مهاجرت به کشور هلند

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند از طرق مختلفی امکان پذیر میباشد و متقاضیان برای ورود به خاک این کشور می بایست از شرایاخذ ویزاهای اقامتی اطلاعات کافی داشته باشند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار تمامی هموطنان عزیز را از شرایط مهاجرت به هلند، شرایط کسب ویزای برای مهاجرت به کشور هلند، انواع ویزای کشور هلند، انواع مجوز اقامت در این کشور و سایر موارد مرتبط آگاه خواهند ساخت.

شرایط مهاجرت به هلند

مهاجران افرادی هستند که برای اقامت، اتحاد خانواده یا اهداف دیگری از کشور های مختلف وارد خاک کشور هلند می شوند تا در این کشور زندگی کنند. همه اتباع خارجی مجاز نیستند که به طور خودکار در هلند مستقر شوند. برای مستقر شدن در هلند، متقاضیان ممکن است نیاز به اجازه اقامت داشته باشند که می توانند تحت شرایط خاصی آن را کسب کنند. به عنوان مثال، اگر متقاضی برای اتحاد خانواده مهاجرت می کند، باید یک همسر هلندی یا شریک زندگی داشته باشد که به طور قانونی در هلند ساکن باشد و درآمد کافی داشته باشد تا بتواند در این کشور زندگی کند. سازمان مهاجرت کشور هلند درخواست های مربوط به اجازه اقامت هلند متقاضیان و مهاجران خارجی را بررسی و ارزیابی می کند.

متقاضیانی که قصد سفر به هلند را برای زندگی، تحصیل، کار یا پیوستن به یکی از بستگان یا شریک زندگی خود را دارند ممکن است نیاز به ویزای هلندی یا مجوز دیگری با IND هلند داشته باشند. متقاضیان و مهاجران خارجی برای ورود به خاک کشور هلند با استفاده از روش های قانونی در نخستین گام می بایست گذرنامه رسمی و معتبر داشته باشند. متقاضیانی که قصد زندگی در کشور هلند را دارند حتما باید توان مالی کافی برای اقامت در این کشور را داشته باشند و برای کسب ویزای این کشور محل زندگی خود را در کشور هلند مشخص کنند. شرایط کسب ویزا برای مهاجرت به کشور هلند برای متقاضیان و شهروندان کشور های ثالث و کشور های عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی این قاره متفاوت می باشد.

شرایط اخذ ویزا هلند برای شهروندان اروپایی

هلند یکی از 26 کشور اروپایی می باشد که همراه با سایر کشور ها از جمله سوئد، سوئیس، فرانسه، یونان، آلمان، ایتالای و غیره منطقه شنگن را تشکیل می دهد. کشور های منطقه شنگن یک ویزای مشترک به نام ویزای شنگن دارند و متقاضیان و شهروندانی که موفق به کسب ویزای شنگن می شوند می توانند به راحتی به 26 کشور این منطقه بدون محدودیت سفر کنند.

اگر متقاضی شهروند یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا به علاوه ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ یا سوئیس باشد، برای بازدید، زندگی، کار، تحصیل یا سرمایه گذاری در هلند حتی به صورت بلند مدت نیاز به ویزا نخواهد داشت. انتظار می رود که شهروندان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس برای مدت اقامت بیش از 4 ماه در کشور هلند می بایست در بانک اطلاعات سوابق شخصی ثبت نام کرده و شماره خدمات شهروندی دریافت کنند که یک شماره تأمین اجتماعی و مالیاتی است.

اگر متقاضیان کمتر از 4 ماه اقامت داشته باشند، مجبور به ثبت نام نخواهند بود. اما هنوز هم برای دریافت کلیه امور رسمی نیاز به دریافت شماره خدمات شهروندی خواهند داشت. متقاضیان بعد از ورود به خاک کشور هلند می بایست برای کسب اطلاعات بیشتر به شهرداری شهر مربوطه مراجعه کنند.

اخذ ویزا هلند برای همکاران و بستگان شهروندان اروپایی

اگر می خواهید به یک خویشاوند نزدیک (به عنوان مثال همسر، شریک زندگی، پدربزرگ و مادربزرگ یا فرزند زیر 21 سال)، شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا، شهروند یک کشور عضو منطقه اقتصادی اروپا یا یک شهروند سوئیسی که در هلند زندگی می کند بپیوندید (اما خود شما عضو اتحادیه اروپا، یک کشور عضو منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس نیستید)، شما حق زندگی و کار کردن در کشور هلند بدون نیاز به مجوز را خواهید داشت. با این وجود، برای دریافت مجوز اقامت قانونی، شما باید برای تأیید مطابق با قوانین اتحادیه اروپا اقدام کنید. این مجوز سندی است که به شما اجازه می دهد به صورت قانونی در هلند بمانید و بدون اجازه کار کنید.

شرایط اخذ ویزا هلند برای شهروندان کشور های ثالث

اگر شما شهروند یک کشور خارجی هستید، یعنی از اتحادیه اروپا یا EEA یا سوئیس نیستید، پس احتمالاً برای ورود به کشور هلند اقامت بیش از 3 ماه در این کشور به کسب اجازه اقامت موقت در کشور هلند احتیاج دارید. قوانین اخذ ویزای هلند برای شهروندان کشورهای ثالث متغیر می باشد و افراد متقاضی می بایست از این رویه آگاهی کامل داشته باشند. برخورداری از خدمات شهروندی ارتباط مستقیمی با طرق مهاجرت دارد که کارشناسان موسسه ما مفتخر به راهنمایی متقاضیان در باب طرق قانونی مهاجرت و اخذ اقامت قانونی به هلند و اقصی نقاط دنیا نیز می باشند.

ویزای کوتاه مدت برای مهاجرت به هلند

برای کسانی که مدت کوتاهی در هلند حضور دارند (حتی برای چند ساعت) و می بایست مسیر دیگری را طی کنند یا تا 3 ماه بمانند، با توجه به ملیت متقاضیان ممکن است آن ها نیاز به ویزای کوتاه مدت داشته باشند. دو نوع ویزای کوتاه مدت وجود دارد که عبارتنداز:

 • ویزای A: ویزای A فقط برای ترانزیت می باشد و برای مسافرانی از ملیت های خاصی که از طریق یک فرودگاه هلندی به مقصد دیگری به خارج از منطقه شنگن حرکت می کنند، مناسب می باشد. این فقط به متقاضیان اجازه می دهد وارد منطقه بین المللی یک فرودگاه هلندی شوند. اگر متقاضیان در حال ترک فرودگاه باشند، حتی برای یک روز، باید ویزای C کوتاه مدت دریافت کنند.
 • ویزای توریستی C: ویزای توریستی C به متقاضیان امکان می دهد تا در مدت 6 ماه در هلند (یا هر کشور دیگری در منطقه شینگن) بمانند تا 3 ماه (90 روز) بمانند. در این مدت متقاضی می تواند کار کنید اگر کارفرمای متقاضی اجازه کار به نام متقاضی را داشته باشد. اما متقاضی نمی تواند از طریق این ویزا اقدام به کسب مجوز اقامت هلند کنند. برای کسب مجوز اقامت متقاضی می بایست هلند را ترک کند و از کشور خود اقدام به کسب مجوز مورد نظر خود کند.

ویزای کوتاه مدت برای مهاجرت به هلند

ویزا و مجوزهای طولانی مدت هلندی

اگر می خواهید بیش از 3 ماه در هلند بمانید، مگر اینکه شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس باشید، ممکن است مجبور شوید برای ورود به خاک هلند ویزای بلند مدت و اجازه اقامت کسب کنید. لازم به ذکر است که همه متقاضیان به ویزای بلند مدت و اجازه اقامت هلند احتیاج ندارند. اگر متقاضیان به ویزای بلند مدت و اجازه اقامت هلند نیاز داشته باشند، می توانند در یک فرآیند واحد به نام روش ورود و اقامت همزمان به درخواست ویزای بلند مدت و اجازه اقامت هلند بپردازند و به صورت همزمان هر دو مورد را کسب کنند.

متقاضیانی که از طریق ویزای بلند مدت هلند وارد خاک این کشور می شوند می توانند طی 2 هفته از طریق IND اقدام به کسب اقامت این کشور کنند. اگر به متقاضیان به ویزای بلند مدت احتیاج نداشته باشند، می توانند از طریق TEV از خارج از هلند یا از IND پس از رسیدن به هلند، اقدام به کسب مجوز اقامت کنند.

اقامت در هلند

رایج ترین و برجسته ترین روش های کسب اقامت کشور هلند عبارتند از:

 • اتحاد خانواده یا ازدواج با فرد هلندی
 • اجازه اقامت کارمندان
 • مجوز اقامت برای خود اشتغالی یا کار آزاد و کارآفرینی
 • مجوز اقامت برای مهاجران ماهر (کارکنان حرفه ای)
 • مجوز اقامت برای محققان علمی
 • اجازه اقامت برای کارگران فصلی یا کوتاه مدت
 • مجوز اقامت برای تحصیل
 • مجوز اقامت برای سال تحصیلی فارغ التحصیلان از جمله فارغ التحصیلان لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا
 • اجازه اقامت برای زوج های au
 • مجوز اقامت برای برنامه های تبادل

هنگامی که متقاضیان 5 سال بدون وقفه در هلند زندگی کردند، می توانند برای کسب اقامت دائم این کشور اقدام کنند. اگر در حال حاضر در هلند هستید و می خواهید موقتاً کشور را ترک کنید اما اجازه اقامت فعلی شما در حالی که دور هستید، منقضی می شود یا منتظر کسب ویزای هلند هستید برای بازگشت به هلند ممکن است به ویزای بازگشت نیاز داشته باشید. اعتبار ویزا به شرایط شما بستگی دارد و می تواند از 3 ماه تا یک سال متغیر باشد.

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

مهاجرانی که قصد تحصیل در هلند را دارند می بایست با داشتن مدارک مورد نیاز و سابقه تحصیلی درخشان اقدام به کسب قبولی در دانشگاه مورد نظر کنند. پس از کسب نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر، متقاضیان می توانند اقدام به کسب ویزای تحصیلی کشور هلند کنند و سپس با دریافت مجوز اقامت مربوطه (مجوز اقامت برای تحصیل)، وارد خاک کشور هلند شوند و در دانشگاه مورد نظر خود مشغول به تحصیل شوند. پس از اتمام دوره های تحصیلی در صورتی که متقاضیان بتوانند شغل مناسبی پیدا کنند می توانند اقدام به کسب اقامت بلند مدت هلند کنند و ویزای خود را تغییر دهند.

مهاجرت به کشور هلند از طریق کار

همانطور که می دانید، کار کردن در اکثر کشور های اروپایی و مهاجرت کاری به این کشور ها نیاز به داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای کمپانی معتبر دارد. متقاضیان با ارسال مدارکی چون مدارک شناسایی، مدارک پزشکی، پرونده سابقه های تحصیلی و کاری و سایر موارد مورد نیاز، اقدام به کسب ویزای کاری کشور هلند کنند. اقامت جهت کار در کشور هلند با کسب ویزای کاری این کشور و همچنین کسب مجوز اقامت برای خود اشتغالی یا کار آزاد و کارآفرینی، مجوز اقامت برای مهاجران ماهر (کارکنان حرفه ای)، مجوز اقامت برای محققان علمی و یا اجازه اقامت برای کارگران فصلی یا کوتاه مدت امکان پذیر می باشد و لازم به ذکر است که مدت اعتبار مجوز اقامت کاری متقاضیان به مدت زمان قرارداد کاری آن ها بستگی دارد.

اگر به فکر کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط زندگی و اقامت در کشور هلند و کشور های اروپایی، آمریکایی و آسیایی هستید و قصد دارید از روش های مختلف برای مهاجرت به کشور های پیشرفته دنیا آگاه شوید، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

2 دیدگاه برای “مهاجرت به هلند

 1. فاطمه گفت:

  بنظرم مهاجرت به این کشور بسیار گزینه ی خوبی هست ، با اطلاعاتی که گردآوری نمودم برای کار بسیار گزینه ی خوبی هست چون درآمد خیلی خوبی رو در بر دارد .

  با آرزوی موفقیت برای شما .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *