادگی، ملیت، اطلاعات تماس، کشور مبدا و تابعیت فعلی می باشد. اگر چنانچه قصد مهاجرت از طریق تولد برای فرزندتان را دارید می توانید به کشور آلمان نیز فکر کنید و به مطالعه مقاله مهاجرت به آلمان از طریق تولد فرزند بپردازید. همچنین با مطالعه مقاله هزینه تحصیل و زندگی در آلمان بر اطلاعات خود بیافزایید.

کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در سدد کمک به شما عزیزان در زمینه مهاجرت به کلمبیا از طریق تولد و یا هر سوال دیگری می باشند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *