مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » نیوزلند » مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی

مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینیمهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی

مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی : یکی از جذاب ترین روش های مهاجرت به نیوزلند، همچون کانادا  و استرالیا، روش مهاجرتی کارآفرینی است که به افراد اجازه می دهد تا در اقتصاد دانش بنیان و جدید نیوزلند مشارکت کنند و از این طریق، اقامت دائم و گذرنامه دوم دریافت کنند.  شما میتوانید از طریق مهاجرتی کارآفرینی، یا در پروژه های دولتی نیوزلند سرمایه گذاری کنید یا در کسب و کارهای قانونی موجود یا خودتان کسب و کاری راه بیاندازید.

مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید شماره ۳ مربوط به آپشن های سرمایه گذاری در کشور نیوزلند است که با کلیک بر روی گزینه:‌NEW ZEALAND INVESTMENT OPTIONS  در دسترس است. برای مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی و سرمایه گذاری، ۶ گزینه در اختیار شما است که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

 

روش مهاجرتی کارآفرینی استارت آپ (BEING AN ANGEL INVESTOR)

این روش برای کسانی که با نیازسنجی فرصت های سرمایه گذاری جدید در این کشور، قصد راه اندازی شرکت های نوپا در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات دارند مناسب است.

مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی

روش مهاجرتی کارآفرینی خرید کسب و کار (BUYING A BUSINESS)

این روش مهاجرتی برای کسانی که دوست دارند در شرکت های فعال نیوزلندی سرمایه گذاری کنند یا تامین مالی آنها را انجام دهند توصیه می شود. سرمایه گذاری در یک مدل تجاری تایید شده یا یک کسب و کار فعال که گردش مالی و مشتریان خوبی دارد، گزینه ای است که برخی از مهاجران کارآفرین نیوزلند در نظر می گیرد. توصیه می شود که برای بررسی فرصت های سرمایه گذاری پر رونق با سود بالا و ضریب ریسک پایین، با کارگزاران نیوزلندی مثل NBIZ تماس بگیرید و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی

کسب و کارها در نیوزلند

 

برخی از کسب و کارها در نیوزلند از طریق سایت COMPANY SALES برای فروش عرضه شده اند و میتوانید لیست آن ها را مشاهده و با صاحبان بیزینس ها (BUSINESS OWNERS) تعامل کرده و اطلاعات لازم را درباره اوضاع فعالیت آن ها و قیمت پیشنهادی فروش بدست آورید.

 

آژانس توسعه اقتصادی نیوزلند

 

ارتباط با آژانس توسعه اقتصادی نیوزلند (ECONOMIC DEVELOPMENT AGENCY) یا تعامل گسترده با اتاق بازرگانی نیوزلند (NEW ZEALAND CHANBER OF COMMERCE) از دیگر روش های آشنایی با کسب و کارهای فعال و موفق نیوزلند در عرصه های مختلف صنایع تولیدی و خدماتی است. به هر حال برای آشنایی با فرصت های سرمایه گذاری در نیوزلند به این LINK رجوع کنید که سایتی دولتی است و مشاوران عالی رتبه این کشور، بر اساس آخرین قوانین و مقررات سرمایه گذاری در نیوزلند، اطلاعات جامع را در اختیار سرمایه گذاران و کارآفرینان ایرانی قرار می دهد.

مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی

روش مهاجرتی خرید یک دفتر تجاری (BUYING COMMERCIAL PROPERTY)

روش آسان دیگر برای   مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی و سرمایه گذاری، خرید یک انبار تجاری، دفتر کار، کارگاه بزرگ یا کوچک، واحد تولیدی فعال یا نیمه فعال، مغازه های کوچک، خرید واحدهای مسکونی یا تجاری در مجتمع های مسکونی بزرگ  است. برای آشنایی با فرصت های سرمایه گذاری روی خانه یا دفتر تجاری و محل کار در شهرهای مختلف این کشور به ۲ سایت معروف نیوزلندی ها یعنی اداره املاک و TRADE ME مراجعه کنید که جدید ترین و جذاب ترین فرصت های سرمایه گذاری و خرید چنین واحدهای تجاری را در اختیار شما قرار می دهد.

مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی

LIM یا LAND INFORMATION MEMORANDUM

مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی

توجه کنید که برای خرید یک محل مسکونی یا تجاری یا داری در نیوزلند، می بایست ارزشیابی محل مورد نظر را از طریق گزارشی به نام LIM یا LAND INFORMATION MEMORANDUM بدست آورید.

 

روش مهاجرتی خرید سهام شرکت های نیوزلندی در بازار بورس (BUYING SHARES)

یکی دیگر از مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی ، خرید بخشی از سهام شرکت های فعال در بازار بورس نیوزلند (NZX) است. بیش از ۲۰۰ شرکت فعال در بازار بورس این کشور فعالیت دارند که بالاترین سطح شفافیت مالی و اثربخشی و رقابت پذیری تجاری را داشته و افراد میتوانند با دریافت کد بورس، نسبت به خرید و فروش سهام اقدام کنند. بازار بورس نیوزلند را در این URL دنبال کنید که اطلاعات کامل از شیوه های سرمایه گذاری و روش های موجود را در اختیار علاقمندان به مهاجرت به نیوزلند از طریق خرید سهام قرار داده است.

 

روش مهاجرتی خرید سهام شرکت های نیوزلندی

 

خرید سهام شرکت های نیوزلندی

 

هم چون خرید و فروش سهام در بازار بورس ایران که می بایست از طریق کارگزاران رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار ایران باشد، در نیوزلند هم شما باید از طریق بروکر ها نسبت به خرید و فروش سهام اقدام کنید. فهرست کاملی از کارگزاران بورس نیوزلند را در این LINK مشاهده کنید. شما اگر سواد بورسی هم ندارید، می توانید در صندوق های سرمایه گذاری، سرمایه گذاری کنید. قوانین حاکم در بازار بورس نیوزلند را در در سایت FMA مشاهده کنید. اگر به بخش HELP ME INVEST بروید، جزییات بیشتری درباره سرمایه گذاری در اختیار شما قرار می گیرد.مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی

 

روش مهاجرتی با راه اندازی یک کسب و کار جدید (STARTING A BUSINESS)

برای راه اندازی یک کسب و کار جدید، شما باید شماره مالیاتی شخصی یا شرکتی داشته باشید. با بانک های نیوزلندی تعامل کنید. قوانین نیوزلند را بدانید و درباره شیوه حسابرسی شرکت ها برای اخذ مالیات آشنا باشید.مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی

 

روش مهاجرتی سرمایه گذاری بر فرصت های تعریف شده (BUYING BONDS)

ارزیابی متقاضیان مهاجرت به نیوزلند

ارزیابی متقاضیان مهاجرت به نیوزلند همانند کانادا و استرالیا، در دو بخش انجام می شود. بخش اول پیش ارزیابی یا همان PRE ASSESSMNET است. در ابتدا هیچ مدرکی از شما خواسته نمی شود و با تکمیلی یک فرم ارزیابی اولیه و ارسال آن، به شما گفته می شود شایسته (QUALIFY) برای مهاجرت (MIIGRATION) هستید یا خیر. اگر بتوانید حد نصاب ۱۰۰ را کسب کنید، برای مرحله بعدی انتخاب می شوید.

 

اگر نمره شما بین ۱۰۰ تا ۱۴۰ بشود، اصطلاحا به POOL LIST رفته و در مدتی که شاید تا ۱ سال هم به طور بیانجامد ، قادر خواهید بود به این کشور مهاجرت کنید. اگر امتیاز بیش از ۱۴۰ کسب کنید، در مدت کوتاهی به این کشور خواهید رفت.

 

مرحله دوم را ارزیابی کامل یا FULL ASSEESMENT می گویند. از شما خواسته می شود که تمامی مدارک مورد نیاز که در بخش ارزیابی از آن ها یادکرده اید را همراه رسید پرداخت هزینه های لازم برای انجام فرآیند بررسی نهایی و صدور ویزا به نیوزلند ارسال کنید. عین روشی که در مهاجرت به استان های کانادا دنبال می شود.

مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی

همه مدارک شما باید ترجمه رسمی شده و ممهور به مهر وزارت خارجه و دادگستری گردد. مدرک زبان هم در صورتی که در دانشگاه غیر انگلیسی زبان درس خوانده اید، باید به اداره مهاجرت به نیوزلند ارسال شود.

 

انجام معاینات پزشکی (MEDICAL CHECK) و هم چنین دریافت عدم سو پیشینه از کشور از جمله مدارک دیگر است که مورد نیاز خواهد بود. انجام معاینات پزشکی توسط پزشکان مورد تایید اداره مهاجرت نیوزلند صورت خواهد پذیرفت که لیست به روز شده را در سایت مهاجرت به نیوزلند بدست آورید.

توضیحات مربوط به انجام معاینات پزشکی (MEDICAL EXAMINIATION)

کلیه متقاضیان مهاجرت به نیوزلند، می بایست گواهی معاینات پزشکی خود را ضمیمه پرونده کنند. اگر مقیم یا متولد کشورهایی باشید که از نظر ابتلا به HIV، پر ریسک هستند، می بایست آزمایش پزشکی خاص بدهید. فهرست این کشور را در این LINK در دسترس است.

 

When to get a medical examination

مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی

You’re staying in New Zealand for more than 12 months

You must provide a medical certificate if you’ll be staying in New Zealand for more than 12 months, or applying for residence.

If you are in New Zealand, the time you’ve already spent here will count towards the 12 months.

Different rules apply if you’re applying for a Student Visa.

You’re applying for a Student Visa

 

If you’ll be staying for more than 12 months, you must have a medical examination if any of the following apply:

 

you’re applying for a Student Visa to be a PhD, NZ Aid or exchange student

you’ve used intravenous drugs

you’ve had a blood transfusion

you’ve been exposed to a serious infectious disease

We ask you to have one.

You’re applying for an RSE Limited Visa

مهاجرت به نیوزلند از طریق کارآفرینی

Seasonal workers applying for an RSE Limited Visa who are from a country with risk factors for HIV must have a medical examination.

 

دانشجویان و افرادی که زیر ۱۲ ماه در نیوزلند اقامت خواهند داشت، نیازی به انجام آزمایشات پزشکی ندارند. اگر شما با بررسی سایت اداره مهاجرت نیوزلند به این نتیجه رسیدید که حتما باید تست های پزشکی اعم از X-RAY را انجام بدهید، می بایست فقط از طریق یکی از ۱۲ موسسه پزشکی مورد تایید دولت نیوزلند در شهرهای تهران، اصفهان، شیراز و مشهد اقدام کنید و برگه های پزشکی را ضمیمه پرونده خود کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *