شرایط نیوزلند

هزینه زندگی در نیوزلند

هزینه زندگی در نیوزلند

در این نوشتار شما عزیزان در مورد هزینه زندگی در نیوزلند 2020 اطلاعاتی کسب خواهید نمود که آگاهی از این موضوع از اصول اولیه یک مهاجرت موفق می باشد. کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا است و متقاضیان برای داشتن یک زندگی عالی با هزینه های مناسب و کیفیت بالا به نیوزلند مهاجرت می کنند. قبل از شروع پروسه مهاجرت به نیوزلند، شما عزیزان می توانید در این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است تا انتهای این نوشتار ما را همراهی کنید تا از تمامی شرایط و هزینه های زندگی در کشور پیشرفته نیوزلند آگاه شوید.

 • هزینه زندگی یک فرد ماهیانه در نیوزلند چه مقدار می باشد؟
 • آیا می توان با انجام کار دانشجویی هزینه های زندگی خود را تامین نمود؟

تخمین درست هزینه های زندگی بر اساس نوع ویزایی که شخص دریافت می نماید مشخص می گردد، اینکه شما به عنوان یک دانشجو یا کارآفرین در این کشور زندگی می کنید با مدیریت هزینه ها و آگاهی از پیش می توانید بهترین شرایط را رقم بزنید.

شرایط و هزینه زندگی در نیوزلند

نیوزیلند کشوری شگفت انگیز است که از مردم خونگرم و فعال و جاذبه های طبیعی تماشایی برای لذت بردن برخوردار میباشد. اگر قصد دارید به همراه خانواده خود به نیوزیلند بروید، پس به کار نیاز خواهید داشت. مگر اینکه میلیونر باشید. نیوزلند برای بسیاری از مهاجران مقصدی رویایی میباشد. مهاجرانی با بچه ها های خود به نیوزلند مهاجرت میکنند باید شرایط لازم برای مراقبت از کودک و تحصیلات را در نظر بگیرند. کیفیت آموزش در نیوزلند بالاست و در یافتن گزینه های عالی برای آموزش مشکلی نخواهید داشت. فقط اتباع نیوزلند و ساکنان دائم حق تحصیل به صورت رایگان در این کشور را دارند؛ اما هزینه های دانشجویی بین المللی در یک مدرسه دولتی همچنان ارزان تر از هزینه های مدارس خصوصی است.

هزینه زندگی در نیوزلند در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر که بین دانشجویان و مهاجران بین المللی محبوب است، بسیار زیاد است. هزینه های خوراک، غذا و موارد غذایی در کشور نیوزلند به صورت ماهانه برای هر فرد از 80 الی 90NZD (دلار نیوزلند) هزینه خواهد داشت. همچنین هزینه اجاره یک آپارتمان مجهز و گران قیمت 1500NZD (دلار نیوزلند) در ماه میباشد. اما این هزینه ها تنها بخش کوچکی از هزینه زندگی در نیوزلند میباشند و در بخش های بعدی شما از هزینه زندگی در نیوزلند در بخش های مختلف اطلاعات کاملی کسب خواهید کرد. هزینه های زندگی در نیوزلند عبارتند از:

 • اجاره و مسکن
 • هزینه های آب و برق
 • سرگرمی و تناسب اندام
 • مراقبت های بهداشتی و پزشکی
 • غذا و مواد غذایی
 • حمل و نقل

هزینه های اجاره و مسکن در نیوزلند

بخش عمده ای از هزینه های زندگی با هزینه هایی که متقاضی برای اجاره و مسکن پرداخت میکند تعیین میشود و مانند سایر کشور های دنیا، هزینه های اجاره مسکن نقاط مختلف این کشور یکسان نمی باشد. اگر تصمیم به زندگی در یکی از شهرهای بزرگ را دارید میتوانید انتظار پرداخت اجاره بالاتری را داشته باشید. اجاره و مسکن در شهرهای دور افتاده و مناطق روستایی بسیار ارزان تر است.

اوکلند گرانترین شهر نیوزلند و پس از آن ولینگتون میباشد. همچنین به نظر می رسد که اوکلند و ولینگتون محبوب ترین انتخاب در بین دانشجویان و مهاجران هستند. اکثر افرادی که از انواع راه مهاجرت به نیوزلند اقدام به ورود به خاک این کشور میکنند، در شهرهای اصلی مانند اوکلند، ولینگتون و کریستچرچ زلاند نیوزلند ساکن می شوند و لازم به ذکر است که قیمت خانه و اجاره مسکن در اوکلند به طور قابل توجهی گرانتر از سایر مناطق کشور نیوزلند میباشد. خرید خانه در نیوزیلند میتواند به اندازه 3 تا 4 هفته طول بکشد.

قیمت متوسط خانه بدین صورت می باشد:

منطقه در نیوزلند قیمت متوسط خانه به NZD (دلار نیوزلند)
اوکلند 825000
ویلینگتون 480000
اوتاگو 296000

بازار اجاره مسکن از اجاره نامه های خصوصی گرفته تا نمایندگان املاک متفاوت است و بیشتر اجاره نامه ها کوتاه مدت یا فصلی میباشند. به طور متوسط ​​یک آپارتمان دو خوابه در شهر حدود 350 تا 500NZD (دلار نیوزلند) در هفته هزینه خواهد داشت. با توجه به امکانات، خدمات و تجهیزات آپارتمان، اجاره مسکن در شهرهای مختلف نیوزلند متفاوت خواهند بود.

هزینه های خدمات و امکانات در نیوزلند

از مهاجران و ساکنین نیوزلند انتظار می رود که هر ماه در نیوزیلند مبلغی برای برق، آب، گاز و سیستم های گرمایشی پرداخت کنند. فردی که در کشور نیوزلند زندگی می کند به طور متوسط ​​90NZD (دلار نیوزلند) ​​به عنوان هزینه های خدمات به صورت ماهانه پرداخت می کند. زندگی کردن به صورت مشترک در یک آپارتمان یکی از بهترین راه هایی است که با استفاده از آن متقاضیان می توانند هزینه های مسکن و خدمات را کاهش دهند. با این حال، این مورد تنها درصورتی ممکن است که متقاضی مجرد یا دانشجوی باشد. هزینه های خدمات و امکانات در شهر های مختلف نیوزلند به صورت زیر می باشد:

شهر هزینه های خدمات و امکانات به NZD (دلار نیوزلند)
اوکلند 85
ولینگتون 90
کریستچرچ 77
داندین 85
همیلتون 69
کویینز تاون 72
روتوروا 55

تناسب اندام و سرگرمی و هزینه زندگی در نیوزلند

اگر عاشق ماجراجویی، مسافرت، ورزش و بازی هستید، نیوزیلند فرصت های زیادی را به شما ارائه می دهد. این کشور مناسب برای پیاده روی، قایق بادبانی، ورزش، گشت و گذار و عکاسی می باشد. بیشتر مناطق توریستی، مکان های پیاده روی و موزه ها در کشور نیوزلند برای عموم آزاد است. 2 بلیط برای یک فیلم بسته به محلی که در آن زندگی می کنید می تواند بین 16 الی 24NZD (دلار نیوزلند) هزینه داشته باشد. همچنین هزینه خرید دو بلیط برای یک نمایش تئاتر برای بهترین صندلی ها در حدود 116NZD (دلار نیوزلند) می باشد. علاوه بر این، عضویت ماهانه در یک سالن ورزشی به طور متوسط ​​حدود 45NZD (دلار نیوزلند) برای شما هزینه دارد. هزینه های تناسب اندام و سرگرمی در نیوزیلند در شهرهای مختلف این کشور به صورت زیر می باشد:

شهر بلیط تئاتر برای 2 نفر بلیط سینما برای 2 نفر عضویت در بدنسازی
اوکلند 143 24 50
ولینگتون 85 16 32
کریستچرچ 96 16 35
داندین 60 16 45
همیلتون 50 24 35
کویینز تاون 24 53
روتوروا 16 17

تناسب اندام و سرگرمی و هزینه زندگی در نیوزلند

مراقبت پزشکی و هزینه زندگی در نیوزلند

نیوزلند دارای سیستم بهداشتی درمانی عالی و عمومی عالی می باشد. مراقبت های بهداشت عمومی از طریق مالیات های ارائه شده توسط ساکنان تأمین می شود. بنابراین، ساکنان واجد شرایط مراقبت های پزشکی یارانه یا رایگان هستند. سیستم مراقبت های بهداشتی خصوصی بسیار گرانتر از مراقبت های بهداشت عمومی است. با این حال، سرعت ارائه خدمات در این مراکز بیشتر است. فقط افرادی که واجد شرایط دریافت خدمات مراقبت های بهداشتی در نیوزیلند هستند می توانند از بیمه خدمات درمانی خصوصی استفاده کنند. وقتی بیمه پزشکی دارید حق انتخاب یک متخصص یا جراح را دارید.

در نیوزلند عمدتاً دو نوع بیمه پزشکی وجود دارد. یک بیمه نامه جامع پوشش که شامل هزینه های کل پزشکی شما از جمله مراجعه به پزشک عمومی و نسخه های پزشکی می شود. بیمه نامه هایی که ترکیبی از معالجه و جراحی های متخصص را پوشش می دهند، نوع دوم هستند. در این مورد، جراحی ها فقط مواردی را شامل می شوند که نیازی به توجه فوری ندارند. در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، بیمه خدمات درمانی خصوصی در نیوزیلند چندان گران نیست. برخی از کارفرمایان همچنین همراه با قرارداد کاری خود، بیمه نامه پزشکی را برای کارمندان خود فراهم می کنند. بسته به نوع بیمه نامه، هزینه های حق بیمه سالانه بین 350 الی 650NZD (دلار نیوزلند) می باشد. در مورد تحصیل در نیوزلند به لینک مشخص شده مراجعه نمائید.

