مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » هلند » مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند مهاجرت به هلند

آیا اطلاعاتی در مورد مهاجرت به هلند دارین ؟ راهای  مهاجرت به هلند چگونه می باشد.

هلند دارای انواع شهروندانی است که طی سال ها به این کشور مهاجرت کرده اند.  و افرادی هم که قصد مهاجرت به هلند را دارند می توانند یکی از این شهروندان باشند   مانند مهاجران  هر کشوری دیگر؛  شما باید برای مهاجرت به هلند  درخواست کنید و سپس مراحل قانونی برای به دست آوردن شهروندی را انجام دهید.  مراحل قانونی وجود داردکه به شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

برای مهاجرت به هلند  راه های مختلفی وجود دارد که از همه ی این طرق افراد می توانند به اقامت برسند که راه های قانونی شامل مهاجرت تحصیلی مهاجرت کاری مهاجرت سرمایه گذاری مهاجرت از طریق ازدواج مهاجرت از طریق تولد فرزند و راه غیر قانونی مثل پناهندگی اتفاق می افتد ، ما در مقاله زیر به طور خلاصه همه طرق مهاجرت به هلند را به شما عزیزان توضیح می دهیم.

 

 

.

هلند چطور کشوری است ؟

هلند جز کشورهای اروپایی غربی میباشد و با کشور هایی چون آلمان از شرق و با بلژیک از جنوب و با بریتانیا از غرب همسایه میباشد ، ابن کشور جز کشورهای اتحادیه اروپا میباشد و عضو پیمان شنکن نیز است ، از شهر های معروف کشور هلند میتوان به

آمستردام، لاهه، روتردام، اوترخت، تیلبورخ و … اشاره کرد. همچنین پایتخت کشور هلند آمستردام میباشد .

زبان کشور هلند زبانی نزدیک به آلمانی میباشد البته در این کشور دیده شده 90 افراد به زبان محاوره انگلیسی نیز صحبت میکنند .

آب و هوای این کشور معتدل و  شبیه کشور انگلستان است، بارش فراوان در طول سال هلند را به یکی از پر بارش ترین کشورهای جهان تبدیل کرده است.

برای مهاجرت به هلند، فرد حتما باید به دفتری رجوع کند افراد مشاور و کارشناسان ارشد و وکلای آن دفتر دارای اطلاعات به روز در زمینه حقوق بین الملل باشند و از لحاظ سابقه ی ویزای  دارای سابقه ی درخشان باشند.

به عنوان مثال اگر فردی قصد مهاجرت به کشور هلندرا دارد حتما باید نزد وکیل مهاجرت به هلند یا نزد دفتری برود که د ارای وکلای مجرب اکثر کشورها از جمله وکیل مهاجرت به هلند است که دانایی لازم و کافی به امور مهاجرتی به کشور هلند و قوانین کشور هلند و آشنایی کافی با تمامی تایپ ویزاهای کشور هلنداز جمله تحصیل در هلندو یا کار در هلند میباشد  پیشنهاد ما رجوع به دفاتر و موسسات و وکلای موسسه حقوقی دکتر ملک پور میباشد .

مهاجرت به هلند برای افرادی که عضو اتحادیه اروپا :

کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه شنگن از جمله اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، مجارستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لتونی ، لیختن اشتاین ، کرواسی ، لیتوانی ، لوکزامبورگ ، مالتا ، نروژ ، لهستان ، پرتغال ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد ، سوئیس میباشند که ارتباط کشور هلند با این کشورها به این صورت است که این کشورهای عضو شنگن برای مهاجرت به هلند نیازمند ویزا نیستند و با داشتن هر نوع اقامتی نیاز به مجوز در مرزهای آن ندارند. و این کشورهای عضو حوزه که نام برده شد برای ورود به کشور هلند و کار و تحصیل و سرمایه گذاری و ثبت شرکت نازمند ویزا نیستند .

البته در صورتی که متقاضی برای بیش از 3 ماه قصد اقامت در کشور هلند را داشته باشد نیازمند مجوز برای اقامت میباشد که باید در سیستمی به نام سیستم  BSN ثبت نام کند که به اصطلاح برنامه ثبت سابقه در هلند نامیده میشود که با ثبت نام در این سیستم فرد دارای یک شماره شهروندی یا burgerservicenummer میشود که هم شماره مالیاتی  و هم کد امنیت اجتماعی برای متقاضی  می باشد .

متقاضی که از شهروندان اتحادیه اروپا میشباشد،  الحاق فرزندان، همسر و بستگان برای شهروندان این اتحادیه در هلند نیز همانند نفر اصلی دارای اجازه اقامت و کار خواهد بود البته این افراد هم برای اقامت بیش از 3 ماه مستلزم ثبت نام میباشند.

مهاجرت به هلند برای افراد غیر عضو اتحادیه اروپا :

در صورتی که متقاضی خارج از حوزه شنگن و منطقه اقتصادی اروپا باشد، برای مهاجرت به هلند مستلزم اجازه اقامت از MNV میباشد .

برای کار،  متقاضی که خارج این حوزه شنگن و منطقه اقتصادی اروپا است ، باشد به اصطلاح job offer یا یک کارفرمایی داشته باشد که از پیشنهاد کاری به او بدهد و آن پیشنهاد کاری را به نام خود فرد متقاضی تنظیم نماید ، همچنین کارفرمای شخص متقاضی باشد از IND یک نامه مجوز دریافت نماید که در این صورت فرد زیر مجموعه GVVA شناخته میشود. اگر به MVV نیاز ندارید، همچنان می توانید برای مجوز اقامت خود به روش TEV از خارج از هلند، و یا از IND پس ورود به هلند درخواست دهید که این مجوز مدتش 3 سال خواهد بود . البته افرادی که در پروژه های تحقیقاتی علمی فعالیت میکنند و فارغ التحیل از کشور هلند هستند و افرادی که به عنوان یک نیروی ماهر و متخصص وارد هلند می خواهند بشوند نیازی به دعوت نامه و یا پیشنهاد کاری در هلند نخواهند داشت .

انواع طرق مهاجرت به هلند :

مهاجرت از طریق تحصیل در هلند

مهاجرت از طریق کار در هلند

مهاجرت از طریق ازدواج در هلند

مهاجرت از طریق تولد فرزند در هلند

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در هلند

مهاجرت از طریق توریستی در هلند

مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق  کاری به هلند :

در کشور هلند این شانس را داریم که سه نوع تایپ ویزای کار داشته باشیم از جمله : اجازه کار از طریق TWV و یا ویزای ترکیبی اجازه کار و اقامت در هلند و بلوکارت (کارت آبی) اتحادیه اروپا

  1. اجازه کار از طریق TWV به این صورت است که کشور یک لیستی ارائه میدهد که متقاضی باید دارای یکی از عنوان های لیست زیر باشد :

الف) ویزای کار دانش آموزان و دانشجویان

ب) کارمندان و کارگران فصلی

ج) پناهجویان

د) تبعه خارجی که برای مدت کمتر از 3 ماه تصمیم به مهاجرت به کشور هلند را دارد

ه) کارمندان شرکتهای بین المللی که در کشور هلند دارای شعبه می باشند

و)تبعه کرواسی

ویزای ترکیبی اجازه کار و اقامت : این نوع تایپ ویزا را بیشتر متقاضیانی که از اتباع کشورهای خارجی و خارج اتحادیه اروپا میباشند که قصد کار و اقامت در کشور هلند را بیشتر از 3 ماه دارند ، اصطلاحاً این نوع ویزای کاری با علامت اختصاصی (GVVAA) مشهور می باشد.

بلوکارت اتحادیه اروپا : کارتی است که به مهاجرین این فرصت را میدهد که در کشور هلند یا دیگر کشورهای اروپایی برای مدت بیشتر از 90 روز اقامت و کار کنند اما لازم به ذکر است  که این نکته را بدانید  این نوع ویزا مناسب برای افرادی هست  که از لحاظ کاری شرایط مخصوص و مناسبی را دارا باشید. بعد از اینکه با اجازۀ اقامت کاری حدود 5 سال در کشور هلند اقامت داشته باشید، می توانید برای اقامت دائم خود اقدام نمائید.

مهاجرت از طریق تحصیل به هلند :

که یکی از پر بازده ترین راه مهاجرت به کشور هلند میباشد که برای سه مقطع فاندشن/ لیسانس/ فوق لیسانس میتوان اقدام کرد و همچنین برای اقدام به تحصیل مدرک زبان آیلس مورد نیاز میباشد که به ترتیب برای فاندشن آیلس 5.5 و برای لیسانس آیلس 6 و برای فوق لیسانس آیلس 6.5 مورد نیاز است ، و کشور هلند از آن دسته کشورهایی میباشد که برای تحصیل باید هزینه تحصیل پرداخت شود . در راستای تحصیل در کشور هلند فرد اجازه کار پارت تایم 10 تا 20 ساعت در هفته را دارد .

مهاجرت از طریق ازدواج به هلند :

برای اقامت از طریق این نوع روش زوج و زوجه باید علقه زوجیت خود را به دولت هلند نشان دهند و حداقل هم 2 سال از مدت نامزدی آنها گذشته باشد که این دوسال را با یک سند اثبات کنند. و برای انجام این کار نیازمند مدارکی همچون :

گذرنامه

اثبات علقه و رابطه زوجیت

آزمون (tuberculosis test) که البته  ملیت های خاص از این تعهد مستثنی میشوند .

ازدواج با یک فرد تبعه ی هلند

همسر یا نامزد فرد متقاضی باید به مدت حداقل 1 سال در کشور هلند بماند

مهاجرت از طریق تولد به هلند :

اکثر کشورهای اروپایی مثل کشور هلند دارای سیستم خون میباشند در نتیجه اگر فرزند شما بخواهد تابعیت از طریق والدین را دریافت نماید و یا آن که بخواهد تابعیت هلند را بگیرد شامل حال یکی از شرایط ذیل باشید :

حداقل یکی از پدر و مادر فرزند اجازه اقامت هلند را داشته باشند

چون سیستم خون است کودک در کشور هلند باید به دنیا بیاید

کودک دارای پاسپورت باشد

کودک در همان محلی که پدر و مادرش زندگی میکنند حاضر باشد و عضوی از خانواده باشد

اثبات علقه بین کودک و خانواده

مهاجرت توریستی به هلند:

تایپ ویزای توریستی از انواع تایپ ویزاهایی میباشد که دارای مدت است و به محض اینکه مدتش تمام میشود فرد باید به کشور خودش بازگردد و برای اقدام دارای مدارک زیر میباشد :

 

             فرم سفارت

پاسپورت با 6 ماه اعتبار

ترجمه رسمی مدارک هویتی

شناسنامه و کارت ملی

سند ازدواج در صورت تأهل ( در صورت طلاق ، گواهی طلاق همراه باشد )

سند های املاک و دارایی ها ملکی

گردش مالی و سند حساب

فیش های حقوقی

گواهی خدمت ( از محل اشتغال کار  )

2 قطعه عکس پاسپورتی

 

این ویزا در هلند برای 3 عنوان داده خواهد شد :

 

برای اوقات فراغت و سرگرمی و گردش  ، مثل دیدار از  خانواده ، برای تعطیلات ، دیدار از دوستان خود

برای کسب و کار ، شرکت در مسابقات ورزشی ، دیدار های عناوین  کاری ، برگزاری نمایشگاه و فستیوال ها

برای درمان های پزشکی و بیماری خاص

مهاجرت از طریق پناهندگی به هلند :

 

قوانین پناهندگی در کشور هلند در  سال 1933نوشته شد ، بر اساس اصلاح ماده 16 A قانون اساسی و نیز کنوانسیون 1951 و پروتکل 1967 که در ارتباط با  پناهندگان  میباشد  .  بر اساس   کنوانسیون ژنو در مورد پناهندگان  ، هلند به کسانی که از نظر قومیت ، دین ، ملیت خود و یا در ارتباط به یک گروه خاص تحت تعقیب می باشند ، پناهندگی اعطاء می شود .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به هلند :

انواع سرمایه گذاری در کشور هلند وجود دارد مثل ثبت شرکت / سرمایه گذاری مشترک/ سرمایه گذاری صندوق دولتی با میزان حدود 1200000یورو این سرمایه گذاری انجان میشود و به صورت امتیاز بندی میباشد .

فرد از تجربه کاری خود 30 امتیاز می آورد اگر فردی به عنوان مثال کارشناسی ارشد 30 امتیاز میاورد / اگر مالک شرکت باشد 30 امتیاز میاورد / به عنوان کارمند ارشد بیشتر از 5 سال 9 امتیاز میاورد

چشم انداز تجاری 50 امتیاز

به عنوان کارآفرین 35 امتیاز

PT فروش منحصر به فرد + بازاریابی +و … 25 امتیاز

توجیه مالی  40امتیاز

سرمایه گذاری با ارزش افزوده 30 امتیاز مورد

سرمایه گذاری 30 امتیازی با دارایی :

دارایی € 0، – به € 50.000، – 5

دارایی> € 50.000، – 10

دارایی> € 100.000، – 20

دارایی> € 1.000.000، – 30

امید است که مطالب بالا تا حدودی به شما راجع به  مهاجرت به هلند کمک کرده باشد.

اگر شما هم خواهان مهاجرت به هلند  و  تحصیلی در هلند   و بورسیه تحصیلی  در هلند    و یا اقامت و کار در هلند   هستید میتوانید  با مشاورین موسسه حقوقی مهاجرتی  تماس حاصل فرمایید و توسط مشاوره کارشناسان حقوق بین الملل و وکیل مهاجرت به هلند  از این مسائل اطلاعات کسب کنید .همچنین با مراجعه به سایت های  ما   اطلاعات دیگری راجع به مهاجرت به هلند و کار و اقامت در هلند   و انواع طرق مهاجرت به کشور هلند  و کشورهای دیگر را کسب نماییدددد.

گردآورنده : فهیمه فرجی  1. فاطمه گفت:

    بنظرم مهاجرت به این کشور بسیار گزینه ی خوبی هست ، با اطلاعاتی که گردآوری نمودم برای کار بسیار گزینه ی خوبی هست چون درآمد خیلی خوبی رو در بر دارد .

    با آرزوی موفقیت برای شما .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *