مهاجرت کاری نروژ

مهاجرت به نروژ از طریق کار

مهاجرت به نروژ از طریق کار

در میان روش های مهاجرتی به کشور نروژ بسیاری از افراد ماهر بخصوص متقاضیان خارجی تمایل به مهاجرت به نروژ از طریق کار را خواهند داشت. زیرا پس از اخذ مجوز کاری در این کشور و سابقه کار و زندگی چندین ساله می توانند اقامت و تابعیت قانونی این کشور را میسر سازد. نروژ دارای شرایط عالی کار است. نرخ بیکاری بسیار پایین تری از میانگین اروپا دارد. متوسط ​​حقوق در نروژ نسبت به بقیه اروپا بیشتر است. کارگران حق دارند از چندین هفته تعطیلات (با حقوق) در سال بهره مند شوند. این موارد موجب جذب مهاجران زیاد برای اشتغال در نروژ می شوند.

منبع اصلی درآمد نروژ به طور سنتی به صنعت کشاورزی وابسته بود. اما در طول قرن گذشته، نروژ به کشوری با تکنولوژی پیشرفته تبدیل شده است که نقش مهمی در اقتصاد جهانی ایفا می کند. در ادامه کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما عزیزان را با شرایط کار و مهاجرت کاری به نروژ آشنا خواهند ساخت.

شرایط کلی مهاجرت به نروژ از طریق کار

مهاجرت از طریق کار از طریق ارائه مجوز اقامت و ویزای این کشور اماکن پذیر می باشد. برای کسب ویزای کار و کسب مجوز اقامت در این کشور در نخستین گام متقاضیانی باید شغل مناسبی در این کشور پیدا کنند. اینکه متقاضی اجازه اقامت را برای چه مواردی باید درخواست کند بستگی به صلاحیت و نوع کار متقاضی در این کشور دارد. این کشور عضو اتحادیه اروپا نیست. اما توافق نامه منطقه اقتصادی اروپا را امضاء کرده است. این بدان معناست که شهروندان اتحادیه اروپا می توانند آزادانه برای کار در این کشور به این کشور سفر کنند.

تقریبا 14% از کل جمعیت نروژ را مهاجران تشکیل می دهند. یک سوم این جمعیت نیز به طور خاص برای یافتن کار به نروژ سفر می کنند. با وجود مالیات ها و قیمت های بسیار بالا، سطح زندگی موجود همچنان عامل اصلی جذب مهاجران خارجی به این کشور است.

مهاجرت به نروژ از طریق کار برای شهروندان اروپایی

با توجه به کشور مبدا مهاجران، ممکن است برای مهاجرت به نروژ از طریق کار کسب اجازه کار قبل از اشتغال نیاز باشد. این درخواست باید در سفارت نروژ در کشور مبدا انجام شود. شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا برای اشتغال به مجوز کار در نروژ احتیاج ندارند. فقط نیاز به مجوز اقامت در نروژ برای مدت زمانی کوتاه دارند. اتباع اتحادیه اروپا با داشتن شناسنامه یا گذرنامه معتبر می توانند به طور قانونی به نروژ نقل مکان کنند. بدون اجازه کار تا 6 ماه به دنبال اشتغال در این کشور باشند. این افراد باید ظرف 3 ماه اول ورود، حضور خود را در کشور به عنوان متقاضی کار در اداره پلیس ثبت کنند. اگر آنها پس از 6 ماه شغل پیدا نکنند، موظف به ترک نروژ هستند.

مهاجرت به نروژ از طریق کار برای شهروندان اروپایی

اشتغال در نروژ برای متقاضیان خارجی

برای متقاضیان خارجی ورود به بازارکار یک داستان متفاوت است. ممکن است پیدا کردن شغل برای افرادی که شهروند اتحادیه اروپا نیستند دشوار باشد. در 2 دهه اخیر مهاجرت کاری به کشور نروژ به طور چشمگیری افزایش یافته است. اما قبل از این، کشور نروژ مقصد محبوبی برای مهاجران نبود. این امر باعث می شود که کارفرمایان نروژی نسبت به استخدام متقاضیان خارجی تمایلی نداشته باشند. تقریبا اکثر ساکنین کشور نروژ نروژی تبار هستند. این باعث می شود که رقابت برای خارجی هایی که سعی در یافتن کار در این کشور را دارند، شدت یابد. مهاجران خارجی برای اشتغال در زمینه های حرفه ای باید مراحل سختی را سپری کنند. تحصیلات و توانایی های خاصی داشته باشند.

جهت اطلاع از شرایط پیشروی اشتغال در این کشور نمودار نرخ بیکاری بیانگر مناسبی می باشد که در این بخش شرح داده شده است:

نرخ بیکاری در نروژ

در صورت درخواست شغل در برخی از بخش های اقتصادی، به طور عمده در گردشگری، خدمات و صنایع نفت و گاز متقاضیان خارجی می توانند شانس خود را برای یافتن شغل افزایش دهند. مهاجران از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا بسته به نوع کارهایی که می خواهند انجام دهند. فرآیندهای مختلفی را برای مهاجرت از طریق کار طی می کنند. به طور رسمی، مهاجران متقاضی مجوز کار باید از قبل شغلی در این کشو پیدا کرده باشند. در غیر این صورت پیشنهادکاری از کارفرما یک کمپانی معتبر در این کشور داشته باشند. جهت اطلاع از شرایط اخذ ویزای کاری نروژ مقاله مذکور را از طریق لینک اشاره شده مطالعه بفرمائید.

ویزا جهت مهاجرت به نروژ از طریق کار

پرونده های مهاجرت توسط مقامات مهاجرت نروژی بررسی می شود. بسته به وضعیت متقاضی، مسیرهای مختلف برای کسب ویزا برای کارگران وجود دارد. اگر متقاضی قصد داشته باشد برای مشاغل حرفه ای یا برای شروع کار خود به نروژ مهاجرت کنند. از این رو باید اقدام به کسب ویزای کارگران ماهر نروژ کنند. برای دریافت ویزا طبق برنامه کارگران ماهر، متقاضی باید در یک سطح حرفه ای مشغول به کار باشد. مدارک یا مجوزهای مربوطه را برای انجام آن کار داشته باشد. متقاضی برای کار تمام وقت نیاز به یک پیشنهاد شغلی کامل دارد. در قرارداد کاری متقاضی باید به این موضوع اشاره شود که دستمزد متقاضی کمتر از حقوق متوسط ​​نروژ نیست.

اگر متقاضی بخواهد برای کار پاره وقت و یا برای اشتغال فصلی به نروژ سفر کند، باید در زمان کسب ویزا به جزئیات اشاره کند. کسب ویزای کار با ارائه مدارک زیر امکان پذیر است:

  • پاسپورت معتبر
  • فرم درخواست تکمیل و چک لیست اسناد ارائه شده
  • 2 عکس گذرنامه
  • جزئیات رزومه و مدارک تحصیلی
  • اثبات پیشنهاد شغلی و حقوق و دستمزد توافق شده
  • اسنادی از محل زندگی متقاضی در نروژ

کلیه اسناد باید به زبان انگلیسی یا نروژی ارائه شوند. در صورت نیاز به صورت رسمی ترجمه شوند. بعد از کسب ویزای این کشور، برای به دست آوردن اجازه اقامت نروژ باید در هفته اول ورود یا در اسرع وقت به یک دفتر پلیس نروژ مراجعه کند با ثبت اثر انگشت و ارائه عکس و مدارک مورد نیاز، اقدام به کسب مجوز اقامت کند. همکاران با تجربه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده یاری تمامی هموطنان عزیز در زمینه مهاجرت به بهترین کشورهای اروپایی، آسیایی، آمریکایی و سایر نقاط جهان هستند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.