هزینه های مواد غذایی و خوراک در نیوزیلند

مواد غذایی و خوراک در نیوزیلند بسیار گران است زیرا بیشتر آن ها به صورت محلی تولید نمی شود. خوردن غذا گرانتر از خرید مواد غذایی و پخت و پزهای خانگی می باشد است. با پختن غذا در خانه می توانید هزینه های زندگی را در کشور نیوزلند کاهش دهید. در مقایسه با مکان هایی مانند دوندین و همیلتون بیرون رفتن برای غذا یا شام در اوکلند و ولینگتون بسیار گران خواهد بود. به طور کلی هزینه های غذا و موارد غذایی در شهرهای کوچک ترین نیوزلند چندین برابر کاهش می یابد. یک وعده شام ​​برای دو نفر در یک رستوران گران قیمت در یکی از شهرهای بزرگ نیوزلند می تواند به طور متوسط ​​در حدود 75$ هزینه داشته باشد.

اگر در یک شهر کوچکتر زندگی کنید، این هزینه به 55NZD (دلار نیوزلند) می رسد. همچنین غذا خوردن در یک رستوران زنجیره ای مانند مک دونالد می تواند تا 10NZD (دلار نیوزلند) هزینه داشته باشد. به طور کلی متقاضیان باید در نظر داشته باشند که میانگین هزینه های مواد غذایی و خوراک در نیوزیلند در شهرهای مختلف این کشور برای یک ماه از 250 الی 280NZD (دلار نیوزلند) می باشد.

هزینه های حمل و نقل در نیوزیلند

در نیوزلند اشکال مختلفی از سیستم حمل و نقل عمومی وجود دارد که بیشتر در مناطق شهری کار می کنند. شکل اصلی حمل و نقل عمومی در نیوزلند اتوبوس می باشد. شهرهای بزرگ مانند ولینگتون و اوکلند دارای خدمات ریلی شهری و حومه ای هستند. نیوزلند از جمعیت بسیار کمی برخوردار است و فضای گسترده ای زیادی برای ارائه خدمات حمل و نقل عمومی گسترده وجود ندارد. این یکی از اصلی ترین دلایلی است که بیشتر ساکنان نیوزیلند در اسرع وقت و با داشتن توان مالی کافی می توانند ماشین را خریداری کنند. شخصی که در نیوزلند زندگی می کند باید به طور متوسط 100 الی 110NZD (دلار نیوزلند) صرف ​​حمل و نقل عمومی کند.

شاخص هزینه های زندگی در زلاند نو

شاخص هزینه های زندگی در آوکلند کشور زلاند نو نسبت به شهر تهران در ایران به شرح زیر است:

 • قیمت مصرف کننده در تهران 45.43% پائین تر از آوکلند
 • قیمت اجاره در تهران 50.76% پائین تر از آوکلند
 • قیمت رستوران در تهران 59.88% پائین تر از آوکلند

هزینه زندگی در نیوزلند در نقطه از این کشور متفاوت می باشد. اگر زندگی در یکی از شهرهای بزرگ کشور را انتخاب کنید، باید هزینه بسیار بالاتری را نیز برای هزینه های زندگی بپردازید. هموطنان گرامی برای مطلع شدن از شرایط کار در نیوزلند و هزینه های اقامت و زندگی در کشورهای مختلف دنیا می توانند با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

15 دیدگاه برای “هزینه زندگی در نیوزلند

 1. mani گفت:

  با سلام و احترام و تشکر از سایت خوبتون ،آیا کشور نیوزلند عضو شنگن است؟

 2. asal گفت:

  آیا میشه خیلی زود مشغول بکار شد ؟

 3. سیروان گفت:

  بسیار عالی

 4. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب جالبتون تشکر میکنم می خواستم در خواست کنم اگه امکانش هست در مورد شرایط کشور استرلیا هم مطلب بذارید

 5. مهرشاد گفت:

  کشور خوبیه ولی سخت ویزا میده

 6. مهرشاد گفت:

  نیوزلند خوبه ولی سخت ویزا میده

 7. پدرِ پسرشجاع گفت:

  این کشورها چرا هنرمند نمیخوان 🙁

 8. صبا صابری گفت:

  سلام
  لطفا در مورد ویزای کاری نیوزلند توضیح دهید.
  ممنون از اطلاعات به روز و مفیدتون

 9. هانیه گفت:

  هزینه های تحصیل در این کشور چقدر است؟

 10. ارسلان رکنی گفت:

  دانشگاهای نیوزلند چقدر شهریه دارند؟

 11. اوا گفت:

  ممنونم از مقاله خوبتون

 12. امیر رضا گفت:

  مرسی از مقاله خوبتون در اولین فرصت میرسم خدمتون برای پرسش سوالات تکمیلی

 13. سعید گفت:

  امکان کار همزمان با تحصیل تو این کشور هست؟

 14. sohrab گفت:

  جاب فوق العادیه ای برای زندگی اما ارزون نیست ممنون از اطلاعاتتون

 15. Arezoo گفت:

  کشور گرونیه تقریبا‌.
  حتما درآمدها هم در سطح این هزینه هاست در این کشور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *