مهاجرت به کشور کره جنوبی

مهاجرت به کره جنوبی از طریق تولد

زایمان و مهاجرت به کره جنوبی از طریق تولد

مهاجرت به کره جنوبی از طریق تولد را میتوان به عنوان یکی از راه های مهاجرت قلمداد کرد. اما در این جا چند سوال مهم بوجود می آید که باید به آن توجه داشته باشید. سوال نخست بی شک در رابطه با دریافت اقامت در کشور کره جنوبی است و آن که آیا تولد در کشور کره جنوبی به معنی دریافت اقامت در این کشور است؟!

کره جنوبی یکی از کشور های مطرح جهان است و بسیاری از افراد علاقه زیادی به زندگی در این کشور دارند. همچنین اعتبار گذرنامه کره جنوبی می تواند بر جذابیت اخذ تابعیت این کشور آسیایی برای بسیاری بیافزاید. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی بر آن داریم تا توضیحات کاملی در رابطه با مهاجرت به کره جنوبی از طریق تولد ارائه کرده و شما را از شرایط دریافت اقامت در این کشور آگاه سازیم.

تولد در کره جنوبی

کشور کره جنوبی یکی از کشورهای پیشرفته جهان در امور بهداشت و پزشکی شناخته می شود و همین مسئله می تواند تمایل برای تولد کودک در کره جنوبی را افزایش دهد. این مسئله یکی از مسائل مهم است که بتوانید کودک و مادر را پس از زایمان در سلامت کامل ببینید. اما اگر مسئله شما اخذ تابعیت است شرایط کمی متفاوت پیش خواهد رفت.

در صورتی که کودک شما در کشور کره جنوبی متولد شود، تنها می تواند یک شناسنامه معتبر از طرف کشور کره جنوبی دریافت کند و این به معنی دریافت تابعیت در این کشور نخواهد بود چرا که کشور کره جنوبی تنها از قانون خون پیروی می کند و این مسئله سبب می شود تنها کودکانی تابعیت کشور کره جنوبی را بدست آورند که پدر یا مادری کره ای داشته باشند.

در صورتی که شما یک مادر تنها هستید و اطلاعاتی از همسر خود ندارید و تابعیت هیچ کشوری را در اختیار ندارید، پس از مهاجرت به کره جنوبی از طریق تولد می توانید تابعیت کره جنوبی را برای خود و فرزندتان در اختیار بگیرید. همچنین در صورتی که پدر و مادر کودک فاقد ملیت مشخص باشند، می توانند تابعیت کشور کره جنوبی را برای خود و فرزندشان اخذ کنند.

مطالعه مقاله اقامت کره جنوبی اطلاعات دقیقی در همین خصوص در اختیار شما قرار خواهد داد.

قانون اصل خاک و خون در کشورها

در بخش قبل اشاره کردیم که کشور کره جنوبی از اصل خون تابعیت می کند و این یک مسئله بسیار مهم برای والدینی است که قصد دارند کودکان در کشور دیگری متولد شود. هر کشوری شرایط خاص خود را در خصوص کودکان متولد شده در کشور و بعضا خارج از مرز های کشور خود اتخاذ می کنند که باید به آن ها توجه داشت.

بر اساس اصل خون که در جهان فراگیر تر است، هرگاه کودکی از پدر یا مادری با تابعیت مشخص متولد شود، فرزند آن ها بدون در نظر گرفتن محل تولدش، می تواند تابعیت مشابهی با والدین خود داشته باشد. این قانون در بسیاری از کشورهای جهان مورد پذیرش قرار گرفته است. قاره اروپا تنها قاره ای است که به صورت کامل از این قانون تبعیت می کند. بیش از 90% کشورهای قاره های آسیا، آفریقا و اقیانوسیه نیز از همین اصل تبعیت می کنند.

زمانی که از اصل خاک صحبت به میان می آید، تنها مسئله دارای اهمیت، محل تولد کودک است و ملیت والدین کودک نقشی در اخذ تابعیت برای کودک نخواهد داشت. این اصل بیش تر در قاره آمریکا به اجرا در می آید اما برخی کشورهای این قاره نظیر ایالات متحده آمریکا در تلاش هستند تا هرچه سریع تر از این اصل خارج شوند.

زایمان و مهاجرت به کره جنوبی از طریق تولد

نظام پزشکی کشور کره جنوبی یکی از قدرتمندترین نظام های پزشکی در جهان شناخته می شود اما در رابطه با هزینه های زایمان در این کشور می توان بیان داشت که این هزینه ها به نسبت کشوری نظیر ایران غیر قابل مقایسه و بسیار بیش تر است. البته در صورتی که تحت پوشش بیمه ای در کشور کره جنوبی قرار داشته باشید به صورت چشمگیری این هزینه ها کاهش پیدا خواهد کرد.

زنانی که کودکان خود را در کشور کره جنوبی متولد می کنند، قادر هستند تا به مدت حداکثر 2 ماه در یکی از موسسات یا هتل های مخصوص مادران اقامت پیدا کنند. در این موسسات آموزش های نوین در رابطه با نحوه رفتار با کودک به آن ها آموزش داده خواهد شد تا بتوانند از باورهای غلط سنتی در این باره گذر کنند. در رابطه با شرایط این هتل ها نیاز به نگرانی نیست چرا که در صورت تسلط به زبان انگلیسی شما قادر خواهید بود تا به سادگی با پرستاران این مجموعه ها ارتباط برقرار کنید.

بررسی مهاجرت به کره جنوبی از طریق تولد

ثبت اطلاعات و مهاجرت به کره جنوبی از طریق تولد

زمانی که فرزند شما به عنوان یک خارجی در کشور کره جنوبی متولد می شود، باید فورا برای ثبت اطلاعات او اقدام کنید. مهلت شما برای ثبت اطلاعات فرزند تازه متولد شده تنها 30 روز زمان در اختیار خواهید داشت. شما باید با مراجعه به اداره مهاجرت کلیه مدارک را در اختیار آنان قرار دهید تا بتوانید اقامت موقت او در کشور کره جنوبی را به یک اقامت قانونی تبدیل کنید. توجه داشته باشید که مهاجرت به کره جنوبی از طریق تولد امری بسیار دشوار است به طوری که در بسیاری از موارد دولت کره جنوبی از اعطای سایر ویزاهای قانونی به زنان باردار خودداری می کند.

اقامت از طریق تولد در کره جنوبی

در برخی از کشور های جهان، تولد در خاک آن کشور به معنای اخذ اقامت دائم خواهد بود که البته کره جنوبی در جمع این کشورها قرار ندارد. در حقیقت مهاجرت به کره جنوبی از طریق تولد تنها می تواند یک شناسنامه از طرف دولت کره جنوبی برای فرزند شما به همراه داشته باشد و تابعیت این کشور از این طریق برای وی بدست نخواهد آمد.

در صورتی که همسر شما یکی از شهروندان کره جنوبی است، بدون در نظر گرفتن محل تولد فرزندتان، شرایط اخذ تابعیت این کشور برای وی محیا خواهد شد. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قدم به قدم در طی مراحل مهاجرتی به کشور های مختلف جهان می توانند شما را یاری دهند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *