مهاجرت به کشور هلند

مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند

درخواست مهاجرت به هلند هر ساله به خصوص در سال 2021 با افزایش مواجه است، زیرا امکان کار و زندگی به زبان انگلیسی در این کشور اروپایی امکان پذیر است. مهاجرت از طرق مختلفی نظیر تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی امکان پذیر می باشد. متقاضیان برای ورود به خاک این کشور بایستی از شرایط اخذ ویزاهای اقامتی هلند اطلاعات کافی داشته باشند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار تمامی هموطنان عزیز را از شرایط مهاجرت به این کشور، شرایط کسب ویزا برای مهاجرت به این کشور، انواع ویزای کشور هلند، انواع مجوز اقامت در این کشور و سایر موارد مرتبط به خصوص در قوانین سال 2021 آگاه خواهند ساخت. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ضمن تالیف این مقاله، توضیحاتی کاملی را در مورد شرایط مهاجرت به هلند در اختیار مخاطبان خود قرار خواهد داد. تا پایان این مقاله می توانید با ما همراه باشید.

شرایط مهاجرت به هلند در سال 2021

مهاجران افرادی هستند که برای اقامت، اتحاد خانواده یا اهداف دیگری از کشورهای مختلف وارد خاک این کشورمی شوند تا در این کشور زندگی کنند. همه اتباع خارجی مجاز نیستند که به طور خودکار در این کشورمستقر شوند. برای مستقر شدن در این کشور، متقاضیان ممکن است نیاز به اجازه اقامت داشته باشند که می توانند تحت شرایط خاصی آن را کسب کنند. به عنوان مثال، اگر متقاضی برای اتحاد خانواده مهاجرت می کند، باید یک همسر هلندی یا شریک زندگی داشته باشد که به طور قانونی در هلند ساکن باشد و درآمد کافی داشته باشد تا بتواند در این کشور زندگی کند. سازمان مهاجرت درخواست های مربوط به اجازه اقامت این کشور متقاضیان و مهاجران خارجی را بررسی و ارزیابی می کند.

متقاضیانی که قصد سفر به این کشور را برای زندگی، تحصیل، کار یا پیوستن به یکی از بستگان یا شریک زندگی خود را دارند، ممکن است نیاز به ویزای مربوطه  یا مجوز دیگری با IND  داشته باشند. شرایط کسب ویزا برای مهاجرت به این کشور برای متقاضیان و شهروندان کشور های ثالث و کشور های عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی این قاره متفاوت می باشد.

متقاضیان و مهاجران خارجی برای ورود به خاک این کشور با استفاده از روش های قانونی در نخستین گام باید:

 • داشتن گذرنامه رسمی و معتبر
 • توان مالی کافی برای اقامت در این کشور
 • مشخص نمودن محل اقامت در کشور هلند

مراحل مهاجرت به هلند

شرایط قانونی مهاجرت به هلند بستگی به نوع ویزای شما دارد. این ممکن است دلیلی بر درآمد کافی یا تأیید رسمی دولت از کارفرمای احتمالی شما باشد. به طور کلی، تعداد مراحلی که برای انتقال به اینجا باید بردارید متفاوت است. به نحوه مهاجرت به هلند فکر می کنید؟ خبر خوب این است که جابجایی وسایل خود به آنجا نباید خیلی سخت باشد. این کشور بر وسایل شخصی مالیات اعمال نمی کند. با این حال، یافتن محل قرار دادن آن وسایل، به عنوان مثال، محل اقامت می تواند کار بسیار دشواری باشد. و در حالی که هزینه های زندگی بالا است، استاندارد بالای زندگی هزینه ها را جبران می کند. به طور کلی، سخت یا آسان بودن مهاجرت به هلند بستگی به این دارد که اهل کجا هستید و چه کار می کنید. علاوه بر این، مهاجرانی که در مشاغلی تخصص دارند که مورد تقاضا در نظر گرفته نمی‌شوند، ممکن است یافتن شغل در هلند را چالش برانگیز بدانند، که منجر به مشکلاتی برای دریافت ویزا می‌شود.

مزایای زیادی برای نقل مکان به آنجا وجود دارد. هلند دارای صحنه کارآفرینی پر رونق و سیستم آموزشی عالی است. هلندی ها همچنین از تعادل کار و زندگی خوب و امنیت اجتماعی با کیفیت برخوردار هستند. و در حالی که نحوه حمل و نقل کاملاً به شما بستگی دارد، بدون توجه به مقررات گمرکی باید همان مقررات گمرکی را رعایت کنید.

مهاجرت به هلند و اخذ ویزا برای شهروندان اروپایی

کشورهای منطقه شنگن یک ویزای مشترک به نام ویزای شنگن دارند. متقاضیان و شهروندانی که موفق به کسب ویزای شنگن می شوند می توانند به راحتی به 26 کشور این منطقه بدون محدودیت سفر کنند. این کشور یکی از 26 کشور اروپایی می باشد که همراه با سایر کشورها از جمله کشورهای زیر منطقه شنگن را تشکیل می دهند:

 • سوئد
 • سوئیس
 • فرانسه
 • یونان
 • آلمان
 • ایتالیا

اگر متقاضی شهروند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا به علاوه ایسلند، لیختن اشتاین و نروژ یا سوئیس باشد، برای بازدید، زندگی، کار، تحصیل یا سرمایه گذاری در هلند حتی به صورت بلند مدت نیاز به ویزا نخواهد داشت. انتظار می رود که شهروندان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس برای مدت اقامت بیش از 4 ماه می باید در بانک اطلاعات سوابق شخصی ثبت نام کرده و شماره خدمات شهروندی دریافت کنند. یک شماره تأمین اجتماعی و مالیاتی است.

تعداد مهاجرینی که این کشور را برای زندگی و مهاجرت انتخاب کرده اند در نمودار زیر بیان گردیده است:

 

جمعیت هلند بر اساس میلیون نفراگر متقاضیان کمتر از 4 ماه اقامت داشته باشند، مجبور به ثبت نام نخواهند بود. اما هنوزهم برای دریافت کلیه امور رسمی نیاز به دریافت شماره خدمات شهروندی خواهند داشت. متقاضیان بعد از ورود به خاک این کشور می باید برای کسب اطلاعات بیشتر به شهرداری شهر مربوطه مراجعه کنند.

مهاجرت به هلند و ویزای همکاران و بستگان شهروندان اروپایی

اگر متقاضی مهاجرت قصد دارد به یک خویشاوند نزدیک (به عنوان مثال همسر، شریک زندگی، پدربزرگ و مادربزرگ یا فرزند زیر 21 سال)، شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا، شهروند یک کشورعضو منطقه اقتصادی اروپا یا یک شهروند سوئیسی که در هلند زندگی می کند، بپیوندید (اما خود شما عضو اتحادیه اروپا، یک کشور عضو منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس نیستید)، شما حق زندگی و کار کردن در کشور هلند بدون نیاز به مجوز را خواهید داشت. با این وجود، برای دریافت مجوز اقامت قانونی، شما باید برای تأیید مطابق با قوانین اتحادیه اروپا اقدام کنید. این مجوز سندی است که به شما اجازه می دهد به صورت قانونی در  هلند بمانید و بدون اجازه کار کنید. جهت زندگی در این کشور مقاله هزینه زندگی در هلند را مطالعه بفرمائید.

شرایط اخذ ویزا هلند برای شهروندان کشور های ثالث

اگر شما شهروند یک کشور خارجی هستید، یعنی از اتحادیه اروپا یا EEA یا سوئیس نیستید، پس احتمالاً برای ورود به کشور هلند اقامت بیش از 3 ماه در این کشور به کسب اجازه اقامت موقت در کشور هلند احتیاج دارید. قوانین اخذ ویزای هلند برای شهروندان کشورهای ثالث متغیر می باشد. افراد متقاضی می باید از این رویه آگاهی کامل داشته باشند. برخورداری از خدمات شهروندی ارتباط مستقیمی با طرق مهاجرت دارد که کارشناسان موسسه ما مفتخر به راهنمایی متقاضیان در باب طرق قانونی مهاجرت و اخذ اقامت قانونی به هلند و اقصی نقاط دنیا نیز می باشند. همچنین پیشنهاد می شود مقاله اقامت هلند را از طریق لینک زیر مطالعه بفرمائید.

ویزای کوتاه مدت برای مهاجرت به هلند

برای کسانی که مدت کوتاهی در این کشور حضور دارند (حتی برای چند ساعت) و بایستی مسیر دیگری را طی کنند یا تا 3 ماه بمانند. با توجه به ملیت متقاضیان ممکن است آن ها نیاز به ویزای کوتاه مدت داشته باشند.

2 نوع ویزای کوتاه مدت وجود دارد که عبارتند از:

انواع ویزای کوتاه مدت توضیحات
ویزای A فقط برای ترانزیت و برای مسافرانی از ملیت های خاص است که از طریق یک فرودگاه هلندی به مقصد دیگری به خارج از منطقه شنگن حرکت می کنند. فقط متقاضیان اجازه ورود به منطقه بین المللی یک فرودگاه هلندی را دارند. اگر متقاضیان در حال ترک فرودگاه باشند، حتی برای 1 روز، باید ویزای C کوتاه مدت دریافت کنند.
ویزای توریستی C به متقاضیان امکان می دهد تا به مدت 3 تا 6 ماه در هلند (یا هر کشور دیگری در منطقه شنگن) بمانند. در این مدت متقاضی، در صورتی که کارفرما اجازه کار به نام متقاضی را داشته باشد، می تواند کار کند. اما نمی تواند از طریق این ویزا اقدام به کسب مجوز اقامت هلند کند. برای کسب این مجوز می بایست هلند را ترک کرده و از کشور خود اقدام به کسب مجوز مورد نظر نماید.

مجوزهای طولانی مدت برای مهاجرت به هلند

اگر متقاضی قصد داشته باشد، بیش از 3 ماه در این کشور بماند، (البته اگر شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس باشد)، ممکن است مجبور شود برای ورود به خاک هلند ویزای بلند مدت و اجازه اقامت کسب کند. لازم به ذکر است که همه متقاضیان به ویزای بلندمدت و اجازه اقامت هلند احتیاج ندارند.

اگر متقاضیان به ویزای بلند مدت و اجازه اقامت این کشور نیاز داشته باشند، می توانند در یک فرآیند واحد به نام روش ورود و اقامت همزمان به درخواست ویزای بلند مدت و اجازه اقامت این کشور بپردازند. به صورت همزمان هر 2 مورد را کسب کنند. متقاضیانی که از طریق ویزای بلند مدت هلند وارد خاک این کشور می شوند می توانند طی 2 هفته از طریق IND اقدام به کسب اقامت این کشور کنند. اگر به متقاضیان به ویزای بلند مدت احتیاج نداشته باشند، می توانند از طریق TEV از خارج از هلند یا از IND پس از رسیدن به این کشور، اقدام به کسب مجوز اقامت کنند.

مهاجرت به هلند و روش های اقامت در هلند

هنگامی که متقاضیان 5 سال بدون وقفه در این کشور زندگی کردند، می توانند برای کسب اقامت دائم اقدام کنند. اگر فرد مهاجر در این کشورباشد و بخواهد موقت کشور را ترک کند، اجازه اقامت فعلی او در حالی که دور باشد، منقضی می شود. اگر شخص منتظر کسب ویزای این کشور باشد، برای بازگشت به این کشور ممکن است به ویزای بازگشت نیاز داشته باشد. اعتبار ویزا به شرایط فرد بستگی دارد و می تواند از 3 ماه تا 1 سال متغیر باشد.

رایج ترین و برجسته ترین روش های کسب اقامت این کشورعبارتند از:

 • اتحاد خانواده یا ازدواج با فرد هلندی
 • اجازه اقامت کارمندان
 • مجوز اقامت برای خود اشتغالی یا کار آزاد و کارآفرینی
 • مجوز اقامت برای مهاجران ماهر
 • مجوز اقامت برای محققان علمی
 • اجازه اقامت برای کارگران فصلی یا کوتاه مدت
 • مجوز اقامت برای تحصیل
 • مجوز اقامت برای سال تحصیلی فارغ التحصیلان
 • اجازه اقامت برای زوج های جوان
 • مجوز اقامت برای برنامه های تبادل

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

مهاجرانی که قصد تحصیل در این کشور را در سال 2021 دارند، می باید با شرایط زیر عمل کنند:

 • داشتن مدارک مورد نیاز
 • سابقه تحصیلی درخشان
 • اقدام به کسب قبولی در دانشگاه موردنظر
 • کسب نامه پذیرش از دانشگاه موردنظر
 • اقدام به کسب ویزای تحصیلی هلند
 • دریافت مجوز اقامت مربوطه (مجوز اقامت برای تحصیل)
 • ورود به خاک کشور هلند
 • تحصیل در دانشگاه موردنظر خود

لازم به ذکر است که پس از اتمام دوره های تحصیلی در صورتی که متقاضیان بتوانند شغل مناسبی پیدا کنند می توانند اقدام به کسب اقامت بلند مدت کنند و ویزای خود را تغییر دهند.

مزایای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

در حال حاضر پارامترها یا مولفه هایی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. در این زمینه به طور خلاصه می توان پارامترهای ذیل را در نظر گرفت:

پارامتر شرح
ساده ترین روش مهاجرت به این کشور تحصیل در این کشور
بهترین مقطع تحصیلی برای مهاجرت دوره های کارآموزی در این کشور
بازه زمانی روند کار 6 ماه
روند سفارت عدم مصاحبه
مزیت ویزای تحصیلی اخذ اقامت پس از تحصیل به مدت 1 سال

مهاجرت به کشور هلند از طریق کار

مهاجرت به کشور هلند از طریق کار

کار کردن در اکثر کشورهای اروپایی و مهاجرت کاری به این کشورها نیاز به داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای کمپانی معتبر دارد. متقاضیان با ارسال مدارک ذیل می توانند اقدام به کسب ویزای کاری کشور هلند کنند:

 • مدارک شناسایی
 • مدارک پزشکی
 • پرونده سابقه های تحصیلی
 • سوابق کاری

اقامت جهت کار دراین کشورطبق قانون سال 2021، با کسب ویزای کاری این کشور و همچنین کسب مجوز اقامت برای خود اشتغالی یا کار آزاد و کارآفرینی، مجوز اقامت برای مهاجران ماهر (کارکنان حرفه ای)، مجوز اقامت برای محققان علمی و یا اجازه اقامت برای کارگران فصلی یا کوتاه مدت امکان پذیر می باشد. لازم به ذکر است که مدت اعتبار مجوز اقامت کاری متقاضیان به مدت زمان قرارداد کاری آن ها بستگی دارد. جهت تکمیل اطلاعات خود در این بخش مقاله ویزای کاری هلند را مطالعه بفرمائید.

مشاغل مهم در کشور هلند

مشاغل ذیل از شغل های مورد نیاز دراین کشور در سال 2021 هستند:

 • مدیریت بازرگانی
 • متخصص IT
 • طراح وب
 • حسابدار
 • منشی
 • مدیریت داخلی
 • بازاریاب
 • امور مالی
 • کار در نشریه

هزینه های زندگی در هلند

برآورد هزینه های زندگی در یک کشور، یکی از اصلی ترین مولفه ها برای انتخاب آن مقصد مهاجرتی است. در این زمنیه هلند نیز از این قاعده مستثنا نیست. لذا در این بخش به بخشی از هزینه زندگی در این کشور خواهیم پرداخت.

هزینه های خورد و خوراک در این کشور به این شرح است:

بازار هزینه ها به  یورو
رستوران ارزان €15.00
غذا برای دو نفر در رستوران در 3 وعده €60.00
آب (12 بطری کوچک) €1.86
شیر (منظم) €3.38
برنج (1 کیلوگرم) €0.80
تخم مرغ (12 عدد) €2.31
مرغ (1 عدد) €3.86
سیب (1 کیلو) €0.91
پیاز (1 کیلوگرم) €0.59

بررسی میزان سایر هزینه های زندگی در هلند

هزینه های مسکن و حمل و نقل برای افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند به این شرح است:

مسکن و حمل و نقل هزینه ها به یورو
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر €982.73
آپارتمان 1 خوابه در خارج شهر €788.56
بلیط یک طرفه (عمومی) €3.00
تعرفه عادی تاکسی €4.00
بنزین €6.31

هزینه های پوشاک در این کشور نیز به این ترتیب برآورد می شود:

پوشاک هزینه ها به یورو
شلوار جین €83.49
لباس تابستانی €33.79
یک جفت کفش €86.57

اگر به فکر کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط زندگی و اقامت دراین کشور و کشورهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی هستید. قصد دارید از روش های مختلف برای مهاجرت به کشور های پیشرفته دنیا آگاه شوید، می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

4 دیدگاه برای “مهاجرت به هلند

 1. مریم گفت:

  با سلام
  مهاجرت به هلند در سال ۲۰۲۰ به ماندن مهاجرت ۲۰۱۹ است؟تغییراتی داشته؟

  1. صادقی گفت:

   با سلام و عرض ادب. برای بررسی قوانین مهاجرت 2020 لطفا با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

 2. فاطمه گفت:

  بنظرم مهاجرت به این کشور بسیار گزینه ی خوبی هست ، با اطلاعاتی که گردآوری نمودم برای کار بسیار گزینه ی خوبی هست چون درآمد خیلی خوبی رو در بر دارد .

  با آرزوی موفقیت برای شما .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *