مهاجرت کاری نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی

مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی

مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی یکی از روش های مهاجرت به این کشور است که منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور می­گردد. هر ساله سرمایه گذران خارجی زیادی به اخذ ویزای کارآفرینی نیوزلند به این کشور مهاجرت نموده و اقامت دائم این کشور را برای خود و اعضای خانواده خویش دریافت می­ نمایند. نیوزلند یکی معروف به زیباترین کشور در جهان است که پایتخت این کشور شهر ولینگتون می­ باشد و اکثر مهاجرین در این شهر سکونت دارند. این کشور دارای جمعیتی برابر با 4.700.000 نفر است که بیش از نیمی از جمعیت این کشور را اروپائیان مهاجر تشکیل می­ دهد. این کشور در برخی از بخش های بازارهای کاری خود با کمبود نیرو مواجه است و هر ساله با صدور ویزای کار از متخصصین حوزه های مختلف استقبال می­نماید.

مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی بگونه ای است که متقاضیان می­باید دارای حداقل 100.000 NZD (دلار نیوزلند) سرمایه اولیه و طرحی تجاری که موجب رشد اقتصادی در این کشور گردد، تا بتوانند ویزای کارآفرینی این کشور را دریافت نمایند. مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به تمامی سوالات متقاضیان علاقمند به مهاجرت هستند. از دیگر جذابیت های کارآفرینی در نیوزلند مالیات های پرداختی به این کشور است. می­توان نرخ پرداخت مالیات در این کشور در مقایسه با بسیاری از کشورهای صنعتی و پیشرفته بسیار پایین است و احتمال کاهش این نرخ در سالهای آینده نیز وجود دارد.

شرایط مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی

همانگونه که در مقدمه بیان نمودیم افراد برای سرمایه گذاری در نیوزلند باید دارای سرمایه اولیه و ایده­ی مناسب تجاری باشند. در صورتیکه سرمایه گذران از استانداردهای لازم سرمایه گذاری در این کشور برخوردار باشند، امکان دریافت موافقت اداره تجارت و بازرگانی و اداره مهاجرت این کشور را خواهند داشت. پس از آن اداره مهاجرت برای سرمایه گذران خارجی اقامتی 2 ساله صادر خواهد نمود و در صورتیکه افراد در کسب وکار خود موفق عمل نمایند، امکان اخذ اقامت دائم وتابعیت نیوزلند را خواهند داشت. ویزای سرمایه گذاری و کارآفرینی نیوزلند به 4 دسته زیر تقسیم می­گردد:

  • ویزای سرمایه گذاری مهاجرتی نوع اول
  • ویزای سرمایه گذاری مهاجرتی نوع دوم
  • ویزای سرمایه گذاری موقت بازنشستگی
  • ویزای کارآفرینی

ویزای سرمایه گذاری نوع اول و دوم

ویزای سرمایه گذاری نوع اول برای سرمایه گذارانی که دارای حداقل 5 میلیون NZD (دلار نیوزلند) هستند صادر می­ گردد. این میزان سرمایه می بایست بمدت 4 سال در یکی از بانک های این کشور نگهداری گردد. علاوه بر این سرمایه گذار می­ بایست از توانایی مالی برای تأمین هزینه های زندگی خود در این کشور باشد.

میزان سرمایه اولیه نوع دوم برای این نوع سرمایه گذاری برابر با 10 میلیون NZD (دلار نیوزلند) است و این نو سرمایه گذاری دارای محدودیت های سنی، تحصیلاتی و سوابق کاری نمی­ باشد. در این نوع سرمایه گذاری متقاضی نیاز به پشتوانه مالی برای تأمین هزینه های زندگی خود در نیوزلند نمی­ باشد. این میزان سرمایه حداقل می­ بایست بمدت 3 سال در کشور نیوزلند نگهداری شود. سرمایه گذاران در این روش اقامت دائم نیوزلند را برای خود و اعضای خانواده خویش اخذ می ­نمایند.

ویزای سرمایه گذاری موقت بازنشستگی

این نوع سرمایه گذاری مختص سالمندانی که خود و همسر وی دارای 66 سال سن بوده و دارای سرمایه ای معادل 75.000 NZD (دلار نیوزلند) می­ باشند، ایجاد گردیده است. این ویزا ابتدا دارای اعتباری 2 ساله است که سرمایه گذران علاوه بر میزان سرمایه اولیه می­باید حداقل دارای سرمایه ای برابر با 500.000 NZD (دلار نیوزلند) برای تأمین هزینه های زندگی خود در این کشور باشند. این نوع سرمایه گذاری نیز منجر به دریافت اقامت دائم برای فرد و اعضای خانواده وی خواهد شد.

ویزای کارآفرینی در نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی یکی از روش های جذاب مهاجرتی به این کشور است. کارآفرینی در نیوزلند بگونه ای است که سرمایه گذار باید در این کشور به ایجاد کسب و کاری بپردازد. مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی به دو گونه امکان پذیر است. در روش اول فرد می بایست دارای طرح و ایده ای نوآورانه که موجب سودآوری برای کشور نیوزلند می ­شود، باشد و اداره بازرگانی این کشور ایده­ فرد را تأیید نماید. در روش دوم فرد باید در کشور مبدأ خود به ایجاد کسب و کار مستقلی بپردازد و در طول این مدت درخواست ویزای کارآفرینی خود را به این کشور بنماید. سرمایه گذران با مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی می­باید با ایجاد کسب و کار خود در این کشور موجب استخدام 3 نفر در کسب و کار خود گردد. پروسه اخذ این ویزا معمولاً 3 الی 6 ماه طول خواهد کشید.

ویزای کارآفرینی در نیوزلند

شرایط لازم برای مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی

همانطور که می­دانید اخذ ویزای نیوزلند از طریق یک سیستم امتیازدهی صورت می­گیرد. افرادی که قصد مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی را دارند می­ بایست از شرایط زیر برخوردار باشند:

  • حداقل 100.000 NZD (دلار نیوزلند) سرمایه اولیه
  • کسب حداقل 120 امتیاز
  • عدم سابقه ورشکستگی و کلاه برداری تجاری
  • برخورداری از مهارت زبان انگلیسی
  • برخورداری از سلامت جسمانی
  • گواهی عدم سوء سابقه کیفری

هزینه های زندگی در نیوزلند

با توجه به اینکه نیوزلند نزدیکترین کشور به استرالیا است، اما هزینه های زندگی در این کشور در مقایسه با استرالیا بسیار مناسب و مقرون به صرفه تر است. میزان حقوق و دستمزد افراد در این کشور پایین است و در مقابل هزینه های زندگی در این کشور نیز مناسب است و افراد با انجام کار براحتی می­توانند مخارج زندگی خود را در نیوزلند تأمین نماید. هزینه های زندگی در  نیوزیلند بطور متوسط 1000 الی 1400 NZD (دلار نیوزلند) در ماه تخمین زده شده است. اجاره بهای مسکن در شهرهای مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است و بطور میانگین هزینه های مسکن در این کشور 80.000 الی 20.0000 NZD (دلار نیوزلند) برآورد شده است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کارشناسانی مجرب همواره در تلاشند تا اطلاعات کامل و جامعی در زمینه مسیرهای مهاجرتی در اختیار متقاضیان قرار دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *