مهاجرت تحصیلی چین

مهاجرت به چین از طریق تحصیل

مهاجرت به چین از طریق تحصیل می تواند یکی از روش های مهاجرت و هم چنین روش گرفتن حق اقامت این کشور به شمار رود در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در رابطه با موضوع مهاجرت به چین از طریق تحصیل می باشید درادامه این نوشتار همراه ما باشید و این امکان را دارید که برای کسب اطلاعاتی در رابطه با این کشور به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه نماید.

در مورد روش ها و نحوه دریافت ویزا کشور چین  باید متذکر شد که در اولین  مرحله برای آشنایی با شرایط مهاجرت به چین از طریق تحصیل تلاش کنند که به اطلاعات جامعی دست یابند.مهاجرت به چین از طریق تحصیل می تواند موفقیت خوبی برای افرادی باشد که هدف تحصیل نمودن در خارج از کشور و با میزان هزینه های مناسب در میان یکی از کشورهای پیشرفته  دنیا را داشته باشند باشد.

مزیت های مهاجرت به چین از طریق تحصیل

از جمله مزیت های مهاجرت به چین از طریق تحصیل می توان به این موارد اشاره نمود:

تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی می باشد با این توضیح که اگر که به متقاضیان تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی در کشور چین تحصیل نمایند، در این صورت دیگر نیازی به ارائه مدرک زبان چینی نمی باشد. ولی در صورتی که هدف این اشخاص تحصیل در کشور چین به زبان چینی را دارند در این صورت این افراد باید در آزمونی شرکت کنند که سطح تسلط خود به زبان این کشور را نشان دهند.

لازم به ذکر می باشد که حد نصاب نمره قبولی در این آزمون کسب نمودن نمره یازده می باشد و کلیه دانشگاه های  این کشور فرایند ها و آزمون های متفاوتی را برای قبولی در نظر دارند. اما به طور معمول اشخاصی که به کسب نمرات بین ۳ تا ۸شده اند می توانند برای دریافت مجوز تحصیل در این کشور اقدام نمایند.با این توضیح که فرایند برگزاری این آزمون ها در  اغلب کشورهای مختلف برگزار می شود و  این اشخاص برای شرکت نمودن در این  الزامی ندارند که به این کشور مهاجرت نمایند.

نحوه تحصیل نمودن متقاضیان مهاجرت به چین از طریق تحصیل

متقاضیان مهاجرت به چین از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ملزم به تحصیل نمودن در مدت زمانی که حدود ۳ الی ۴ سال می باشند .این کشور که دارای دانشگاه های ممتاز زیادی در سطح جهانی می باشند.برای تحصیل نمودن در مقطع  لیسانس در این کشور کلیه  این اشخاص ملزم به ارائه دادن مدرکی می باشند که بیان گر تسلط این اشخاص به زبان انگلیسی باشد مانند این که دارای مدرک آیلتس یا تافل باشند.

لازم به ذکر می باشد که در کنار این که شخص ملزم به ارائه مدرک زبان باشد در این صورت ملزم به ارائه مدرک دیپلم و هم چنین پیش دانشگاهی می باشند که مدرک مربوطه  مرتبط با رشته مورد نظر این اشخاص خواهد بود.

در نهایت میانگین معدل این اشخاص در زمان برای اقدام نباید کمتر از نمره  چهارده باشد. در راستای  اقدام نمودن اشخاصی که هنوز به سن  بیست و پنج سالگی  نرسیده باشند. در این صورت این اشخاص شانس بیشتری برای اخذ نمودن ویزا خواهند داشت. میزان مخارج و هزینه ها این کشور بسیار مناسب و ارزان است  به صورتی که این کشور در لیست مناسب ترین و ارزان ترین کشورهای برای تحصیل نمودن می باشند.

بررسی میزان هزینه مهاجرت به چین از طریق تحصیل

میزان هزینه تحصیل در مقطع  فوق لیسانس این کشور حدودا ما بین سه الی چهار هزار دلار می باشد. البته ناگفته نماند که میزان این مبلغ با توجه به در نظر گرفتن رشته و دانشگاه این شخص مشخص  شده است با توجه به کلیه گزارشات ارائه شده در سال ۲۰۱۲ میلادی  این کشور موفق شده که در  رتبه پنجمین کشور جذاب و مورد علاقه دانشجویانی که دارای تابعیت  آمریکایی باشند قرار گرفته باشد. دولت این کشور در نظر دارد که تا سال دو هزارو بیست  میلادی تعداد دانشجویان بین المللی موجود در این کشور را به جمعیتی بالغ بر نیم میلیون برساند.

شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کشور چین

در صورتی که متقاضیان مهاجرت به چین از طریق تحصیل علاقه مند به تحصیل نمودن در این کشور می باشند ملزم به  داشتن مدرک لیسانس می باشد که  مرتبط با رشته درخواستی  این شخص باشد و هم چنین معدل این اشخاص حداقل باید دارای نمره چهارده باشد. البته بهتر است که برای تحصیل نمودن در این مقطع تحصیلی  از جانب اساتید مقطع تحصیلی قبلی خود یعنی مقطع لیسانس دارای توصیه نامه باشند.

زبان تحصیل و آموزش در مقطع  فوق لیسانس این کشور به دو زبان می باشد که عبارتند از زبان انگلیسی و زبان چینی مدت زمان لازم برای گذراندن  این مقطع تحصیلی در این کشور  مابین  یک الی دو سالمی باشد.  لازم به ذکر می باشد که افرادی که  به سن  سی و پنج سالگی نرسیده باشند  برای اقدام به ارسال مدارک خود جهت اخذ پذیرش در مقطع  فوق لیسانس اقدام نمایند، میزان مخارج و هزینه تحصیل در این کشور و در مقطع فوق لیسانس  به میزان چهار الی پنج هزار دلار  به ازای هر سال می باشد . با این  توضیح که میزان این مبلغ با  در نظر گرفتن رشته و دانشگاه مورد نظر معین خواهد شد.

شرایط تحصیل در مقطع دکتری کشور چین

تحصیل نمودن در این مقطع تحصیلی کشور چین فقط به  زبان انگلیسی می باشد. البته در  بعضی از دانشگاه ها ی موجود در این کشور برخی از دروس وجود دارند که به هردو زبان های گفته شده تدریس می شوند مدت زمان لازم برای گذراندن این مقطع تحصیلی به صورت کلی به میزان سه سال می باشد و میزان شهریه دانشگاه های این کشور حدود پنج هزار دلار می باشد. در حالت کلی می توان گفت که فرایند تحصیل در این کشور جهت مطالعه نمودن در رشته های خاص و هم چنین تحصیل نمودن در مقطع  دکتری این کشور بسیار پر متقاضی می باشد.

در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله مهاجرت به چین از طریق تحصیل دارای علاقه بیشتری به کسب اطلاعاتی در این مورد شدید این فرصت را دارید تا به لینک هایی نظیر (بورسیه تحصیلی چین) و یا (ثبت شرکت در چین) که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعات موجود می باشد به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *